Mažiesiems ligoniukams patekti į „Palangos gintarą“ tapo itin paprasta ir patogu

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-04-14
Peržiūrėta
2927
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangos gintaras“ direktorius Kęstutis Speičys.
„Palangos gintaras“ direktorius Kęstutis Speičys.

Nuo šios savaitės patekti į „Palangos gintarą“, vienintelę šalyje vaikų sanatoriją, tapo kaip niekada paprasta: tereikia, gavus gydytojo reabilitologo siuntimą, užsiregistruoti internetinėje svetainėje www.sergu.lt arba per jos nuorodą „Palangos gintaro“ svetainėje www.palangosgintaras.lt. Žinotina, kad į sanatoriją nuo birželio 1 dienos iki rugsėjo 31 dienos galima atvykti tik iš anksto rezervavus joje vietą.

Internetinė registracija tampa populiari
„Pasižiūrėkime kartu, – „Palangos gintaro“ direktorius Kęstutis Speičys rodė į internetinių registracijų žurnalą. – Sistema vos kelios dienos veikia, o tuzino registracijų sulaukėme vos per valandą nuo jos veikimo pradžios. Per dvi dienas jų jau turime 24. Iš visos Lietuvos!”
Tokia elektroninė registracijos sistema užtikrins patekimo į sanatoriją skaidrumą, palengvins ir sanatorijos administracijos darbą.
Kaip ir iki šiol, tiems, kuriems neparanki elektroninė registracija, gali užsiregistruoti paskambinę į „Palangos gintarą“ telefonu 4 01 02, o nuo birželio mėnesio 1 dienos ir telefonu 4 12 36.
„Dvigubų registracijų nebijome, nes jos – ir elektroniniu būdu, ir paskambinus mums – apdorojamos toje pačioje sistemoje“, – pastebėjo direktorius.

Įsigijo reikalingus prietaisus
Kad vaikų sanatorija kurorte populiari, nestebina: įsikūręs beveik pušų paunksmėje, kaip ir visa Palanga, vilioja savo magiška gamta, ranka pasiekiama Baltijos jūra, o svarbiausia, sanatorijoje teikiamomis paslaugomis: jų daug, jos siūlomos naujos ir visos yra kokybiškos.
„Pernai sanatorijoje pirmąkart įdiegėme du labai reikalingus kompiuterizuotus prietaisus: virtuliai kineziterapijai pradėjome naudoti kompiuterizuotą sistemą Kinetic – prietaisą, sugebantį skaitmeniniu būdu nuskaityti paciento judesį ir pateikiantį optimaliausius judesio variantus bei rekomendacijas“, – pasakojo K. Speičys.
O, anot jo, geradariai iš Lietuvos sanatorijai pernai padovanojo kompiuterizuotą kvėpavimo treniruoklį. „Jo veikimo principas pagrįstas žaidimo forma, todėl prietaisą ypač pamėgo mažiausi pacientai“, – pastebėjo gydytojas.

Galima rinktis patiekalą
Po kineziterapijos procedūrų, po kurių, pastebi pašnekovas, pavargstama kaip po didelio fizinio krūvio, vaikai skuba pasistiprinti į valgyklą.
„Palangos gintaras“ kiekvienais metais stengiasi patobulinti savo meniu. Jau metus laiko galima rinktis iš dvejų patiekalų, o, įsiklausius į dietologų rekomendacijas, pietums galima papildomai pasirinkti daržovių porciją.
„Už papildomą kainą galime tiekti ir labai individualizuotą meniu, net restorano lygio maistą“, – pabrėžė K. Speičys.
Nors sanatorines ir reabilitacijos paslaugas šalyje – ir Palanga ne išimtis – pelningiausia teikti suaugusiems, bet ir „Palangos gintaras“ praėjusiais metais galėjo pasidžiaugti didesniais mažųjų ligonių srautais iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos teritorinių ligonių kasų, – pastebėjo direktorius. – Tik ligoniukų atvykusiųjų iš Šiaulių regiono sumažėjo.“

Geri sanatorijos ekonominiai rodikliai
Kalbant apie sanatorijos ekonominius rodiklius, kurie netrukus po steigėjos, Sveikatos ministerijos, linktelėjimo, tapsią vieši visiems, jie taip pat byloja, kad „Palangos gintaras“ yra sėkmingai dirbanti įmonė. „Džiugu, kad vėl sulaukiame daugiau komercinių pacientų, tai yra tų, kurie atvyksta ne per ligonių kasas, o už paslaugas moka iš savo kišenės“, – pastebėjo sanatorijos vadovas.
Bet K. Speičys neslėpė, kad ligonių kasų vaikų sanatoriniam gydymui skirtos lėšos jau keli metai yra neišnaudojamos. „Vadinasi, dalis vaikų, kuriems reikia mūsų paslaugų, dėl to, kad kažkas su kažkuo nepasidalijo informacija, šeimos gydytojai nepasiūlė savo gydomiems vaikams ar jų tėveliams, taipjie nesužinojo apie galimybę vykti reabilitaciniam gydymui, negavo vaikams taip reikalingos medicininės reabilitacijos. Tikimės, kad šiais metais padėtis pasikeis“, – vylėsi pašnekovas.
Šalyje veikia septynios vaikų reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančios įstaigos, bet, kaip minėjome, „Palangos gintaras“ – didžiausia ir vienintelė, esanti gintariniame pajūryje ir teikianti paslaugas tik vaikams.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos konsultacijos
Jau nuo praėjusių metų balandžio „Palangos gintaras“ kurorto vaikams teikia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo antrinio lygio konsultacijas. Joms vaikai registruojami telefonu 4 12 46 iš anksto ir tokios konsultacijos teikiamos kiekvieną dieną. „Konsultacijos nemokamos – pakanka turėti šeimos gydytojo siuntimą“, – pabrėžė direktorius.
Reabilitologas vietoje, esant poreikiui, gali paskirti fizioterapijos, kineziterapijos kursą ar masažą. „Nemedikamentinių gydymo būdų potencialas ne visada yra panaudojamas, nors tokie būdai ne mažiau vertingi nei vaistai. Klasikinis pavyzdys fizioterapijai ar masažui, kai vaikas, pavyzdžiui, pasitempia koją – be fizioterapijos ir masažo čia jau neišsiversi“, – dėstė „Palangos gintaras“ direktorius.
Tokios paslaugos – ambulatorinės, tai yra vaikutis su mamyte ar tėveliu atvykę į sanatoriją po suteiktos atstatymo paslaugos tą pačią dieną išvyksta namo. Anksčiau Palangos vaikai, pastebi pašnekovas, su tokiomis problemomis turėjo važiuoti į Klaipėdą ar Kretingą. „O dabar pastebime atvirkštinį procesą: pas mus atvažiuoja su vaikučiais ir mamytės ar tėveliai iš Kretingos rajono ir Klaipėdos“, – pastebėjo K. Speičys.

Į „Palangos gintarą“ daugiausiai vaikų atvyksta iš Žemaitijos
„Palangos gintaro“ sanatorijoje yra ypač daug vaikų, kuriems sveikata grąžinama gydymo bei reabilitacijos paslaugų dėka, serga ūmiomis ar lėtinėmis kvėpavimo sistemos ligomis, taip pat ne maža dalis pacientų turi judėjimo problemų, nervų sistemos ligų bei pakenkimų ir psichologinių-elgesio problemų. Mechanizmas veikia panašiai: atvykusius su šeimos gydytojo siuntimu ir Teritorinių ligonių kasų patvirtinimu apie apmokėjimą, sanatorijoje apžiūri gydytojas reabilitologas, kuris paskiria reikiamą gydymą“, – pasakojo K. Speičys.
Užkalbinta jauna mama Laura iš Mažeikių „Palangos tiltui“ sakė, kad sanatorijoje su dukryte Greta jau yra antra diena. „Tik ką baigėme procedūras. Kol kas viskas labai patinka. Ir procedūros, ir maistas. Dukrytei atliko inhaliacijas, šviesos terapiją. Tikiu, kad čia pasisemsime sveikatos. Juolab, kad kolektyvas yra labai draugiškas, malonus“, – sakė Laura.

Įrengta automobilių stovėjimo aikštelė
Mažųjų pacientų tėvelių patogumui, Kelių direkcijos lėšomis prie sanatorijos buvo įrengta automobilių saugojimo aikštelė. „Kol jos nebuvo, buvo didelė bėda rasti vietos mašinai pasistatyti – juolab, kai mieste tiek daug mokamų automobilio stovėjimo vietų, o nemokamų aikštelių trūko. Naujoji 30 vietų aikštelė pradės veikti nuo gegužės 15 dienos“, – informavo K. Speičys.
Kai kalbėjomės antradienį, „Palangos gintare“ sveikatos sėmėsi virš 200 ligoniukų. Vien šį pirmadienį atvyko 40. Kaip įprasta, didžioji dauguma – su mamytėmis.
„Kuo arčiau sezonas, tuo daugiau turime pacientų. Deja, sezoniškumas ir mums yra būdingas“, – sakė direktorius.

Pakvies psichosensorinės reabilitacijos kambarys
Ligoniukais rūpinasi gausi palangiškių medikų komanda: kineziterapeutai, ergoterapeutai, medicininiai psichologai, logopedas, fizioterapijos slaugytojos, masažuotojai.
Kadangi vasarą pacientų skaičius, tikimasi, išaugs dukart, jais pasirūpins laikinam darbui priimti 40 naujų specialistų.
Dar viena „Palangos gintaro“ naujovė skirta vaikams, turintiems elgesio ir psichikos sutrikimų. Šių metų vasarai sanatorija ketina atidaryti psichosensorinės reabilitacijos kambarį. „Paprastai kalbant, relaksacijos kambarį. Jame dirbs psichoterapeutas. Šiuo metu vyksta įrangos pirkimas, kai kuri jau yra montuojama“, – pasakojo sanatorijos vadovas.

Gydymo korpuso su rekreaciniu baseinu teks palaukti
K. Speičys vis dar nenuleidžia rankų savo sumanymui įgyvendinti – išplėsti „Palangos gintarą“, juolab kad tam, jo įsitikinimu, yra poreikis, bet kol kas jo įgyvendinimą pristabdo nežinomybė dėl finansavimo. „Mums labai reikėtų gydymo korpuso su rekreaciniu baseinu. Klausimas: iš kokių lėšų tai pastatyti? – sprendžia rebusą direktorius. – Šiam projektui reikėtų daugiau kaip 4 milijonų eurų. Apie tai jau ne kartą ir ne du esu kalbėjęs su steigėju – Sveikatos ministerija“.
Rekreaciniame baseine pasipliuškenti galėtų ne tik sanatorijos mažieji pacientai, bet ir palangiškiai vaikai. „Kai vasara yra žvarbesnė, galėtų ir poilsiautojai ateiti į jį. Kodėl gi ne? Svarbu teikti kuo daugiau įvairesnių paslaugų“, – dalijosi vizijomis pašnekovas.

Vizijoje – prilygti geriausiems
Jeigu Vyriausybė „Palangos gintaro“ projektui suteiktų specialų statusą – kaip ypatingos svarbos vaikų sveikatai objektą, tokio korpuso statybos finansavimo problemos būtų sprendžiamos gerokai paprasčiau.
Anot K. Speičio, galima būtų svarstyti gydomojo korpuso statybą ir valstybinio bei privataus kapitalo bendradarbiavimo (konsignacijos) pagrindu.
„Jeigu mums pavyktų tokį korpusą pasistatyti, sanatorija savo teikiamomis paslaugomis, jei ir neprilygtų, pavyzdžiui, reabilitacijos įstaigoms žinomame Vokietijos Baden Badeno kurorte, tai tikrai būtų ne ką prastesnė nei vaikų sanatorijos Slovakijoje ar Čekijoje“, – įsitikinęs „Palangos gintaro“ direktorius.

Jūsų komentaras:

Gintaras 2018-06-17 09:16 ([email protected] / IP: 90.131.36.205)
Praitais metais su slauga duodavo bent 5 vietas kasdien,o siemet tik 1 ir kur cia lengviau

Andrej 2017-03-14 07:45 ([email protected] / IP: 88.119.26.233)
Netiesa >Taip,taip.... Mes jau 3 metus bandom su 2 vaikais ir niekaip...... Rezervuoti vieta nei internetu, nei telefonu neįmanoma,telefonu neįmanoma prisiskambinti....Visur reikia primoketi atrodo......

Taip pat skaitykite

Šią vasarą į moterų paplūdimį patekti bus patogiau

"Palangos tilto" informacija, 2023 05 05 | Rubrika: Miestas

Ties Naglio kalnu, itin populiaraus miško takelio, vedančio į moterų paplūdimį, jau baigiamas įrengti naujas takas. Miesto komunalininkai šiuo metu baigia kloti šio maždaug 200 metrų ilgio tako dangą, atsižvelgiant į regėjimo negalią turinčiųjų poreikius čia įrengtos ir aklųjų bei silpnaregių vedimo linijos. Didesnį saugumą bei patogumą užtikrins ir įrengtas tako apšvietimas.  PT info


Pastaruoju metu Lietuvos-Baltarusijos pasienyje stebimi užsieniečių bandymai valstybės sieną kirsti basomis kojomis ir taip neteisėtai patekti į Lietuvos Respubliką.


Netrukus Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje karaliaus jaunieji palangiškiai ir jų šeimos nariai – gegužės 29 d. 12 val. į nuotaikingą popietę kviečia knygų vaikams autorė Daiva Molytė-Lukauskienė.


Po Vyriausybėje pirmadienį, liepos 27 d., vykusio COVID-19 valdymo komiteto posėdžio ministrą Aurelijų Verygą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigė, kad keisis tvarka dėl patekimo pas gydytojus. Žmonės galės patekti į įstaigą greičiau, paprasčiau, tik antrinė ir vėlesnė konsultacija galės vykti nuotoliniu būdu. Sprendimą ministrų kabinetas priims trečiadienį.


Trečią vasarą Palangoje organizuojamas „Bagažinių“ turgus greit išpopuliarėjo, jame palangiškiai pamėgo ir apsipirkinėti, ir prekiauti. Šio turgaus iniciatorės – Auksė Buteikienė ir Auksė Kontrimienė–džiaugiasi, kad idėja pasiteisino itin greitai, tad netrukus ėmė žvalgytis naujos vietos, bet geresnės niekur nėra. Kaip patikino moterys, nėra jau...


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai gauna nemažai gyventojų klausimų dėl galimybės tiesiogiai konsultuotis pas gydytojus specialistus. VLK pranešime spaudai primena, kad daugeliu atvejų reikia kreiptis į šeimos gydytoją, tačiau kai kada apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi galimybę pas gydytoją specialistą patekti ir be...


Spaudžiant šaltukui, UAB „Palangos vandenys“ darbuotojai – tarsi kovinėje parengtyje. Laimei, kol kas gamta didesnių bėdų miesto vandens tiekėjui neprikrėtė. Užvertus 2016-ųjų puslapį, bendrovės direktorius Virgilijus Beržanskis džiaugiasi, kad jau trečius metus iš eilės įmonė senuosius metus baigia su pelnu. Direktoriaus mintyse – vasara: vandens...


Nuo šios savaitės patekti į „Palangos gintarą“, vienintelę šalyje vaikų sanatoriją, tapo kaip niekada paprasta: tereikia, gavus gydytojo reabilitologo siuntimą, užsiregistruoti internetinėje svetainėje www.sergu.lt arba per jos nuorodą „Palangos gintaro“ svetainėje www.palangosgintaras.lt. Žinotina, kad į sanatoriją nuo birželio 1 dienos iki rugsėjo 31...


Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų...


Šeštadienį kūrybinės grupės „Mostas“ galerijoje virė intensyvus darbas, kurio rezultatas – dovanos, pradžiuginsiančios onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Palangos menininkai susirinko visi draugėn tam, kad sukurtų įspūdingas šilko skareles.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius