Ligonių kasos akinių lęšius kompensuos visiems ikimokyklinio amžiaus vaikams

Palangos tiltas, 2024-03-19
Peržiūrėta
997
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ligonių kasos akinių lęšius kompensuos visiems ikimokyklinio amžiaus vaikams

Netrukus įsigalios akinių lęšių kompensavimo pokyčiai. Nuo balandžio 1-osios visiems vaikams iki 7 metų akinių lęšiai bus kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, praneša Valstybinė ligonių kasa. Tam papildomai skiriamas milijonas eurų.

Iki šiol kompensuojamieji akinių lęšiai dėl regos sutrikimo buvo skiriami vaikams, kurių geriau reginčios akies geriausiai koreguotas regos aštrumas neviršijo 0,5 regos aštrumo vienetų. Dėl šios priežasties akinių lęšių kompensavimu galėdavo pasinaudoti tik maža dalis Lietuvos vaikų. 

„Siekiant pagerinti vaikų regėjimą ankstyvame amžiuje ir atsižvelgiant į Privalomojo sveikatos draudimo fondo galimybes iki šiol galiojusi akinių lęšių kompensavimo tvarka keičiama. Nuo šiol didžioji dalis akinių lęšių bazinės kainos, t. y. net 70 proc., bus kompensuojama visiems vaikams iki 7 metų, neatsižvelgiant į regėjimo aštrumą. Skaičiuojama, kad Lietuvoje akinių lęšių gali prireikti maždaug 15 tūkst. vaikų, todėl jau šiais metais lęšiams kompensuoti skirta beveik milijonas eurų fondo lėšų“, – sako Giedrius Baranauskas, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Medicinos priemonių kompensavimo skyriaus vedėjas.

Kaip ir anksčiau, taip ir įsigaliojus naujajai tvarkai vaikams su gydytojo oftalmologo siuntimu akinių lęšių pora bus kompensuojama ne dažniau nei kartą per metus.

Norint gauti iš PSDF kompensuojamus akinių lęšius, pirmiausia reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris išrašys siuntimą akių gydytojo konsultacijai gauti. Nustatęs paciento regos sutrikimą, šis gydytojas gali skirti kompensuojamuosius akinių lęšius ir išduoti siuntimą. Tuomet su šiuo siuntimu reikia kreiptis į vieną iš optikų, kuri yra sudariusi sutartį su VLK. Šių optikų sąrašą galima pamatyti ČIA.

Kompensuojamieji akinių lęšiai (be rėmelių) pacientams gali būti skiriami dėl įvairiausių ligų, kurios pažeidžia regėjimą. Pavyzdžiui, lęšiuko, gyslainės ir tinklainės ligų, glaukomos, stiklakūnio ir akies obuolio ligų, regėjimo nervo ir regėjimo takų ligų, akies raumenų, akomodacijos ir refrakcijos sutrikimų, ragenos transplantato. 

G. Baranauskas atkreipia dėmesį, kad kaip ir anksčiau visa akinių lęšių bazinė kaina PSDF lėšomis kompensuojama tais atvejais, kai gydytojas oftalmologas nustato, kad geriau reginčiosios paciento akies aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,5 regos aštrumo vienetų. Tokiu atveju visiems vaikams, nepaisant jų amžiaus, ir suaugusiesiems, akinių lęšiai kompensuojami 100 procentų.

Visiems pacientams paprastųjų akinių lęšių, kurių laužiamoji galia yra mažesnė arba lygi 6.0 sferinėms dioptrijoms ir (arba) mažesnė arba lygi 2.0 cilindrinėms dioptrijoms, kompensuojamoji bazinė kaina siekia 95 eurus. Sudėtingųjų akinių lęšių, kurių laužiamoji galia yra didesnė kaip 6.0 sferinės dioptrijos ir (arba) didesnė kaip 2.0 cilindrinės dioptrijos, kompensuojamoji bazinė kaina yra 148 eurai. 

Suaugusiems pacientams, turintiems gydytojo siuntimą, akinių lęšių pora kompensuojama ne dažniau kaip kartą per dvejus metus. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visiems privalomuoju sveikatos draudimu apraustiems gyventojams Lietuvoje teikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamos medicinos paslaugos.


Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms centralizuotai apmokės dvi naujas medicinos pagalbos priemones.


Netrukus įsigalios akinių lęšių kompensavimo pokyčiai.  Nuo balandžio 1-osios visiems vaikams iki 7 metų akinių lęšiai bus kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, praneša Valstybinė ligonių kasa. Tam papildomai skiriamas milijonas eurų.


Birželio 19–25 dienomis minėdamos Tarptautinę inkontinencijos savaitę, ligonių kasos kviečia pacientus, turinčius šlapimo ar išmatų nelaikymo problemų, drąsiau kreiptis į medikus pagalbos ir primena, kokios priemonės kokiais atvejais yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.


Minėdamos Pasaulinę sveikatos dieną, ligonių kasos kviečia šalies gyventojus pasirūpinti savo sveikata ir pasitikrinti pagal ligų prevencijos programas. 


Teritorinės ligonių kasos ir daugiau nei dvi dešimtys šalies gydymo įstaigų pasirašė papildomus paslaugų prieinamumo gerinimo susitarimus.


Nuo šios savaitės atnaujinamas skiepijimas sustiprinančiąja vakcinos nuo COVID-19 doze 5-11 metų amžiaus vaikams.


Jeigu kur nors pajūryje išvysite žavią moterį ryškiais ypač dideliais akiniais, gali būti, kad jūs sutikote „Fielmann“ optikų tinklo Baltijos šalyse komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovę Jūratę Kersnauskę. Baigusi serbų ir kroatų, o kaip gretutinę specialybę ir italų kalbos studijas Vilniaus universitete, ji šiandien – Lietuvos akinių rinkos fėja. „Tikrai taip! Aš kartais save pavadinu ir...


Rugsėjo 1-osios skambutis skambės ne visiems vaikams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 09 01 | Rubrika: Miestas

Šiais mokslo metais į šalies mokyklas susirinks 20 tūkstančių mažiau mokinių nei pernai rugsėjį. Rugsėjo 1-osios skambutis    šiemet nenuskambės kone šimtui   miesto moksleivių. Vieni vaikai, kartu su tėvais, išvyksta į užsienį, kiti dėl susiklosčiusių šeimyninių aplinkybių mokyklos lankyti neišgali.


Valstybinės ligonių kasos atstovai susitiko su vietos medikais aptarti opiausių problemų

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 07 01 | Rubrika: Miestas

Antradienį, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės (KLJ) Palangos departamente lankėsi bei opiausias problemas aptarė Valstybinės ligonių kasos (VLK) atstovai. Su KLJ Palangos departamento vedėju Remigijumi Kirstuku, skyriaus vedėja Laimute Ežerinskiene bei S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centro savininke Sondra Kulikauskiene susitiko VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius