„Jaunimui norisi ištiesinti pečius, paskatinti vaikščioti taisyklingai“
Visi tik skubam, lekiam, o po darbų poilsį randam tik prie televizoriaus. Žinoma, daugelis kritikuoja tokį gyvenimo būdą, tai supranta ir tokiame gyvenimo verpete besisukantys žmonės. Kaip pasakytų jauna, aktyvi, aerobikos trenerė Šarūnė Libonaitė, judėjimas yra gyvenimas, tereikia prisiversti pajudėti, o tuomet ir savijauta pagerės, matyt, sumažėtų ir dejonių.
Jaunimas „sugriuvęs“
„Juk dabar žmonės daugiausiai laiko praleidžia palinkę prie kompiuterių, tad natūralu, jog imama skųstis nugaros skausmais“, - patikino veikli trenerė. Pasak jos, didžiausia bėda slypi tame, jog šiuolaikinis jaunimas visą savo laiką skiria „geriausiam savo draugui“ – kompiuteriui. Jis „rište pririša“ ir nebeleidžia net į kiemą ištrūkti. Kieme vaikų nei su žiburiu nerasi.
„Stebiu šiuolaikinį jaunimą, jis tiesiog „sugriuvęs“, taip ir norisi priėjus ištiesinti pečius, paskatinti vaikščioti taisyklingai. Jeigu jau dabar tokia situacija, tai kas bus po keletos metų“, - savo pastebėjimais pasidalino Š.Libonaitė. Pasak jos, itin svarbu jaunimą skatinti dalyvauti įvairiose sportinėse varžybose. Galbūt susiradę sau tinkančią ir patinkančią veiklą, jie jos nebepaleis.
Gyveni, kol judi
„Visuomet skatinu pajudėti ne tik moteris, bet ir vyrus. Man viena moteris kaip tik ir pasakojo, jog itin stengėsi prikalbinti vyrą drauge su ja lankyti aerobikos treniruotes, tačiau nepavyko. Tačiau nereikia atmesti galimybės, kad gali ir patikti šis užsiėmimas. Vis geriau nei sėdėti prie televizoriaus su traškučiais. Dažnai tie, kurie pabando, nebegali kitaip gyventi. Vadinasi užtenka tik vieno ryžtingo žingsnio“, - patarė mergina. Pasak jos, kiekvienas žmogaus judėjimas, netgi pasivaikščiojimas teikia naudą, tad vietoj pasyvaus poilsio geriau pasirinkti aktyvesnį. Kaip paminėjo Š.Libonaitė, tai gerina širdies darbą, o ir pasitikėjimą savim ugdo, tiek fizinį, tiek psichologinį. „Man taip gražu matyti, kuomet ir garbaus amžiaus žmonės bėgioja, sportuoja, gyvena aktyviai. Neveltui gi sakoma, kad žmogus gyvena tol, kol juda. Taip yra iš tiesų“, - savo mintis išreiškė aerobikos trenerė, patikinusi, jog visiškai nedaug reikia – pasportuoti gali kiekvienas savo namuose.
Kuomet norima sportuoti pasyviau
Domėdamasi kalanetika (tai statinių pratimų kompleksas, kada raumenys dirba išsitempimo ir susitraukimo principu. Sąnarių patempimo metu atsiranda statinis krūvis, tada pasiekiamas raumenų didžiausias elastingumas) ir pilatesu, treniruočių metodu, jungiančiu įvairius rytų (taiči ir joga) ir vakarų kultūrų treniravimosi metodus, skirtus lavinti giliuosius kūno raumenis, Š.Libonaitė nenorintiems aktyvios treniruotės, pataria pasirinkti būtent šias. „Galbūt pradžioje atrodo viskas sudėtinga, tačiau juk čia ne aukštoji matematika, viskas išmokstama. Tiesiog nereikia persistengti, laiptelis po laiptelio žengiama tikslo link“, - papasakojo trenerė. Dar viena nauja sporto sritis, su kuria supažindino jaunoji trenerė – zumba, kurios metu derinama aerobika su šokiais. Pasak trenerės, to daryti nevengia ir vaikinai, nors, žinoma, kur kas pasyviau nei merginos.
Tik pavasarį panorsta sportuoti
Pasak veiklios merginos, niekuomet nesiekiama treniruoti tik vieną kūno dalį, kaip pati paminėjo, turi išlikti proporcijos. „Dažnai moterys, atėjus pavasariui, masiškai puola į sporto sales, „plėšosi“ visomis išgalėmis, kad per kuo trumpesnį laiką pasiektų geriausių rezultatų, vasarai atėjus būtų lieknesnės, tačiau to daryti negalima. Mes tikrai nei viena per vieną dieną netapsime lieknomis, gražiomis. Viskas turi būti atliekama pamažu“, - dažną situaciją apibūdino trenerė.
Po treniruotės skuba „šlamštmaisčio“
Natūralu, jog moterys nori tapti lieknesnėmis, tačiau, kaip paminėjo Š.Libonaitė, vien treniruotės taip pat negali padėti. Būtina atsižvelgti į tai, kas įprastai valgoma. „Kartą pasibaigus treniruotei išgirdau, kaip moterys kalbasi: „Tokia gera treniruotė buvo, nukankino, o į kurią piceriją einam valgyti?“ Taip gyvenant išties visas procesas labai užsitęs“, - papasakojo jaunoji aerobikos specialistė.
Kitaip gyventi nebeįmanoma
Pati sportuodama, kaip prisiminė mergina, jau nuo darželio, kitokio gyvenimo jau ir nebeįsivaizduojanti. „12 metų lankiau sportinius šokius, visuomet gyvenau aktyviai. Baigiau kūno kultūros studijas, tad vėliau natūraliai ėmiausi asmeninės veiklos“, - papasakojo mergina, neslėpdama, jog be veiklos jau nebesugebanti gyventi. Pasak jos, kiekviena laisva minutėlė ją skatina judėti. „Jei tik atsiranda laisvo laiko, tai jau nebenustygstu, taip ir ima kirbėti mintys, ką čia nuveikus, dviračiu pralėkti ar dar ką nors sugalvoti“, - linksmai pasakojo itin aktyvi mergina. Taip, kaip ir ji užsiminė, mėgstama veikla tampa tarsi narkotiku, vadinasi, žmogus atradęs mėgstamą veiklą, gali ją tobulinti gerokai ilgiau nei buvo manęs.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Šiuolaikinės darbostogos – kaip nesupainioti darbo ir gyvenimo
2024 08 12 | Rubrika: Miestas
Rugpjūčio 22 d. 17 val. LNM Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į renginį „Šiuolaikinės darbostogos – kaip nesupainioti darbo ir gyvenimo“, kuriame gydytojas psichiatras, psichoterapeutas, profesorius Eugenijus Laurinaitis pristatys ir kvies diskutuoti apie šiuolaikinių darbostogų fenomeną.
Kviečiame minėti Europos savarankiško gyvenimo dieną
2023 04 28 | Rubrika: Miestas
Gegužės 5 d. yra minima kaip Europos savarankiško gyvenimo diena. Savarankiškas gyvenimas reiškia, kad žmogaus laisvės ir orumas atsiranda tuomet, kai žmogus pats kontroliuoja savo gyvenimą, pats sprendžia, kur ir su kuo gyventi, ko siekti gyvenime, o ne kiti nusprendžia už jį.
Žinomi palangiškiai ragina pasinaudoti masinės vakcinacijos galimybe: „Grįžkime visi į įprastas gyvenimo vėžes kuo greičiau!“
Linas JEGELEVIČIUS, 2021 06 03 | Rubrika: Miestas
Nuo birželio 1 dienos visi palangiškiai, kaip ir bet kurios kitos savivaldybės gyventojai, sulaukę 16 metų, yra kviečiami savarankiškai registruotis skiepui nuo koronaviruso. Žinomi kurorto žmonės ragina pasinaudoti tokia galimybe ir pasiskiepyti. „Kuo daugiau žmonių kuo greičiau tai padarys, tuo sparčiau grįšime į iki pandemijos buvusias gyvenimo vėžes“, – sakė...
Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...
„Privaloma karinė tarnyba jaunimui būtų geriausia gyvenimo mokykla“ 2
Vaidilė GEDMINAITĖ, 2014 12 15 | Rubrika: Miestas
Klaipėdos apskrities Jūros šaulių trečiosios rinktinės Palangos šaulių šeštosios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas įsitikinęs, jog patriotizmą vaikams reikia skiepyti jau nuo vaikų darželio, o visi, sulaukę 18-ojo gimtadienio, turėtų ne kiurksoti apsiblausę kaimuose, kelti sparnus į aukštąsias mokyklas ar, blogiausiai, į užsienį laimės ieškoti, o...
Kovo 11-osios pamokos: kaip auganti karta supranta pilietiškumą
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 03 07 | Rubrika: O man ne dzin
Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės dienai, ne vienam mūsų kyla klausimas: o kaip aš pats suvokiu šią datą, ką man reiškia valstybė, pilietiškumas, patriotiškumas? Suaugusieji tai supranta ir suvokia vienaip, o jų minčių atspindžius galime išvysti ir laikraščių puslapiuose, ir interneto portaluose. O kaip tai suvokia auganti karta?...
Inksto operacija privertė palangiškę pakeisti savo gyvenimo būdą 1
Rasa GEDVILAITĖ, 2011 05 06 | Rubrika: Miestas
Kada imame labiau kreipti dėmesį į savo sveikatą, savo savijautą, į tai, kuo gyvename? Tikriausiai dažnas atsakytų, jog susidūrus su liga, kuomet sunkiai priežastį bei jos gydymo būdą randa net gydytojai. Palangiškė Valerija Jonušaitė papasakojo, jog visapusiškai pakeitė savo gyvenimą sulaukusi 40 metų, kuomet jai operavo įgimtą nesveiką inkstą. Paaiškėjo, jog jai pavyko pasirinkti...
„Teko bendrauti su žmonėmis, kurie pakeitę gyvenimo būdą išsigydė vėžius“
Rasa GEDVILAITĖ, 2011 04 04 | Rubrika: Miestas
Keisti gyvenimo būdą – itin sunkus uždavinys, kurį įveikti pasiseka tikrai ne visiems. Tačiau kartais priverčia pats gyvenimas, o perkopus svarbiausią laiptelį, nelabai ir besinori grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo. Būtent tokios patirties teko pasisemti ir sveikos gyvensenos propaguotojui Daliui Viršilui. „Mūsų dukrelei reiškėsi nuolatinė alergija, tad pradėjome domėtis, kur problema...
„Jaunimui norisi ištiesinti pečius, paskatinti vaikščioti taisyklingai“
Rasa GEDVILAITĖ, 2011 03 21 | Rubrika: Miestas
Visi tik skubam, lekiam, o po darbų poilsį randam tik prie televizoriaus. Žinoma, daugelis kritikuoja tokį gyvenimo būdą, tai supranta ir tokiame gyvenimo verpete besisukantys žmonės. Kaip pasakytų jauna, aktyvi, aerobikos trenerė Šarūnė Libonaitė, judėjimas yra gyvenimas, tereikia prisiversti pajudėti, o tuomet ir savijauta pagerės, matyt, sumažėtų ir dejonių.
Dėl spartaus gyvenimo tempo žmonės „palūžta“ kur kas greičiau
Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 31 | Rubrika: Miestas
„Pastaruoju metu pastebime tendenciją, jog kur kas jaunesnius žmones ištinka insultai, ko anksčiau nebūdavo, ištinka paralyžius, o ir traumų patyrusių žmonių nemažėja“, - keletą iš šio laikmečio „rykščių“ įvardino nuolat tarp traumuotų, iš lovos visom išgalėm besistengiančių išlipti žmonių besisukanti Palangos Reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Romantė...