Amžino poilsio Palangos senosiose kapinėse atgulė A. V. Ulba

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-06-29
Peržiūrėta
2495
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Amžino poilsio Palangos senosiose kapinėse atgulė A. V. Ulba

Šiandien, penktadienį, Palangos senosiose kapinėse amžino poilsio atgulė Nepriklausomybės

Akto signataras, buvęs Palangos meras Algimantas Vincas Ulba.

Po Šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje velionis įveikė paskutinę kelionę per miestą, kuriame jis paliko ryškų pėdsaką.

Prie duobės, nuklotos gėlėmis, prisiminimais apie velionį pasidalino jo draugai, kolegos, valstybės atstovai, Palangos miesto meras.

„Velionis paliko gilią brydę Lietuvos ir Palangos gyvenime...Jo gyvenimą taikliai atitinka Tėvo Stanislovo žodžiai: „Tik mylintieji ir statantieji gali pasiekti, kad dangaus mėlynė būtų skaidri,“ – prie kapo duobės sakė Seimo pirmininko pavaduotoja Virginija Baltraitienė.

Anapilin išėjusį savo bendražygį Nepriklausomybės Akto signataras Eimantas Grakauskas prisiminė šitaip: „ Mano geras draugas Algimantas buvo ir valstybės pagrindų statytojas, puoselėtojas ir kartu reformatorius.“

E. Grakauskas kartu su A. V. Ulba dirbo Aukščiausiojoje Taryboje, Agrarinėje komisijoje.

„Jis buvo vienas ryškiausių Agrarinės komisijos narių, jos autoritetas. Vienuolika metų savo sugebėjimus ir žinias taikė Palangos savivaldybėje. Jau ir išėjusiam iš savivaldybės, jam labai rūpėjo miesto ateitis,“ –velionį prisiminė E. Grakauskas.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad su A. V. Ulba buvo paprasta ir malonu bendrauti.

„Jeigu jis savivaldybės koridoriuose sutikdavo kitą žmogų – nesvarbu, darbuotoją, ar lankytoją – jį visada pašnekindavo. Algimantas visada įsimindavo pašnekovo vardą ir vėliau į jį kreipdavosi juo. Jis visada sakė teisybę. Jis nemažai prisidėjo, kad mūsų kurortas taptų gražesnis- pritraukė nemažai į jį investicijų. Jos nuopelnas –Globos namų steigimas,“ –vardijo Š. Vaitkus.

Liudvikas Narcizas Rasimavičius, taip pat Nepriklausomybės akto signataras, prisiminė: „ Kai pajūryje kartą abu vaikščiojome, jam pasakiau:  „Jau saulė, Algimantai, nusileido.“ O jis man sako: „Man-dar ne“. Kai reikėjo spręsti žmogaus likimą, jis niekada nekalė žmogaus prie kryžiaus.“

Nepriklausomybės Akto signataro A. V.Ulbos laidotuves organizavo valstybė.

Palydint iškilų Palangos veikėją, jo garbei buvo išrikiuota „Geležinio vilko“ garbės kuopa, leidžiant karstą į duobę, aidėjo šūvių salvės.

A. V. Ulba –vienintelis Nepriklausomybės Akto signataras, palaidotas Palangos kapinėse.

 

   ----------------------------------------------------------------

 Algimantas Vincas ULBA

1939–2012

 Algimantas Vincas Ulba gimė 1939 m. kovo 10 d. Kaune. 1963 m. baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, agronomas.

1963 m. dirbo Plungės rajono Šateikių tarybiniame ūkyje vyriausiuoju agronomu. 1963–1965 m. tarnavo tarybinėje armijoje. 1965–1989 m. dirbo Klaipėdos rajono žemės ūkio valdyboje agronomu, vyriausiuoju agronomu. Nuo 1989 m. buvo Priekulės paukštininkystės valstybinio ūkio direktorius.

A. V. Ulba buvo Lietuvos agronomų sąjungos tarybos narys, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos mokslinės tarybos narys.

1990–1992 m. – Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatas, išrinktas Priekulės rinkimų apygardoje Klaipėdos rajone. Lietuvos Respublikos Aukščiausiojoje Taryboje  signataras dirbo Agrarinėje komisijoje. Aktyviai dalyvavo rengiant ir įgyvendinant agrarinės reformos įstatymus, rūpinosi kaimo reikalais.

1993 m. lik­vi­da­vus Prie­ku­lės paukš­ti­nin­kys­tės vals­ty­bi­nį ūkį, per­ėjo dirb­ti į pri­va­čias įmo­nes.

1993–1995 m. – Pa­lan­gos mies­to me­ras.

Nuo 1995 m. buvo Lietuvos centro sąjungos narys.

1995–1997 m., 1997–2000 m. ir 2000–2003 m. – Palangos savivaldybės tarybos narys.

1995–2003 m. – Klaipėdos miesto savivaldybės įmonės „Senasis turgus“ direktoriaus pavaduotojas.

„Darbas Lietuvoje stiprinant Nepriklausomybę tik pradėtas, todėl mūsų visų pareiga dirbti taip, kad būsimos kartos neturėtų mums priekaištų <...>“, – dalydamasis prisiminimais apie Kovo 11-ąją linkėjo A. V. Ulba.

„Pasirašydami Nepriklausomybės Aktą tikrai negalvojome, kad gyventi bus lengviau. Laisvė niekada nebūna lengvas dalykas, bet tai didžiulė vertybė. Juk dabar laisvai galime reikšti mintis, laisvai keliauti, laisvai kalbėti sava kalba. <...> Esu įsitikinęs, kad tas sunkmetis po metų dvejų praeis ir Lietuva ateityje tikrai suklestės“, – interviu 2010-aisiais sakė signataras, pabrėždamas, kad teisingumas kiekvieno žmogaus atžvilgiu turi tapti norma visose gyvenimo srityse.

 

Jūsų komentaras:

A.+A.artimiesiems: 2012-07-04 21:08 (IP: 86.100.60.112)
PASAKYKIT ŽMONĖS? -KODĖL ŽEMĖ TYLI?, KAI BRANGIAUSIĄ ŽMOGŲ PAIMA IŠ MŪSŲ?....

to comment:"giminės" 2012-07-02 10:22 (IP: 86.100.60.112)
-Teko dalyvauti, ir tikrai Giminaičiai dėkojo už kiekvieną žiedą, kiekvieną užuojautos žodį...Tačiau spaudoje, laikraščiuose nuotraukose pasigedome su A.A. pačiais artimaisiais jam žmonėmis... buvusiais šalia karsto visas dienas ir valandas? Kur? - Nejaugi tiek trūksta paprasčiausios press-kultūros,ar taip norėjote paslėpti skausmą?...Ar įtikti seimūnams? Ar...???

Oficialiai: 2012-07-02 10:10 (IP: 86.100.60.112)
- Palangos m. kai kuriems Tarybos nariams ,..ir ne tik... reikėtų pasimokyti iš Gerb. MERO ŠARŪNO VAITKAUS ! *Tai eks'Mero A.U. Įpėdinis...

Labai, 2012-07-02 10:02 (IP: 86.100.60.112)
Labai skaudžios, tačiau labai iškilmingos laidotuvės; Esybė tolygu Garbiai asmenybei A.+ A. Algimantui Ulbai. -TEGU BŪNA ŠVIESUS JAM AMŽINYBĖS KELIAS...

Zita 2012-06-30 21:06 (jjj / IP: 78.61.214.75)
Laidotuvėse iš tarybos narių mačiau tik Albiną Stankų, Nerijų Stasiulį ir Tomą Žulkų. O kur kiti? Vis dėl to laidoms aš buvęs meras, signataras. Nejaugi nesurandama laiko išlydėti į paskutine kelionę žmogaus.

Janina 2012-06-30 21:02 (IP: 78.61.214.75)
O meras žiūriu visur suspėja. Čia šimtamečius palangiškius sveikina, o čia jau laidotuvėse dalyvauja.

Algimantui 2012-06-30 14:10 (IP: 86.100.60.112)
-Dejavo kryžiai ir kapai, kai Tave priglaudė žemelė, Ir gaudė rytmečio varpai... -Amžini varpai...

Žmonės ! 2012-06-30 14:04 (IP: 86.100.60.112)
-gal žinote kur skausmo ribos? Kuo jis išmatuojamas?... ...visų atsakymas buvo vienodas - "jis begalinis... nesibaigiantis...

Giminės 2012-06-30 00:22 (IP: 78.61.214.75)
Ačiū laikraščiui "Palangos tiltui", kad gražiai nušvietė paskutinę Nepriklausomybės akto signataro kelionę.

VIP 2012-06-30 00:19 (IP: 78.61.214.75)
Labai gražiai suorganizuotos laidotuvės. Amžiną atilsį Algimantui. Ir stiprybės artimiesiems.

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 24 d. Anapilin iškeliavo žinoma palangiškė, daugiau kaip 25 metus Palangos moksleivių klubui vadovavusi  Rūta Gecienė. Amžinojo poilsio ji šiandien atgulė Palangos miesto kapinėse. Ponia Rūta visada mielai bendravo su laikraščiu „Palangos tiltas“, o šių eilučių autorių ji yra 2012 metais priėmusi dirbti Moksleivių klube – vesti jaunųjų žurnalistų būrelį.


Trečiadienį, rugpjūčio 16 d., amžinojo poilsio Šventosios kapinėse atgulė Palangos ir Šventosios verslininkas bei politikas Vaidas Šimaitis. Jį paskutinėje kelionėje lydėjo artimieji, bendražygiai, bičiuliai, kaimynai, būrys baikerių – penktadienį Šventojoje prasidės V. Šimaičio įkurtas baikerių festivalis „Beach Bike Fest.“ Vaidai, iki susitikimo Amžinybėje! „Palangos tilto“ info  


Pirmadienį, vasario 17-ąją, Amžinojo poilsio Palangos kapinėse atgulė žinomo šalies žurnalisto ir komentatoriaus, palangiškio Rimvydo Valatkos tėvelis.


Nepamirštami veiklūs žmonės būna net ir atgulę amžinojo poilsio vietose. Nuolat lankomi kapai įrodo, jog žmonės vertina jų nuveiktus darbus. Surasti kurorto vardą garsinusių žmonių kapavietes nuo lapkričio mėnesio bus dar lengviau, mat Palangos kapinėse sukurtas virtualus turas, įamžinantis žymių palangiškių amžino poilsio vietas. Šią Palangos miesto etninės kultūros...


Prieš Naujuosius metus, gruodžio 29-ąją, po šv. Mišių  Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, pirmasis Palangos Sąjūdžio Tarybos pirmininkas Eduardas VytautasSkritulskas amžinojo poilsio atgulė Palangos kapinėse. Jo pelenų buvo nuleista į šeimos kapą. Į paskutinę kelionę žinomą miesto visuomenininką atlydėjo šeimos...


Prieš Visų Šventų dieną bei Vėlines Palangos kapinių naujoje dalyje baigiamas sumontuoti granitinis kolumbariumas. Jame amžino poilsio vietą ras beveik 700 velionių.


Palangos senosios kapinės, kaip ir visos kapinės Lietuvoje, Visų šventųjų – mirusiųjų pagerbimo – bei Vėlinių dienomis mirga žvakių liepsnelėmis. Čia palaidotus artimuosius lankantieji dažnai ne vien sustoja prie savo šeimų kapaviečių, bet ir pasivaikšto po kapines, nusilenkia čia amžino poilsio atgulusiems pažįstamiems, stabteli prie žymių žmonių kapų...


Palangos senosios kapinės, kaip ir visos kapinės Lietuvoje, Visų šventųjų – mirusiųjų pagerbimo – bei Vėlinių dienomis mirga žvakių liepsnelėmis. Čia palaidotus artimuosius lankantieji dažnai ne vien sustoja prie savo šeimų kapaviečių, bet ir pasivaikšto po kapines, nusilenkia čia amžino poilsio atgulusiems pažįstamiems, stabteli prie žymių žmonių kapų...


Šiandien, penktadienį, Palangos senosiose kapinėse amžino poilsio atgulė Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Palangos meras Algimantas Vincas Ulba. Po Šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje velionis įveikė paskutinę kelionę per miestą, kuriame jis paliko ryškų pėdsaką. Prie duobės, nuklotos gėlėmis...


Eidamas 74-uosius metus birželio 27-osios naktį mirė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Akto "Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo" signataras, buvęs Palangos meras Algimantas Vincas Ulba. Velionis pašarvotas trečiadienį, birželio 27 d. Palangos laidojimo namuose (prie senųjų kapinių), lankymas - nuo 16.00 val. Laidotuvės įvyks penktadienį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius