Alkanos stirnos siaubia Palangos kapines

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-04-25
Peržiūrėta
2352
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alkanos stirnos siaubia Palangos kapines

Po sniegingos žiemos išalkusios stirnos suįžūlėjo: drąsiai šoka per senųjų miesto kapinių tvorą ir, mindžiodamos kapus, skabo našlaites, rožių ir tulpių žiedus.

 

Atnešė tulpių, kitądien – tik jų stiebai

 

„Tik vakar ant tėvų kapo atnešiau tulpių, šiandien atėjusi aptikau tik stiebus. Iškart pamaniau, kad kapą nusiaubė vagys, bet atidžiau pažvelgusi pastebėjau stirnų kanopų įspaudus“, - pasakojo „Palangos tiltui“ palangiškė Neringa. Kalbinti kiti kapinių lankytojai teigė stirnų kapinėse regėję savo akimis. Vienas lankytojas teigė, kad ir zuikiai paskabyti kapų gėlių šmurkšteli pro dažniausiai atidarytus paliekamus kapinių vartus.

Ponia Neringa, man lankantis kišusi bežiedžius tulpių kotus į krepšelį, sakė besistebinti stirnų drąsa. „Žinote, kol pati savo akimis jų neišvydau, tol nepatikėsiu – juk stirnos yra baikštūs žvėrys. Anksčiau maniau, kad „bomžai“ kapus apvagia, bet ant kapo yra paliktos aiškios žvėriuko pėdos – nesiryžtu sakyti, kad stirnos“, - guodėsi palangiškė.

Ji sakė, kad ši žiema yra pirmoji, kuomet žvėrys taip drąsiai šeimininkauja kapinėse.

„Kažin ar galima kaip nors šią problemą išspręsti. Žiema buvo šalta, snieginga – išalko miško gyvūnai, ieško maisto arčiau miesto. Reikėtų šviesti kapinių lankytojus, kad išeidami, ypač vėlai vakare, uždarytų kapinių vartelius, kurie dažniausia paliekami atverti“,  - sakė kapinių lankytoja.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotoja Rima Milašienė, prižiūrinti Mantvydų kapą, irgi pyko ant stirnų. „Visus gėlių lapus ir žiedus nuėdė, dekoratyvinį krūmelį apskabė. Kaip nuo tų stirnų apsisaugoti, nežinau“, - nervinosi moteris.

Sutiktas kapinėse palangiškis džiaugėsi, kad ant jo lankomų kapų pasodinti tokie augalai, kurie nerūpi nei zuikiams, nei stirnoms. „Stirnos lengvai peršoka senųjų kapinių tvorą, zuikiai šmurkšteli pro paliktus atdarus vartelius. Pats esu matęs kapinėse vaikščiojančias stirnas“, - pasakojo vyras.

 

Komunalinis aukštesnės tvoros nestatys

 

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Steponas Šeputis sakė, kad komunalininkai jau sulaukę daug palangiškių skundų dėl stirnų miesto kapinėse. „Žiema stirnoms ir kitiems miško gyvūnams buvo nepalanki, todėl jie maisto ieškojo arčiau miesto. Yra kapinių sargė Liuda – ji dirba labai sąžiningai, bet jos naktį kapinėse nebūna. Kai ji baigia darbą, kapinėse dar yra daug lankytojų, kurie, kaip tikri „rūpūžiokai“, elgiasi neatsakingai – palieka neuždarytus vartelius“, - sakė S. Šeputis.

Anot jo, tokia problema yra aktuali tik senosioms kapinėms – naujųjų kapinių geležinės tvoros stirnos neįveikia. Pavaduotojas prisipažino ir pats matęs stirnų kapinėse. „Vaikštinėja po naująsias kapines, skabo gėles ir dekoratyvinius krūmus, ypač ant šviežių kapų. Ypač stirnos tapo tikra bėda Šventosios kapinėse. Komunalinis tikrai neketina aukštinti kapinių tvoros ar įdarbinti kapinių sargą nakčiai – žmonės turi būti sąmoningi ir išmokti išeidami uždaryti vartus“, - įsitikinęs S. Šeputis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artėjant Vėlinėms pasirūpinta patogesniu privažiavimu prie Palangos miesto senųjų miesto kapinių nuo Vytauto gatvės pusės. 


Atsižvelgiant į tai, jog Vėlinių savaitgalį smarkiai suintensyvėja automobilių eismas prie kapinių, bei siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą, nuo spalio 31 d. 15 val. iki lapkričio 2 d. 20 val. laikinai keičiama eismo schema prie Palangos miesto kapinių.


Šiemet 110-ąjį jubiliejų švenčianti puošniausia Lietuvoje Kretingos II senųjų kapinių tvora su dviem aukščiausiais šalyje kapinių vartais iki šiol džiugina Vilniaus gatve einančius ar kapines lankančius žmones, ir tik retas žino, kad jų autorius – lenkų kilmės architektas statybos inžinierius ir pedagogas Juozapas Padlevskis (Jozef Padlewski, 1863–1943).


Artimųjų kapus Palangos miesto kapinėse rasti nuo šiol bus paprasčiau – miesto civilinės kapinės suskaitmenintos, tad visa aktuali informacija jau patogiai pasiekiama virtualioje erdvėje. 


Palangoje baigtas įgyvendinti kapinių plėtros projektas – esama kapinių teritorija buvo sutvarkyta ir pritaikyta laidojimo vietoms tarp Laidojimo namų, senųjų kapinių bei kapinių šiaurinėje pusėje.  


Vėlinių savaitgalį keičiama eismo organizavimo schema prie Palangos miesto kapinių. Nuo spalio 29 d. 15 val. iki lapkričio 2 d. 21 val. prie Palangos miesto kapinių galios vienos krypties eismas nuo Klaipėdos pl. link Vytauto g. Automobilių stovėjimas numatomas įvažiavus į kapines iš Klaipėdos pl. dešiniajame kelkraštyje iki Vytauto g. ir Klaipėdos pl. kelkraštyje.  Palangos m. sav. info


Kodėl nėra tualetų prie senųjų kapinių?

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Skundų dėžutė

Užėjusi į PT redakciją, ponia Zita pasiskundė, kad prie senųjų miesto kapinių nėra jokio tualeto. „Yra tik rodyklė, nurodanti naudotis tualetu laidojimo namuose, bet tai – nepatogu, ypač senjorams,“ – sakė palangiškė.


Mes, „greitabėgiai“ moderniųjų laikų žmonės, lyg pasakas ar seniai pamirštą stebuklą atrandame Palangos – Šventosios – Latvijos apylinkėse aptiktus ideliai civilizacijos nepaliestus kampelius, kur viskas, o viskas – tikra, kaip dangus su debesų laivynais, smėlio karalijos, kur gyvenimas yra milijonus metų toks, kurį tu, aš, mes bejėgiai...


Alkanos stirnos siaubia Palangos kapines

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 04 25 | Rubrika: Miestas

Po sniegingos žiemos išalkusios stirnos suįžūlėjo: drąsiai šoka per senųjų miesto kapinių tvorą ir, mindžiodamos kapus, skabo našlaites, rožių ir tulpių žiedus. 


Įrengę naujas kapines užmiršome senąsias

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 06 | Rubrika: Miestas

Praėjo Vėlinės, kurios visus pamalonino šiltais, ramiais ir nelietingais orais. Palangiškiai ir savo giminaičius kurorte palaidoję kitų šalies miestų gyventojai būriais plūdo į miesto kapines pagerbti čia amžinojo poilsio atgulusius artimuosius. Vėlyvą rudenį temsta anksti, tad nemažas žmonių srautas kapines lankė jau sutemus. Ir jei ne savotiškais oreantyrais tarnavusios šviečiančios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius