Prizas – kelionė į Berlyną

"Palangos tilto" informacija, 2019-09-13
Peržiūrėta
2534
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Esame Palangos senosios gimnazijos jaunųjų tyrėjų komanda - Karolina Razmaitė, Deimina Baliūnaitė ir Stasys Jonkus. Šiais metais pirmą kartą dalyvavome STEAM gamtos mokslų konkurse. Vertinimo komisijai pateikėme mokslinį darbą, kurio metu tyrėme, kokią įtaką dafnijų (vėžiagyvių) širdies ritmui daro elektroninių cigarečių nikotinas. Birželio 4 dieną Vilniuje, apdovanojant laureatus, paskelbta, kad laimėjome pirmąją vietą ir edukacinę kelionę į Berlyną! Buvo itin sunku patikėti, emocijos ėmė viršų, ašaros riedėjo savaime ne tik mums, bet ir mokytojoms Daivai Urbštienei ir Aušrai Žemaitaitienei.
Kiek daugiau nei po mėnesio, liepos 15 dieną, išvykome į Vokietiją. Įveikę 16-os valandų kelią, pasiekėme Berlyną. Pirmąją dieną didžiąją laiko dalį skyrėme rytinei Vokietijos sostinės daliai. Aplankėme kone visas žymiausias rytų Berlyno vietas - televizijos bokštą, Berlyno katedrą, Humboldtų universitetą, Brandenburgo vartus, Aleksandro aikštę, Berlyno sienos likučius, Marijos bažnyčią, Potsdamo aikštę, grožėjomės net pačiu Reichstagu. Vakarop atvykome į vakarų Berlyno traukos objektą - Kurfiurstendamo prospektą, matėme ir garsiąją, karo metais apgriautą kaizerio Vilhelmo bažnyčią. Lankėme didžiausią technikos muziejų Europoje - Deutsches Technikmuseum Berlin. Ten buvo visko : fizikos dėsnių eksponatų, lėktuvų, senovinių mašinų - ten savo vietą randa tiek maži, tiek dideli.
Antrąją dieną Vokietijoje lankėmės gamtos istorijos muziejuje. Kvapą gniaužiantys vaizdai lydėjo visos ekskursijos metu. Spėjome išvysti ir milžiniškus dinozaurų griaučius, ir mažiausius mūsų Žemės organizmus. Laisvu metu nupėdinome iki netoliese esančios Charité – Universitätsmedizin Berlin universitetinės ligoninės, kuri priklauso Humboldtų ir Freie Universität Berlin universitetams. Po pietų išvažiavome į Potsdamą. Ten grožėjomės Sansusi ir Cecilenhofo rūmais, šv. Nikalojaus bažnyčia, mažaisiais Brandenburgo vartais. Kruopščios architektūros detalės mums kėlė didžiausią susižavėjimą. Kelionės metu išsipildė daug svajonių, geriau pažinome vienas kitą, patys sau įrodėme, kad mokslas - didelė išmintis. Dėkojame nuostabioms mokytojoms, kurios ne tik buvo šalia visos kelionės metu, bet ir visada mus skatino tobulėti, nepasiduoti ir siekti užsibrėžtų tikslų bet kokia kaina!


Karolina Razmaitė, Palangos senosios gimnazijos IIID klasė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos senosios gimnazijos braziliškų būgnų orkestras tarptautiniame meno konkurse „Baltic voyage 2024“ laimėjo pagrindinį prizą – Grand Prix. Gausybę pergalių iškovojo ir daugiau mūsų miesto kolektyvų, o viena pavardė, teikiant taures, skambėjo net 6 kartus. 


O kas ta piligriminė kelionė? Nesistebėkite, nes to nežinojo net kai kurie kelionės bendrakeleiviai, išdrįsę leistis į avantiūrą. Nuotykį, kuris pakeitė gyvenimą iš esmės. 


Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje praėjusį savaitgalį  Palanga sulaukė ypatingą kurortui ir jos bendruomenei „Auksinę krivūlę“ – už ypatingus pasiekimus savivaldybės švietimo srityje. Tačiau kas slypi už Palangos ilgalaikių pasiekimų švietimo srityje? Kokia Palangos miesto savivaldybės švietimo sėkmės formulė? Apie tai „Palangos tiltas“ šnekėjosi...


Liepos 19-22 dienomis Palangoje vyks jau 24-asis renginio istorijoje, nuo 2000-ųjų VšĮ „Promo Events“ be pertraukų organizuojamas prestižinis automobilių lenktynių festivalis – „Aurum 1006 km lenktynės“.


Bet kuris karas yra baisus. Bet vienoks įspūdis, kai vos už tūkstančio kilometrų sugriautą ar karo žaizdas pradėjusią laižytis šalį matai per televizijos ekraną ir visai kitoks, kai tai regi savo akimis. „Man kelionė į Ukrainą birželio pradžioje ilgai įsimins. Ne tik dėl to, kad ten, ypač Kijeve ar jo priemiesčiuose, pavyzdžiui, Bučoje, kuri yra Palangos miestas partneris, ypatingai suvoki...


Lietuvai padovanotas auksas, trys medaliai su vyrų rinktine, vienas už kitą geresni klubiniai sezonai ir pavyzdys, jog krepšinyje galima iškilti ir iš mažiausių miestelių. 36-erių Renaldo Seibučio kelionė profesionaliame krepšinyje truko 17 metų, o ją sustabdė antroji nugaros išvaržos operacija, rašo Tomas Vanagas, Basketnews.lt reporteris


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.


Lapkričio 5 dienos rytą Palangos senosios gimnazijos III-IV klasių mokiniams prasidėjo kiek neįprasta kelionė literatūros takais. Nuvykę į Kauną, pirmiausia aplankėme Maironio lietuvių literatūros muziejų. Apžvelgti svarbiausius Jono Mačiulio gyvenimo įvykius mums padėjo išlikusios autentiškos Maironio nuotraukos, jo rašytų kūrinių rankraščiai bei gidė, kuri su...


Mano kelionė iš Anglijos, Bristolio, į Lietuvą, o man ir į Palangą, buvo įdomi ir stebint, ir pašnekinant bendrakeleivius, kurie Anglijoje tikisi geresnio gyvenimo.


Esu prisiekusi dviračių mėgėja, tad, ko gero, nėra geresnio būdo išbandyti save, kaip sėsti ant dviračio ir pasipustyti padus į Klaipėdą. Taip ir padariau. Čia – mano įspūdžiai.   35  kilometrų kelionė „Vis tiek turi baigtis kada tas takas“, – galvoju sau. Baigėsi. Už maždaug 35 kilometrų.  Po daugiau nei valandos jau nukabinus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius