Kretingoje – planas sekti kaimynės Palangos pavyzdžiu ir įvesti mokestį turistams

Palangos tiltas, 2024-01-17
Peržiūrėta
1124
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kretinga. FOTO: SHUTTERSTOCK
Kretinga. FOTO: SHUTTERSTOCK

Palanga pernai iš turistų surinko apie 1 mln. 200 tūkstančių eurų pagalvės mokesčio. Kaimynų pavyzdžiu dabar nori sekti ir Kretingos rajono politikai – jie planuoja įvesti mokestį turistams už poilsį viešbučiuose, nuomojamuose būstuose, turizmo sodybose. Kokio dydžio jis bus – dar nežinia, tačiau svarstoma, kad toks mokestis galėtų būti per pus mažesnis nei Palangoje. Tiesa, verslininkai tokius politikų planus kritikuoja. Apie tai buvo pasakojama LNK žiniose. 

Palangoje šiuo metu pagalvės mokestis siekia 2 eurus žmogui už vieną nakvynę. 

Kaip teigė tarybos narys Mindaugas Černeckis, iš visų savivaldybių pagal nakvynės skaičių Kretinga šiuo metu yra 10-oje vietoje, tad vadinamojo pagalvės mokesčio įvedimas savivaldybei galėtų sugeneruoti net apie 80 tūkstančių eurų per metus. Vis dėlto, kai kurie kretingiškiai svarsto, ar rajone yra ką apmokestinti.

„Kiek čia yra jų – vienas, du? Vienas stovi jau N metų aptrauktas ir nenugriaunamas. Kretingai tai yra nereikalingas dalykas. Pagalvės mokestis – ką jis duos čia? Kiek čia į tą biudžetą įplauks?“, – svarstė vienas jų. 

„Niekas nenori, kad tie mokesčiai būtų“, – teigė kitas.

„Be mokesčių geriau negyvensime. Reikia mokėti“, – įžvalgomis dalijosi moteris. 

„Įdomu, kur tie pinigai nukeliaus – ar į valdžios kišenę, ar į miesto renovaciją, dar kažką?“, – kėlė klausimus gyventojas. 

Verslininkai negaili kritikos 

Vienas didžiausių Kretingos rajone poilsio kompleksų „Atostogų parkas“ – kasmet sulaukia apie ketvirčio milijono lankytojų. Tiesa, žinia apie planuojama pagalvės mokestį komplekso vadovui buvo netikėta, esą su verslu politikai nesitarė. „Atostogų parko“ vadovas skaičiuoja, kiek verslininkų tokio mokesčio sulauktų.

„Turizmo sektorių Kretingoje yra nedaug – mes esame, yra „HBH“, yra „Smagratis“ – tai yra tie, kurie turi tuos viešbutukus. Dar „Vienkiemis“ turi keletą kambariukų. Šioje vietoje, mes, pirmiausia, turėtume pasišnekėti. Jeigu mes keliame kainas žmonėms – mes turistui turime kažką tai duoti“, – teigė „Atostogų parko“ vadovas Ričardas Jovaiša.

Poilsio komplekso vadovas neslepia, kad pritraukti klientus – ir taip sudėtinga, kai ir pandeminė krizė nėra pasibaigusi, ir dar politinė situacija koją kiša. 

„Sako: pas jus karas, pas jus vyksta technikos perkėlimas, vyksta kareivių judėjimai. Žmonės, paprasčiausiai, bijo važiuoti. Pirmiausia, mums galbūt reikėtų susitvarkyti, kad žmonės, užsienio turistai nebijotų į Lietuvą važiuoti, o po to sugalvoti ir papildomas pritraukimo priemones, paslaugas, kad žmogus sutiktų daugiau mokėti“, – teigė R. Jovaiša. 

Kam būtų skiriami surinkti pinigai 

Anot verslininko, rajono valdžia, pirmiausia, turėtų sutvarkyti kelius, dviračių takus įrengti ir tik tada imtis papildomų mokesčių turistams. Kretingos politikai su verslu žada diskutuoti ir tvirtina, kad į rajono biudžetą atkeliavę pinigai būtų skirti ne tik infrastruktūrai.

„Šis mokestis, tas vienas planuojamas euras, būtų dvigubai mažesnis negu yra kaimyninėje Palangoje ir jis būtų investuojamas būtent į rinkodarą. Tas verslininkas, kuris, iš tikrųjų, nemoka to planuojamo mokesčio – būtent jis tiesiogiai ir gautų tą grąžą, nes taip savivaldybė prikviestų daug daugiau turistų ir į jų nuomojamas vietas“, – teigė tarybos narys M. Černeckis.

Ar pagalvės mokestis bus įvestas, politikai norėtų apsispręsti iki vasaros sezono. Kretinga neatsisako ir planų, kad dalis rajono teritorijų taptų kurortinės.

LNK

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga pernai iš turistų surinko apie 1 mln. 200 tūkstančių eurų pagalvės mokesčio. Kaimynų pavyzdžiu dabar nori sekti ir Kretingos rajono politikai – jie planuoja įvesti mokestį turistams už poilsį viešbučiuose, nuomojamuose būstuose, turizmo sodybose. 


Stebint per sutelktinį finansavimą į nekilnojamąjį turtą investuojančius žmones, matyti, kad šiomis savaitėmis jie elgiasi kur kas ramiau, nei elgėsi prieš du metus, tik prasidėjus Covid-19 pandemijai. Geru pavyzdžiu tapo vieno projekto Palangoje finansavimas.


Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos duomenimis, už šalyje turimus žemės sklypus mokestį turi sumokėti 6108 Palangos m. gyventojai (jiems apskaičiuota mokėti suma – 517,3 tūkst. eurų) ir 111 kurorto juridinių asmenų (jiems apskaičiuota mokėti suma – 49,3 tūkst. eurų). Iš viso šalyje yra daugiau nei 1 mln. žemės mokesčio mokėtojų. Dėl savivaldybių nustatytų...


Nepavykus šiam sezonui įvesti miesto įvažiavimo mokesčio, Palangos valdžia nuo šių metų balandžio 1 dienos padidino „pagalvės“ mokestį iki vieno euro už kiekvieną praleistą parą viešbutyje ar privačiame sektoriuje. Miestas taip tikisi sužerti daugiau pinigų į miesto biudžetą kurorto infrastruktūrai gerinti, bet kaip parodė „Palangos tilto“...


Praėjusį šeštadienį, lyjant gan įkyriam lietui, Palangos centrinėje aikštėje nušvito Kalėdų eglė, o visų pamėgtą J. Basanavičiaus gatvę padabino Kalėdų eglių alėja. Kartu su žaliaskarės įžiebimo švente didžiausias šalies kurortas pradėjo sekti išskirtinę kalėdinę pasaką.


Regis, Palanga nesiliauja žongliruoti mokesčiais – dviem metams, iki 2017-ųjų birželio, atidėjus 5 eurų įvažiavimo į Palangą mokestį, triskart bus didinamas vadinamasis „pagalvės“ mokestis. „Įvažiavimo mokesčio kitąmet nebus, nes tam dar nesame pasirengę. „Pagalvės“ mokestis didinamas dėl to, kad jis Palangoje šiuo metu – mažiausias visoje...


Ar Palangai vertėtų pasekti Klaipėdos pavyzdžiu ir įvesti taip vadinamą sportininko krepšelio sistemą? Jį įvedus, į jo lėšas galėtų pretenduoti ir visų sporto šakų, patvirtintų miesto Tarybos, privatūs sporto klubai. Iki šiol jie, neretai labiau mėgstami jaunųjų sportininkų ir jų tėvelių, verčiasi sunkokai, kai tuo tarpu, anot kai kurių miesto sporto...


Nuo 2015-2016 mokslo metų planuojama mokiniams įvesti brandos darbą, kuris turėtų mokyklinio egzamino statusą. Tokia idėja jau buvo kilusi 2008-aisiais, tačiau tyliai „nugeso“. Tuo tarpu Palangos senojoje gimnazijoje panašius darbus moksleiviai atlieka nuo 1999-ųjų – tiesa, ne abiturientai, o trečiosios gimnazijos klasės mokiniai. Tad šios ugdymo įstaigos...


Vienas svarbiausių kurorto planavimo dokumentų – paminklosauginis planas – dešimtmetį tąsomas po teismus. Dėl šio dokumento teisėtumo ne viename teisme buvo ginčijamasi. Šią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, išnagrinėjęs faktines šio dokumento rengimo, tvirtinimo aplinkybes, paskelbė verdiktą, kad prieš dešimtmetį parengtas M.Ptašek planas yra rekomendacinio pobūdžio...


Vienas svarbiausių kurorto planavimo dokumentų – paminklosauginis planas – jau ne vienerius metus tąsomas teismuose. Šįsyk Klaipėdos apygardos administracinis teismas nagrinėjo UAB „Pinus proprius“ prašymą ištirti, ar paminklosauginis planas teisėtas. Teismo nustatyta, kad prieš dešimtmetį priimtas miesto Tarybos sprendimas, kuriuo buvo patvirtintas minėtas planavimo dokumentas, negali...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius