Kelionė į Japonišką sodą

Palangos tiltas, 2015-10-08
Peržiūrėta
2169
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kelionė į Japonišką sodą

Vaiko pažinimo ugdymas ir ugdymasis – tai vaiko ėjimas savęs ir jį supančio pasaulio atradimo keliu. Tik sąveikaudamas su jį supančia aplinka, natūraliose erdvėse vaikas mokosi suprasti sudėtingą, tarpusavyje susijusį gamtos pasaulį. Niekas negali duoti vaikui tiek patirties, kiek jis gali gauti tyrinėdamas aplinką.
Vykdydami ilgalaikį ekologinį projektą „Medžiai – šalia mūsų“, plėsdami vaikų pažinimą apie medžius, augančius darželio teritorijoje ir už jos ribų, susipažindami su jų įvairove, ieškodami panašumų ir skirtumų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vyresniosios „Žiogelių“ ir priešmokyklinio ugdymo „Sraigelių“ grupių ugdytiniams organizavome išvyką į Japonišką sodą Darbėnuose.
Išvykos metu vaikai turėjo galimybę iš arti prisiliesti prie japoniškos kultūros, susipažinti su jai būdingu kraštovaizdžiu – įvairiu reljefu, akmenų, augalų, vandens ir architektūros deriniu. Vaikščiodami akmenimis grįstais takeliais tarp vaizdingų tvenkinių, klausydamiesi akmenimis čiurlenančių upeliukų muzikos, vaikai stebėjosi akmenų gausa, jų dydžiu ir formomis. Laki vaikų vaizduotė jų formose įžvelgė sraigę, vėžlį, boružę, stalelį, kėdutę, grybą... Dydį matavo, apglėbdami rankomis, susėsdami po du, keturis, šešis. Lankydami bonsų sodą vaikai smalsavo, aiškinosi, kaip mažame vazonėlyje su trupučiu žemės galima išauginti klevą, pušį, eglaitę, azalijas, kai darželio teritorijoje šie medžiai stebina savo dyžiu.
Vaikščiodami sakurų alėja turėjome išankstinį tikslą – tarp daugybės medelių atrasti ugdytinio Laimio šeimos pasodintą sakurą. O kiek buvo džiaugsmo, kai po ilgų ieškojimų ją atradome ir įsiamžinome nuotraukoje. Keliaudami sutikome ir ten dirbantį japoną, kuris vaikus nustebino pasisveikinęs lietuviškai. Priėję beržynėlį vaikai susėdo atokvėpio. Vaišinosi, smalsieji surado grybų, rodė draugams, aiškinosi, spėliojo valgomi ar ne. Žaidė žaidimą „Atrask medį pagal pavadinimą“. Vaikams knietėjo siaurais tilteliais pasiekti tvenkinyje gyvenančias žuvis – karosiukus ir karpius, jas pamaitinti čia nusipirktu maistu.
Keliaudami po sodą vaikai patyrė daug džiugių emocijų, įgijo naujų patirčių, suprato, kiek daug gali sukurti žmogus savo rankomis. Diskutavo, kokia svarbi žmogui medžio, o medžiui žmogaus draugystė, todėl mūsų kiekvieno pareiga globoti ir saugoti gamtą. Patirti įspūžiai Japoniškame sode „atgulė“ vaikų kūrybiniuose darbeliuose.

Salomėja DOBROMILSKINĖ
„Ąžuoliuko“ priešmokylinio ugdymo pedagogė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

O kas ta piligriminė kelionė? Nesistebėkite, nes to nežinojo net kai kurie kelionės bendrakeleiviai, išdrįsę leistis į avantiūrą. Nuotykį, kuris pakeitė gyvenimą iš esmės. 


Bet kuris karas yra baisus. Bet vienoks įspūdis, kai vos už tūkstančio kilometrų sugriautą ar karo žaizdas pradėjusią laižytis šalį matai per televizijos ekraną ir visai kitoks, kai tai regi savo akimis. „Man kelionė į Ukrainą birželio pradžioje ilgai įsimins. Ne tik dėl to, kad ten, ypač Kijeve ar jo priemiesčiuose, pavyzdžiui, Bučoje, kuri yra Palangos miestas partneris, ypatingai suvoki...


Lietuvai padovanotas auksas, trys medaliai su vyrų rinktine, vienas už kitą geresni klubiniai sezonai ir pavyzdys, jog krepšinyje galima iškilti ir iš mažiausių miestelių. 36-erių Renaldo Seibučio kelionė profesionaliame krepšinyje truko 17 metų, o ją sustabdė antroji nugaros išvaržos operacija, rašo Tomas Vanagas, Basketnews.lt reporteris


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.


Spalio 26 d. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, su dviem autobusais išvyko į Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą, esančius Kretingos rajone.


Prizas – kelionė į Berlyną

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 13 | Rubrika: Jūros vaikai

Esame Palangos senosios gimnazijos jaunųjų tyrėjų komanda - Karolina Razmaitė, Deimina Baliūnaitė ir Stasys Jonkus. Šiais metais pirmą kartą dalyvavome STEAM gamtos mokslų konkurse. Vertinimo komisijai pateikėme mokslinį darbą, kurio metu tyrėme, kokią įtaką dafnijų (vėžiagyvių) širdies ritmui daro elektroninių cigarečių nikotinas. Birželio 4 dieną Vilniuje, apdovanojant...


Lapkričio 5 dienos rytą Palangos senosios gimnazijos III-IV klasių mokiniams prasidėjo kiek neįprasta kelionė literatūros takais. Nuvykę į Kauną, pirmiausia aplankėme Maironio lietuvių literatūros muziejų. Apžvelgti svarbiausius Jono Mačiulio gyvenimo įvykius mums padėjo išlikusios autentiškos Maironio nuotraukos, jo rašytų kūrinių rankraščiai bei gidė, kuri su...


Vaiko pažinimo ugdymas ir ugdymasis – tai vaiko ėjimas savęs ir jį supančio pasaulio atradimo keliu. Tik sąveikaudamas su jį supančia aplinka, natūraliose erdvėse vaikas mokosi suprasti sudėtingą, tarpusavyje susijusį gamtos pasaulį. Niekas negali duoti vaikui tiek patirties, kiek jis gali gauti tyrinėdamas aplinką.


Mano kelionė iš Anglijos, Bristolio, į Lietuvą, o man ir į Palangą, buvo įdomi ir stebint, ir pašnekinant bendrakeleivius, kurie Anglijoje tikisi geresnio gyvenimo.


Esu prisiekusi dviračių mėgėja, tad, ko gero, nėra geresnio būdo išbandyti save, kaip sėsti ant dviračio ir pasipustyti padus į Klaipėdą. Taip ir padariau. Čia – mano įspūdžiai.   35  kilometrų kelionė „Vis tiek turi baigtis kada tas takas“, – galvoju sau. Baigėsi. Už maždaug 35 kilometrų.  Po daugiau nei valandos jau nukabinus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius