Kurorte verslas legalizuotis neskuba
Kaip ir kiekvieną vasaros sezoną, prekyba pajūryje suteikia galimybę užsidirbti ne tik palangiškiams, bet ir šalies gyventojams. Kurorto valdžiai nusprendus legalizuoti išnešiojamąją bei išvežiojamąją prekybą, tikėtasi nušauti du zuikius: esą sudaryti sąlygas asmenims legaliai užsidirbti bei tokiu būdu papildyti miesto piniginę. Tačiau, regis valdžios lūkesčiams nebus lemta išsipildyti. Pastarąjį savaitgalį kurorto paplūdimiuose prekeiviai jau siūlė čeburekus, skrudintą duoną bei alų. Deja, tenka pripažinti, kad dirbta nelegaliai.
Leidimas – 200 litų
Pernai kurorto paplūdimiuose nelegali išnešiojamoji prekyba klestėjo. Pastangos sutramdyti nelegalus buvo bevaisės ir net pripažinta, kad kovojama su vėjo malūnais. Kaip sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė, pagal šiemet nustatytą tvarką, norintys prekiauti čeburekais, kepta duona, didžkukuliais, rūkyta žuvimi, ledais ir kitais greitai ar negreitai gendančiais maisto produktais bei patiekalais Palangos ir Šventosios paplūdimiuose turi įsigyti leidimą, kainuojantį 200 litų. Taip pat įvykdyti nustatytus reikalavimus, t.y. turėti Palangos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto tvarkymo subjekto patvirtinantį pažymėjimą bei susimokėti už šiukšles. Vedėjos teigimu, praėjusiais metais išduoti tik penki leidimai išvežiojamajai prekybai paplūdimiuose.
Verslininkai neskuba
Skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Dangėlaitienė, kuruojanti šią naująją veiklos rūšį, patvirtino, kad dar neišduotas nei vienas leidimas tiek išvežiojamajai, tiek išnešiojamajai prekybai. Specialistės nuomone, vasaros sezonas dar neįsilingavo ir matomai verslininkai neskuba. „Gali būti, kad ruošiasi ir skaičiuoja, ar verta užsiimti šia veikla. Bet kuriuo atveju verslininkai leidimą gali pirkti bet kurią dieną“, - sakė ji.
Savo ruožtu skyriaus vyriausioji specialistė pažymėjo, kuomet buvo svarstomi klausimai dėl išnešiojamosios prekybos legalizavimo, jie patys teigė, kad pavargo dirbti nelegaliai. Verslininkų nuomone, legali prekyba išstums nelegalus. A.Dangėlaitienės nuomone, tai pirmasis vasaros sezonas, kai atsirado nauja veiklos rūšis, tad rezultatų teksią palaukti.
Nepagrįsti būgštavimai
Beje, pavasarį kurorto verslininkai, įsigiję konkursuose skelbtas prekybos vietas, pakloję tūkstantines sumas vykdyti veiklą palapinėse, tąkart nuogąstavo, kad pajūryje atsiras nelygi konkurencija. Regis, verslininkų būgštavimai nepagrįsti, nes dar neatsirado nei vienas čeburekų prekeivis, legaliai prekiaujantis prie palapinės. Žinia, vilką peni kojos, tad ir šie prekiautojai nesėdi vietoje. Siekdami užsidirbti, „čeburekininkai“ per dieną paplūdimiais nužingsniuoja ne vieną kilometrą.
Neišduotas nei vienas pažymėjimas
Palangos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Arūnas Elijošius patikino, kad kol kas dar nei vienas verslininkas oficialiai nesikreipė dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinančio pažymėjimo gavimo. Nors, anot jo, vienas kitas teiravosi ir domėjosi kokius reikalavimus reikia įvykdyti, tačiau konkrečiai nei vienas pažymėjimas išnešiojamos prekybos paslaugai teikti neišduotas.
Pasak institucijos vadovo, kaip ir bet kuris parduodantis karštą maistą paplūdimiuose, turi užtikrinti saugias paslaugas. „Savo ruožtu, legalizavus išnešiojamąją ar išvežiojamąją prekybą, dar nereiškia, kad galima dirbti nepaisant Maisto įstatymo reikalavimų. Tad mano nuomone, vėlgi einama pramintu ir lengviausiu taku“, - apie buksuojančios išnešiojamosios prekybos peripetijas kalbėjo A.Elijošius.
VMVT tarnyba, anot institucijos vadovo, nelegalų nekontroliuoja ir nesivaiko po paplūdimį, nes įstaigos pagrindinė funkcija tikrinti legaliai dirbančiųjų veiklą.
Civilizuota paslauga
Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko teigimu, jau ne kartą miesto valdžiai siūlęs, kaip civilizuotai teikti šią paslaugą. „Norint užtikrinti minimalias šių produktų prekybos sąlygas, geriausia išeitis - mobilios prekybos vietos, išdėstytos visame paplūdimio ruože. Tokia įranga, kaip stalas, skėtis, šiukšlių dėžė ir servetėlės nėra didžiulės investicijos. Tvarka būtų patogi ir poilsiautojams, ir maisto pardavėjams“, - pasidalijo savo mintimis A.Elijošius.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Lietuvos kurorte įsikūrę ukrainiečiai nebus išmesti į gatvę: čia jaučiasi kaip rojuje
2022 05 16 | Rubrika: Miestas
Nepaisant prasidedančio vasaros sezono, nė vienas į Palangą atvykęs ukrainietis karo pabėgėlis neliks gatvėje, sako kurorto meras Šarūnas Vaitkus.
Vienintelis Palangos laikraštis „Palangos tiltas“ kviečia rašyti ir užsidirbti daugiau nei kavai
"Palangos tilto" informacija, 2021 04 21 | Rubrika: Miestas
Ar mylite Palangą? Ar lengvai sekasi bendrauti su žmonėmis? Ar turite kūrybinių idėjų? Ar mokykloje lengvai sekėsi rašyti rašinėlius, o už juos gaudavote bent aštuonetukus? Ar norite rašyti vieninteliam Palangos laikraščiui ir truputį užsidirbti? Jei taip, „Palangos tiltui“ jūs – įdomūs ir reikalingi. Ieškome žmogeliuko ar...
Palangos prekybininkų prašoma sudaryti išskirtines apsipirkimo sąlygas senjorams
2020 03 23 | Rubrika: Miestas
Pirmadienį, kovo 23 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija kreipėsi į Palangoje veikiančių didžiųjų prekybos centrų vadovybę su prašymu sudaryti išskirtines apsipirkimo sąlygas labiausiai pažeidžiamai visuomenės grupei – senjorams.
Darbas per atostogas – proga užsidirbti ir pajusti darbo vertę
Roberta KAVALIAUSKAITĖ, 2013 07 22 | Rubrika: Miestas
Kur tik pažvelgsi – kurorto kavinėse, kioskuose, paplūdimyje – pamatysi jaunus darbuotojų veidus. Kiekvieną vasarą Palanga tampa Klondaiku, norinčiam užsidirbti „žaliam“, dažniausiai be darbo patirties jaunimui.
Palangos Kurhauzo rekonstrukcija svarbi ne tik kurorto gyventojams 1
"Palangos tilto" informacija, 2013 01 07 | Rubrika: Miestas
Palangos Kurhauzo restauracijos pirmojo etapo pabaiga yra itin reikšmingas įvykis ne tik kurorto, bet ir visos šalies gyventojams. Portalo 15min.lt paskelbtoje reikšmingiausio 2012 metų kultūros įvykio apklausoje šį kurorto simbolio atgimimą kaip svarbiausią išskyrė kas penktas (26 proc.) iš 3560 apklausoje dalyvavusių...
Mobilieji pliažo prekeiviai kaip įkyrios skruzdėlės – kol kas nesutramdomi 14
Gina KUBILIŪTĖ, 2012 07 19 | Rubrika: Miestas
Tarp verslininkų ir miesto valdžios kyla aistros dėl išvežiojamosios ir išnešiojamosios prekybos. Vadinamuosius mobiliuosius prekeivius, kurie tegali verstis išvežiojamąja ir išnešiojamąja prekyba, savivaldybės konkursus stacionariai pliažo prekybai – tai yra prekyba palapinėse – laimėję verslininkai juos vadina akiplėšomis....
Prie valdžios lovio stovėję buvusieji pagyrų naujai valdžiai šykštauja
Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 08 01 | Rubrika: Miestas
Miesto valdžia tyliai pažymėjo šimto dienų atkarpą. Nuo valdžios lovio rinkėjų ar buvusių partnerių nuvarytų buvusio miesto valdžios, regis, niekas, išskyrus mūsų laikraštį, nė neprisiminė. Koks buvo šimtas dienų tiems, kurie dar neseniai sprendė miesto ateitį ir buvo svarbūs mūsų visų gyvenimui kurorte? „Palangos tiltas“...
Modernaus kurorto siekis suerzino valdžios trubadūrus
Irena Švanienė, asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas
Kuo toliau, tuo „Vakarinės Palangos“ laikraštis stebina labiau. Užuot buvęs objektyviu miesto laikraščiu, atspindinčiu visų kurorto gyventojų mintis, jis jau seniai tapo Palangos valdžios ir miestą valdančios liberalcentristų partijos organu, savotišku jų dvaro trubadūru.
Nuogalių paplūdimiai – kurorto valdžiai tabu
Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 16 | Rubrika: Miestas
Kurorto pajūris – tai ne tik lepinimasis saulės voniomis, maudynėmis, bet ir vieta, kuriame verda prekyba. Jau ne vienerius metus kurorto verslininkai, siekdami užsidirbti, kaunasi konkursuose dėl paklausiausių nustatytų viešųjų vietų, kainuojančių tūkstantines sumas. Tačiau pajūryje yra vienas išskirtinis paplūdimys – moterų, kuriame jau daugiau nei keturis...
Kurorte verslas legalizuotis neskuba
Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 09 | Rubrika: Miestas
Kaip ir kiekvieną vasaros sezoną, prekyba pajūryje suteikia galimybę užsidirbti ne tik palangiškiams, bet ir šalies gyventojams. Kurorto valdžiai nusprendus legalizuoti išnešiojamąją bei išvežiojamąją prekybą, tikėtasi nušauti du zuikius: esą sudaryti sąlygas asmenims legaliai užsidirbti bei tokiu būdu papildyti miesto piniginę. Tačiau, regis valdžios lūkesčiams nebus lemta...