Po pamokų naudingos veiklos gali rasti net išrankiausieji

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-09-29
Peržiūrėta
2566
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos moksleivių klubo direktorė Eglė Bučienė.
Palangos moksleivių klubo direktorė Eglė Bučienė.

Prasidėjus mokslo metams galvojama ne tik apie pamokas ir pasiruošimą joms, vaikai, gelbstint tėvams, suka galvas, kokia veikla užsiimti ir po pamokų. Šiemet itin daug ir įvairių būrelių siūlo Palangos moksleivių klubas. „Kai balandį užėmiau direktorės pareigas, buvau įpareigota išplėsti veiklą. Pasroviui plaukti gyvenime nenoriu, mėgstu iššūkius“, – teigė Palangos moksleivių klubo direktorė Eglė Bučienė.

Pasigedo veiklos vyresniems
Pradėjusi dirbti Palangos moksleivių klube direktorė pajuto, kad ši erdvė, sutelkianti įvairioms veikloms jaunuosius palangiškius, yra reikalinga. „Kiek žinau, būta įvairių diskusijų, kad ketinama Moksleivių klubą uždaryti, tačiau įsidarbinusi iš Savivaldybės atstovų pajutau savotišką uždavinių bagažą, didelius jų lūkesčius, kad kas nors keisis, Moksleivių klubas taps įvairiapusiškesnis. Prisiėmiau atsakomybę kažką keisti. Jeigu būčiau kitoks žmogus, galbūt būčiau apskritai čia nėjusi, tačiau kai turi konkretų tikslą, ką nori padaryti, tuomet šio tikslo ir sieki. Tai buvo man savotiškas iššūkis, nes prieš tai dirbau kiek kitokius darbus, tačiau tai nestabdo, mėgstu iššūkius, norisi savo darbą atlikti gerai ir nesvarbu, kad tai nebus lengviausias kelias“, – kalbėjo E. Bučienė.
Moksleivių klubo direktorė papasakojo, nuo ko pradėjo siekiant „išjudinti“ pamėgtą kurorto vaikų popamokinę erdvę. „Visų pirma stengiausi kalbėtis su kurorto jaunimu, kokių užsiėmimų trūksta, kokių jie turi pageidavimų. Kalbėjausi apie su Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus atstovais. Išgirdau nuomonių, kad Moksleivių klube daugiausiai visos veiklos orientuotos į mažuosius, pamiršti būna vyresnieji mokyklų mokiniai. Tad sugalvojau, kad reikia paskelbti visuotinę apklausą. Pasinaudojau socialinių tinklų pagalba ir paprašiau visų išsakyti savo nuomones: ko norėtų vaikai ir o norėtų tėvai. Išnagrinėjau visą siūlomų Lietuvoje būrelių sistemą. Sudariau sąrašą būrelių, kurie labiausiai patraukė dėmesį. Iš viso tokių buvo apie 50. Paprašiau, kad kiekvienas išskirtų, kokie būreliai juos sudomintų. Susumavus rezultatus ir paaiškėjus, kas sulaukė daugiausiai dėmesio, tuos būrelius ir ėmėme formuoti“, – apie pačią pradžią ėmusis naujų pareigų pasakojo Palangos moksleivių klubo direktorė.
Pavyko suformuoti beveik visus populiariausius būrelius, neatsirado tik pageidaujančių vesti „Įdomiosios chemijos“ būrelio. Kaip teigė direktorė, mokytojai galbūt suprato taip, kad ieškoma būtent chemiko, tačiau būtų tikęs bet kuris bent kiek besidomintis paprastąja chemija žmogus. „Aš norėjau, kad šiame būrelyje vaikai būtų supažindinami su chemija per įvairius bandymus, būtų atlikinėję įvairius eksperimentus. Taip, kad pradėjęs mokinys mokytis chemijos, jos nebebijotų. Tai gali būti ir įdomus mokslas, ne vien formulės ir dar kokie teoriniai dalykai, kaip įprasta manyti“, – neišsipildžiusią idėją apibūdino direktorė.

Kaip puoštis
Anksčiau Palangos moksleivių klube veikė 9 būreliai, dabar jų yra dvigubai daugiau – 18. Kaip papasakojo direktorė, susidurta su bėda dėl valandų skaičiaus. Per savaitę būrelių veikloms skirta 50 valandų, o kad užsiėmimus galėtų lankyti daugiau vaikų, pasinaudota Neformaliojo vaikų švietimo lėšomis, kurias kuruoja Švietimo ir mokslo ministerija. Taip atsirado galimybė vaikams rinktis iš gausesnio užsiėmimų sąrašo.
Kadangi direktorė iš jaunimo lūpų išgirdo, jog trūksta veiklos vyresnio amžiaus jaunimui, buvo įkurtas Grožio ir stiliaus būrelis (vadovė SamantaMarileIbanez). „Labai norėjome, kad merginos išmoktų, kaip rengtis, kaip derinti drabužius, kaip puoštis, kaip dažytis. Pagalvojau, kad paauglystėje būtent tokie rūpesčiai ir ima lankyti jaunas merginas. Kadangi lankyti būrelį panoro ir mažesnės mergaitės, atsirado dvi grupės“, – papasakojo E. Bučienė.
Direktorę labai nudžiugino gautas laiškas iš Martyno Ilgausko, kuris pareiškė norą išmokyti vaikus plaukioti banglentėmis ir irklentėmis.
„Labai smagus pasiūlymas, juolab, kad gyvename Palangoje, tačiau man kilo klausimas, o kurgi tuos vaikus bus galima mokyti. Jis pradėjo pasakoti, kad įvairius pratimus gali parodyti ir salėje, taip pat gali pasinaudoti riedlentėmis, kurios naudojamos su vėjo aitvarais. Tam vandens nė nereikia. ir dar jis man pasakė, kad keletą kartų su vaikais bus galima nuvykti ir į baseiną ir pabandyti paplaukti. Kai mokytojas išdėstė visą savo viziją, nekilo abejonių trukdyti bandyti“, – šypsojosi direktorė.

Nesinaudoja reta galimybe
Ieškota mokytojos, kuri galėtų vesti užsiėmimą, pavadintą „Anglų kalba žaismingai“, tačiau mintį vaikus išmokyti kažko naujo pamėtėjo į Moksleivių kalbą kreipusis italų kalbos mokytoja, tad taip atsirado būrelis „Italų kalba žaismingai“, o kadangi susidarė dvi grupės, vyresnieji lanko būrelį „Italų kalba ir kultūra“.
Šiuos užsiėmimus veda keletą metų Italijoje gyvenusi Jolanta Pociutė.
„Turime nuostabų šiuolaikinio šokio mokytoją Taurūną Baužą, kuris yra Klaipėdos muzikinio teatro šokėjas, režisierius, dalyvavęs daugelyje nacionalinių ir tarptautinių projektų, surežisavęs tris savo šokių spektaklius. Dirbęs Suomijoje su garsiais šokio meistrais. Kai jis sutiko pas mus dirbti, aš labai apsidžiaugiau, o dabar labai gaila, kad vaikai nesinaudoja tokia galimybe pasimokyti nemokamai su tokio lygio specialistu. Neatsiranda vaikų, norinčių lankyti šį užsiėmimą. Kiti moka didžiulius pinigus, kad mokytųsi to paties, ir dar net su prastesniais šokio mokytojais, nei mes turime. Sunku patraukti vaikų dėmesį, kai nepažįsta mokytojo“, – apgailestavo direktorė, išreiškusi viltį, kad dar atsiras vaikų, kurie įvertins šią galimybę.

Etnokultūra – vaikams nesvetima
„Labas, tai aš“ – daug klausimų keliančio būrelio pavadinimas. Kaip papasakojo direktorė, šiame užsiėmime, kurį veda vadovė Inesa Bundulienė, skatinamas pasitikėjimas savimi, savęs pažinimas, mokomasi veidoskaitos, kūno kalbos, lyderystės. „Tokie užsiėmimai vaikams labai naudingi. Daug esama užsidariusių, su daug baimių vaikų, kuriems trūksta pasitikėjimo savimi“, – akcentavo Palangos moksleivių klubo vadovė.
Moksleivių klube taip pat veikia jaunuosius žurnalistus buriantis užsiėmimas. Ir „Idėjų dirbtuvės“, kuriose vaikai per meną bandys pažinti save.
Etnoklubo „Mėguva“ kolektyvas įkūrė rankdarbių dirbtuvėles „Guzikas“. Ten vaikai mokosi tradicinių amatų subtilybių. Įdomu tai, kad vaikai mielai renkasi šį būrelį. Vadinasi, liaudies tradicijos išlieka gajos ir jos vis dar domina ir jaunąją kartą. Itin noriai vaikai renkasi ir į folkloro ansamblį „Kikilis“.
Itin populiarus yra ir šachmatų būrelis, kurį lanko 40 vaikų. Sudomino ir skaitmeninės fotografijos užsiėmimas.

Vyksta ir į Šventąją
Moksleivių klube veikia ir stalo žaidimų studija, kurį įkurta siekiant sukviesti vaikus atsipalaiduoti, pažaisti ir drauge pabendrauti vieniems su kitais. Tuo pačiu lavėja ir loginis mąstymas.
Tokie užsiėmimai itin populiarūs atvirose jaunimo erdvėse, veikiančiose daugelyje savivaldybių. Apie tokią galimybę, prisipažino, svarstanti ir Palangos moksleivių vadovė. Tačiau tam reiktų pasamdyti dar vieną žmogų, kuris būtent su tais vaikais ir užsiimtų.
Direktorė džiaugėsi, kad Moksleivių klube dirba šaunūs mokytojai, tokie, kuriais galima labai didžiuotis. Mokytojai sėmęsi praktikos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, tad vaikams tikrai yra iš ko pasimokyti, juolab, kad siūlomos veiklos yra labai įdomios.
Jeigu pernai Palangos moksleivių klubą lankė 170 mokinių, šiemet jų yra dvigubai daugiau, tai taip pat rodiklis, kad naujos veiklos domina.
Šiemet taip pat trys užsiėmimų vadovai – grožio studijos, ekstremalaus sporto ir šachmatų – vyksta į Šventąją, kur suteikiama galimybė būrelius lankyti ir jauniesiems šventojiškiams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės Taryba patvirtino Palangos miesto savivaldybės 2023 metų veiklos ataskaitą.


Dviejų pirmųjų šių mokslo metų mėnesių duomenys rodo, kad mokinių pamokų lankomumas gerėja. Spalį mokyklos lankomumas pagerėjo 19 proc., palyginti su pernai metų tuo pačiu mėnesiu. 


Šiomis dienomis verslui tenka dirbti ypatingomis sąlygomis, kur susiduriama su dideliu duomenų kiekiu bei nuolat besikeičiančia aplinka. 


Artimųjų kapus Palangos miesto kapinėse rasti nuo šiol bus paprasčiau – miesto civilinės kapinės suskaitmenintos, tad visa aktuali informacija jau patogiai pasiekiama virtualioje erdvėje. 


Policijos departamentas informavo, kad gegužės 14 d., apie 18 val. 15 min., Palangoje, Ligoninės g., apleistame name, rasti mirusių moters (gim. 1984 m.) ir vyro (gim. 1969 m.) kūnai be išorinių smurto žymių. Įtariama, kad asmenys apsinuodijo dūmais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Klaipėdos AVPK info


Kai vaikams po pamokų nėra ką veikti, pagelbėti gali siūlomi užsiėmimai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 10 05 | Rubrika: Miestas

Ką veikti vaikams po pamokų? Galima lankyti būrelius. Aktyvūs, energijos nestokojantys jaunieji palangiškiai gali atrasti vietą, kur galėtų save išbandyti. Pirmąjį šių metų pusmetį vykdytos 8 neformaliojo vaikų švietimo programos, jas lankė 404 vaikai, o nuo 2017 m. spalio 1 d. vykdomos 9 programos – atsirado nauja dziudo programa.


Ką veikti po pamokų? Šį klausimą, prasidėjus naujiems mokslo metams, kelia ir kurorto moksleiviai, ir jų tėvai, ir pedagogai. Valstybei didinant dėmesį popamokiniam moksleivių ugdymui, Palangos moksleivių klubas vėl tikisi sulaukti jo veikla susidomėjusių moksleivių. „Didžiausias mūsų rūpestis, kad mums trūksta pedagoginių valandų – tai yra pas mus dirbantys mokytojai turi...


Prasidėjus mokslo metams galvojama ne tik apie pamokas ir pasiruošimą joms, vaikai, gelbstint tėvams, suka galvas, kokia veikla užsiimti ir po pamokų. Šiemet itin daug ir įvairių būrelių siūlo Palangos moksleivių klubas. „Kai balandį užėmiau direktorės pareigas, buvau įpareigota išplėsti veiklą. Pasroviui plaukti gyvenime nenoriu, mėgstu...


Kaip rasti tinkamą darbuotoją vasarai? O kaip sezoninio darbo ieškančiam jaunam žmogui išsirinkti tinkamą darbdavį? Į tai, ko gero, padės atsakyti praėjusį penktadienį Klaipėdos teritorinės darbo biržos (KTDB) Palangos jaunimo darbo centre (PJDC) surengta apvaliojo stalo diskusija „Palangos darbo rinka: iššūkiai ir sprendimai 2016 m. vasaros sezonui“....


Siekiant užtikrinti mokinių pamokų lankymą, kai kuriose Lietuvos mokyklose buvo įrengta speciali kortelių įranga. Nori patekti į mokyklą, būk mielas – perbrauk kortele prie mokyklos durų pastatytą automatą, kuris nuskaito duomenis – pažymi, kada į mokyklą atėjai ir išeini. Tokią naujovę įgyvendino net keletas Lietuvos mokyklų. Ar tai pasiruošusios daryti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius