3 dažniausios dantų netekimo priežastys – kaip jų išvengti?

Palangos tiltas, 2024-10-25
Peržiūrėta
625
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotr. Cottonbro studio, Pexels
Nuotr. Cottonbro studio, Pexels

Dantų netekimas yra problema, su kuria susiduria daugybė žmonių, nepriklausomai nuo amžiaus. Tai gali ne tik neigiamai paveikti pasitikėjimą savimi, bet ir sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip sąkandžio sutrikimai. Siekiant to išvengti, naudinga suprasti dažniausiai pasitaikančias dantų netekimo priežastis, kurias būtent ir aptarsime šiame straipsnyje. 

1. Periodontitas (parodontozė)

Periodontitas, arba kitaip parodontozė, yra rimta dantenų liga, galinti pažeisti dantenas ir žandikaulio kaulą, laikantį dantis. Laiku nepradėjus gydymo ir periodontitui progresuojant, dantys gali pradėti klibėti ir galiausiai iškristi. Todėl sprendžiant periodontito pasekmes, neretai reikalinga dantų implantacija. Visgi šios ligos dažniausiai galima išvengti reguliariai atliekant burnos higieną ir lankantis pas odontologą. 

2. Negydomas dantų ėduonis (kariesas)

Dantų ėduonis, arba kariesas, yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės praranda dantis. Jei dantų ėduonis nesustabdomas ankstyvoje stadijoje, jis gali pasiekti danties šaknį ir sukelti infekciją, kuri galiausiai lemia danties praradimą. Norint to išvengti, būtina reguliariai valyti dantis ir naudoti fluoro turinčią dantų pastą, taip pat nepamiršti profilaktinių vizitų pas odontologą.

3. Traumos ar nelaimingi atsitikimai

Nors daugelis mano, kad traumos yra retas dantų praradimo atvejis, realybė kitokia – fiziniai smūgiai, sporto traumos ar nelaimingi atsitikimai dažnai lemia dantų netekimą. Tokios situacijos ypač būdingos aktyviai sportuojantiems žmonėms ar tiems, kurie užsiima fizinę riziką keliančiomis veiklomis. Siekiant apsaugoti dantis nuo traumų, vertėtų naudoti burnos apsaugas, ypač užsiimant kontaktiniu sportu, važinėjant dviračiu ar paspirtuku. 

Dantų netekimo prevencija prasideda nuo reguliarios burnos higienos ir apsilankymų pas odontologą. Kiekvieną priežastį, dėl kurios netenkama dantų, dažniausiai galima suvaldyti ar net jos išvengti, skiriant atitinkamą dėmesį. Taigi, pagalvokite, kokių prevencinių priemonių galite imtis šiandien, kad išsaugotumėte sveiką ir gražią šypseną.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dantų pažeidimą ar praradimą gali lemti įvairios priežastys – traumos, laiku negydomas ėduonis, periodonto ligos, žalingi įpročiai, netinkama burnos ertmės priežiūra ar tiesiog bėgantis laikas. 


Dantų netekimas yra problema, su kuria susiduria daugybė žmonių, nepriklausomai nuo amžiaus. Tai gali ne tik neigiamai paveikti pasitikėjimą savimi, bet ir sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip sąkandžio sutrikimai. 


Kai ateina žiema, Lietuvos keliuose pradedame matyti įprastus vaizdus – plikledį, sniegą ir drėgnus kelius. Tai reiškia, kad laikas pasirūpinti padangomis.


Tyrimų duomenimis, kas trečias vyresnio amžiaus žmogus yra netekęs daugumos arba visų dantų. Didžioji dalis jų iki šiol renkasi paprasčiausią prarastų dantų atkūrimo būdą – išimamus protezus.


Ilgai laukta vasara daugeliui asocijuojasi su maloniu laiku lauke, tačiau saulė gali tapti ne tik maloniu šilumos šaltiniu, bet ir pavojingu veiksniu. Sodo aplinkoje svarbu tinkamai apsisaugoti nuo saulės, kad galėtumėte mėgautis laisvalaikiu be diskomforto ir sveikatos rizikų. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl verta vengti tiesioginių saulės spindulių, kokios yra populiariausios apsaugos nuo...


Vasaros metu gyventojai pradeda aktyviau naudotis įvairiomis transporto priemonėmis, skirtomis važinėti šiltuoju metų laiku. 


Pastaruoju metu gana dažnai galima išgirsti terminą „profesinis perdegimas“. Taip apibūdinamas reiškinys, kai dėl per didelio, užsitęsusio streso darbe žmogus išsenka emociškai, protiškai ir fiziškai.  


Besiruošdami Kalėdoms ir Naujųjų sutikimui tikimės tik gerų akimirkų ir negalvojame, kad tiesiai nuo švenčių stalo galime atsidurti ligoninėje. 


„Man visuomet didžiausia paslaptis buvo žmogaus kūnas, – sako Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC, poliklinikos) gydytoja odontologė Dovilė Tamoševičiūtė, nuo vaikystės žinojusi savo gyvenimo kelio kryptį ir jau vienuolikti metai praktikuojanti dantų protezavimą. – Save įsivaizdavau vilkinčią tik baltą kaip sniegas medicininę aprangą“.


3 būdai kaip išvengti breketų, kad dantys atrodytų gražūs

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 04 | Rubrika: Sveikata

Jei net vien mintis apie jūsų metalinę šypseną verčia jūs krūptelėti nuo tokio vaizdo, tada siūlome jums apsvarstyti breketų alternatyvas. Kad išvengtumėte to baisaus metalinio vaizdo, ilgamečio gyvenimo pastoviai valant tarpdančius ir vis kovojant su maisto likučiais. O kur dar skausmas, kuris atsiranda įsidėjus šią įrangą. Jie yra plačiai paplitę, tačiau yra kitų būdų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius