Matematikos mažasis genijus Juozas mėgsta analizuoti

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-04-19
Peržiūrėta
3776
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Juozas Korsakas – vienas iš geriausių Lietuvos jaunųjų matematikų, jo išskirtinumą pastebi ir matematikos mokytoja Ingrida Šleinienė.
Juozas Korsakas – vienas iš geriausių Lietuvos jaunųjų matematikų, jo išskirtinumą pastebi ir matematikos mokytoja Ingrida Šleinienė.

V. Jurgučio pagrindinės mokyklos penktokas Juozas Korsakas šiuo metu vis dar gyvena naujausio laimėjimo nuotaikomis – matematikos konkurse „Pangea“, varžantis mokiniams iš visos Lietuvos, jis pelnė trečiąją vietą. Tai – ne pirmas svarus laimėjimas, tikėtina, kad tikrai ir ne paskutinis, nes Juozas – itin imlus ir pasiryžęs įveikti dar ne vieną kliūtį. Tą galima suprasti bent trumpam šnektelėjus su juo.

Tėvai skatino imtis sunkesnių uždavinių
Konkursuose Juozas ėmė varžytis jau nuo pirmos klasės. Matematikos konkurse „Kengūra“ jis užėmė trečią vietą mieste. „Buvo gan gerai. Bet kitais metais, kai jau mokiausi antroje klasėje, patekau į Lietuvos penkiasdešimtuką. Atrodo, buvau 25 vietoje“, – apie savo pirmuosius pasiekimus papasakojo Juozas.
Jis pripažino, jog didžiausią įtaką jo matematiniams gabumams padarė tėvai, kurie skatino imtis vis sudėtingesnių uždavinių – ne pagal savo amžių. Bet Juozui tai patiko, jis mielai jų ėmėsi ir sprendžia vis sudėtingesnius iki šiol. Berniukas atskleidė, jog jo mama dirba buhaltere, taip pat artima skaičiams.
„Dabar jau ne visus uždavinius suprantu, – šyptelėjo mažasis pašnekovas. – Kremtu uždavinius, jau nebetinka posakis, kaip riešutus, labiau kaip kokosus“.

Tikėjosi gero rezultato, bet ne tokio
Paskutinis jo laimėjimas, kai užėmė trečiąją vietą, varžydamasis su visos Lietuvos jaunaisiais matematikais, buvo iškovotas po kelių bandymų. Matematikos konkurse „Pangea“ jis dalyvauja nuo trečios klasės. Trečioje klasėje mokydamasis jis pateko į konkurso antrąjį etapą, o ketvirtoje klasėje tiesiog neapsižiūrėjo, jog užduočių esama ir antroje lapo pusėje, tad dalies jų ir neišsprendė.
„Vienoje pusėje uždaviniai buvo išspręsti visi teisingai, o kad yra užduočių ir kitoje pusėje, pastebėjau likus penkioms minutėms, tad nebespėjau jų išspręsti. Penktoje klasėje – didžiausias pasisekimas. Nepasakyčiau, kad buvo labai sunkūs uždaviniai, bet pagalvoti teko. Ar tikėjausi tokio rezultato? Tikėjausi gero, bet ne tokio gero“, – buvo atviras Juozas.
Jaunasis matematikas pripažino, jog į rezultatus jis labiau žiūri skeptiškai, jam įdomiau pasibaigus konkursui pasitikrinti, ar teisingai išsprendė uždavinius, kur padarė klaidų. „Stengiuosi pasimokyti iš savo klaidų“, – sakė jis.

Ne vien dešimtukais
Kaip papasakojo matematikos mokytoja Ingrida Šleinienė, respublikinės, Švietimo ir mokslo ministerijos remiamos olimpiados dažniausiai organizuojamos vyresniųjų klasių mokiniams, o mieste dėl to orientuojamasi į jaunesnio amžiaus vaikus (penktų-aštuntų klasių mokinius), jiems rengiamos vietinės olimpiados, kad būtų skatinamas domėjimasis matematika.
„Tokioje olimpiadoje šiemet Juozas tarp penktų klasių mokinių buvo pirmas, surinko maksimumą taškų. Užduotis ruošė gimnazijos mokytojai, mes nežinojome, kokios bus užduotys. Čia dar vienas aukštas Juozo pasiekimas“, – atskleidė dar vieną Juozo laimėjimą mokytoja.
Pasiteiravus, ar lengva dirbti su tokiais talentingais vaikais, Juozas pats prisipažino, jog nėra iš tų mokinių, kurie viską „kala“, stengiasi išmokti mintinai. „Pavyzdžiui, matematikoje negaunu vien dešimtukus. Dažniausiai padarau tokių žioplų klaidų per skubėjimą“, – sakė jis.
Jo mokytoja pasvarstė, kad Juozas tiesiog toks yra, jo toks būdas. „Aš manyčiau, kad tiesiog Juozas savim pasitiki, esama gero, sveiko pasitikėjimo, kuris ir pakiša koją. Jis geba puikiai skaičiuoti, tačiau koks menkas netikslumas ir viskas gali sugriūti“, – mąstė mokytoja.

Daug kas įdomu
Juozas neslėpė, jog savo ateitį sieja su matematika, nors jam dar tikrai toli gražu galvoti apie tokią tolimą ateitį. „Man daug kas yra sakęs, kad jeigu man sekasi matematika, tai seksis ir chemija. Tiek chemiją, tiek ir fiziką aš taip pat po truputį mokausi. Praėjusių Kalėdų proga tėvai man padovanojo chemijos ir fizikos knygas, tai aš jas skaitau. Visko nesuprantu, bet stengiuosi įsisavinti. Bet matematikos visada reikės. Mano nuomone, kalbas reikia mokėti, bet man užteks ir tiek, kad išlaikyčiau egzaminus“, – šypsojosi pašnekovas.
Tai, kad Juozas – išskirtinis vaikas, patvirtino jo matematikos mokytoja. „Juozas išsiskiria tuo, kad, kaip galima pastebėti, jis daug kuo domisi. Noras kuo daugiau sužinoti, pažinti ateina iš jo paties. Tam daug įtakos turi ir Juozo tėveliai“, – kalbėjo mokytoja.
Dažnas vaikas į mokyklą ne itin linkęs mielai eiti, bet Juozas išdėstė aiškų savo požiūrį į tai. „Aš į mokyklą žiūriu kaip į instituciją, kurioje aš gaunu žinių. Ir nori, ar nenori, vis tiek į mokyklą reikia eiti, tai kam priešintis“, – sakė Juozas.
Penktokas uoliai mokosi, tačiau dar spėja lankyti ir daug būrelių: 3D projektavimą, groja su gitara ir pianinu, krepšinį lanko ir dar žurnalistų būrelį. „Man daug kas įdomu, tad stengiuosi lankyti įvairius būrelius, bent jau pradmenis turėsiu. Galbūt kažkas ir pravers“, – įsitikinęs Juozas.
Tiesa, pasvarsčius, jog ne už kalnų esanti paauglystė Juozui gali pakišti koją, berniukas patvirtino, jog taip gali būti, jis pats tuo domėjęsis ir supranta, kad ir tinginystė gali trukdyti siekti tolesnių rezultatų.
„O aš, Juozai, norėčiau tau pasakyti, kad ir koks bebūtum eruditas, matematikoje visų taisyklių neišvesi ir neišgalvosi, jas reikia išmokti. Ir tuomet kartais berniukus aplanko nusivylimas, kad nebeužtenka intelektinių galių, reikia elementarių, paprastų žinių. Tad nepabijok to tarpsnio“, – palinkėjo mokytoja Ingrida.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024 m. lapkričio 22 d. Klaipėdos universitete vyko jau 6-oji Vakarų Lietuvos 5–10 klasių mokinių matematikos olimpiada Klaipėdos universiteto taurei laimėti.


Jau ne pirmą vasarą palangiškiai ir kurorto turistai džiaugiasi bagažinių turgumi, kuriame būdavo galima rasti visko: nuo sovietmečiu gamintų cigarečių pakelių, tarybinių monetų, kolekcinių lėlių iki papuošalų ar drabužių. Tačiau šie metai – kitokie, rašo Iveta Danieliūtė, lrytas.lt žurnalistė.


Pirmajame pasaulio kata čempionate (vyko nuotoliniu būdu) komandinėje įskaitoje pergalę iškovojo Klaipėdos sporto klubas „Okinava“. Palangiškis Nojus Trukšanovas tapo pasaulio čempionu vaikų kategorijoje. Jo trenerė, taip pat palangiškė Kristina Basova iškovojo pasaulio vicečempionės titulą. Nojus „Palangos tiltui“ davė savo pirmąjį...


V. Jurgučio pagrindinės mokyklos penktokas Juozas Korsakas šiuo metu vis dar gyvena naujausio laimėjimo nuotaikomis – matematikos konkurse „Pangea“, varžantis mokiniams iš visos Lietuvos, jis pelnė trečiąją vietą. Tai – ne pirmas svarus laimėjimas, tikėtina, kad tikrai ir ne paskutinis, nes Juozas – itin imlus ir pasiryžęs įveikti dar ne vieną...


Šiemet kurortui minint „Palangos dienų“ mažąjį jubiliejų – penkerių metų sukaktį, miesto šventė bus gausi naujų renginių bei konkursų. Miestiečiai varžysis plunksnos kare, kurdami haiku, įdomiausio muziejinio eksponato konkurse, pirmąsyk pamatys originalų 1899 m. pieštą Birutės parko planą, kartu su „Grubiuoju“ teatru paminės jo 25-metį ir...


Jo nepastebėti tiesiog neįmanoma: su 2 metrais ir 16 centimetrų jis yra aukščiausias kurorto reprezentacinio krepšinio klubo „Palanga“ žaidėjas per visą klubo istoriją, nors jo rekordas bus trumpalaikis – kitą savaitę „Palanga“ sulauks 2 metrų 24 centimetrų monstro iš Amerikos. 22 metų milžinas iš Olandijos, Bobas Van Zijverdenas...


Armen’as Arutjunjan’as – skulptorius, vaškinių figūrų parodos sumanytojas, įsitikinęs, jog skulptūros, kurias jis jau ne vieną vasarą pristato Palangoje, yra kruopštaus ir sunkaus darbo rezultatas.


Abiturientai šią savaitę sužinojo galutinius pagrindinės sesijos valstybinių egzaminų rezultatus. Kaip paaiškėjo, palangiškiai turi kuo džiaugtis ir didžiuotis: iš viso surinkta 17 šimtukų, laikant valstybinius egzaminus, vienos abiturientės – Urtės Lisaitės – pasiekimai įvertinti net trim šimtukais. Labiausiai švietimo bendruomenę...


Lyg perkūnas iš giedro dangaus trinktelėjęs švietimo ir mokslo ministro sumanytas privalomas matematikos egzaminas vis dar kelia diskusijas. Nors jos begali padėti kaip myruoliui kompresai: nuo 2016-ųjų metų stojantieji į valstybės finansuojamas vietas universitetuose arba kolegijose privalės būti išlaikę matematikos egzaminą. Ir vis dėlto prisiminkime, kaip jo būtinybę...


Botanikos parke atkuriamas mažasis parteris

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 07 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė parengė projektą „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešoms reikmėms“. Pagal šį projektą buvo gautas finansavimas iš Europos Sąjungos, kurio vertė yra 3 603 455 litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius