Kas geriau pramonėje – elektrinės ar pneumatinės pavaros?

Palangos tiltas, 2023-10-10
Peržiūrėta
1009
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kas geriau pramonėje – elektrinės ar pneumatinės pavaros?

Pavaros reikalingos daugybėje pramonės mašinų ir sistemų. Joms tenka itin svarbus vaidmuo užtikrinant tikslų, patikimą ir veiksmingą judesio valdymą, o tai pritaikoma begalėje procesų. Pavaros daugiausiai yra elektrinės ir pneumatinės. Abu tipai pasižymi unikaliais privalumais viena prieš kitą. Šiame straipsnyje gilinsimės į abiejų tipų privalumus ir padėsime specialistams bei pramonės atstovams priimti geriausią sprendimą dėl pavarų įsigijimo.

Elektrinės pavaros – ko iš jų tikėtis?

Elektrinės pavaros naudoja nedidelį elektros varikliuką, kad inicijuotų tiesinį arba sukamąjį judesį. Tokio tipo sistema turės nemažai privalumų. Visų pirma – tikslumas. Tokio tipo pavara pasižymės iki mikroskopinių dalių suderinamu padėties nustatymo tikslumu ir galimybe tai atkartoti daugybę sykių, todėl jomis galima kruopščiai kontroliuoti tokius kintamuosius kaip greitis, padėtis ir sukimo momentas.

Antras didelis pliusas – elektros energija varomos pavaros paprastai pasižymi didesniu efektyvumu. Jeigu tai yra didelė arba itin daug bei dažnai naudojama sistema ir sąnaudų optimizavimas – labai svarbu, apsimokės investuoti į elektrinę pavarą.

Trečias didelis pliusas yra tai, kad elektrinė pavara turi mažiau judančių dalių ir neturi pneumatinės, daug dėmesio reikalaujančios, aukštame slėgyje dirbti turinčios sistemos. Su šia pavara gali sumažėti ilgalaikės eksploatacinės išlaidos. Na ir galiausiai, nėra tokio triukšmingumo, nes elektrinė sistema veiks gana tyliai.

Pneumatinės pavaros – kokie jų privalumai?

Pneumatinės pavaros veikia suspausto oro pagalba. Tokia sistema yra kitokia nei elektrinė, tačiau taip pat turi savų privalumų.

Pramonėje pneumatika vertinama dėl paprasto veikimo ir patikimo tarnavimo, ypač ilgalaikėje perspektyvoje. Tokia sistema, labiau nei elektrinė, yra atspari korozijai bei gali būti naudojamos su mažesniu atidumu, rūpesčiu. Trumpiau tariant – pneumatika labiau tinka itin aukštos apkrovos aplinkose.

Kaip ir elektrinės, taip ir pneumatinės pavaros gali kone per vieną momentą paleisti, stabdyti ciklus, koreguoti jų eigą bei parametrus. Dažnu atveju maksimali galimybių riba, kurią turės pneumatinė įranga, bus aukštesnė nei elektrinio sprendimo. Galiausiai, jeigu dirbama su pavojingomis terpėmis, sprogiomis, degiomis medžiagomis, pneumatinė pavara gali būti tinkamesnė, saugesnė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tiek Lietuvos gyventojams, tiek atvykstantiems užsienio turistams ieškant naujų, vis įdomesnių patirčių, mūsų šalyje pastaraisiais metais sparčiai populiarėja pramoninis turizmas, kurio objektų, lankytojus praturtinančių žiniomis ir netikėtais pojūčiais, vis daugėja. Tokiu turizmo traukos tašku gali tapti ir būsimasis tarptautinės žaliosios energetikos bendrovės „Ignitis renewables“ vystomas...


Pavaros reikalingos daugybėje pramonės mašinų ir sistemų. Joms tenka itin svarbus vaidmuo užtikrinant tikslų, patikimą ir veiksmingą judesio valdymą, o tai pritaikoma begalėje procesų. 


Apie ekonominius iššūkius ir ūkio stagnaciją kalbama nuo metų pradžios, o dalis šalies įmonių patiria sunkumų, tačiau darbo rinkai tai kol kas didesnės įtakos neturi.


Rašymas yra labai naudingas gebėjimas ne tik profesinėje srityje, bet ir asmeniniame gyvenime. Šis įgūdis gali būti ugdomas. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės lavinti rašymo gebėjimus.


Atėjus vasarai visi norime patinginiauti, pailsėti prie ežero ir skaniai pavalgyti.Vasara Lietuvoje turi dvejus unikalius patiekalus, kurie asocijuojasi su vasara, tai yra šaltibarščiai ir šašlykai. Tam, jog būtų galima išsikepti kokybiškai šašlykų mėsą, reikia šašlykinės arba kepsninės, kurioje mėsa iškeptų skaniai ir būtų sultinga. 


Penktadienį Palangos turizmo informacijos centre pradėjo dirbti nauja vadovė. Ilgai buvusi laisva darbo vieta atiteko iki šiol Šilutės turizmo informacijos centrui vadovavusiai Rasai Kmitienei. Su naująsias pareigas užėmusia vadove kalbėjomės jos pirmąją darbo dieną Palangoje, tad ji neslėpė, jog reikia dar gerokai apšilti kojas, kad būtų galima kalbėti daugiau apie...


Praėjusią savaitę koncertą sausakimšoje Palangos koncertų salėje surengęs vienas populiariausių Rusijos dainininkų Grigorijus Lepsas negailėjo liaupsių naujausiam Palangos kultūros statiniui. „Prieš koncertą, po garso patikrinimo, jis salės akustiką pavadino „šokoladu“, o garso operatorius jam linktelėjo galva: „Viskas kaip muziejuje“...


„Kas geriau – darželis ar privati auklė?“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 05 03 | Rubrika: Miestas

Neretai jaunos mamos yra graužiamos abejonių: vaiką leisti į darželį, ar samdyti auklę. „Vienareikšmiško atsakymo šioje situacijoje nėra“, – sako Palangos švietimo pagalbos tarnybos psichologė Rasa Karalienė. Visada reikia įsigilinti į situaciją individualiai ir pažinti vaiko poreikius. Anot psichologės, pirmas faktorius, į kurį reikia atkreipti...


UAB „Palangos butų ūkis“, kaip nustatyta teisės aktuose, po šildymo sezono įvertina daugiabučių namų būklę. Apžiūros metu nustačius stogo defektus, yra surašomas aktas ir rengiamas konkursas. Konkurso sąlygose numatomi būtini atlikti darbai. Tačiau ne visi daugiabučių namų gyventojai sutinka, kad jų namo stogo remontą organizuotų „Palangos butų ūkis“, taip samdomi darbininkai, kitaip...


Dviratis – gerai, „Mersedesas“ – geriau

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 06 12 | Rubrika: Miestas

Jeigu Amsterdame prie mero namų nerasite dviračio, vadinasi, jis, ko gero, dirba. Žinoma, į darbą jis, kaip ir šimtai kitų merijos klerkų, važiuoja tik dviračiu. Deja, Lietuvos valdininkai neskuba ropštis ant dviračio sėdynės – mieliau renkasi patogesnes valdiškas mašinas. Apie sveiką gyvenseną ir ekologiško transporto propagavimą nevengiantis papostringauti Palangos meras Vytautas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius