Baltarusių pinigai Palangos nepasiekia

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-07-10
Peržiūrėta
1789
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga verkšlena, kad dauguma lietuvių poilsiautojų šiemet kaip niekada šykštūs, bet pasiturintiems svečiams iš Baltarusijos ir Kaliningrado tapo beveik neįmanoma atvykti į Lietuvą. Lietuvos konsuliniuose skyriuose Minske ir Kaliningrade nusidriekė ilgiausios eilės – dėl vizos patekti pas konsulą neretai galima tik po kelių mėnesių. Lietuvos turizmo agentūrų vadovai keiksnoja nesugebančią prie didelių srautų prisitaikyti Užsienio reikalų ministeriją, ambasadas ir konsulinius skyrius, o šie atkerta, kad nieko pakeisti negalį – valstybės taupymo politika neleidžia samdyti daugiau darbuotojų. Valstybės šykštumas skaudžiai kerta per turizmą – šnekinti pašnekovai Palangoje nesiryžo spėti, kiek dėl to kurortas praranda pajamų. „Labai daug“, -  sakė sutartinai.

 

Lietuviai turi pasimokyti iš latvių

Palangos kelionių agentūros UAB „Merkurijaus turizmas“ direktorė Olga Abagian sakė, kad jau visą vasarą nuolat girdi kolegų Baltarusijoje skundus.

„Agentūros Minske, su kuriomis bendradarbiaujame, pyksta, kad tapo beveik neįmanoma Baltarusijos piliečiams gauti Lietuvos turistinių vizų. Konsulinis skyrius Minske tik dukart per mėnesį priima baltarusių turizmo firmų sąrašus su baltarusių, norinčių atvykti pailsėti į Lietuvą, sąrašais. Privatiems asmenims išvis tapo neįmanoma užsiregistruoti patekti pas konsulinio skyriaus darbuotojus – visas kvotas išnaudoja turizmo agentūros. Be to, nesuprantama, kodėl konsulinis mokestis Minske yra 60 eurų, kai, pavyzdžiui, Rusijoje, kitoje ne Šengeno valstybėje, Maskvoje ir Kaliningrade, tik 35 eurai“, - teigė O. Abagian.

Pasak jos, niekas negali nė įsivaizduoti, kiek dėl to Lietuva ir Palanga vasarą praranda svečių iš Baltarusijos ar Kaliningrado.

„Spėju, kad labai daug. Argi Palangai nereikia baltarusių pinigų? Jau pajutome, kad šiemet į Palangą atvyksta kur kas mažiau poilsiautojų iš Baltarusijos ir Kaliningrado. Jūrmala tvarkosi žymiai geriau nei lietuviai – jie duoda ilgesnes, iki pusmečio, vizas, jos kainuoja mažiau ir jas lengviau Minske gauti. Dėl tos priežasties nemažai baltarusių renkasi Latviją – Jūrmala jau šurmuliuoja nuo pat birželio. Jau tuoj vidurvasaris, o Palanga dar „neįsibėgėjo“, - tvirtino pašnekovė.

„Palangos viešbučio“ savininkė Loreta Gečienė teigė, kad dėl kliūčių gaunant vizas buvo panaikintos kelių turistinių grupių iš Kaliningrado viešbučio rezervacijos.

„Visų nedavė, o priežasčių nepaaiškino, nuostolių patyrėme mes“, - piktinosi L. Gečienė.

 

Valstybės taupymo politika smogia turizmui

Liuda Klemionova, Lietuvos konsulė Lietuvos ambasadoje Minske, kalbėdama su „Palangos tiltu“, šią vasarą vadino „ypatinga“.

„Galiu teigti, kad kiekvieną darbo dieną konsulinis skyrius patiria antplūdį lankytojų. Lietuvos ambasados konsulinis skyrius Minske – vienas iš nedaugelio, kuris, siekdamas geriau aptarnauti didelius besikreipiančiųjų srautus, įvedė išankstinio užsirašymo tvarką. Pavyzdžiui, užsirašę šiandien, galės ateiti pokalbio į konsulinį rugpjūčio pradžioje“, - aiškino konsulė.

Jos teigimu, tokios laukimo eilės susidarė dėl Lietuvos Turizmo departamento sprendimo Baltarusijoje akredituoti daugiau turizmo firmų – tik tokios kelionių organizatorės turi teisę kreiptis į Lietuvos ambasados konsulinį skyrių dėl turistinių vizų.

„Anksčiau tokių firmų buvo 40, dabar  - virš 80. Kalbant paprastai, Departamentas pasirūpino kitų baltarusių kelionių firmų akreditacija, bet Lietuva neskyrė nė cento papildomų darbuotojų priėmimui į konsulinį skyrių. Vienai vizai paruoši reikia dviejų ar trijų darbuotojų „prisilietimo“ – per dieną padarome 120 – 130 vizų, nors norma yra 60. Kiekvieną dieną gauname 50 - 60 faksų iš turizmo agentūrų su paklausimais dėl dokumentų priėmimo. Kasdien aptarnaujame 450 – 500 žmonių konsuliniais klausimais, per mėnesį – vidutiniškai 5,5 – 7 tūkstančius lankytojų. Nė vienas kitas Šengeno valstybės konsulinis skyrius neturi tokio darbo krūvio kaip mes Minske“, - neslėpė apmaudo konsulė.

Anot jos, normaliam konsulinio skyriaus darbui užtikrinti papildomai reikėtų dar 5 darbuotojų.

„Papildomi etatai – tik svajonė. Verčiamės kaip galime – vasarą neišleidžiame darbuotojų atostogų, dirbame po darbo valandų. Žinoma, niekas už jas nemoka. Džiaugsimės, jei ministerija (Užsienio reikalų ministerija – aut.) dar labiau nenurėš finansavimo – visaip dėl taupymo yra kalbama“, - sakė L. Klemionova.

 

Mažiau vizų – nebūtinai mažiau turistų

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos (URM) Konsulinio departamento direktoriaus pavaduotojas Tauras Pajaujis sakė, kad Lietuvos konsulinio skyriaus Minske darbo apimtys „kolosalios“. Anot jo, vien birželio mėnesį konsulatas išdavė 8,5 tūkstančius vizų.

„Tai yra absoliutus rekordas palyginus su kitais Šengeno šalių konsulatais. Nė viena kita Šengeno valstybė neišduoda 85-100 tūkstančių vizų Baltarusijos piliečiams per metus“, - teigė T.Pajaujis.

„Žinau, kad žmonės, norėdami patekti pas konsulą, turi atnešti dokumentus į ambasadą prieš 40 dienų. Bet yra tik viena išeitis tokiai padėčiai spręsti – priimti daugiau darbuotojų į konsulinį skyrių.  Viskas turėtų būti kaip ir bet kuriame fabrike – didėjant paklausai, turėtų atitinkamai didėti ir pasiūla. Bet visiems aišku, kad šiais laikais niekas apie papildomų darbuotojų priėmimą  Užsienio reikalų ministerijoje negalvoja“, - teigė direktoriaus pavaduotojas.

Pasak jo, kalbant apie Šengeno vizų išdavimus, kritiška padėtis susidarė ne tik Minske, bet ir Moldovoje.

Jis suabejojo, ar mažiau išduodamų vizų lemia mažesnius turistų į Lietuvą srautus:

„Labai „slidus“ klausimas. Drįstu teigti, kad nėra tiesioginės priklausomybės tarp išduodamų vizų skaičiaus ir atvykstančiųjų į Lietuvą skaičiaus. Kai kuriais stebėjimais, mažėjant išduodamų vizų baltarusiams skaičiui, baltarusių skaičius Lietuvoje didėja“, - teigė T. Pajaujis.

Jis nesiėmė spręsti, ar dėl kliūčių gaunant vizas Lietuvos konsulate baltarusiai labiau kreipiasi į Latvijos ambasadą:

„Jeigu, norėdami atvykti į Lietuvą, baltarusiai kreipiasi vizos į Latvijos konsulatą ir, ją gavę, važiuoja į Latviją, o po to – į Lietuvą, yra nusižengimas. Pagal Šengeno teisę žmogus turi kreiptis į tą ambasadą, į kurios atstovaujamą valstybę važiuoja“, - dėstė URM pareigūnas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasaulinė turizmo diena – puiki proga kiek atsikvėpti nuo įtemptų darbų bei įvertinti pasiektus rezultatus. O pasidžiaugti išties turime kuo – jūsų dėka Palangos kurorto vardas kasmet vis garsiau skamba už šalies ribų, o Lietuvos bei užsienio svečiai vis dažniau renkasi Palangą savo kokybiškam ir turiningam poilsiui. 


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Palangos miesto savivaldybės įmonių, įstaigų, institucijų darbuotojams ir valstybės tarnautojams iki balandžio 14 d. imtinai uždrausta vykti į komandiruotes Lietuvoje ir į užsienio valstybes.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena miesto gyventojams vieno svarbiausių kiekvienos suverenios valstybės atributų – valstybės vėliavos – iškėlimo tvarką. Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybinės vėliavos naudojimą reglamentuoja įstatymas.


Vasara liko tik prisiminimuose, tačiau tikrai dar neišblėsusiuose. Tad kokia ji buvopalangiškiams, siekiantiems, jog atvykę kurorto svečiai išsivežtų kuo daugiau malonių įspūdžių. Nereikia nė daug kalbėti, juk visi matė, kokie buvo orai, – teigia palangiškiai.  


Vasaros sezonas jau prasidėjo, o su juo ir poilsiautojų vilionės atvykti ilsėtis būtent į Palangą. Tad ir siūlančiųjų nuomotis jau galima pastebėti. Tiesa, atsikratyti „močiučių Palangos“ įvaizdžio vis dar sunku, nes viena kita palangiškė dar stoviniuoja įvažiavimo į miestą pakelėse, nors jau trečius metus veikia tokioms paslaugoms skirta aikštelė.


Nuo šios savaitės patekti į „Palangos gintarą“, vienintelę šalyje vaikų sanatoriją, tapo kaip niekada paprasta: tereikia, gavus gydytojo reabilitologo siuntimą, užsiregistruoti internetinėje svetainėje www.sergu.lt arba per jos nuorodą „Palangos gintaro“ svetainėje www.palangosgintaras.lt. Žinotina, kad į sanatoriją nuo birželio 1 dienos iki rugsėjo 31...


Rusus domino viskas - nuo vizos gavimo sąlygų iki kaip atvykti iš Maskvos į Palangą

Alla Valužienė, Palangos turizmo informacijos centro direktorė, 2011 05 20 | Rubrika: Miestas

Gegužės 12-14 dienomis Palangos  turizmo informacijos centras kartu su Lietuvos kurortų asociacija dalyvavo 11-oje tarptautinėje turizmo parodoje MITF-2011 Maskvoje. Palanga šioje parodoje pristatoma nuo pat parodos gyvavimo, t.y. jau vienuoliktą kartą.


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


Baltarusių pinigai Palangos nepasiekia

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 10 | Rubrika: Miestas

Palanga verkšlena, kad dauguma lietuvių poilsiautojų šiemet kaip niekada šykštūs, bet pasiturintiems svečiams iš Baltarusijos ir Kaliningrado tapo beveik neįmanoma atvykti į Lietuvą. Lietuvos konsuliniuose skyriuose Minske ir Kaliningrade nusidriekė ilgiausios eilės – dėl vizos patekti pas konsulą neretai galima tik po kelių mėnesių. Lietuvos turizmo agentūrų vadovai keiksnoja nesugebančią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius