5 dažniausios klaidos, kurias daro vairuotojai renkantis padangas žiemai

Palangos tiltas, 2024-09-13
Peržiūrėta
838
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

5 dažniausios klaidos, kurias daro vairuotojai renkantis padangas žiemai

Kai ateina žiema, Lietuvos keliuose pradedame matyti įprastus vaizdus – plikledį, sniegą ir drėgnus kelius. Tai reiškia, kad laikas pasirūpinti padangomis. Tačiau net ir patyrę vairuotojai dažnai padaro klaidų, kurios gali turėti rimtų pasekmių tiek jų, tiek kitų saugumui. Čia apžvelgiame 5 dažniausias klaidas, kurių reikėtų vengti renkantis žiemines padangas.

1. Nepakankamas dėmesys protektoriaus gyliui

Viena dažniausių klaidų – per mažo protektoriaus gylio padangų naudojimas. Pagal Lietuvos įstatymus, žieminių padangų minimalus protektoriaus gylis yra 3 mm, tačiau saugumo specialistai rekomenduoja, kad jis būtų ne mažesnis kaip 4–5 mm. Vairuojant su nudėvėtomis padangomis, ypač ant sniego ar ledo, smarkiai padidėja stabdymo kelias ir sumažėja automobilio kontrolė. Todėl svarbu reguliariai tikrinti protektoriaus gylį, o pastebėjus nudilimą – nedelsiant keisti padangas.

2. Padangų pirkimas be atsižvelgimo į automobilio specifikacijas

Ne visos padangos tinka kiekvienam automobiliui. Kai kurie vairuotojai pasirenka padangas pagal kainą ar prekių ženklą, neatsižvelgdami į automobilio gamintojo rekomendacijas. Kiekvienam automobiliui yra numatytos tam tikros padangų specifikacijos – plotis, aukštis, apkrovos indeksas, greičio klasė. Naudojant netinkamas padangas, galima ne tik pabloginti automobilio valdymą, bet ir sumažinti kuro efektyvumą bei padangos tarnavimo laiką. Todėl visuomet reikėtų patikrinti, kokias padangas rekomenduoja gamintojas.

3. Padangų slėgio ignoravimas

Padangų slėgis yra esminis faktorius, užtikrinantis tinkamą sukibimą su keliu, tačiau daugelis vairuotojų šią detalę linkę pamiršti. Žiemą padangų slėgis keičiasi dėl temperatūros svyravimų – šaltuoju metu padangos dažnai praranda slėgį, o tai gali lemti nestabilų vairavimą ir didesnį padangų dilimą. Prieš prasidedant žiemai ir sezono metu reguliariai tikrinkite slėgį, laikydamiesi gamintojo rekomendacijų, kad būtumėte tikri dėl padangų veikimo efektyvumo ir saugumo.

4. Universalių padangų pasirinkimas ekstremalioms sąlygoms

Nors universalios padangos yra patogus pasirinkimas, kai kurie vairuotojai klaidingai mano, kad jos tinkamos visoms žiemos sąlygoms. Universalios padangos yra kompromisinis variantas, sukurtas veikti įvairiomis oro sąlygomis, bet jų efektyvumas ant apledėjusio ar sniegu padengto kelio dažnai nusileidžia tikroms žieminėms padangoms. Vairuotojai, kurie renkasi universalias padangas tikėdamiesi sutaupyti, turėtų prisiminti, kad žieminės padangos yra specialiai sukurtos atlaikyti ekstremalias sąlygas ir užtikrinti geresnį sukibimą bei stabdymą. Todėl tiems, kurie dažnai važiuoja ekstremaliomis žiemos sąlygomis, universalios padangos gali būti netinkamas pasirinkimas.

5. Senų padangų naudojimas „dar vieną sezoną“

Daug vairuotojų mano, kad padangos gali tarnauti dar vieną sezoną, nors jos jau yra nusidėvėjusios ar praradusios savo savybes. Tai ypač pavojinga žiemą, kai keliai būna slidūs ir reikalauja ypatingo sukibimo. Net jei padangų protektorius dar atrodo pakankamai gilus, guma su laiku kietėja, praranda elastingumą ir blogiau sukimba su keliu. Specialistai rekomenduoja keisti padangas kas 4–5 metus, nepriklausomai nuo to, kiek jos buvo naudotos, nes net ir nenaudojamos padangos su amžiumi praranda savo efektyvumą.

Renkantis padangas žiemai, svarbu ne tik laikytis įstatymų reikalavimų, bet ir atkreipti dėmesį į individualias automobilio savybes, vairavimo sąlygas ir padangų būklę. Net mažos klaidos gali kainuoti ne tik finansines išlaidas, bet ir vairuotojo bei keleivių saugumą. Vairuotojai turėtų priimti atsakingus sprendimus, pasirūpinti savo padangomis iš anksto ir vengti minėtų klaidų, kad žiema kelyje būtų kuo saugesnė.

gpadangos.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai ateina žiema, Lietuvos keliuose pradedame matyti įprastus vaizdus – plikledį, sniegą ir drėgnus kelius. Tai reiškia, kad laikas pasirūpinti padangomis.


Palangoje antradienį motociklas susidūrė su dviračiu, abu vairuotojai perduoti medikams, pranešė policija.


Demisezoninės padangos yra populiari pasirinkimo galimybė tiems, kurie nori vieną padangų rinkinį naudoti visus metus ir keičiantis metų sezonams jų nekeisti.


Įsigiję naują dviratį, tikimės su juo į smagias keliones leistis ne vienerius metus, tačiau kartais nutinka ir taip, jog pasivažinėjimai su naujuoju transportu nekelia tiek gerų emocijų, kiek būtume galėję tikėtis. Dažniausiai taip nutinka todėl, jog pasirinkdami dviratį padarėme kelias esmines klaidas, kurios dabar neleidžia mėgautis visapusišku komfortu. Sužinokite, kokios šių transporto...


Žieminiai batai – išties svarbi aprangos dalis, galinti ne tik užbaigti mūsų įvaizdį, bet ir apsaugoti nuo tokio aplinkos poveikio kaip šaltis ar drėgmė. Visgi, ne visuomet pavyksta išsirinkti tokius batus, kurie tinkamai atliktų minėtą funkciją, ir tikrai ne visuomet dėl to yra kalta kokybė.  Žymiai dažniau viso to priežastis yra tai, jog nežinome, pagal ką reikėtų rinktis batus žiemai....


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


Palangos atsakingos tarnybos artėjančiai žiemai yra pasirengusios – tai konstatuota Savivaldybėje vykusiame pasitarime su miesto vadovais – mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu ir administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Staskoniene.


Jeigu rūpinamės Palangos ir Šventosios aplinkos švara, versti, kaip sovietmečiu, senų baldų griaučius ar padangas pamiškėje, yra baisus nusikaltimas gamtai ir įstatymui. Juo labiau, kad visomis buities atliekomis gyventojai nuo šiol gali atsikratyti nemokamai didžiųjų ir kompostuojamų atliekų surinkimo aikštelėje Joskauduose.


Kelių eismo taisyklėse yra numatyta, jog žmonės privalo savo padangas iš vasarinių į žiemines pasikeisti iki lapkričio 1 dienos. Tačiau policijos pareigūnai vairuotojų nebaudžia iki lapkričio dešimtos dienos, o paprasčiausiai perspėja ir paragina kuo greičiau pasikeisti padangas. Kaip į šiuos reikalavimus reaguoja palangiškiai? Ar autoservisai „lūžta“ nuo žmonių antplūdžių?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius