Keli svarbūs patarimai, be ko dviratininkui nerekomenduojama išvažiuoti iš namų
Viena populiariausių pramogų vasarą – važiavimas dviračiu. Tūkstančiai dviratininkų kasdien išrieda į gatves. Atšilus orams, vis daugiau žmonių renkasi dviračius ir kaip ekologišką transporto priemonę ar sporto šaką. Visą valandą minant dviračio pedalus be ypatingų pastangų galima sudeginti apie 500 kalorijų.
Važinėjimas dviračiais – puiki pramoga su šeima, draugais ar kaip išvyka į gamtą su kolegomis. Ką būtina pasiimti su savimi, kad ši pramoga neapkarstų ir būtų saugi, patarimais dalinasi prekybos centro internete „Varlė.lt“ produkto vadovė Laura Aksomitaitė.
Nepamirškite šalmo – gyvybės sargo
Sėsti ant dviračio be šalmo – didžiulė rizika. Norėdami saugiai pasiekti kelionės tikslą, dėvėkite šalmą. Apsauga gėdos nedaro, bet gelbsti gyvybes. Nuo mažens pratinkite ir vaikus užsidėti šalmą – rodykite patys teigiamą pavyzdį.
Šalmų pasirinkimas stebina net visko mačiusius. Vien prekybos centre internete „Varlė.lt“ galite rinktis iš beveik tūkstančio skirtingų modelių šalmų: nuo rožinių su princesėmis ar žmogumi voru – iki išmanaus šviečiančio šalmo.
Paaugliams nupirkite išmanų šalmą, su kuriuo jie jausis madingai ir šiuolaikiškai. Stilingo dizaino išmanus šalmas, pavyzdžiui, „Xiaomi Smart4U“, turi veidrodinį paviršių ir septynias itin šviesias LED lemputes, daug šviesos režimų, reguliuojamų vienu mygtuku. Išmanus šalmas yra atsparus vandeniui, turi ir automatinę įspėjimo šviesą ir net dvylika ventiliacijos angų.
Nepalikite dviračio nė trumpam be spynos
Dviračių sezonas – ne tik dviratininkams džiaugsmas, bet ir ilgapirščiams. Nepamirškite apsaugoti savo transporto priemonės – pasiimkite su savimi spyną. Nors šimtaprocentinės apsaugos nuo vagystės ji negarantuos, bent jau mėgėjus vagis atbaidys. Bet kokia minimali apsauga – geriau nei jokios, net jei tik trumpam paliekate dviratį.
Jei jūsų dviratis – ne pats pigiausias, verta investuoti į kokybišką spyną. Varlė.lt ekspertė L. Aksomitaitė rekomenduoja rinktis grandininę arba U formos spyną, su kuria galėsite prirakinti dviratį prie turėklų.
„Svarbu, kad spyna apimtų ne tik priekinį ratą, bet ir dviračio rėmą. Grandininė spyna tinkamesnė, nes ja galima prirakinti dviratį praktiškai prie bet ko“, – patarimais dalinasi Laura.
Vagystės atveju dėmesį atkreiptų spynos su garsine signalizacija. Šiais laikais galima rasti išmanių sprendimų – spynų ne tik su signalizacija, bet ir GPS sekimo sistema. Tad jei jūsų dviratis brangi transporto priemonė, negailėkite pinigų jai apsaugoti.
Įsimeskite gertuvę troškuliui malšinti
Kadangi įprastai kelionė dviračiu užtrunka ilgiau, ypač karštomis dienomis, išprakaituojant daug skysčių, gyvybiškai svarbu atstatyti jų balansą. Ypač vaikams. Pasiimkite su savimi gertuvę su mėgstamu gėrimu troškuliui numalšinti.
Vaikams tiks spalvotos su mylimais filmukų personažais. Suaugusiems puikus sprendimas – gertuvė su sieteliu: į vandenį galima įmesti sezoninių vaisių bei ledukų, kurie gėrimui suteiks daugiau gaivumo, skonio ir vitaminų.
Išmaniems keliautojams – daug išmanių prietaisų
Būtinas kiekvieno dviratininko priedas – dviračio pompa, kuri garantuoja, kad padangos bus gerai pripūstos, o kelionė – saugi. Pompa labai praverčia ypač ilgesniuose žygiuose, išvykose. Žinoma, į žygius patogiau vežtis kuo mažesnę pompą. Tad neapsisunkinkite išvykos sau patys.
Išmaniems keliautojams sukurta daug išmanių dviračių priedų – nuo išmanaus laikrodžio laikiklių ant dviračio vairo iki išmanaus belaidžio kompiuterio skaidriu ekranu su apšvietimu.
Kiek paprastesnis laidinis dviračio kompiuteris „Sigma“ turi kelias pagrindines funkcijas: matuoja greitį, atstumą, turi laikrodį. Tokį įsigyti galima vos nuo 12 eurų.
Kelis šimtus kainuojantis kompiuteris pritaikytas profesionaliems dviratininkams. Jame yra ir žemėlapis, kurio dėka jausitės tarsi važiuotumėte kartu su vietiniu gyventoju, išmanančiu kiekvieną posūkį ir gatvelę, jutiklinis ekranas, radaras, galimybė stebėti fizinį krūvį, lyginti statistinius duomenis ir daug kitų galimybių.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Kurorte intensyviai gražinama daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka – tvarkomi dalies namų kiemai, įvažiavimai į juos, dalyje iki šiol neapšviestų kiemų įrengiamas apšvietimas.
ESO: 6 patarimai, kaip taupyti elektrą tamsiojo sezono metu
2022 09 22 | Rubrika: Miestas
Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).
Keli svarbūs patarimai, be ko dviratininkui nerekomenduojama išvažiuoti iš namų
2022 06 21 | Rubrika: Miestas
Viena populiariausių pramogų vasarą – važiavimas dviračiu.
Mielieji, kokie svarbūs ir prasmingi mūsų 32-eji laisvės metai!
2022 03 11 | Rubrika: Miestas
Mielieji, kokie svarbūs ir prasmingi mūsų 32-eji laisvės metai! Tą gerai matome, stebėdami Ukrainos kovą už savo teisę į laisvę. Per tuos metus daug pasiekėme ir patyrėme.
Palangos miesto savivaldybės Kontrolės komitetas kai kurias miesto įstaigas „myli“ gerokai labiau nei kitas. Palangos Senąją gimnaziją kontrolieriai šiais metais jau „šukavo“ tris kartus, o visos mokymo įstaigos veiklos auditą atliks metų pabaigoje. Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas sakė laikraščiui „Palangos tiltas”: „Jaučiamės prisidėję prie gimnazijos atsinaujinimo ir...
Aptarti Palangai svarbūs susisiekimo infrastruktūros plėtros klausimai
2021 09 06 | Rubrika: Miestas
Su praėjusį penktadienį, rugsėjo 3 d., Palangoje apsilankiusiu susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu kurorto meras Šarūnas Vaitkus aptarė ne vieną miestui aktualų klausimą. Kurhauze vykusio susitikimo metu, kuriame dalyvavo gausi Susisiekimo ministerijos delegacija, taip pat – Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys...
Pakavimo patarimai siuntoms į Norvegiją
2021 08 26 | Rubrika: Miestas
Pristatant iš čia , mes norime kad mūsų siuntą Norvegijoje gautų kuo greičiau, sklandžiau ir aišku nepažeistą. Ar siunta bus nepažeista priklauso ne tik nuo gabenančios kompanijos ir kurjerių, tačiau ir nuo mūsų. Labai svarbu, kaip mes ta siuntą paruošime. Tad kokie yra pakavimo patarimai siuntoms į Norvegiją.
„Valstiečiui“ Dariui Kubiliui Tarybos posėdy priminti per du metus „išstenėti“ tik keli žodžiai, siūlyta atsiprašyti dėl „išgamų“
Linas JEGELEVIČIUS, 2021 06 17 | Rubrika: Miestas
Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario ir Tarybos Etikos komisijos pirmininko Dariaus Kubiliaus TS-LKD vadinimas „išgamomis“ ir „TSRS“ neliko nepastebėtas šiandien, ketvirtadienį, birželio 17 d., vykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje. 13-uoju klausimu buvo svarstomas klausimas „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos 2020 metų veiklos ataskaitos.“
„Peršalimo ligomis nesergu – net slogos jau keli metai nėra buvę“ 1
Vaidilė GEDMINAITĖ, 2016 02 04 | Rubrika: Sveikata
Kai lauke spaudžiant šaltukui atsiranda drąsuolių, nepabūgstančių išsimaudyti lediniame vandenyje, aplinkiniams jie sukelia įvairiausių minčių. Vieni žavisi jų valia bei ryžtingumu, o kiti, žiūrėk, ir pirštą ties smilkiniu pasukioja. Dar kiti ir patys norėtų tokias maudynes išbandyti, tačiau būgštauja, kad vėliau jos neturėtų neigiamų pasekmių sveikatai....
Liga, kurios labai gėdijamasi: net keli lašeliai yra ženklas susimąstyti
2014 09 25 | Rubrika: Sveikata
Visuomenėje vis dar gajūs mitai, jog su šlapimo nelaikymo problema susiduria tik senyvo amžiaus žmonės ir kad keli lašeliai neturėtų kelti nerimo, teigia gydytoja, „Inkocentro“ vadovė Jurga Misevičienė.