Iškankintai Bučai – Palangos parama

Palangos tiltas, 2022-04-06
Peržiūrėta
1584
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iškankintai Bučai – Palangos parama

Pasaulio dėmesį prikaustę įvykiai Bučos mieste Ukrainoje taip pat aitrina sielas ir mūsų pajūryje. Buča yra miestas partneris Palangai. Volodymyrui Zelenskiui apsilankius Bučoje po kraupių skerdynių, Ukrainos prezidentas užfiksuotas prie palangiškių atsiųstos humanitarinės siuntos šiam miestui.

Atsivėrė pragaro vartai

Palangos meras Šarūnas Vaitkus tikino, kad jau susisiekė su išlaisvinto iš okupantų gniaužtų Bučos meru Anatolijumi Fedoruku.

"Aš jį pažįstu ne vienerius metus, per šį mėnesį žmogus atrodo pasenęs keleriais metais. Tai, kas ten įvyko, yra kraupu ir nesuvokiama. Visas pasaulis matė šio nusiaubto miesto vaizdus", – teigė Š.Vaitkus.

Taip sutapo, kad Ukrainos prezidentui V.Zelenskiui apsilankius Bučoje, šalies vadovas buvo užfiksuotas prie humanitarinės pagalbos, kurią Bučai išsiuntė palangiškiai.

"Palangiškiai nuo pirmųjų karo dienų ėmėsi priemonių. Mes supratome, kad mūsų miesto partneriui reikės pagalbos. Patys didžiausi mūšiai vyko toje srityje – ties Buča, Hostomeliu, Irpine. Šalia Hostomelio esančiame oro uoste stovėjo didžiausias pasaulyje lėktuvas AN-225 "Mriya". Mūsų delegacija yra vykusi apžiūrėti šio lėktuvo, kuris dabar susprogdintas. Ten buvo pragaras. Ties jų namų slenksčiais ėjo fronto linija, jie atlaikė ne tik rusų, bet ir čečėnų armijos dalinių puolimus", – kalbėjo Palangos meras.

Sukrovė du vilkikus

Š.Vaitkus tikino, kad daugelį kartų mėgino susisiekti su Bučos meru A.Fedoruku.

"Visą tą laiką telefonai buvo išjungti. Tačiau praėjus dešimčiai dienų nuo karo pradžios mes susisiekėme su meru ir gavome reikalingiausių daiktų sąrašą, kai paklausėme, kuo galime padėti", – pasakojo Š.Vaitkus.

Bučos merija prašė maisto produktų, kitų būtiniausių daiktų. Palanga susivienijo ir per vos per kelias dienas surinko 42 tūkst. eurų Bučos miesto paramai.

"Aukojo įmonės, gyventojai ir miesto svečiai. Tuomet teko ieškoti produkcijos. Buvo prašyta negendančių produktų, konservų. Labai prašė maisto, nes visos parduotuvės jau buvo išsprogdintos. Kadangi tuo metu jau ir mūsų pačių gyventojai puolė pirkti konservus, buvo bėda jų surasti. Iš viso supirkome 15 tūkst. konservų", – teigė Š.Vaitkus.

Vieną krovininį automobilį palangiškiai užpildė patys, suaukoję maisto produktų, šildytuvų, kitų būtiniausių dalykų. Antrajame automobilyje buvo sukrauta konservų siunta – plovo su mėsa ir vištienos konservų pakuotės.

Vyko mero medžioklė

"Tada kilo dar vienas iššūkis – rasti vairuotojus. Nė viena įmonė nesutiko siųsti savo vilkikų, nes jiems karo zonoje nebegaliojo draudimas. Čia įsijungė Susisiekimo ministerija, kuri surado Europoje ukrainiečius vairuotojus su vilkikais ukrainietiškais valstybiniais numeriais. Jie atvažiavo į Palangą ir krovinį nugabeno iki sandėlių, esančių apie 40 kilometrų už Lvovo", – pasakojo Š.Vaitkus.

Porą savaičių krovinys iš viso negalėjo pajudėti tikslo link, nes vyko įnirtingi mūšiai.

"Palaikėme ryšį su Bučos meru, prisidėjo ir viena Ukrainos parlamento narė, kuri tarpininkavo, kad humanitarinė pagalba kuo greičiau pasiektų miestą. Palangiškių siunta buvo sandėlyje 30 kilometrų iki Bučos. Meras jautė, o gal ir žinojo, kad situacija gerėja, tad nusprendėme laukti, nes krovinį galėjo tiesiog atimti pakeliui. Sulaukus kovo 31-osios, kai Buča buvo išlaisvinta, mūsų krovinys pajudėjo į miestą", – džiaugėsi Palangos meras.

Š.Vaitkus vėl sulaukė Bučos mero skambučio, tariamasi dėl dar vienos siuntos.

"Ten yra baisu, miestai šluojami nuo žemės paviršiaus, reikia maisto, vandens, higienos prekių. Bučos meras prisipažino, kad pats nebeturi namų, jo namas buvo subombarduotas. Jis nepaliko miesto, organizavo pagalbą, nors visą tą laiką buvo medžiojamas. Jam teko slėptis. Nedetalizuojant lengva ten nebuvo niekam", – kalbėjo Š.Vaitkus.

A.Fedorukas suskaičiavo, kad subombarduota mieste apie šimtas privačių namų ir kelios dešimtys daugiabučių.

"Rusų armijos elgesys buvo nežmoniškas ir nepateisinamas", – reziumavo Š.Vaitkus.

Palangoje šiuo metu prieglobstį jau rado 717 karo pabėgėlių iš Ukrainos.

 

Asta Aleksėjūnaitė

“Klaipėda”

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventų Kalėdų stebuklas aplanko visus! Palangos miesto savivaldybėje gruodžio 19-20 dienomis surengta gerumo akcija – Viešosios tvarkos skyriaus sanitarijos inspektorės Vaivos Tekoriutės iniciatyva rinkta parama gyvūnų globos namams.


„Palangos tiltas“ – vienintelė Palangos žiniasklaidos priemonė, kuriai buvo skirta Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) parama 2022 metais. „Palangos tilto“ svetainės www.palangostiltas.lt projektui „Žydų kultūros paveldas Palangoje“ buvo skirta 2 000 eurų.


Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 tūkst. eurų paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau nei 200 tūkst. eurų. „Tai unikali pagalba...


Birželio 11 d. penktadienį 15-18 val. Europos socialinio fondo agentūros projekto „Parama maisto produktais ir higienos priemonėmis“ Nr. EPSF-2020-V-07-03 lėšomis Palangoje bus dalinama nemokama parama maisto produktais ir higienos priemonėmis. Papildoma informacija teikiama telefonu: 8 (46) 34 13 38 (nuo 10 iki 13 val.)


Ūkininkai, norintys modernizuoti savo ūkius, nuo gegužės 3 d. iki birželio 30 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Pareiškėjai kartu su investicine parama gali gauti ir lengvatines paskolas, tik...


Rugpjūčio mėnesį baigėsi paraiškų priėmimas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“. Liepos 20–rugpjūčio 21 d. vykusiam paraiškų teikimo etapui buvo skirta 14 705 213 Eur paramos...


Informacinės visuomenės ir technologijų amžiuje žinių bei įgūdžių, įgytų mokykloje ar universitete, visam gyvenimui nepakanka. Norint prisitaikyti, išlikti konkurencingam besikeičiančiame pasaulyje, reikia nuolat tobulėti. Svarbu kompleksinės žinios – ne tik teorija, bet ir praktika.


Sakoma, kad stovintis vanduo genda. Lygiai taip ir žinios – jei jų neatnaujiname, pasensta, tampa mažiau aktualios. Norint to išvengti, būtina mokytis visą gyvenimą. Nereikia stoti į universitetus ar kolegijas – atšviežinti įgūdžius galima ir lankant kursus ar seminarus. Nemažai ūkininkams, miškininkams ar žemdirbių bendruomenei skirtų mokymų organizacijos ir...


„Palangos tiltas“ – vienintelė Palangos žiniasklaidos priemonė, kuriai buvo skirta Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) parama 2020 metais. „Palangos tilto“ svetainės www.palangostiltas.lt projektui „50 kultūros paveldo vertybių Palangoje“ buvo skirta 2 000 eurų.


Palanga, kaip ir visa Lietuva, sunkiai įsivaizduoja ūkio, kultūros, informacinių technologijų plėtrą, socialinių ir ekonominių problemų sprendimą be Europos Sąjungos paramos. Kad jos parama Lietuvai yra itin svarbi, byloja ir faktas, kad šių metų beveik 30% biudžeto lėšų yra ES parama. Klaipėdos apskrityje, taip pat Palangoje, vykdoma daugybė projektų, kuriuos dalinai finansuoja Europos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius