Ženklu „Už nuopelnus“ apdovanotas pareigūnas: svarbu nenuvilti

Palangos tiltas, 2018-11-30
Peržiūrėta
2578
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Darbo įvertinimas visada suteikia motyvacijos, – įsitikinęs daugelis, tarp jų ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Saulius Macius, apdovanotas pirmojo laipsnio pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“. Su pašnekovu kalbėjomės apie policijos pareigūnų darbą, su juo gaunamas atsakomybes ir džiaugsmus, kai galima padėti žmonėms. Ne vieną dešimtmetį pareigūnu jau dirbantis S. Macius pastebėjo, jog laikui bėgant keičiasi ir visuomenės požiūris į pareigūnus, ir pareigūnų darbas.

Pareigūnų darbas – kasdien kitoks
Vyriausiuoju patruliu dirbantis S. Macius pareigūnu dirba jau 27 metus, būtent šią sukaktį paminėjo visai neseniai – lapkričio 17 dieną. Jam su kolegomis tenka reaguoti į visus gaunamus pranešimus, prižiūrėti eismo tvarką, apimančią eismo įvykius, viešosios tvarkos pažeidimus.
Tad kokie yra palangiškiai policijos pareigūno akimis – konfliktiški ar priešingai, nekeliantys didelių bėdų? „Galima sakyti, kad palangiškiai yra inteligentiškesni, daugiau išprusę žmonės, kultūringesnė liaudis. Kaime galbūt kitaip yra, o čia yra miestas, į kurį suvažiuoja vasaromis įvairiausių žmonių. Kalbi su visais kultūringai, mandagiai ir jokių problemų nekyla. Visi yra žmonės, kurie nusipelno mandagaus bendravimo“, – įsitikinęs pašnekovas.
Palangos policijos pareigūnų gretose dirbantis Saulius pripažino, kad visgi jų darbas yra labai spalvingas, kas dieną laukia vis kitokios situacijos. „Nesinori nuvažiavus pas žmogų paskėsčioti rankomis ir išvažiuoti nieko nepadėjus. Stengiamės pagelbėti. Bet kokia bėda, dėl kurios būname iškviesti, žmonėms atrodo didelė, todėl bet kokiomis situacijomis būtina padėti“, – sako pareigūnas.
S. Macius atkreipė dėmesį, jog ir visuomenės požiūris į policijos pareigūnus yra pasikeitęs. „Aš jau ganėtinai seniai dirbu, kad tai pastebėčiau. Seniau žmonės sutartinai galvodavo, kad pareigūnai linkę tik bausti, bet juk mūsų šūkis netgi yra „ginti, saugoti, padėti“, tad tą ir stengiamės daryti“, – pasvarstė pašnekovas. Jis prisipažino, jog itin smagu, kad keičiasi ir vaikų požiūris į policijos pareigūnus. „Buvo tokia situacija, kai prie mūsų priėjo tėvas su vaiku ir paprašė atšvaito. Vaikučio tėtis papasakojo, jog jis pažadėjo nupirkti atšvaitą parduotuvėje, tačiau vaikas nesutiko, jis pareiškė, kad nori gauti iš dėdės policininko. Mums labai džiugu padovanoti vaikams atšvaitą. Kiti vaikai, pamatę policijos automobilį, pamojuoja. Mums smagu, mes dėl to džiaugiamės, o ne kad bijo mūsų“, – pasidžiaugė pašnekovas.
Pasiteiravus, ar pareigūnai parsineša darbą ir į namus, Saulius nusijuokė: „O kas neparsineša? Mano žmona taip pat dirba policijos komisariate, Kretingoje, tad ir pasikalbam apie darbus, tenka aptarti tam tikrus klausimus“.

Gerokai patobulėjo pareigūno darbas
S. Macius atskleidė, jog jau pirmoje klasėje jis žinojęs, kuo bus užaugęs, kai tik kas paklausdavo šio klausimo, jis nedvejodamas atsakydavo, kad bus „milicininku“. „Visą gyvenimą norėjau dirbti šį darbą ir mano noras išsipildė. Mano dėdė dirbo pareigūnu, jis išėjo į pensiją, kai aš pradėjau dirbti“, – nusišypsojo vyriausiasis patrulis.
Ne paslaptis, jog policijos pareigūnai yra labai stebimi visuomenės. Tą patvirtino ir pašnekovas, atkreipęs dėmesį, jog policijos pareigūnas turi būti visiems pavyzdys, kadangi aplinkiniai tuoj pastebės, jeigu jis pažeis kelių eismo taisykles ar kitokį nusižengimą padarys. „Neseniai buvo nufilmuota, kaip pareigūnas vairuodamas kalbėjo telefonu. Žinoma, reikia prisiimti daugiau atsakomybės, visgi ne vienas automobilyje pareigūnas būna, gali pakalbėti ir kolega. Bet kitu atveju, galėjo būti itin svarbus skambutis, į kurį reikėjo atsiliepti“, – pavyzdį pateikė S. Macius.
Prieš kurį laiką policijos komisariatuose buvo koreguota tvarka, kuri ne visiems tuomet patiko, o kaip dabar? „Reformos tikrai reikėjo ir pokyčiai yra regimi. Dabar mes pranešimus apie įvykius gauname tiesiogiai automobiliuose, matome iškart pranešėjo telefono numerius, jeigu kiltų klausimų, galima paskambinti, matome viso įvykio aprašymą, žinome, kiek būta iškvietimų prieš tai, tad žinai, pas ką važiuoji, ko laukti. Pasikeitė visa technika. Turime galimybę filmuoti ir automobilyje, ir aplink automobilį, ir visur, kur patys einame. Automobiliai – geri, patogūs, turime planšetinius kompiuterius. Tad turime galimybę viską užfiksuoti, kad niekas nepraslystų pro akis. Žinoma, visada yra kur tobulėti“, – pasakojo S. Macius. Anksčiau tokias priemones, kaip, pavyzdžiui, filmavimui skirtas, pareigūnai pirkdavo patys, siekdami taip nufilmuoti situacijas, kad dėl jų vėliau niekam nekiltų klausimų, o juk gali taip būti, jog pažeidėjas gali tikinti, jog jis taip nesakęs.
Tiesa, šalies policijos pareigūnams taip pat numatytos ir naujos uniformos, jų dar nematė Palangos pareigūnai, tačiau netrukus turėtų pasiekti komisariatą. Pareigūnai jau girdėjo kalbų, jog naujosios uniformos tikrai patogesnės.
Darbo sąlygas palangiškiams pareigūnams pagerino ir naujas pastatas Ganyklų gatvėje, kuriame jau keletą metų jie įsikūrę. „Turime visas sąlygas, kad galėtume kokybiškai dirbti. Yra dušai, šildomos spintelės, sugrįžus iš pamainos peršlapusiam, tokios spintelės labai gelbsti. O ir mūsų kolektyvas – puikus, jaunas“, – privalumus vardijo S. Macius, kuris Palangos komisariate dirba 17 metų.

Būtina vadovautis geriausiais pavyzdžiais
Tad kokios situacijos, kai prireikė žmonėms pagalbos, labiausiai įsiminė policijos pareigūnui? Pašnekovas pasikuklino, sakydamas, kad įprastai dirba savo darbą ir tiek. Labiau įsiminė žmonių klaidžiojimai Vytauto gatve, kai čia buvo padarytas vienpusis eismas. Daug pareigūnai sutiko tokių vairuotojų, kurie važiavo įprasta tvarka ir viskas. „Sunkiau susigaudyti buvo garbingo amžiaus žmonėms, tad tekdavo jiems paaiškinti“, – prisiminė jis.
Prakalbus apie garbingo amžiaus vairuotojus ir kartkartėm kylančias diskusijas apie tai, ar gal nebereiktų teikti galimybės jiems vairuoti, S. Macius perpasakojo savo tėvuko žodžius: „Pažiūrėsim, kai tau bus 80 metų, ar tu dar norėsi vairuoti? Tikiu, kad norėsiu. Vyresnio amžiaus žmonės įprastai nesukelia skaudžių nelaimių, jie tiesiog važiuoja atsargiau, lėčiau, bet savo tikslą pasiekia. Juk dažniausiai nelaimingų atsitikimų kaltininkas yra greitis, kai nepasirenkamas saugus. Dabar visi nori turėti gerus automobilius ir greitai važinėti. Esama tokių žmonių, kurie visiškai nesisaugo, į saugumą žiūri atsainiai. Esama tokių pavyzdžių, kai dėl neatsargumo praranda žmonės gyvybes, tiesiog nesinaudoja saugos priemonėmis, tokiomis kaip liemenė, kurią visi vežiojamės automobiliuose“.
Tačiau jau esama žmonių, kurie visapusiškai pasirūpina saugumu, tam turi įtakos ir aktyvesnis žmonių keliavimas, kur pamato, kad kitaip žmonės elgiasi. „Taip, taip, grįžta žmonės iš užsienio ir mato, kad kažkas kažko nepraleidžia, bet aš visuomet sakau, reikia pradėti nuo savęs. Pagalvoti, o ar tu pats praleidi. Nežiūrėk į blogiausius pavyzdžius, žiūrėk į geriausius, elkimės taip“, – atkreipė dėmesį pareigūnas.

Skatina nenuvilti
Tiesa, pareigūnas pripažino, jog atsigirsta tokių kalbų, jog Palangos policijos pareigūnai dirba tik vasaromis, tačiau Saulius pripažino, jog darbo netrūksta ir kitais metų laikais, juolab, kad į Palangą suvažiuoja daug žmonių savaitgaliais, kurie atvyksta tiesiog smagiai laiką praleisti, renginiuose sudalyvauti. O įvykių daug ir nereikia, kad būtų ką veikti pareigūnams.
Nuo lapkričio pradžios pasikeitė taisyklės dėl pėsčiųjų, šios taisyklės paskatino kitokį vairuotojų elgesį, atskleidė S. Macius. „Pastebėjome, jog vairuotojai, praleidę per pėsčiųjų perėją žmogų, laukia, kol jis galutinai pereis ją. Žinoma, pas mus ir gatvės kitokios nei, pavyzdžiui, Vilniuje, bet daugiau viskas pasimatys vasarą“, – pasidalino pastebėjimais vyriausiasis patrulis.
Pasiteiravus, ar šis apdovanojimas „Už nuopelnus“ pradžiugino, S. Macius patikino, kad bet koks apdovanojimas būna malonus, nes tai yra įvertinimas. „Turiu dar du apdovanojimus, 2013 metais buvau apdovanotas pirmo laipsnio ženklu už nepriekaištingą tarnybą ir 2017 metais už ištarnautus metus, dabar gavau įvertinimą už nuopelnus. Sunku save vertinti, valdžiai geriau matyti. Tai suteikia motyvaciją stengtis, nenuvilti šio apdovanojimo vertės“, – nusišypsojo pašnekovas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 2 d., atostogų metu, Klaipėdos apskrities VPK Skuodo r. PK veiklos skyriaus viršininkas Artūras Tiškus, poilsiaudamas Palangos paplūdimyje išgirdo pagalbos šauksmą.


Šiandien (kovo 14-ąją) teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pirmojo laipsnio garbės ženklu „Už nuopelnus teisingumui“ apdovanojo Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininką, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Vytautą Landsbergį.


Pirmadienį, rugpjūčio 9 dieną, mokytojai Kostancijai Strikienei Palangos meras Šarūnas Vaitkus įteikė Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečiui skirtą medalį „Už nuopelnus Palangai.“


Šiemet, kaip ir kiekvienais mokslo metais, mokyklos skaitovai dalyvavo Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurse. Būtent šiuometiniam konkursui mokiniai ruošėsi neįprastai – teko dalyvauti nuotoliniu būdu ir savo pasirodymus pateikti video formatu. Domantą Vaitkų, 6a klasės mokinį, sėkmė šiame konkurse lydėjo jau mokyklos etape. Toliau sėkmė...


Yra ypač daug priežasčių, kodėl toks procesas kaip bituminių čerpių montavimas turėtų būti patikėtas profesionalams: visų pirma, šis darbas reikalauja specifinių žinių bei įgūdžių; antra – būtina laikytis ir tam tikrų saugumo reikalavimų; trečia – reikalinga speciali įranga ir įrankiai. Taigi, dėl visų šių aplinkybių, kur kas geresniu pasirinkimu nei...


Darbo įvertinimas visada suteikia motyvacijos, – įsitikinęs daugelis, tarp jų ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Saulius Macius, apdovanotas pirmojo laipsnio pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“. Su pašnekovu kalbėjomės apie policijos pareigūnų darbą, su juo gaunamas...


Konfucijus yra pasakęs, jog pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nė vienos dienos nereikės dirbti. Tokį darbą pasirinko ir žinoma Palangos menininkė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, kuriai netrukus už nuopelnus Palangai bus įteiktos ir Palangos miesto Garbės pilietės regalijos. Apie mėgstamą veiklą, gyvenimo pasirinkimus kalbėjomės su pačia grafike, beje, jos gimtadienio...


Praėjusį sekmadienį Vilniaus universitete šv. Jonų bažnyčioje buvo iškilmingai įteikti apdovanojimai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“. Jau septintą kartą vykusios ceremonijos metu iškilioms asmenybėms už jų išskirtinius nuopelnus Lietuvai ir Vilniaus miestui įteikti I-ojo ir II-ojo laipsnio medaliai. Tarp apdovanotųjų – ir Antanas Vinkus...


Penktadienio naktį padėti kolegoms sulaikyti J. Basanavičiaus g. prie naktinio klubo „Laukinių vakarų salūnas“ muštynes sukėlusių viešosios tvarkos pažeidėjų skubėjęs Viešosios saugumo tarnybos pareigūnas sukėlė eismo įvykį.


„Mokant dailės mažuosius atsakomybės lyg ir mažiau, nei dirbant su vyresniais – juk jų nereikia egzaminui ruošti. Bet juk labai svarbu – ir sunku – padaryti taip, kad jis gerai jaustųsi piešdamas, kad gerai jaustųsi kurdamas ir neprarastų noro tai daryti“, – įsitikinusi Šventosios pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų vyresnioji...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius