Palangos kurorto muziejuje lankėsi profesorius Alfredas Bumblauskas

Palangos tiltas, 2023-04-06
Peržiūrėta
1637
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurorto muziejuje lankėsi profesorius Alfredas Bumblauskas

Minint pirmojo Palangos vardo paminėjimo 770-ąją sukaktį, balandžio 4 d. Palangos kurorto muziejuje viešėjo garbus svečias – vienas žinomiausių Lietuvos lektorių, Vilniaus Universiteto istorijos fakulteto profesorius Alfredas Bumblauskas. 

Profesorius mėgstamas ne tik už savitą istorinių žinių pateikimą, bet ir netikėtas įžvalgas, kritiškumą bei sąmojį, puikų humoro jausmą. Prof. A. Bumblauskas Palangos miesto bendruomenei skaitė paskaitą gana intriguojančiu pavadinimu „Kodėl Palangos Juzė siuva Zarasuose? Ar žinome, kas yra Žemaitija?“. 

Žmonės, norėdami paklausyti paskaitos ir susitikti su lektoriumi, pradėjo rinktis į muziejų likus valandai iki renginio. Susirinkusiųjų gausa pradžiugino prof. A. Bumblauską. 

Valandą trukusioje paskaitoje, profesorius nagrinėjo Žemaitijos sampratą ir kokios istorinės asmenybės jai turėjo didžiausios įtakos, supažindino kaip keitėsi Žemaitijos teritorinės ribos XIII–XX a., atsakė ir į intriguojančius klausimus: kodėl Palangos Juzė siuvo Zarasuose ir kodėl žemaičiai gyvena aukštai. Nepamiršo šmaikščiai pajuokauti ir iš žemaitiškų oksimoronų: „baisee skanee“, „didlee mažaa“, „baisee graži“, „bapruota pruotinga“.

Pasibaigus paskaitai klausytojai pateikė nemažai klausimų, į juos profesorius mielai atsakinėjo, o po renginio skyrė laiko visiems norintiems betarpiškai pabendrauti. Palangos kurorto muziejaus direktorė Virginija Paluckienė dėkojo svečiui už įdomią paskaitą, įteikė simbolines dovanas su 770-uoju Palangos gimtadienio atributika ir pakvietė profesorių apsilankyti muziejaus istorinėje ekspozicijoje. Profesorius kvietimu pasinaudojo ir kitą dieną atvyko į muziejų, kur buvo supažindintas su įdomiausiomis Palangos kurorto istorijomis.

Kas negalėjo atvykti į profesoriaus A. Bumblausko paskaitą, neturėtų nusiminti, ateityje video įrašas bus įkeltas į Palangos kurorto muziejaus socialinių tinklų paskyras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau spalio 3 dieną krepšinio aikštelėse užvirs 7BET-NKL komandų kovos. Palangai atstovaus ir mūsų visų palaikymo lauks Palangos „Olimpas“. Pirmadienį, rugsėjo 30 dieną, Palangos kurorto muziejuje įvyko susitikimas su „Olimpo“ vadovais ir krepšininkais.


Palangos kurorto muziejuje rekonstruktoriai gaivino kuršių genties istorinę atmintį. Dalyviai nagrinėjo amuniciją, ragavo paruoštus valgius, matavosi drabužius ir papuošalus.


Minint pirmojo Palangos vardo paminėjimo 770-ąją sukaktį, balandžio 4 d. Palangos kurorto muziejuje viešėjo garbus svečias – vienas žinomiausių Lietuvos lektorių, Vilniaus Universiteto istorijos fakulteto profesorius Alfredas Bumblauskas. 


Palangos kurorto muziejuje visą rugsėjį eksponuojama tautodailininko Adolfo Teresiaus medžio skulptūrų paroda, dedikuojama Vilui Orvidui.


Liepos 1 d., penktadienį, 17 val. Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A), kultūrinėje visuomenėje žinomam kaip vila „Anapilis“atidaroma šiuolaikinio meno paroda „anapilio matymai“.


Kovo 26 d., šeštadienį, 16.30 val. Palangos kurorto muziejuje vyks koncertas „Vilties muzika“, skirtas pianistės, koncertmeisterės, vargonininkės, giesmių kūrėjos ir atlikėjos, palangiškės Audronės Juozauskaitės jubiliejui.


Rugsėjo 18 d. Palangos kurorto muziejuje organizuojama konferencija „Palanga grįžta Lietuvai“, skirta Palangos ir Šventosios įtraukimo į Lietuvos sudėtį šimtmečiui paminėti.


Liepos 28 d. 17 val. Palangos kurorto muziejuje įvyks fotografo Algimanto Kunčiaus fotoalbumo „Prie jūros: Palanga 1965-2015“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi bei albumo sudarytojais fotografu, parodų kuratoriumi Gintaru Česoniu ir menotyrininke, parodų kuratore Ieva Meilute-Svinkūniene.  


Liepos 28 d. 17 val. Palangos kurorto muziejuje įvyks fotografo Algimanto Kunčiaus fotoalbumo „Prie jūros: Palanga 1965-2015“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi bei albumo sudarytojais fotografu, parodų kuratoriumi Gintaru Česoniu ir menotyrininke, parodų kuratore Ieva Meilute Svinkūniene.  


Palangos gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė, nacionalinių ir tarptautinių projektų koordinatorė, laikinai einanti vedėjos pareigas Regina Makauskienė džiaugėsi, jog atsinaujinęs muziejus sulaukia kur kas didesnio lankytojų susidomėjimo nei iki jo renovacijos. Muziejumi žavėjosi ir čia apsilankę Švedijos karalius Karlas XVI Gustavas ir karalienė Silvija. „Nors pagal...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius