Kaip didės mokytojų atlyginimai nuo šio rugsėjo ir 2017 metų

Palangos tiltas, 2016-04-18
Peržiūrėta
2216
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip didės mokytojų atlyginimai nuo šio rugsėjo ir 2017 metų

Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. pedagoginių darbuotojų tarnybinių atlyginimų (tarifinių atlygių) koeficientai didinami vidutiniškai iki 5 proc. Tai leis pasiekti vidutinį atlyginimų koeficientą, o nuo 2017 m. sausio 1 d. jau padidės iki maksimalaus, taip panaikinant vadinamąsias tarifinių atlygių koeficientų „žirkles“.
„Daugeliui kyla klausimų, ką reiškia tarifinių atlygių koeficientų didinimas ir kiek pedagogų tai pajus. Nuo šio rugsėjo algos iki 5 proc. didės tik tiems pedagogams, kurie turi mažiausius tarifinių atlygių koeficientus – tiek, kad būtų pasiektas vidurkis. Turime suprasti, kad jeigu vienu metu kelsime koeficientus visiems pedagogams vienodai, niekuomet nepanaikinsime atlyginimų „žirklių“. Būtent „žirklių“ panaikinimo visuomet reikalavo ir švietimo profesinės sąjungos“, – teigia švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Kiek konkrečiam mokytojui padidės alga, priklauso nuo jo turimos kvalifikacijos, tarifikuotų pamokų skaičiaus, pedagoginio darbo stažo. Mokyklos vadovas, suderinęs su darbuotojų atstovais ir atsižvelgdamas į darbo užmokesčiui skiriamas lėšas, mokinių skaičių ir situaciją konkrečioje švietimo įstaigoje, nustato, kaip ir kiek bus didinami pedagogų atlyginimai konkrečioje mokykloje. „Tai gali būti ir tik keli eurai – jeigu mokytojas turi nedaug pamokų per savaitę, natūralu, kad ir jo algos pakilimas bus labai nedidelis“, – sako švietimo ir mokslo ministrė.
Nuo 2017 m. sausio 1 d. bus panaikintos tarifinių atlygių koeficientų „žirklės“ ir atlyginimai visiems mokytojams bus skaičiuojami pagal maksimalius koeficientus. Algos vidutiniškai iki 5 proc. augs tiems, kurie tokių koeficientų neturėjo.
„Žinoma, norėtųsi, kad pedagogų atlyginimai augtų greičiau, tačiau nepamirškime, kad dabar tik likviduojame 2009 m. mokytojams padarytą žalą, kai buvo įvestos tarifinių atlygių „žirklės“ ir daliai mokytojų, taupant pinigus, algos imtos skaičiuoti pagal mažesnį koeficientą“, – sako ministrė.
Vadinamąsias „žirkles“ – minimalius, vidutinius ir viršutinius pedagogų tarnybinių atlyginimų koeficientus vietoj anksčiau nustatytų konkrečių koeficientų 2009 metų rugpjūčio 21 d. patvirtino tuometinis švietimo ir mokslo ministras. Įvedant „žirkles“ papildomų lėšų nereikėjo, o jų panaikinimui, Švietimo ir mokslo ministerijos skaičiavimais, be to, kiek lėšų šiemet jau skirta, 2017 metams reikia dar apie 64 mln. eurų. Šią sumą sudaro: 29 mln. eurų – perskaičiuota lėšų suma 2017 metams pakeltiems nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. koeficientams iki vidurkio mokėti ir 35 mln. eurų – maksimaliems atlyginimo koeficientams mokėti nuo 2017 m. sausio 1 d.
„Tik ištaisius šią skriaudą pedagogams ir visai sistemai, galėsime kelti atlyginimus visiems be išimties pedagogams. Toks algų didinimas numatytas kasmet iki 2020 metų, patvirtinus ilgalaikę darbo užmokesčio didinimo programą“, – teigia švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.
Nuo 2016 m. sausio 1 d. darželių auklėtojams, priešmokyklinio ugdymo pedagogams minimalūs tarifinių atlyginimų koeficientai augo iki 7 proc., pradedantiems bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams – iki 5 proc., kitiems – iki 3 proc. Prieš tai – nuo 2015 m. – ikimokyklinio ugdymo pedagogams minimalūs koeficientai didinti 10 proc.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pastarosiomis savaitėmis savaitgaliai pajūrio kurortuose primena vasarą, o paskutinę minutę rasti vietą nakvynei gali būti nelengva, mat viešbučiai kone visiškai užpildyti. 


Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. 


Metų ratas atneša rugsėjo 1-ąją – gražią ir šviesią mokslo ir žinių šventę, nuo kurios prasideda dar vieni pažinimo, tobulėjimo ir ateities kūrimo metai.


Iš 76 veiklos sričių 67-iose vyrų vidutiniai atlyginimai išlieka aukštesni nei moterų, parodė kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Turime jums gerą žinią! Artėjančių mokslo metų pradžios proga rugsėjo 1 diena Palangos apžvalgos ratas dovanoja 50 % nuolaidą visiems moksleiviams  Maloniai kviečiame pasitikti mokslo pradžią ir rudens sezoną mūsų apžvalgos rate. #palangosapzvalgosratas


Minint Tarptautinę mokytojų dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė įteikė Metų mokytojų apdovanojimus aštuoniems Lietuvos mokytojams. Tarp jų palangiškių mokytojų nebuvo.


„Lietuvos Maximalistais“ šiemet siekė tapti beveik 500 gabių ir talentingų šalies vaikų.60 gabiausių Lietuvos moksleivių gavo„Lietuvos Maximalistų“, kurie renkami jau 15 metų iš eilės, stipendijas.


Palangos kurorto muziejuje penktadienį atidaryta neeilinė paroda „Paplūdimio mada. 150 metų. Iš AlexandreVassiliev kolekcijos“. Kokias sukneles vasaros metu dėvėdavo moterys, o vyrai kostiumus, dar 1850 metais, kaip keitėsi vasaros mados laikui bėgant, kokius aksesuarus mėgdavo, o kokie būdavo maudymosi kostiumėliai, – visa tai pamatyti galima naujoje parodoje, kuri...


Ketinate įsigyti verslo liudijimą 2017-iesiems? Patariame, kaip tai padaryti!


Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. pedagoginių darbuotojų tarnybinių atlyginimų (tarifinių atlygių) koeficientai didinami vidutiniškai iki 5 proc. Tai leis pasiekti vidutinį atlyginimų koeficientą, o nuo 2017 m. sausio 1 d. jau padidės iki maksimalaus, taip panaikinant vadinamąsias tarifinių atlygių koeficientų „žirkles“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius