Sostinė įdiegia elektroninę pamokų lankymo sistemą, Palangos pirmenybė – elektroniniai dienynai

Alfredas PUMPULIS, 2011-10-27
Peržiūrėta
2456
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sostinė įdiegia elektroninę pamokų lankymo sistemą, Palangos pirmenybė – elektroniniai dienynai


Siekiant užtikrinti mokinių pamokų lankymą, kai kuriose Lietuvos mokyklose buvo įrengta speciali kortelių įranga. Nori patekti į mokyklą, būk mielas – perbrauk kortele prie mokyklos durų pastatytą automatą, kuris nuskaito duomenis – pažymi, kada į mokyklą atėjai ir išeini. Tokią naujovę įgyvendino net keletas Lietuvos mokyklų. Ar tai pasiruošusios daryti Palangos mokyklos? Ar tai naudinga miesto moksleiviams?


Pirmiausia – siekis įsivesti el. dienynus


Kalbinta Palangos savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė teigė: „Šis klausimas jau buvo svarstytas savivaldybėje pavasarį bei rudenį. Vis tik vienų tokių automatinių vartų pastatymui iš biudžeto reikėtų skirti apie 100 tūkstančių litų. Tai biudžetui yra dideli pinigai“, - sakė L.Valužienė.

Jos teigimu, su mokyklų vadovais buvo nutarta, visų pirma, įsivesti elektroninius dienynus bei aptverti mokyklų teritorijas. Taip pat, jos nuomone, užtikrinant mokinių saugumą ir lankomumą, būtų galima investuoti į vaizdo kameras.

Anot jos, tik elektroninio dienyno sistema neapsaugos visiškai nuo netikslumų – nebus išvengta žmogiškojo faktoriaus.

„Taigi, į strateginį planą elektroninių kortelių skaitytuvų įrengimo mokyklose dar neįtraukėme. Visų pirma, siekiame, jog būtų įvesta e-dienyno sistema“, - teigė Laima Valužienė.


Jau svarstyta galimybė


Ar Palangai tokios kortelių sistemos reikia ir ar ji kada nors atsipirktų?

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Benetienė tokią sistemą vertina nevienareikšmiškai.

„Toks variantas buvo svarstytas, tačiau nuo sprendimo kol kas susilaikėme. Ir dabar mes pakankamai kontroliuojame savo vaikus. Tai daro mokykloje esantys specialistai bei patys mokytojai. Mokyklos vadovybė dėl blogo pamokų lankomumo nesiskundžia“, - sakė direktorė.

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius Alvydas Kniukšta, paklaustas kaip vertina tokią galimybę, sakė: „Apie tai jau buvo kalbėta rugsėjo mėnesį. Buvome gavę tokį pasiūlymą, tačiau su mokyklų vadovais nutarėme kol kas nesiekti tokios elektroninės saugumo ir kontrolės sistemos įvedimo. Kadangi kaina yra gan didelė, neaišku, kaip tokie elektroniniai prietaisai veiks, ar viskas bus tobula”, - sistemos patikimumu suabejojo direktorius.

Anot jo, vaikai gali pametinėti korteles tyčia ar netyčia.

„Nenorime būti eksperimentiniais triušiais ir mokėti tokius pinigus už nežinia ką“, - teigė Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius.


Šventojoje neatsipirktų


Šventosios pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui Danutės Petkienės teigimu, tokio klausimo net nesvarstė.

„Tokio klausimo net nekėlėme. Kadangi mūsų mokinių yra sąlyginai nedaug, viską matome kaip ant delno, kai vaikai susirenka į pamokas. Juolab, kad prie įėjimo yra budintis, kuris stebi, kas ateina ir išeina. Tad pašalinio žmogaus patekimas į mokyklą yra beveik neįmanomas. Todėl tokios sistemos įvedimas mums yra neaktualus – neatsipirktų“, - „Palangos tiltą“ patikino D. Petkienė.

Palangos senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolita Vaičiulienė tokia galimybe įsteigti kortelių sistemą Palangos senojoje gimnazijoje nebuvo sužavėta.

„Apie tai dar net nespėjau pagalvoti. Jei mokykla ir gautų finansavimą jai, tai nebūtų mokyklos prioritetas“, - sakė J. Vaičiulienė.

Paklausta, ar mokyklos dėl to netaps kalėjimais, direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Vaičiulienė teigė: „Tai – tiesiog palengvinimas mokytojui, nes tampa lengviau žinoti, kas lanko pamokas, kas ne. Tai patogu. Lygiai taip pat ir einant į metro, bilietai yra skenuojami - tikrinami“, - sakė pavaduotoja ugdymui.

Ji taip pat pridūrė, jog mokyklai labiau reikėtų atnaujinti abi sales bei muziejų. „Abiejų salių būklė – tragiška: apšvietimas, sienos, kėdės, mažojoje salėje“, - sakė pedagogė.


Su naujienomis dar nesusipažino


Palangos savivaldybės Vaikų teisių skyriaus vedėja Emilija Lapėnienė, paklausta, kaip vertina tokią galimybę įvesti korteles ir ar mokyklos nevirsta „kalėjimais“, atsakė, jog tvirtos nuomonės šiuo klausimu neturi, kadangi tai gan naujas dalykas.

Ar neturėtų atsakingas pareigas užimantys darbuotojai žinoti, kokie dalykai vyksta šalies mokyklose?

Kalbinti moksleiviai teigė, jog tokia tvarka galėtų būti įvesta.

„Tačiau nuo kitų metų, kai baigsime mokyklą”, - juokavo vyresniųjų klasių mokiniai.

Vienas iš jų, Julius Uosis, pasidalino savo nuomone: „Tokia elektroninė tvarka turėtų stipriai sumažinti nelankomumą, nes tuomet mokiniai nebus įsitikinę, kad galbūt mokytoja, jiems neatėjus į pamoką, nepastebės ir nepažymės jų. Jie žinotų, kad jeigu neatėjo, tai bus įrodyta, jog jų tuo metu nebuvo mokykloje. Vis tik mokiniai išradingi - atrastų būdų kaip pažymėti draugo kortelę“ , - teigė vienas iš Palangos senosios gimnazijos mokinių.

Kyla klausimas, ar verta mokėti šimtus tūkstančių litų už įrangą, kurią įmanoma „nulaužti”?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024-05-03 Palangos sanatorinėje mokyklos bendruomenė dalyvavo projekte „Atgal į mokyklą“. 


Dviejų pirmųjų šių mokslo metų mėnesių duomenys rodo, kad mokinių pamokų lankomumas gerėja. Spalį mokyklos lankomumas pagerėjo 19 proc., palyginti su pernai metų tuo pačiu mėnesiu. 


Ketvirtadienį Seime registruotas Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma nustatyti mobiliojo ryšio operatoriams pareigą kaupti išankstinio mokėjimo SIM kortelių savininkų duomenis.


Gegužės 26 d. į Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklą, į absolventų išleistuvių iškilmes, rinkosi mokiniai, mokytojai, svečiai. Iškilmingame renginyje įteikti Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimai 35-iems Meno mokyklos absolventams. Šiemet mokyklą baigė 19 muzikos skyriaus ir 16 dailės skyriaus mokinių.


Nuo rugsėjo pabaigos prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vėl verda darbai: UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pradėjo tvarkyti lietaus nuotekų tinklus, įrenginėja drenažą apie senąjį mokyklos pastatą bei įrengs jo sienų hidroizoliaciją, rengiasi atnaujinti mokyklos teritorijos dangas. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos...


„Kai mokaisi, daugelis laukia tos dienos, kada baigsis visi vargai mokykloje. Tačiau kai ateina toji diena, visiems sunku su ja atsisveikinti. Tai sukelia nostalgiją ir gilius prisiminimus“, – kalbėjo prieš metus mokyklą baigusi Agnesa Kenešytė.


„Laukia, oi, kaip laukia“, – išgirdę suformuluotą pokalbio temą tvirtino Palangos mokyklų kūno kultūros mokytojai. Ir lauktų dar labiau, jeigu mokytojai nebūtų įsprausti į ribotą papildomų valandų grafiką bei tų pačių valandų kiekį. Vienų vaikų salėje juk nepaliksi...


Siekiant užtikrinti mokinių pamokų lankymą, kai kuriose Lietuvos mokyklose buvo įrengta speciali kortelių įranga. Nori patekti į mokyklą, būk mielas – perbrauk kortele prie mokyklos durų pastatytą automatą, kuris nuskaito duomenis – pažymi, kada į mokyklą atėjai ir išeini. Tokią naujovę įgyvendino net keletas Lietuvos mokyklų. Ar tai pasiruošusios daryti...


Dar visai neseniai prasidėjus mokslo metams, o mokykloms jau beveik „įsivažiuojant“ į savo įprastą ritmą, to nebūtų galima sakyti apie Palangos moksleivių klubą, kuris tik laukia mokinių klubo būreliuose.


Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius