Auganti palangiškių karta tikrai myli Lietuvą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-03-14
Peržiūrėta
2267
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žvarbaus oro nepabūgusieji įsiamžino nuotraukoje.
Žvarbaus oro nepabūgusieji įsiamžino nuotraukoje.

„Aš tikrai myliu Lietuvą“ – šios žinomos Marijono Mikutavičiaus dainos žodžiai tapo Kovo 11-ajai skirtų renginių Palangoje leitmotyvu. Ir gražiausia, kad šis leitmotyvas skambėjo ne tik iš vyresnių, bet ir iš jaunesnių, ir visai dar jaunų palangiškių lūpų.

Gėlės ir pagarba išėjusiems
Lietuvos Nepriklausomybės renginiai Palangoje prasidėjo liūdna ir rimta gaida: Palangos senosiose kapinėse buvo pagerbtas pernai Anapilin iškeliavusio iškilaus palangiškio, Kovo 11-osios akto signataro Algimanto Vinco Ulbos atminimas.
Vienuoliktą ryto Palangos Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios. Po jų trispalvėmis vėliavėlėmis, žvakutėmis bei gėlių puokštėmis nešini palangiškiai, plazdant Žemaitijos rinktinės Palangos Šaulių kuopos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos liberalų sąjūdžio bei Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Palangos skyrių vėliavoms, rinkosi tradicinei gėlių padėjimo ceremonijai prie Jono Basanavičiaus bei Jono Žemaičio Vytauto paminklų. Čia sveikinimo žodį tarė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, eiles skaitė politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narės, kalbėjo Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės Palangos Šaulių 6-osios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas bei šaulys Petras Neverauskas. Priesaikos žodžius tarė naujas šaulių rinktinės narys Rimantas Gumuliauskas.

Gyva trispalvė
Gėles kartu su vyresnės kartos palangiškiais prie paminklų dėjo ir Palangos jaunimas – Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus nariai. Jų ir Palangos moksleivių klubo iniciatyva buvo suorganizuota išties graži akcija, pavadinta „Gyva trispalvė“.
Po oficialiosios gėlių dėjimo ceremonijos bei kalbų kiek praretėjęs palangiškių būrys – diena, nors ir saulėta, buvo gan žvarbi – rinkosi centrinėje miesto aikštėje. Čia juos pasitiko Lietuvos mokinių parlamento narė Ona Labžentytė su talkininkais, dalijusiais atėjusiesiems trijų spalvų popieriaus lapus.
Arčiau vienas prie kito besiglaudžiančius nuo šalto vėjo bandžiusius gintis jaunus ir vyresnius palangiškius rikiavo fotografai: reikėjo, kad susirinkusieji sustotų taip, kad jų rankose iškelti geltoni, žali ir raudoni lapai susidėliotų į gyvą mūsų valstybės vėliavą.
„Manau, kad akcija pasisekė, – po fotosesijos, užfiksavusios gyvą trispalvę, sakė LMS Palangos skyriaus narys Žygimantas Mitkus. – Tikimės, kad kitais metais gyvą trispalvę sudarys dar daugiau palangiškių“.
Tie, kurie fotografavosi, taip pat buvo patenkinti. Tik sakė, kad vis dėlto galėjo susirinkti daugiau – tiek vyresniųjų, tiek jaunesniųjų.
Linkėjo pilietiškumo
Po improvizuotos fotosesijos šventinių renginių dalyviai rinkosi į Senosios gimnazijos salę, kur nuo vidurdienio pradėjo šurmuliuoti itin gausus Palangos moksleivių klubo organizuoto šventinio koncerto „Aš tikrai myliu Lietuvą“ atlikėjų būrys.
Į itin skoningai papuoštą sceną (scenografija rūpinosi R. Užpelkytė ir L. Moncevičienė) pakilęs Palangos meras Š. Vaitkus pasveikino susirinkusius – o jų buvo tiek, kad toli gražu ne visi rado vietos atsisėsti – su Nepriklausomybės atkūrimo švente.
„Didžioji dauguma mūsų esame gyvi liudininkai istorinių įvykių, atvedusių mūsų šalį į Nepriklausomybę. Mūsų visų vienybės, ryžto, drąsos ir susitelkimo dėka šiandien gyvename laisvoje Lietuvoje ir bendromis pastangomis kuriame savo, o ne svetimos šalies istoriją. Todėl Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – visada išliks sutelktumo, ypatingo bendrumo ir kilnių idėjų simbolis. Sveikindamas Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga kiekvienam iš jūsų noriu palinkėti kasdien atrasti jėgų būti vieningiems bei nuoširdžiai raginu kiekvieną palangiškį, kiekvieną Lietuvos pilietį prisiimti savąją atsakomybės dalį, kuriant dabarties ir ateities Lietuvą. Sėkmingų darbų, prasmingų idėjų ir pilietiškumo linkiu kiekvienam iš jūsų. Didžiuokimės savo valstybe ir branginkime ją“, – kalbėjo meras.
Po mero į sceną pakilo patys mažiausieji. Visų Palangos lopšelių-darželių ugdytinių jungtinis choras, vadovaujamas pedagogių I. Cholinienės, N. Petrauskienės, V. Juozapavičienės, A. Strakšienės ir B. Gabriolaitės, atliko dainas „Čia – gimtinė“, „Ar tu žinai“, „Dainuoja pajūrio vaikai“ bei sušoko ratelį „Lietuvėle, tu graži“.

„Mes tikrai mylim Lietuvą“
Gausūs aplodismentai lydėjo ne tik šį išskirtinį jungtinį kolektyvą. Jie skambėjo Palangos moksleivių klubo kolektyvams: folkloro ansambliui „Kikilis“, atlikusiam lietuvių liaudies dainą „Ašei radau kukutį“, liaudiškų šokių būreliui už „Žvirblelį nabagėlį“, sportinių šokių kolektyvui bei jo mažųjų grupei, papuošusiems koncertą valsu, „Peliukų džaivu“ bei čia-čia-čia, estradinio muzikavimo būrelio dainininkėms. Plojo žiūrovai Pradinės mokyklos solistei J. Dumčiūtei ir šokių kolektyvui „Vėtrungėlė“ už dainą „Artistė“, V. Jurgučio pagrindinės mokyklos solistei A. Burbaitei, atlikusiai dainą „Afrika“, Senosios gimnazijos solistei M. Jucevičiūtei, dainavusiai savo kūrybos dainą „Kokia spalva pakeistum pasaulį“, bei tos pačios ugdymo įstaigos duetui A. Šeduikytei ir G. Paulauskaitei už kūrinį „Muzikai“, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos ansambliui už dainą „Ir atskrido du karveliai“, vieno iš koncerto vedėjų Lauryno ir Jorinto atliktai „Oželi, oželi“.
Itin daug aplodismentų sulaukė S. Vainiūno meno mokyklos saksofonisto N. Baluškevičiaus ir „Vėtrungėlės“ atlikta kompozicija „Rožinė pantera“ bei V. Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių kolektyvo kompozicija „Ave, Marija“.
Palangiškiams savo meną demonstravo ir trys Klaipėdos universiteto Menų fakulteto vokalinės muzikos katedros studentai.
O baigiamąją Kipro Mašanausko dainą ,,Kokia nuostabi, Lietuva, esi“ dainavo ne tik Palangos moksleivių klubo estradinio muzikavimo būrelio dainininkės bei scenon susirinkę apie 300 koncerte dalyvavusių atlikėjų, bet ir visa salė.
„Šiais metais nerengėme jokių ypatingų atrankų. Tiesiog paprašėme kiekvienos mokyklos, kad ji atrinktų po du numerius Kovo 11-ąjai švęsti skirtam koncertui, nes kas geriau nei patys mokytojai žino, kas vertas pasirodyti palangiškiams tokia proga. Esame labai dėkingi visiems – ir jauniesiems atlikėjams, ir jų pedagogams“, – po koncerto sakė Palangos moksleivių klubo direktorės pavaduotoja Vanda Juodikienė.
Atlikėjams ir jų mokytojams gerų žodžių negailėjo iš koncerto išeinantys žiūrovai, pastebėję, jog Palangoje auga tikrai savo šalį mylinčių vaikų karta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 3 d. Palangos miesto savivaldybėje buvo atidaryta talentingų palangiškių, neprofesionalių menininkų kūrybos paroda „Palanga – mano miestas“, skirta jubiliejiniam, jau 10-ajam renginių ciklui „Palangos dienos“.


Visada atostogų metu norisi stipriai išlaidauti, bet ir sukiotis prie puodų dažnai pritingime. Interneto platybės ošia nuo poilsiautojų komentarų apie tai, kaip Palangoje brangu pietauti, tad nusprendėme pažiūrėti, ar tikrai, rašo delfi.lt žurnalistė Justina Asakavičiūtė.


Kaip sakė "Palangos tiltui" Svetlana Gaidienė, Palangos poliklinikos Psichikos sveikatos centro gydytoja, nuslūgus pirmajai ligonių, patyrusių nerimą ir stresą dėl koronoviruso, bangai, greičiau nei antroji "kovido" banga atsirito nauja ligonių, patiriančių nerimą dėl "kovido" pasikartojimo, banga. "Beje, dauguma jie - jauni, darbingo amžiaus žmonės," -...


Jurbarke skambėjo palangiškių dainos

"Palangos tilto" redakcija, 2019 12 05 | Rubrika: Miestas

Paskutinį rudens savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro moterų vokalinis ansamblis “Guboja” ir Jūros šaulių vyrų choras, vadovaujamas Rimgaudo Juozapavičiaus, keliavo į Jurbarką. Šio miesto kultūros centro moterų choro “Lelija” vadovė Dalė Jonušauskienė pakvietė kolektyvus į chorinės muzikos šventę “Susitikimas dainoje”...


„Marija Magdalena namon parskubėjo, ir visiems tuoj paskelbė: „Mačiau Atpirkėją!“ – sekmadienį, liepos 23 d.,Veiviržėnuose skambėjo Palangos kamerinio choro atliekamos giesmės žodžiai. Juos kartu giedojo ir į šimtametes tradicijas turinčius Šv. Marijos Magdalenos atlaidus susirinkę tikintieji, pirmąkart po ilgų dešimtmečių išėję į...


Ant Naglio kalno skambėjo dainos ir legendos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 03 30 | Rubrika: Miestas

Šeštadienio popietę pro Naglio kalną eidami ar dviračiais važiuodami palangiškiai ir miesto svečiai nustebę sustodavo ir skubėdavo kopti į patį kalną, mat nuo jo skambėjo muzika, dainos ir legendos. Čia į „Palangos dienų 2015“ renginių pynę įsiliejęs folkloro ansamblis „Mėguva“ sukvietė svečius pažiūrėti programos „Naglio kalno...


Auganti palangiškių karta tikrai myli Lietuvą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 03 14 | Rubrika: Kultūra

„Aš tikrai myliu Lietuvą“ – šios žinomos Marijono Mikutavičiaus dainos žodžiai tapo Kovo 11-ajai skirtų renginių Palangoje leitmotyvu. Ir gražiausia, kad šis leitmotyvas skambėjo ne tik iš vyresnių, bet ir iš jaunesnių, ir visai dar jaunų palangiškių lūpų.


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės dienai, ne vienam mūsų kyla klausimas: o kaip aš pats suvokiu šią datą, ką man reiškia valstybė, pilietiškumas, patriotiškumas? Suaugusieji tai supranta ir suvokia vienaip, o jų minčių atspindžius galime išvysti ir laikraščių puslapiuose, ir interneto portaluose. O kaip tai suvokia auganti karta?...


Stichinės nelaimės Japonijoje kraupūs padariniai nepaliko abejingų ir Lietuvoje. Tragedijos atodūsiai pasiekė ir Palangą, tačiau jie, regis, nelabai sujaudino net ir gerai Palangos visuomenei žinomų palangiškių. Laimei, paprastų palangiškių širdys – ne ledinės.


Vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, per Lietuvą nuvilnijo skaudi žinia, palietusi ne vieno lietuvio širdį – Anapilin iškeliavo poetas Justinas Marcinkevičius, vadinamas dvasiniu tautos vedliu. Ne kartą poetas lankėsi ir Palangoje, kaip jį pažinoję palangiškiai teigė, mūsų kurortą labai mėgęs. Čia, žinoma, turėjo savą gerbėjų ratą. Tikriausiai valandų valandas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius