Kas išauklės vairuotojus - padangos keičiamos ir metamos bet kur

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-03-30
Peržiūrėta
1319
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kas išauklės vairuotojus - padangos keičiamos ir metamos bet kur

Artėjant balandžio pirmajai kai kurie vairuotojai jau suskumba keistis žiemines padangas į vasarines, tačiau didelio antplūdžio Palangos autoservisai dar nesusilaukė.

 

Nepataria keisti anksčiau

„Niekada nepatariu žmonėms keistis padangas iki balandžio pirmosios, kadangi, pakliuvus į kokią nors avariją, žmogui nebegalios draudimas dėl ne laiku pakeistų padangų. Juolab, kad ir orai nenuspėjami, vieną dieną dar saulė šviečia, o kitą jau sniegas iškrenta, todėl su vasarinėmis padangomis dar gali būti nesaugu patiems vairuotojams“,- kalbėjo Vaineikio gatvės autoserviso vadovas L. Tonkūnas.

Nors vairuotojams nepatartina keistis padangų iki balandžio pirmosios, tačiau tokių žmonių Palangoje atsiranda. „Tikrai yra žmonių, kurie jau keičiasi iš anksto, gal bijo ir vėliau galimų eilių autoservisuose. Tačiau padangas anksčiau keičiasi tie, kurie žiemos metu nevažinėja, arba automobiliu nuolat nesinaudojama, juo važiuojama labai retai. Žinoma, visada atsiranda žmonių, kurie padangas keičiasi patys“,- kalbėjo automobilių serviso Malūno gatvėje savininkas Jonas Budrys.

Jis taip pat minėjo, kad pasikeitę padangas žmonės gali palikti nereikalingas autoservise, tačiau už jų utilizavimą reikia mokėti. „Kadangi patalpas nuomoju padangų montuotojams, tiksliai nežinau, kiek kainuoja senų padangų pridavimas. Gaila, kad dažnai žmonės, norėdami išvengti mokesčio, padangas išmeta bet kur“,- kalbėjo J. Budrys.

 

Galima palikti prie „Senukų“ parduotuvės

Malūnų gatvėje įsikūrusio autoserviso savininkas sakė, kad nenorintys mokėti, gali padangas atvežti ir palikti prie „Senukų“ parduotuvės. „Ten yra specialūs konteineriai, į kuriuos galima išmesti senas padangas, tačiau vienam žmogui galima išmesti po keturias ar penkias padangas, o ne daugiau“,- kalbėjo J. Budrys.

Tačiau UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus sako, kad padangų metimas bet kur yra mūsų tautos liga. „Kitose šalyse žmonės yra išmokę rūšiuoti šiukšles, nemesti į bendruosius konteinerius atliekų, kurių negalima mesti, tačiau ne tik palangiškiai, bet ir visi lietuviai dar nėra įpratę prie šiukšlių rūšiavimo“,- kalbėjo K. Skierus.

Seni baldai, langai, durys, elektros prietaisai, padangos, akumuliatoriai, kiti nebenaudojami daiktai   iš įpratimo vis dar metami į buitinių atliekų konteinerius, o to daryti negalima. Europos šalyse, kur atliekų rūšiavimo sistema gyvuoja kelis dešimtmečius, iš bendro atliekų srauto išrūšiuojama apie 95 procentai žaliavų, tuo tarpu Lietuvoje šis rodiklis nesiekia ir 10 procentų.

Padangos nėra pavojingos aplinkai, nes jų pagrindinė sudedamoji dalis yra guma, tačiau į bendruosius konteinerius jų mesti nederėtų, nes jas reikia utilizuoti. „Ne vietose randama padangų daugiausiai rudenį ir pavasarį, kuomet prasideda padangų keitimo sezono laikas. Pavyzdžiui, praėjusiais metais UAB „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotojai Palangoje surinko apie 100 tonų padangų ir išvežė į Akmenę. Viena padanga sveria apie 15-20 kilogramų, tad šimtas tonų yra apie 4500-5000 padangų“,- informavo K. Skierus.

 

Turi surinkę apie 60 tonų

Jau dabar Palangoje UAB „Palangos komunalinis ūkis“ turi surinkęs apie šešiasdešimt tonų išmestų padangų. „Jei jau žmonės meta, tai mes jau prašome, kad paliktų geriau šalia konteinerių nei mestų į vidų ar išvežtų kur nors į laukus ir terštų aplinką. Manau, kad ir šiais metais išvešime apie šimtą tonų rastų padangų, nes balandžio mėnesį, kai reikia keistis padangas, padangų išmetama daugiausiai“,- kalbėjo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus.

Paklaustas apie padangų utilizavimo mokestį, K. Skierus atsakė: „Autoservisai senas padangas privalo priimti nemokamai, mokestį imti gali nebent nelegalios įmonės. Jau gal trys metai negalima imti už tai mokesčio, nes yra priimtinas įstatymas, kurio reikia laikytis. Visi gyventojai savo senas ir nebenaudojamas automobilių padangas gali atvežti ir į UAB „Palangos komunalinį ūkį“, tuomet bus paprasčiau ir mums, ir gyventojams“,- sakė K. Skierus.

Nors žmonės nebenaudojamas automobilių padangas išmeta ir konteineriuose, ir pakelėse, tačiau jie būna retai nubausti. „Juk Palanga yra „švogerių“ kraštas ir retas baudžia už tokius nusižengimus. Žinoma, bausti gali gamtosaugininkai“,- kalbėjo K. Skierus.

 

Nubaudžia teršėjus nedažnai

Vyriausioji valstybinės apsaugos departamento inspektorė Ramunė Lukaševičienė sakė, kad kiekvienais metais balandžio mėnesį būna organizuojama talka, kuomet darbuotojai renka šiukšles, tuo pačiu ir visas išmestas padangas ir žiūri, kiek Palangoje yra užteršto ploto po žiemos. „Žinoma, balandžio mėnesį būna ne mažai išmestų senų padangų. Dažniausiai tai būna Klaipėdos plento pakelėse, Monciškėse ar šiaip kokiose miško aikštelėse“,- kalbėjo R. Lukaševičienė.

Už atliekų tvarkymo pažeidimus žmonėms gresia baudos, tačiau specialiai dėl padangų metimo ne vietoje nubaustų būna retai. „Žmonės yra baudžiami bendrai dėl atliekų tvarkymo pažeidimų ir nėra išskiriama ar dėl tų, ar dėl kitų atliekų. Žinoma, už pavojingų atliekų išmetimą yra visai kita kalba. Tačiau jei atliekos yra nepavojingos, tada žmogui už ne vietoje išmestas atliekas iki vieno kubo gresia įspėjimas arba nuo 100 iki 200 litų bauda. Jeigu yra viršijama daugiau nei vienas kubas, tada gresia ir atitinkamai didesnė bauda“,- informavo vyriausioji valstybinės apsaugos departamento inspektorė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai ateina žiema, Lietuvos keliuose pradedame matyti įprastus vaizdus – plikledį, sniegą ir drėgnus kelius. Tai reiškia, kad laikas pasirūpinti padangomis.


Palangoje antradienį motociklas susidūrė su dviračiu, abu vairuotojai perduoti medikams, pranešė policija.



Demisezoninės padangos yra populiari pasirinkimo galimybė tiems, kurie nori vieną padangų rinkinį naudoti visus metus ir keičiantis metų sezonams jų nekeisti.


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Artėjant lapkričio 10 dienai, kada vasarinės padangos turi būti pakeičiamos naujomis, dauguma vairuotojų ima svarstyti, ar turimą padangų komplektą vertėtų pakeisti nauju, ar dar vieną sezoną bus galima drąsiai važinėti su senomis padangomis.


Nors daugelis Lietuvos rajonų susilaukė lietaus, šalies šiaurinių ir vakarinių rajonų gyventojai atsibudo pamatę už lango pačią tikriausią žiemą. „Gegužės 3 -ioji, 6.40, kažkur ties Laukuva. Dar neteko gegužės mėnesį tiek galvoti apie ... žiemines padangas,“ – tokį įrašą Facebook paliko palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas. Mindaugo...


Artėjant balandžio pirmajai kai kurie vairuotojai jau suskumba keistis žiemines padangas į vasarines, tačiau didelio antplūdžio Palangos autoservisai dar nesusilaukė.


Kelių eismo taisyklėse yra numatyta, jog žmonės privalo savo padangas iš vasarinių į žiemines pasikeisti iki lapkričio 1 dienos. Tačiau policijos pareigūnai vairuotojų nebaudžia iki lapkričio dešimtos dienos, o paprasčiausiai perspėja ir paragina kuo greičiau pasikeisti padangas. Kaip į šiuos reikalavimus reaguoja palangiškiai? Ar autoservisai „lūžta“ nuo žmonių antplūdžių?


Tingūs vairuotojai pykdo keliaujančius

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 25 | Rubrika: Miestas

Aikštelėje šalia autobusų stoties – nauja „mada“. Anksčiau čia „poilsiaudavo“ vos vienas kitas automobilis, tačiau dabar - net dvi eilės. Nepaisydami ženklų čia stoja ir netoliese dirbantys žmonės, ir šiaip reikalų tvarkyti atvykę tingūs vairuotojai, neieškantys tinkamesnės vietos sustoti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius