XI tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio pagrindiniai renginiai

Palangos tiltas, 2023-06-26
Peržiūrėta
1294
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

XI tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio pagrindiniai renginiai

Liepos 5 d. 18 val.

Projektas „MUZIKA ANT VANDENS“

Fleitininkės LAIMA ŠVABAUSKAITĖ, GRETA POCEVIČIŪTĖ

Palangos botanikos parko vandens telkiniuose plaukiančiame laivelyje pučiamųjų duetų atliekamos klasikų, romantikų, M. K. Čiurlionio bei jo amžininkų kompozicijos.

Liepos 6 d. 20 val.

FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS

Kurhauzo koncertų salėje (Grafų Tiškevičių al. 1)

XI tarptautinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos festivalio Palangoje atidarymo koncerto metu išgirsime nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos orkestrą diriguojamą Martyno Staškaus ir jaunuosius solistus: G. J. Tutkutę (arfa), D. Levickį (violončelė) bei 5-7 klasių smuikininkų ansamblį. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras buvo įkurtas 2002 metais. Tai praeityje buvusio garsaus styginių orkestro, laimėjusio prestižinį H. fon Karajano konkursą, veiklos tąsa. Styginių orkestrą įkūrė ir ilgus metus jam vadovavo prof. S. Sondeckis. Nuo pat simfoninio orkestro įkūrimo jam diriguoja ir šiuo metu vadovauja Nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentas Martynas Staškus. Orkestro parengtos programos jau skambėjo Vilniaus Nacionalinės Filharmonijos salėje. Gastrolių maršrutai pasiekė ne tik Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Plungės, Panevėžio, Visagino klausytojus, bet ir gastroliavo užsienio šalyse.

Jaunieji muzikai liepos 6 dienos koncertui parengė įvairią, nuotaikingą programą. Valstybės dienos proga 21 val. drauge su viso pasaulio lietuviais tradiciškai giedosime „Tautiška giesmę“.

PROGRAMOJE:

Naujalis – „Svajonė“ C. Reinecke – Koncertas arfai ir orkestrui e-moll op. 182, Scherzo-finale: Allegro Vivace T. Šernas – Tokata D. Popper – Vengriška rapsodija op. 68 violončelei ir orkestrui G. Bizet – „Arlietė“ („L‘Arlesienne“) iš Siuitos Nr. 2    K. Mašanauskas – „Lietuva“    V. Kudirka – „Tautiška giesmė“

Liepos 7 d. 20 val.

PETRAS GENIUŠAS (fortepijonas)

Kurhauzo koncertų salėje  (Grafų Tiškevičių al. 1)

Charizmatiškas bei nenuspėjamas fortepijoninės muzikos grandas Petras Geniušas šiemet parengė intriguojantį siurprizą Palangos publikai ir svečiams. Greta E. Grieg, F. Mompou, R. Schumann kūrinių, girdėsime Petro Geniušo improvizacijas pagal M. K. Čiurlionio kūrinius. “Improvizaciniu virusu” atlikėjas “serga” jau ne vienerius metus, publika girdėjo P. Geniušo ansamblius su šio žanro meistrais V. Čekasinu, L. Mockūnu ir kitais.  

XI tarptautiniam Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos festivaliui Palangoje P. Geniušas dovanoja ypatingą dovaną – solines improvizacijas M. K. Čiurlionio kūrinių motyvais.

PROGRAMA: E. Grieg – Siuita „Iš Holbergo laikų“, op. 40 R. Schumann – Noveletė, op. 21 Nr. 8 fis-moll F. Mompou – „Dainos ir šokiai“: Nr. 1 ir Nr. 6 Improvizacija M. K. Čiurlionio kūrinių temomis

Liepos 8 d. 20 val.

VID VELJAK (violončelė, Kroatija), PAULIUS ANDERSSON (fortepijonas, Lietuva-Danija)

Kurhauzo koncertų salėje (Grafų Tiškevičių al. 1)

Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis pristato pirmą kartą Lietuvoje viešintį kroatų violončelininką Vid Veljak, kuris drauge su Lietuvos publikai puikiai pažįstamu pianistu Pauliumi Andersson pakvies pasinerti į kupiną emocijų romantizmo pasaulį.

PROGRAMOJE: M. K. Čiurlionis – Preliudai (transkripcija violončelei ir fortepijonui) E. Grieg – Sonata violončelei ir fortepijonui J. Brahms – Sonata e-moll, op. 38

VID VELJAK – žymiausias jaunosios kartos Kroatijos violončelininkas, laimėjęs daugybę konkursų, įskaitant Antonio Janigro tarptautinį konkursą Poreče ir Distant Chords Splite. Taip pat – prestižinio violončelininkų konkurso Portugalijoje Guilhermina Suggia finalininkas. Kaip solistas koncertuoja su žymiais orkestrais ir dirigentais, jo gastrolių maršrutai driekiasi po visą Europą ir Aziją. Vid Veljak groja daug šiuolaikinės muzikos, visa eilė kompozitorių yra dedikavę jam savo kūrinius. Taip pat yra Rijekos fortepijoninio trio narys, bendradarbiauja su Synchronos Ensemble, yra vienas iš NAE kolektyvo, vienijančio puikius jaunus muzikantus, įkūrėjų. Nuo 2019 m. kovo dirba Dubrovniko simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisteriu, su šiuo orkestru Vid nuolat koncertuoja ir kaip solistas. Yra išleidęs eilę albumų, 2022 m. albumas "Resonance(s) II" laimėjo Porin diskografijos apdovanojimą (ir buvo nominuotas keturiose rimtosios muzikos kategorijose). Yra Zagrebo solistų ansamblio narys, Kroatijos nacionalinio teatro orkestro Zagrebe violončelių grupės koncertmeisteris. Aktyvią koncertinę veiklą Vid derina su pedagogine – yra Splito menų akademijos docentas.

PAULIUS ANDERSSON (Lietuva-Danija) – vienas ryškiausių jaunosios kartos pianistų. „Paulius Andersson yra ypatingai talentingas pianistas. Be didžiulio virtuoziškumo, muzikos ir stiliaus pojūčio, Paulius pasižymi ryškia menine asmenybe ir stipria scenine įtaiga, kuri pavergia publiką“(Eugen Indjic). Kilęs iš žinomos pianistų dinastijos, koncertinę veiklą Paulius pradėjo būdamas 5-erių metų. P. Andersson yra pelnęs penkiolikos tarptautinių konkursų apdovanojimus, dešimtyje jų – I-ąsias premijas ir Grand Prix, o tarptautiniame pianistų forume „Beszczady bez granic“ (Lenkija) buvo apdovanotas pagrindiniu prizu – Auksinio Parnaso laureato titulu. Pianistas yra surengęs koncertus JAV, Indonezijos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Vokietijos, Danijos, Suomijos, Švedijos, Olandijos, Prancūzijos, Ispanijos, Slovakijos, Gruzijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos koncertų salėse, tai pat skambinęs prestižiniuose Lietuvos (Pažaislio, Kristupo, Bistrampolio, M. K. Čiurlionio muzikos ir kt.) bei užsienio festivaliuose. 2005 m. P. Andersson atstovavo Lietuvą Japonijoje dalyvaudamas pasaulinės parodos EXPO koncertuose. Paulius nuolat koncertuoja kaip solistas su žymiausiais Lietuvos ir Europos orkestrais: Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Čenstahova filharmonijos simfoniniu orkestru, Stalowa Wola filharmonijos simfoniniu orkestru, Lvovo Muzikos akademijos simfoniniu orkestru, Kutaisi simfoniniu orkestru, Bresto teatro simfoniniu orkestru ir kitais. P. Andersson aktyviai propaguoja lietuvišką muziką, skatina kompozitorius kurti naujus, specialiai pianistui dedikuotus kūrinius.

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org

Liepos 9 d. 16 val.

Jaunųjų talentų maratonas „INTERLIUDAS“

Birutės parko rotondoje

Tai tikra jaunimo muzikos fiesta, sutraukianti kelias dešimtis jaunųjų muzikų iš visos Lietuvos. 5 valandas gėrėsimės jaunųjų talentų įvairiais instrumentais atliekamais gražiausiais skirtingų epochų ir žanrų kūriniais. Taip pat bendradarbiaujant su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ į programą įtraukti „Perliukų akademijos“ dalyviai.

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org

Liepos 11 d. 20 val.

FORTEPIJONINIS TRIO: LOVRE MARUŠIĆ (fortepijonas, Kroatija), ARAM YAGUBIAN (violončelė, Vokietija),  NIKITA GELLER (smuikas, Vokietija)  

Kurhauzo koncertų salėje (Grafų Tiškevičių al. 1)

Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis pristato įspūdingą kamerinės muzikos vakarą – J. Haydn, J. Brahms ir F. Mendelssohn fortepijoninius trio atliks žymūs jaunosios kartos muzikai, tarptautinių konkursų laureatai pianistas Lovre Marušić (Kroatija), violončelininkas Aram Yagubian (Vokietija) bei smuikininkas Nikita Geller (Vokietija).

PROGRAMOJE: J. Haydn – Fortepijoninis trio Nr. 44 E-dur Hob: XV/ 28 J. Brahms – Fortepijoninis trio Nr. 1 B-dur (paskutinė versija) F. Mendelssohn – Fortepijoninis trio  Nr. 1  d-moll, op. 49

LOVRET MARUŠIĆ šiuo metu aktyviai koncertuoja savo gimtojoje šalyje Kroatijoje, taip pat Šveicarijoje, Vokietijoje ir Austrijoje. Lovre Marušić studijuoja Ferenc Liszt aukštojoje muzikos mokykloje Veimare, jo pedagogas – Grigorijus Gruzmanas. Pianistas yra pelnęs apdovanojimų įvairiuose konkursuose, tarp kurių 2018 m. iškovotos pirmosios premijos XX tarptautiniame Šv. Cecilijos konkurse Porte, Tarptautiniame muzikos festivalyje ir konkurse Paryžiuje, 2016 m. pelnytos pirmosios premijos tarptautiniame konkurse „Naujosios žvaigždės“ Mančesteryje, Pasaulio fortepijono pedagogų konkurse Londone bei Serbijos kompozitoriaus ir pedagogo Isidor Bajić konkurse Novi Sade; pastarajame konkurse pianistui taip pat paskirti žiuri ir publikos apdovanojimai. 2020 m. vasarą L. Marušić pateko į vieno prestižiškiausių -Klivlendo pianistų konkurso finalą, o pernai tame pačiame konkurse iškovojo antrąją premiją. Lovre Marušić yra Zagrebo muzikos akademijos Fortepijono katedros docentas, kaip žiuri narys dalyvavo konkurse Belgrade, yra Kroatijos kamerinės muzikos festivalio „Ostinato“ meno vadovas. Jo debiutinė kompaktinė plokštelė įrašyta kompanijoje „KNS“. 2018–2019 m. pianistas surengė rečitalių Kelne ir Kaselyje, taip pat koncertavo Kroatijoje, Kinijoje, Japonijoje, Portugalijoje ir Prancūzijoje.

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org

Liepos 12 d. 20 val.

Pianistai ROBERTAS LOZINSKIS ir MONIKA LOZINSKIENĖ

Kurhauzo koncertų  salėje (Grafų Tiškevičių al. 1)

Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis pristato du ryškius menininkus – Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso I premijos laureatą Robertą Lozinskį bei tarptautinių konkursų laureatę  Monika Lozinskienę.

PROGRAMOJE: C. DEBUSSY – „Mažoji siuita“ („Petite Suite“), L 65 keturiom rankom: „Valtelėje“ („En bateau“): Andantino „Kortedžas“ („Cortège“): Moderato Menuetas: Moderato „Baletas“ („Ballet“): Allegro giusto F. LISZT – iš fortepijoninio ciklo „Klajonių metai“ („Années de pèlerinage“): „Pirmieji metai: Šveicarija“ („Première année: Suisse“), „Obermano slėnis“ („Vallée d'Obermann“) M. RAVEL – „Nakties Gasparas“ („Gaspard de la nuit“), „Undinė“ („Ondine“) M. K. ČIURLIONIS – Mažoji sonata, VL 269-271 J. S. BACH-F. BUSONI – Čakona d-moll

Nuo 19 val. prie Kurhauzo vyks Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ organizuojamos „Perliukų akademijos“ dalyvių DŽIAZO EKSPROMTAS.  DALYVAUJA: Dainora Laukžemytė-Rubašenko (klavišiniai), Gabija Narkevičiūtė (vokalas), Raigardas Daraganas (klavišiniai), Rinalda Pocevičiūtė (vokalas), Svajūnas Birgiolas (saksofonas), Ignas Skudrickas (mušamieji).

                                                                                    * * *

ROBERTAS LOZINSKIS yra vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos pianistų. 2015 m., VII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse Vilniuje, Robertas laimėjo I-ąją vietą, publikos simpatijų prizą bei specialųjį prizą už geriausią M. K. Čiurlionio kūrinių atlikimą. Tais pačiais metais Robertas nugalėjo Sheepdrove konkurse Anglijoje, kuriame varžėsi pajėgiausi pianistai iš visų Jungtinės Karalystės aukštųjų muzikos mokyklų. Robertas nuolat koncertuoja kaip solistas su pasaulinio lygio orkestrais, yra grojęs su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Karališkuoju Škotijos nacionaliniu, Klaipėdos kameriniu, Kauno simfoniniu bei kitais orkestrais. Pianistas ypatingai daug dėmesio skiria kamerinei muzikai, rengia solo rečitalius, mėgsta įvairių stilių muziką bei užsiima pedagogine veikla – yra vienas iš Nacionalinės moksleivių akademijos muzikos sekcijos vadovų.  2016 m. kartu su klarnetininku Žilvinu Brazausku ir violončelininke Natania Hoffman įkūrė „Trio Agora“ su kuriuo aktyviai koncertuoja žymiausiose Europos salėse bei festivaliuose, tarp kurių – Berlyno filharmonijoje bei Konzerthaus, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern Vokietijoje, ENSEMS Festival Ispanijoje, Budapest Music Center Vengrijoje, L'Auditorium del Parco Italijoje, Queen Elisabeth Music Chapel Belgijoje, Schiermonnikoog Festival Nyderlanduose. Robertas yra fortepijoninės muzikos festivalio bei meistriškumo kursų „Kaunas Piano Fest“ įkūrėjas bei meno vadovas. Tai renginys, į Lietuvą pritraukiantis aukščiausio meistriškumo pianistus iš viso pasaulio. Festivalio metu vyksta individualios jaunųjų pianistų pamokos su pasaulyje žymiais pedagogais, o taip pat festivalio dalyvių koncertai ir įvairios paskaitos bei seminarai. Nuo 2018 m. renginys vyksta kasmet bei kaskart susilaukia didžiulio pasisekimo ir puikių atsiliepimų iš dalyvių bei klausytojų. 2022 m. festivalis buvo įtrauktas į Kaunas 2022 - Europos kultūros sostinės programą. Robertas gimė 1991 m. Kaune. 2010 m. baigė Juozo Naujalio muzikos gimnaziją, kur mokėsi mokytojos -  ekspertės Birutės Kumpikienės klasėje. Vėliau baigė bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, studijavo pas prof. Zbignevą Ibelgauptą. 2012 – 2013 metais mokėsi Berlyno menų universitete pas prof. Eleną Lapitskają. 2016 m. baigė magistro studijas Karališkojoje Škotijos konservatorijoje pas prof. Fali Pavri. 2018 - 2022 m. Robertas studijavo Berlyno „Hanns Eisler“ aukštojoje muzikos mokykloje, kur įgijo dar du muzikos magistro laipsnius: prof. Kirill Gerstein klasėje (solo) bei prof. Eberhard Feltz bei prof. Martin Spangenberg klasėse (kamerinės muzikos atlikimo).

MONIKA LOZINSKIENĖ – pianistė, eilės tarptautinių konkursų laureatė ir nugalėtoja. Scenoje ji pasirodo kaip solistė bei kamerinių ansamblių narė. Nuo 2022 m. pianistė ir jos įkurtas fortepijoninis duetas „Piano Phase Project“ yra atstovaujamas prestižinės muzikantų agentūros „City Music Foundation“ Londone. Atlikėja yra pasirodžiusi Bloomsbury festivalyje ir Newbury Spring festivalyje Jungtinėje Karalystėje bei Edinburgo „Fringe“ festivalyje, Katalūnijos „Classica Al Raco de la Calma“ festivalyje bei Velso Princo Čarlzo dvare „Dumfries house“.  Monika nuolatos ieško inovatyvių būdų pristatyti klasikinę muziką patraukliau ir padaryti ją labiau prieinamą platesnei visuomenei. Todėl 2020 m. kartu su lenkų pianiste Anna Szalucka, atlikėja inicijavo unikalų pasirodymą MO muziejuje, kurio metu, penkias dienas iš eilės atliko S. Reich „Piano phase“ kūrinį. Taip gimė tarpdisciplininis duetas „Piano Phase Project“, kuris jau sukūrė tris originalias muzikines instaliacijas „Šventasis pavasaris“, „Summertime“ bei „Garso meditacija“. Anna ir Monika šių metų birželį debiutuos prestižinėje salėje St. Martin in the Fields Londone, o rugpjūtį išsiruoš koncertiniam turui Kanadoje, kur taip pat filmuos dokumentinį filmą paremtą originaliai pianisčių suaranžuota M. K. Čiurlionio simfonine poema „Miške“ bei C. Debussy ir M. Ravel kūryba.  Pianistė bakalauro bei magistro laipsnius įgijo Škotijos Karališkoje Konservatorijoje profesorių Norman Beedie, Aaron Shorr ir Fali Pavri klasėse. 2014 metais Monika studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prof. Z. Ibelhaupto klasėje, 2015 metais išvyko studijuoti į Licėjaus konservatoriją Barselonoje. 2019 metų pavasarį tobulinosi Vienos menų universitete Avedis Kouyoumdjian fortepijono klasėje, kur 2022 metais įgijo antrąjį, kamerinio ansamblio magistro diplomą. 2020 metų rudenį pianistė tapo „Kaunas 2022 Europos kultūros sostinės“ ambasadore ir įgijo meno kūrėjo statusą.  Monika yra tarptautinių konkursų laureatė ir Grand Prix laimėtoja Škotijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Italijoje, Latvijoje bei Lietuvoje. 2018 metais Monika su kameriniu ansambliu Trio Doyenne laimėjo 1-ąją vietą kamerinių ansamblių konkurse „Josep Mirabent I Migrans“ Katalūnijoje, kaip solistė Škotijoje laimėjo 1-аsias vietas Lamond bei Tonia and Tania Webster pianistų konkursuose. Pianistė atliko solo rečitalius Teatre Metropol, Ispanijoje, La Quintaine salėje, ir Festival de Piano de Saint-Savin Prancūzijoje Prancūzijoje, L‘ atlantida Vic salėje, Ispanijoje, Lanarko Institute, Ardkinglas dvare, Škotijoje, Kauno Filharmonijoje bei Glazgo Kaledonijos universitete, Anglijoje. 2019 m. Monika Lozinskienė buvo apdovanota Tarptautinės Lichtenšteino muzikos akademijos stipendija meistriškumo kursams. Pianistė aktyviai dalyvauja meistriškumo pamokose. Ji tobulinosi pas žymius pedagogus ir pianistus, tokius kaip Olga Kern, Mikhail Voskresensky, Pascal Devoyon, Michel Beroff, Christopher Elton, Olga Kern, Petras Geniušas, Stanislav Pochekin, Steven Osborne, Hortense Cartier-Bresson.  Monika Lozinskienė yra tarptautinio festivalio „Kaunas Piano Fest“ įkūrėja, o nuo 2020 m. pianistė pradėjo kurti savo asmeninę tinklalaidę „openARTed”, kurioje diskutuoja tema, kodėl menas ir kūryba gali būti daug praktiškesni nei atrodo. Pianistė kalbina muzikantus, sporto psichologus, neuromokslininkus, šokėjus ir menininkus siekdama sudominti klausytoją bei įtraukti jį į meno bei klasikinės muzikos pasaulį. Šiuo metų Monikos podcast‘o visame pasaulyje perklausė jau virš 5000 žmonių. 

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org

Liepos 13 d. 20 val.

Koncertas „KULTŪROS TILTAI: LIETUVA-LENKIJA“

Kurhauzo koncertų salėje (Grafų Tiškevičių al. 1) 

Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis pristato ypatingą projektą – „Kultūros tiltai: Lietuva-Lenkija”. Tai – dviejų šalių sandraugą simbolizuojanti programa, kurioje skambės Lietuvos, Lenkijos ir kitų šalių kompozitorių kūrinai fortepijonui 4 rankom, fortepijonui ir sopranui, fortepijonui ir baritonui, fortepijonui ir vokalistų duetui.

Atlikėjai – pirmą kartą Lietuvoje viešėsiantis vienas ryškiausių Lenkijos baritonų Jakub Milewski, charizmatiškasis sopranas Vilija Kuprevičienė (Lietuva), žymūs pianistai Artur Jaron(Lenkija) bei Aleksandra Žvirblytė (Lietuva).

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org

Liepos 14 d. 20 val.

Tarpdisciplininis projektas „SOFIJOS MEILĖ“

ANNA SZAFRANIEC (smuikas, Lenkija), LIUCILĖ U. VILIMAITĖ (arfa, Lietuva-Olandija), DARIA VEROVKA (šokėja ir choreografė, Ukraina/Klaipėdos valstybinis  muzikinis teatras)

Kurhauzo koncertų salėje (Grafų Tiškevičių al. 1)

Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis pristato ypatingą M. K. Čiurlioniui skirtą tarpdisciplininį projektą „Sofijos meilė“.

ATLIKĖJOS: Anna Szafraniec (smuikas, Lenkija), Liucilė U. Vilimaitė (arfa, Lietuva-Olandija), Daria Verovka (šokėja ir choreografė, Ukraina/Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Mikalojaus Konstantino ir Sofijos draugystė – viena iškiliausių XX amžiaus Lietuvos meilės istorijų, kuri savo gilumu ir tyrumu primena jūrą: ramią ir viltingą saulėtomis dienomis, bet taip pat netikėtai pasikeitus vėjams jau metančiai į krantą savo audringas bangas. Arfininkė Liucilė U. Vilimaitė ir smuikininkė Anna Szafraniec bei šokėja ir choreografė Daria Verovka kviečia panirti į meilės istoriją, papasakotą per arfos ir smuiko dueto garsus ir šokį, bei pažvelgti į šią nepaprastą jausmų kelionę per Sofijos prizmę.

„Paskandinti savęs nebijau, nes jau šiandie juntu, koks bus pilnas ir stiprus sielos gyvenimas. Aš visai nesitikėjau, kad žmogus žmogui gali tiek duoti – tiek žadinti minčių ir jausmų.”

PROGRAMOJE: Hendrik Andriessen – Intermezzo (1950, aran. smuikui ir arfai) Eduardas Balsys – Eglės ir Žilvino scena iš baleto „Eglė Žalčių karalienė” (1960, aran. smuikui ir arfai) Peggy Glanville-Hicks – „Saeta“ iš sonatos arfai (1951) Camille Saint-Säens – Fantazija smuikui ir arfai op. 124 (1907) Calliope Tsoupaki – „Trapus oras” („Thin Air”, 2020) Olivier Messiaen – „Jėzaus nemirtingumo šlovinimas” iš „Kvarteto laiko pabaigai“ (1940-1941, aran. smuikui ir arfai)

Dalyvauja Giedra Julija Tutkutė (arfa) ir skaitovas Mantas Vilimas.

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org

Liepos 15 d. 20 val.

Styginių kvintetas WIENER KAMMERSYMPHONIE (Austrija)

Kurhauzo koncertų salėje (Grafų Tiškevičių al. 1)

Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis pristato vieną žymiausių Austrijos kolektyvų – styginių kvintetą Wiener Kammersymphonie (WKS). Europoje mėgiami ir vertinami muzikai atlieka platų muzikinį repertuarą nuo klasikos iki XIX amžiaus. WKS buvo įkurtas 2006 m. ir iškart nepaprastai sėkmingai debiutavo Ispanijoje, kur sulaukė milžiniško pasisekimo – tiek publikos, tiek kritikų buvo pripažintas geriausiu Mocartui skirto koncertų sezono atlikėjais. Nuo tos akimirkos WKS surengė koncertinius turus Europoje (Ispanija, Prancūzija, JK, Lenkija, Nyderlandai, Danija), Lotynų Amerikoje (Brazilijoje, Argentinoje, Čilėje, Kolumbijoje, Peru, Urugvajuje, Panamoje). Viena iš ansamblio specializacijų – simfoninės bei operinės muzikos aranžavimas styginių kvintetui. Šias programas atlikėjai pristatys Lotynų Amerikos ir Europos šalyse. Vieną tokių transkripcijų išgirs ir Palangos publika.

PROGRAMOJE: G. Mahler – Simfonija Nr. 4, I d. (transkripcija styginių kvintetui) E. W. Korngold – „Pasakų paveiklsėliai“ („Märchenbilder“) A. Dvořák – Styginių kvintetas

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org

Liepos 16 d. 18 val.

Projektas „MUZIKA KARIETOJE“

„PALANGOS ORKESTRO“ VARINIŲ PUČIAMŲJŲ KVINTETAS

Pučiamųjų kvintetas atliks klasikų, romantikų, M. K. Čiurlionio bei jo amžininkų kūrinius per Palangą riedančioje karietoje.

Karieta pajudės nuo Basanavičiaus g. pradžios (prie Kurhauzo) ir važiuos Vytauto gatve link Gintaro muziejaus, tada pasuks Dariaus Girėno gatve ir per Birutės alėją bei A. Mickevičiaus g. grįš atgal.

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org

Liepos 17 d. 20 val.

ALEXANDER PANIZZA (fortepijonas, Kanada-Argentina)

Kurhauzo koncertų salėje (Grafų Tiškevičių al. 1)

„Kas gali nutikti, jeigu Argentinos šaknis turintis pianistas, gyvenantis Toronte, apsiima groti Čiurlioniui skirtą programą? Jis renkasi tris Čiurlionį jaudinusius elementus: gamtą, liaudies dainas ir šokius bei religinį paslaptingumą. Ištempia juos tarp Lietuvos, Argentinos ir Kanados. Tada ruošiasi ir laukia... O vaisius ragausime liepos mėnesį!“ (A. Pannizza)

PROGRAMA: M. K. Čiurlionis – „Bėkit, bareliai“ (VL 279), „Močiute, noriu miego“ (VL 281) K. He – „Popierinio aitvaro šauksmas“ („Call of the Paper Kite“) M. K. Čiurlionis – Druskininkų preliudas (VL 186) J. Burge – „Visa laukia alyvų“ (“Everything Waits for the Lilacs”) M. K. Čiurlionis – Trys maži peizažai „Marės“ (VL 317) D. Mehdizadeh – „Haliucinacijos“ M. K. Čiurlionis – „Viešpaties Angelas“ (VL 184) C. Caravassilis – „Galiformo marionetei“ (“To a Galliform Marionette”) M. K. Čiurlionis – Valsas-dedikacija b-moll (VL 144) R. Royer – „Bartokas sutinka bliuzą“ (“Bartok Meets the Blues”) A. Ginastera – „Kreolų šokių siuita“ (“Suite de Danzas Criollas”)

19:30 vyks prieškoncertinis pasikalbėjimas apie programą su muzikologe Cintia Cristia

Kanados ir Argentinos atstovas ALEXANDER PANIZZA, kuriuo žavisi tiek kritikai, tiek visuomenė, muzikinį išsilavinimą įgijo Toronte, Buenos Airėse, Ženevoje, Paryžiuje, Barselonoje ir Londone, kur baigė Karališkojo muzikos koledžo aspirantūrą. Pianisto meistriškumas ir galingas skambesys puikiai atsiskleidžia fortepijoninių koncertų repertuare, tarp kurių minėtini Brahmso, Rachmaninovo, Čaikovskio, Šopeno, Beethoveno ir Šumano opusai. Jo diskografijoje – 32 Beethoveno fortepijoninės sonatos, visi Alberto Ginasteros fortepijoniniai opusai, bei Carloso Guastavino, Muzzio Clementi ir Davido Winklerio kūriniai (Naxos, American Composers Series). Kaip solistas su orkestrais, rečitalistas bei kamerinių ansamblių dalyvis Alexander koncertavo „Barbican Hall“ Londone, „Herkulessaal“ Miunchene, „Teatro Colón“ Buenos Airėse, „Richelieu Amphiteatre“ Paryžiuje, „Pallas Theatre“ Atėnuose, Guangxi koncertų salėje Naninge (Kinija), Nacionaliniame Panamos miesto teatre, „Teatro Solís“ Montevidėjuje ir Princo Mahidolo salėje Bankoke ir kitose prestižinėse salėse daugiau nei dvidešimt penkiose pasaulio šalyse. Skirdamas ypatingą dėmesį fortepijoniniam bendradarbiavimui, Alexander nuolat koncertuoja kamerinės muzikos cikluose. Jis pasirodė Susterbergo (Olandija) ir Long Island Mozarto festivaliuose (JAV), yra vienas iš Septynių ežerų festivalio (Patagonija) ir Vankuverio salos muzikos akademijos žymių dėstytojų. Alexander Panizza yra atsidavęs pedagogas ir konkursų žiuri narys. Jis dalyvauja žiuri komisijose Kanadoje, Čilėje ir Argentinoje, tarp kurių CCC Toronto tarptautinis muzikos festivalis. Alexander yra Buenos Airių katalikiškojo universiteto dėstytojas, turi fortepijono studiją Toronte, veda meistriškumo kursus Šiaurės ir Pietų Amerikos, Europos ir Azijos aukštosiose mokyklose. Nuo 2020 m. jis yra Skarboro filharmonijos orkestro (Kanada) reziduojantis solistas. 2021 m. jis surengė tarptautinio fortepijono ciklo Bogotos teatre „Teatro Mayor“ (Kolumbija) pradžios koncertą. Pandemijos metu Alexander pasuko į skaitmeninę sritį, kurdamas videodarbus, kuriuose muzika derinama su vizualiaisiais menais, literatūra ir kinu.

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org

Liepos 18 d. 20 val.

DUO ANDERSSON: JULIJA IVANOVAITĖ (smuikas) ir PAULIUS ANDERSSON (fortepijonas)

Kurhauzo koncertų salėje (Grafų Tiškevičių al. 1)

DUO ANDERSSON – tai vieni ryškiausių Lietuvos jaunosios kartos muzikų: smuikininkė Julija Ivanovaitė ir pianistas Paulius Andersson. Tarptautinių konkursų laureatai, nuolat garsinantys Lietuvos vardą svetur, siekia publikai pristatyti retai atliekamus klasikinės ir šiuolaikinės muzikos kūrinius. „Tikime, jog įdomios, praturtinančios muzikos, kuri sulaukia mažiau dėmesio, yra daug – tereikia jos paieškoti“, – sako atlikėjai. Tarptautiniam M. K. Čiurlionio muzikos festivaliui duetas pristatys programą „BACH – AUERBACH“.

Programoje skambės baroko genijaus Johanno Sebastiano Bacho ir vienos sėkmingiausių šių laikų muzikių Leros Auerbach kūryba. Laikomas vienu svarbiausių visų laikų kompozitorių, Bachas ir jo muzika turėjo didžiulę įtaką Vakarų klasikinei kultūrai. Auerbach – šiuolaikinė kompozitorė, besiremianti įvairiomis muzikos tradicijomis ir kurianti savo unikalų stilių, kuriame galime rasti nemažai J. S. Bacho muzikos inspiruotų pavyzdžių – parafrazių, citatų. Abu kompozitoriai yra žinomi dėl sudėtingų faktūrų ir kruopštaus dėmesio detalėms, kurdami kūrinius, kuriuos reikia atidžiai išklausyti ir analizuoti.

Koncerto metu klausytojai bus kviečiami pasinerti į magišką atmosferą ir mėgautis išskirtinio grožio muzika.

PAULIUS ANDERSSON – vienas perspektyviausių Lietuvos jaunosios kartos pianistų. Kilęs iš žinomos pianistų dinastijos, koncertinę veiklą Paulius pradėjo būdamas 5-erių metų. P. Andersson yra pelnęs penkiolikos tarptautinių konkursų apdovanojimus, dešimtyje jų – I-ąsias premijas ir Grand Prix, o tarptautiniame pianistų forume „Beszczady bez granic“ (Lenkija) buvo apdovanotas pagrindiniu prizu – Auksinio Parnaso laureato titulu. Pianistas yra surengęs koncertus JAV, Indonezijos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Vokietijos, Danijos, Suomijos, Švedijos, Olandijos, Prancūzijos, Ispanijos, Slovakijos, Gruzijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos koncertų salėse, tai pat skambinęs prestižiniuose Lietuvos (Pažaislio, Kristupo, Bistrampolio, M. K. Čiurlionio muzikos ir kt.) bei užsienio festivaliuose. 2005 m. P. Andersson atstovavo Lietuvą Japonijoje dalyvaudamas pasaulinės parodos EXPO koncertuose. Paulius nuolat koncertuoja kaip solistas su žymiausiais Lietuvos ir Europos orkestrais: Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Čenstahova filharmonijos simfoniniu orkestru, Stalowa Wola filharmonijos simfoniniu orkestru, Lvovo Muzikos akademijos simfoniniu orkestru, Kutaisi simfoniniu orkestru, Bresto teatro simfoniniu orkestru ir kitais. P. Andersson aktyviai propaguoja lietuvišką muziką, skatina kompozitorius kurti naujus, specialiai pianistui dedikuotus kūrinius.

JULIJA IVANOVAITĖ – lietuvių jaunosios kartos smuikininkė ir altininkė, prestižinių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, kaip solistė nuolat koncertuojanti su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Latvijos Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir kitais kolektyvais. Nuo 2011-ųjų metų J. Ivanovaitė yra Naujų idėjų kamerinio orkestro (meno vadovas – Gediminas Gelgotas) narė. Kartu su ansambliu Julija koncertuoja žymiose koncertų salėse – Leipzigo Gewandhaus (Vokietija), Sankt Peterburgo filharmonijoje (Rusija), St. Martin-in-the-Fields (Londonas, D. Britanija), bei festivaliuose – „Vilniaus Festivalis“, „Gaida“, „Usedomer Musikfestival” (Vokietija, Lenkija), „Toulon Music Festival“ (Prancūzija), „Ventura Music Festival” (Kalifornija, JAV) ir kituose. Kartu su NIKO J. Ivanovaitė yra koncertavusi Jo Šventenybei Dalai Lamai ir Popiežiui Pranciškui, 2017 m. atstovavo Lietuvą pasaulinėje EXPO parodoje Astanoje, Kazachstane, o 2022 m. – EXPO parodoje Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emiratuose. Julija Ivanovaitė ir Paulius Andersson kartu koncertuoja nuo 2014 metų. 2022 m. duetas apdovanotas diplomu ir publikos prizu Tarptautiniame Stasio Vainiūno kamerinių ansamblių konkurse.

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org

 

Festivalio baigiamasis koncertas „IR TAS KELIAS, KAIP SAPNAS...“: Palangos koncertų salėje (Vytauto g. 43)

A T L I K Ė J A I: Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, meno vadovas – GEDIMINAS GELGOTAS (Lietuva) PETRAS VYŠNIAUSKAS (saksofonas, Lietuva) ALEKSANDRA ŽVIRBLYTĖ (fortepijonas, Lietuva) VU Choras „PRO MUSICA“, meno vadovė – RASA GELGOTIENĖ (Lietuva)

Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis pristatys ypatingą koncertą. Pripažinimą pelnęs jaunosios kartos lietuvių kompozitorius Gediminas Gelgotas (g. 1986) neseniai atšventusio Festivalio jubiliejaus proga specialiai sukūrė koncertinę programą „Ir tas kelias, kaip sapnas“, kurioje autorinė jo kūryba susijungia su M. K. Čiurlionio muzikinio palikimo interpretacijomis bei improvizacijomis.

Vientisą valandos trukmės kompoziciją atliks Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO – nuolat užsienyje Lietuvos vardą garsinanti styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. Prie NIKO scenoje prisijungs ir kiti pripažinti atlikėjai – Nacionalinės premijos laureatas, saksofonininkas Petras Vyšniauskas, pianistė, profesorė Aleksandra Žvirblytė bei VU choras „Pro Musica“.  

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį  www.klasika.org

Detali renginių programa skelbiama svetainėje www.klasika.org

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla priims 44 vaikus ir dešimt mokytojų iš Charkivo Muzikos licėjaus, kad jie pirmą kartą galėtų susitikti ir muzikos mokytis „gyvose“ pamokose.


Patį vidurvasarį Palangoje vyksta tradicinis, jau XII-as, tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, kuriame netrūksta ir naujovių – nuo renginio visai šeimai iki prasmingų pokalbių bei susitikimų. Festivalio renginiai vyks nuo liepos 5 iki 19 dienos.


Liepos 5-19 dienomis Palangoje karaliaus muzika – vyks tradicinis, 12-asis, tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis.


Palangoje trečiadienį prasideda dvi savaites truksiantis XI tarptautinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos festivalis, pranešė organizatoriai.



Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 147–ąjį gimtadienį švęskime keliaudami genijaus atminimo keliais Lietuvoje.


Liepą vasaroti Lietuvos pajūryje ketinantiems poilsiautojams tikrai neteks nuobodžiauti – jubiliejinis, jau dešimtasis tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis kviečia į išskirtinius pasaulinio garso mūsų šalies ir užsienio atlikėjų pasirodymus.


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


Rugpjūčio 19-30 dienomis dešimt renginių po atviru dangumi grafų Tiškevičių rūmų terasoje, nuostabioje Palangos kurhauzo salėje, Tiškevičių parko tvenkinyje plaukiojančioje valtelėje. Užburianti, scenos meistrų bei kylančių žvaigždžių atliekama programa šiemet inspiruota gamtos stichijų ir kosminių idėjų. Tai nakties ir vėjo muzika, muzika ant vandens, ir...


Ketvirtą kartą Lietuvos pajūrį stebinsiantis tarptautinis M. K. Čiurlionio festivalis visada pasiūlo ryškiausių Lietuvos ir užsienio klasikos žvaigždžių.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius