„Esu lyg musė į barščius įmesta, bet dėl to tik geriau“

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-07-03
Peržiūrėta
2191
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos turizmo informacijos centrui ėmė vadovauti Rasa Kmitienė, kuri prieš tai dirbo Šilutės turizmo informacijos centro vadove.
Palangos turizmo informacijos centrui ėmė vadovauti Rasa Kmitienė, kuri prieš tai dirbo Šilutės turizmo informacijos centro vadove.

Penktadienį Palangos turizmo informacijos centre pradėjo dirbti nauja vadovė. Ilgai buvusi laisva darbo vieta atiteko iki šiol Šilutės turizmo informacijos centrui vadovavusiai Rasai Kmitienei. Su naująsias pareigas užėmusia vadove kalbėjomės jos pirmąją darbo dieną Palangoje, tad ji neslėpė, jog reikia dar gerokai apšilti kojas, kad būtų galima kalbėti daugiau apie naująsias pareigas ir planus.

„Palangoje jaučiuosi gerai“
Kaip papasakojo naujoji Palangos turizmo informacijos centro direktorė, ji jau ne vienerius metus dirbo būtent turizmo srityje.
„Mano darbas buvo visuomet susijęs su turizmu. Dirbau taip pat ir Šilutės verslo ir turizmo informacijos centre, vėliau dirbau privačiame sektoriuje, na, o paskutinioji mano darbo vieta buvo Šilutės turizmo informacijos centre, kur vėlgi užėmiau vadovės pareigas. Teko dėl asmeninių priežasčių pakeisti darbo vietą, tačiau turiu pripažinti, kad Palangoje nesijaučiu svetima, juolab man nesvetimas ir darbo pobūdis“, – sakė pašnekovė.
Kartu su naujomis pareigomis R. Kmitienė pakeitė ir gyvenamąją vietą – su šeima nusprendė gyventi Palangoje.
„Palanga visuomet buvo šalia, tad tarsi ir sava, tai tas pats regionas, aišku, skiriasi specifika. Man asmeniškai Palanga niekada nebuvo svetimas dalykas, joje dažnai lankydavomės ir turiu prisipažinti, kad man ji visada mieliausia būna žiemą, rudenį ir pavasarį, kuomet gerokai sumažėja žmonių srautų, tuomet tarsi atsiveria pats kurorto grožis. Dabar teks pasidarbuoti būtent ir tuo metu, kai daug žmonių ir jiems padėti, reikės siekti, kad jų būtų ir dar daugiau. Galiu pasakyti, kad aš Palangoje jaučiuosi gerai, ar Palangai bus gerai su manimi, to reikia klausti kiek vėliau“, – šypsojosi nauja vadovė.

Svarbiausias uždavinys
Pašnekovė atskleidė, jog Palangoje besisukantys specialistai jai taip pat nebuvo svetimi, jie visi nuolat gi sukdavosi tuose pačiuose turizmo parodose, kituose renginiuose, kur visi drauge pristatydavo Klaipėdos regioną.
„Visi dirbome tą patį darbą, kartu sukdavomės tuose pačiuose renginiuose, kartu pristatinėdavome visą Klaipėdos regioną. Mes buvome bičiuliai, tad susipažinimo proceso nereikėjo. Galbūt dar ir dėl to man daug lengviau pradėti eiti šias naujas pareigas“, – svarstė Rasa.
Ji prisipažino, kad jai dalyvauti konkurse šioms pareigoms užimti buvo savotiškas iššūkis, bet ruošiantis jam jai nekilo jokių didelių bėdų, visgi darbo sritis – nesvetima. Paklausta, į ką kreipė dėmesį ruošdamasi konkursui, moteris sakė, jog teko visų pirma pasirūpinti planavimo dokumentais, o taip pat susirinkti visą informaciją apie būsimą darbo vietą. „Reikėjo sužinoti, kur eini, ką veiksi ir su kuo dirbsi – visi turizmo ištekliai, verslas, teikiamos paslaugos. Nesu visai „žalias“ žmogus šioje srityje, bet susirinkti visą informaciją reikia, būtent žinoti, ką galima pasiūlyti ir kaip galima pristatyti patį Palangos kurortą, kaip bandyti atrasti dar tuos „perliukus“, kuriais galima suvilioti turistus. Tai yra mūsų pagrindinis uždavinys, kaip mes turėtume pritraukti dar daugiau turistų, jiems tarsi pranešti, kad Palangoje yra gera, patogu, saugu poilsiauti arba gyventi. O nuo to tada prasideda ir rezgasi toji grandinėlė, į kurią susimezga visa kita – turizmo paslaugos, maitinimas, apgyvendinimas, pramogos ir kita, nes tai yra visuma, kas gali pritraukti“, – kalbėjo R. Kmitienė.

Nežinia, kur baigiasi hobis ir prasideda darbas
Paklausta, ar jau verda galvoje daug minčių, kaip įgyvendinti kylančius sumanymus, pašnekovė pripažino, kad jų yra daug, bet dar kol kas būtina tvirtai atsistoti ant kojų ir įrodyti darbais, o ne žodžiais, kuo ji, užimdama šias pareigas, gali būti naudinga.
„Palanga ir apskritai visas Klaipėdos kraštas yra labai patrauklus turistui. Tikiu, kad dirbdami visi kaip vienas kumštis mes padarysime kažką naudingo“, – įsitikinusi Rasa.
Naujoji vadovė džiaugėsi, kad Palangos turizmo informacijos centre dirbantys specialistai yra itin patyrę, komunikabilūs, puikiai atliekantys savo užduotis, jie tą įrodė ilgą laiką dirbę be vadovės.
R. Kmitienė pradėjo eiti naujas pareigas pačiu aktyviausiu Palangai laikotarpiu. „Taip, lyg musė būtų į barščius įmesta, bet dėl to tik geriau. Arba musė išsikapsto, arba nuskęsta, nėra pasirinkimo, o man skęsti nesinori, – juokavo Rasa. – Sunkumai yra gerai, pamatai, kokia gali būti situacija ir tada bandai dėliotis viską, kaip teks dirbti. To nebijau“.
Pastebėjus, jog pašnekovė tikriausiai apskritai nebijo jokių iššūkių gyvenime, moteris nusišypsojo ir atsakė, jog teksią pabendrauti po kurio laiko, kad būtų galima pasakyti, ar taip tikrai yra.
„Tikiuosi, jog pavyks užmegzti vertingų ryšių, pavyzdžiui, su verslininkais ir kalbėtis, kuriuo keliu turėtume eiti. Turizmo informacijos centras, kaip aš sakau, yra tas tarpininkas, katalizatorius, kuris sujungia dvi grandis – turistus ir paslaugų teikėjus. Mes esame tas viduriukas, tas lakmuso popierėlis, per kurį visi praeina. Mes analizuojame turistų poreikius, ko jie nori, pageidauja, kaip jie galvoja, kokie jų lūkesčiai, o tada tą informaciją mes turime perduoti paslaugų teikėjams ir tuo pačiu mes norime žinoti, ko nori paslaugų teikėjas. Žinoma, mes tarsi ir žinom, kad būtų kuo didesnis pelnas, užimtumas, bet vėlgi turi būti bendravimas, kad būtų išlaikyta ir paslaugos kokybė, kartais gal reikia tiesiog susitikti su verslininku akis į akį ir tada ieškoti bendrų sprendimų. Aš galvoju, kad tik bendraujant ir darant galima pasiekti rezultatų“, – įsitikinusi Turizmo informacijos centro vadovė.
Ji pripažino, kad turizmo specialisto duona yra sunkiai uždirbama, nors ir įdomiai. „Aš ne kartą esu sakiusi, kad dirbu savo svajonių darbą ir nežinau, kur baigiasi mano hobis ir kur prasideda darbas“, – atskleidė R. Kmitienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pavaros reikalingos daugybėje pramonės mašinų ir sistemų. Joms tenka itin svarbus vaidmuo užtikrinant tikslų, patikimą ir veiksmingą judesio valdymą, o tai pritaikoma begalėje procesų. 


Rašymas yra labai naudingas gebėjimas ne tik profesinėje srityje, bet ir asmeniniame gyvenime. Šis įgūdis gali būti ugdomas. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės lavinti rašymo gebėjimus.


Atėjus vasarai visi norime patinginiauti, pailsėti prie ežero ir skaniai pavalgyti.Vasara Lietuvoje turi dvejus unikalius patiekalus, kurie asocijuojasi su vasara, tai yra šaltibarščiai ir šašlykai. Tam, jog būtų galima išsikepti kokybiškai šašlykų mėsą, reikia šašlykinės arba kepsninės, kurioje mėsa iškeptų skaniai ir būtų sultinga. 


Šiandien miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo tylos minute – buvo pagerbta tragiškai auto įvykyje žuvusi Savivaldybės darbuotoja. Tarybos posėdyje dalyvavo 19 miesto politikų. Nedalyvavo konservatoriai Tomas Julius Žulkus ir Saulius Simė – abu išvykę į komandiruotes.


Penktadienį Palangos turizmo informacijos centre pradėjo dirbti nauja vadovė. Ilgai buvusi laisva darbo vieta atiteko iki šiol Šilutės turizmo informacijos centrui vadovavusiai Rasai Kmitienei. Su naująsias pareigas užėmusia vadove kalbėjomės jos pirmąją darbo dieną Palangoje, tad ji neslėpė, jog reikia dar gerokai apšilti kojas, kad būtų galima kalbėti daugiau apie...


Septintą pavasarį, nė viena mašina, net kibiru (!) juodžemio nepadedant „neetatiniams“ savanoriams – tik savo širdžių sprendimu gėlynėlių kiemuose tvarkytojams, o daug 2008 metais žadėjusiems komunalininkams (net lūžusio gluosnio „neapkarpė”!) su darbščiosiomis mūsų kiemų moterimis be vieno lito, bet ir dabar – euro...


„Kas geriau – darželis ar privati auklė?“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 05 03 | Rubrika: Miestas

Neretai jaunos mamos yra graužiamos abejonių: vaiką leisti į darželį, ar samdyti auklę. „Vienareikšmiško atsakymo šioje situacijoje nėra“, – sako Palangos švietimo pagalbos tarnybos psichologė Rasa Karalienė. Visada reikia įsigilinti į situaciją individualiai ir pažinti vaiko poreikius. Anot psichologės, pirmas faktorius, į kurį reikia atkreipti...


Graži kupetėlė vaikų ir jų vadovų neeilinę – Sausio 13-ąją dieną buvo susirinkę į diskusinę popietę Moksleivių klube apie namų, 1991 metų palangiškių vasarą ir aktyvumą visai valstybei svarbiuose istoriniuose įvykiuose. Man labai patiko mažųjų „mėguviukų“ – mergaičių ir berniukų rimtumas ir susikaupimas, noras suprasti, kuo gyveno tėveliai, seneliai ir jų...


UAB „Palangos butų ūkis“, kaip nustatyta teisės aktuose, po šildymo sezono įvertina daugiabučių namų būklę. Apžiūros metu nustačius stogo defektus, yra surašomas aktas ir rengiamas konkursas. Konkurso sąlygose numatomi būtini atlikti darbai. Tačiau ne visi daugiabučių namų gyventojai sutinka, kad jų namo stogo remontą organizuotų „Palangos butų ūkis“, taip samdomi darbininkai, kitaip...


Dviratis – gerai, „Mersedesas“ – geriau

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 06 12 | Rubrika: Miestas

Jeigu Amsterdame prie mero namų nerasite dviračio, vadinasi, jis, ko gero, dirba. Žinoma, į darbą jis, kaip ir šimtai kitų merijos klerkų, važiuoja tik dviračiu. Deja, Lietuvos valdininkai neskuba ropštis ant dviračio sėdynės – mieliau renkasi patogesnes valdiškas mašinas. Apie sveiką gyvenseną ir ekologiško transporto propagavimą nevengiantis papostringauti Palangos meras Vytautas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius