Šventosios seniūno rinkimai pakvipo pigia režisūra

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-05-25
Peržiūrėta
2986
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

V. Skeberdytė
V. Skeberdytė

Norą tapti Šventosios seniūnu pareiškė apie 20 kandidatų, bet miestelis šurmuliuoja, kad būsimasis seniūnas, tiksliau seniūnė, jau seniai šildosi gūžtą senokai tuščiame seniūno kabinete. Vos pusę metų Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialiste dirbanti Veronika Skeberdytė, viena iš kandidačių į pareigas, vis dažniau pareigoms vykdyti atvyksta į Šventąją ir dirba seniūnui skirtame kabinete – rūpinasi tvarka. V. Skeberdytė – viena Palangos jaunųjų konservatorių aktyvisčių. „Nežinau, ar galima tikėtis sąžiningos konkurencijos, bet savo kandidatūrą taip pat iškėliau“, – „Palangos tiltui“ sakė šventojiškis Kęstutis Oginskas, kurį konkurse palaiko Šventosios bendruomenė.

Reikalavimus atitinka tik penki
Kaip „Palangos tiltą“ informavo Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, konkursas į Šventosios seniūno pareigas vyks birželio 8 dieną. Dalyvauti jame yra užsiregistravę 20 kandidatų, tačiau 2 iš jų neatitiko keliamų sąlygų, 2 atsiėmė prašymus.
„Kol kas ne visi kandidatai yra išlaikę privalomus bendrųjų gebėjimų ir vadovavimo gebėjimų testus – tai jie gali padaryti iki birželio 8 dienos, tad šiandien iš visų minėtų kandidatų visus reikalavimus atitinka 5“, – sakė J. Vanagė.
Norintiems tapti seniūnu, keliami specialūs reikalavimai: turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą, mokėti dirbti kompiuteriu Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Outlook, Internet Explorer programomis, išmanyti ir gebėti pagal kompetenciją savo darbe taikyti Europos vietos savivaldos chartiją, Lietuvos Respublikos Konstituciją, Lietuvos Respublikos civilinį, Administracinių teisės pažeidimų, Darbo kodeksus, Lietuvos Respublikos apskrities valdymo, Asmens duomenų teisinės apsaugos, Biudžetinių įstaigų, Biudžeto sandaros, Valstybės tarnybos, Vietos savivaldos ir kitus įstatymus, taip pat ir Šventosios seniūnijos nuostatus, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymus, vidaus tvarką reglamentuojančius dokumentus;
kandidatai privalo turėti 3 metų darbo patirtį.
Komisijai pirmininkauja savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, joje iš viso – septyni žmonės, tarp jų – ir seniūnaičiai.
Bet kad yra įtrauktas į tokią komisiją, buvo didelė naujiena Palangos seniūnaičiui Eugenijui Simučiui. „Man sakote naujieną. Tikiuosi apie ją anksčiau ar vėliau sužinoti ir iš kitų, jeigu tai yra teisybė“, – „Palangos tiltui“ sakė E. Simutis.
Šventosios bendruomenės pirmininkas Domininkas Jurevičius pageidavo stebėti konkursą – būti, anot jo, „tyliu klausytoju“, bet administracijos direktorė atsakiusi jam neigiamai.
Vakar į „Palangos tilto“ skambučius A. Kilijonienė neatsakė.

Šventoji kviečia kandidatus atvykti
Kad kandidatai į seniūnus sužinotų, kokios yra Šventosios problemos, ir tikėdamasi išgirsti, ką kandidatai numatę daryti miestelyje, Šventosios bendruomenė pakvietė visus konkursantus atvykti gegužės 29 dieną į bendruomenės susirinkimą.
„Jums bus surengta ekskursija po Šventąją, būsite supažindinti su miestelio specifika ir problemomis. Bendruomenės nuomone, sužinoję miestelio ir gyventojų reikmes jūs galėsite apmąstyti, ko pririeks būsimose pareigose, tuo pačiu galėsite visapusiškiau ir lengviau atsiskleisti konkurso metu“, – rašoma šventojiškių kvietime, kurį šiandien skelbia „Palangos tiltas“ antrajame puslapyje.
D. Jurevičius teigia žinąs, kad konkurse dalyvauja apie 20 žmonių, bet Šventosios bendruomenė į seniūno pareigas remia visiems šventojiškiams žinomą bendruomenės aktyvistą K. Oginską.
„Kęstutis – tikrai labai kvalifikuotas kandidatas, kuris puikiai pažįsta visą Šventąją, yra jai nemažai padaręs ir kurį, svarbiausia, remia vietiniai žmonės“, – sakė D. Jurevičius.
Jis pats nesiekia tapti Šventosios seniūnu. „Esu tam per senas. Reikia šviežių minčių ir energijos, be to, ir nuodėmės neleidžia, – šmaikštavo Domininkas. – Man svarbiausia, kad naujasis seniūnas vienytų, o ne skaidytų vietos žmones, sutelktų juos bendram darbui. Kad mokėtų ir norėtų dirbti ir, žinoma, kad mylėtų Šventąją“.
Šventojiškių lyderis neslėpė, kad miestelis ūžia, jog konservatorių valdžia „stumia“ į seniūno vietą V. Skeberdytę, kuri neseniai pradėjo dirbti savivaldybės Viešosios tvarkos skyriuje ir yra atsakinga už Šventąją.
„Taip, girdėjau tokias šnekas, bet aš nelinkęs vadovautis informacijos šaltiniu „Viena boba sakė“. Bet ne vienam gan keistai atrodo, kad kandidatas jau darbuojasi seniūno kabinete. Jeigu ji vykdo pareigas kaip Viešosios tvarkos skyriaus specialistė, tai ji turėtų vaikštinėti po miestelį, – sakė D. Jurevičius. – Kas galėtų dabar paneigti, kad ji nėra valdžios proteguojama“.
Šventosios bendruomenė kovo pabaigoje pakvietė į susitikimą policijos ir Viešosios tvarkos skyriaus atstovus. Pirmieji pasirodė, o kviesta V. Skeberdytė – ne.
„Buvo nemalonu visiems. Su policija, pavyzdžiui, labai gražiai ir naudingai pasikalbėjome, – prisiminė D. Jurevičius. – Nežinau, kas, ką ir kur „stumia“, bet gandų jau apsčiai apie tai prisiklausiau“.

Seniūnas turi būti iš Šventosios bendruomenės
Šventosios bendruomenės aktyvistas, žinomas žurnalistas ir buriuotojas K. Oginskas, teigė, kad jis kalba „bendruomenės vardu“ ir sakė, kad seniūnas turėtų vienyti žmones ir padaryti Šventąją „gera vieta“ gyventi ir dirbti. „Kaip kandidatas į seniūnus, savo programą skiriu į tris dalis. Pirmiausia, matau būtinybę atlikti įstatymų pakeitimus, kuriais būtų įtvirtinamas didesnis Šventosios finansavimas. Deja, Šventosios finansavimas per paskutinius metus tik mažėjo. Tai – blogai“, – sakė K. Oginskas. Antra, anot kandidato į seniūnus, valstybinės institucijos, tokios kaip gamtos apsauga, pavyzdžiui, turi visiškai atlikti savo funkcijas. Trečia, teigė K. Oginskas, verslininkams ir nekilnojamojo turto savininkams laikas baigti taikyti „dvigubus standartus“.
„Pasižiūrėkite, Druskininkų miestas – visas atrodo tvarkingai, vienodai. O pas mus vienų aplinka – tvarkinga, kitų – apleista ir pernelyg daug kam tai neužkliūva, – sakė šventojiškis, nors Šventoji, anot jo, yra „gerai melžiama karvutė“. – Pasižiūrėkite, kiek Palanga pajamų gauna iš Būtingės naftos terminalo ir kiek jų tenka Šventajai“.
Jis įsitikinęs, kad seniūnas turi būti tarpininkas tarp bendruomenės ir savivaldybės.

„Seniūnas jau sėdi kabinete, nors konkursas neįvyko“
Kęstutis neslėpė, kad nors susidomėjimas konkursu „milžiniškas“, vienas kandidatas yra itin ryškus. „Ką čia slėpsi: Šventoji kalba, kad naujasis seniūnas jau sėdi seniūno kabinete dar neįvykus konkursui, – sakė K. Oginskas. – Labai norėčiau sąžiningos konkurencijos ir komisijos vertinimo, jei tai įmanoma“.
Konkursas vyksta dviem etapais: pirmiausia, testu buvo patikrinti bendri kandidatų gebėjimai, o antru testu bus vertinami kandidatų į seniūnus vadovavimo įgūdžiai.
Birželio 8-ąją A. Kilijonienės vadovaujama komisija kandidatus egzaminuos žodžiu.
„Nesakau, kad mano kandidatūra yra geriausia, bet, mano įsitikinimu, seniūnas turėtų būti žmogus iš Šventosios bendruomenės“, – sakė K. Oginskas.
Paklausta, kodėl sutiko kandidatuoti į seniūno pareigas, V.Skeberdytė, kuri savivaldybės Tarybos rinkimuose konservatorių sąraše buvo dvylikta, bet buvo nureitinguota rinkėjų ir liko be Tarybos narės mandato, lakoniškai sakė, kad yra „jaunas žmogus“, „baigęs mokslus“ ir „turi darbo patirties savivaldybėje“.
Pasiteiravus, kiek laiko dirbanti savivaldybėje, mergina sakė, kad „apie pusę metų“. „Kiekvienas darbas yra svarbus ir reikalauja žinių“, – aptakiai kalbėjo kandidatė į seniūnus.
Vasarį jai sukako 30 metų. Mykolo Romerio universitete 2012 metais ji baigė teisę, o Lietuvos edukologijos universitete 2007 metais įgijo socialinio pedagogo specialybę. VRK anketoje ji nurodė, jog yra netekėjusi, taip pat, kad turi sūnų. Pateiktoje VRK interesų deklaracijoje ji nurodė atlikusi sandorį-pirkimą, kurio suma – 22,800 litų. Tų pačių metų liepą ji nurodė anketoje, kad pradėjo verstis individualia veikla – nekilnojamojo turto nuoma.
Info.lt puslapis nurodo, kad Veronikos Skeberdytės vardu esantis asmuo yra apartamentų Ievų g. 7, Palangoje ir Vilniuje, senamiestyje savininkas.
Apie tai paklausta konservatorių kylanti žvaigždė nuosavybės išsigynė: „Nesu savininkė. Nežinau, apie ką jūs kalbate“. Bet įdomu, kad tinklapyje nurodytu telefonu atsiliepė būtent V. Skeberdytė.
Ar sąžiningumas ir tiesos kalbėjimas nėra būtinas kriterijus kandidatams į valstybės tarnautojo vietą?
Beje, tinklapyje www.apartmentsinn.lt, kuriame siūloma apartamentų nuoma Palangoje ir Vilniuje, taip pat pateiktas V. Skeberdytės telefonas.
„Palangos tiltui“ pasiteiravus apie kandidatės programą Šventojoje, Viešosios tvarkos skyriaus specialistė teisinosi, kad skubanti į susitikimą ir juolab darbo metu apie ją negalinti kalbėti. „Sunkus klausimas, nuo ko pradėčiau darbus... Aš jums perskambinsiu vėliau“, – sakė V. Skeberdytė, bet žadėto skambučio šių eilučių autorius nesulaukė.
Ji neslėpė, kad yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narė. „Esu, apie tris metus“, – sakė. Ji prisipažino, kad girdėjusi kalbas apie partinį protegavimą, bet į jas nekreipianti dėmesio. „Niekaip jų nevertinu“, – sakė V. Skeberdytė.

„Reikia nors trejų metų patirties“
Jos viršininkas, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys „Palangos tiltui“ sakė, kad pusę metų dirbanti skyriuje V. Skeberdytė skyriuje atsakinga už viešąją tvarką Šventojoje.
„Ji dirba Šventojoje pagal administracijos direktorės įsakymą. Ji išvažiuoja ryte į Šventąją su seniūnu (Eugenijumi Čilinsku – aut.), tvarko „popierėlius“, o po darbo valandų sugrįžta“, – sakė P. Keinys.
Jis teigė, kad „pirmą kartą“ girdįs, kad jo pavaldinė – kandidatė į Šventosios seniūnus. „Tikrai apie tai nieko nežinau“, – teigė vedėjas.
P. Keinys įsitikinęs, kad „žmogus turi vienoje vietoje mažiausiai trejus metus pradirbti, kad elementariai susipažintų su darbu“. „Pusę metų mažoka, kad tokias pareigas gautų. Juk nuo seniūno labai daug priklauso. Jeigu normalus seniūnas, tai jis visą ūkį valdo: ir protokolus gali rašyti, ir leidimus, ir raštus – viską, ir atlieka prevencinį darbą su bendruomene“, – sakė P. Keinys.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 9 d. vyko Šventosios bibliotekos organizuotas tarptautinis renginys – latviškos knygos „Būtingės ir Šventosios kalbų žodynas“ pristatymas.



Pareigūnai ėmėsi ikiteisminio tyrimo dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis: pas viešoje kurorto vietoje pričiuptą jaunuolį rastas indelis su įtartina rusva medžiaga.


Palangoje link pajūrio einantiems poilsiautojams labai gali būti jau teko užuosti ore tvyrantį išskirtinį kvapą.


Palangos didžiajame krepšinyje pakvipo perversmu. Krepšinio klubo BC „Palanga“, kuriai pastaruosius keturis metus dirigavo iš Vilniaus atvykęs verslininkas Arūnas Vaitulionis, po nesėkmingo sezono Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pernai – komanda liko paskutinė – neliko, nors po jo „Palangai“, NKL sprendimu, buvo palikta...


Miesto Taryboje pakvipo rinkimais?

Linas JEGELEVIČIUS, 2018 06 01 | Rubrika: Miestas

Vakar įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje, regis, pakvipo rinkimais. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Taryboje vardu Dainius Želvys perskaitė net du kreipimusis.


Azarto mėgėjų rinkimai nenuvils  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 01 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ateinantį rudenį palangiškių laukia kaip niekada įdomūs ir azartiški Seimo rinkimai.


Šventosios seniūno rinkimai pakvipo pigia režisūra

Linas JEGELEVIČIUS, 2015 05 25 | Rubrika: Miestas

Norą tapti Šventosios seniūnu pareiškė apie 20 kandidatų, bet miestelis šurmuliuoja, kad būsimasis seniūnas, tiksliau seniūnė, jau seniai šildosi gūžtą senokai tuščiame seniūno kabinete. Vos pusę metų Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialiste dirbanti Veronika Skeberdytė, viena iš kandidačių į pareigas, vis dažniau...


Ieškote darbo? Šventoji jau mėnesį gyvena be seniūno. Iki tol miesteliui dirigavęs Eugenijus Čilinskas rugpjūčio 21-ąją spjovė į dalies bendruomenės narių niurzgėjimą, kad jam trūksta aktyvumo, ir įteikė Savivaldybės administracijos direktorei pareiškimą leisti jam dirbti seniūno pavaduotoju. Šis etatas tapo laisvas rugpjūtį į pensiją išėjus buvusiai...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius