Storosios žarnos vėžio profilaktikos programa startavo

Palangos tiltas, 2012-10-04
Peržiūrėta
3863
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Storosios žarnos vėžio profilaktikos programa startavo

Kreipiamės į Jus pranešdami, kad vykdoma Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, pagal kurią numatoma tikrinti gyventojų sveikatą. Kviečiame Jus dalyvauti šioje patikroje. Kodėl vykdoma ši patikra, kaip ji atliekama, koks jos tikslas ir kodėl jos reikia?
 

Storosios žarnos vėžys yra viena iš dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje. Kiekvienais metais nustatoma apie 1500 naujų ligos atvejų ir šis skaičius kasmet didėja. Jei nustatomas ankstyvųjų stadijų storosios žarnos vėžys, jo gydymas gali būti efektyvus. Deja, pacientas ilgą laiką (10-20 metų) nejaučia jokių ligos požymių, todėl dažnai Lietuvoje aptinkamas IV stadijos storosios žarnos vėžys, kurio visiškai išgydyti nebeįmanoma.
Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos tikslas – kuo anksčiau nustatyti storosios žarnos vėžį. Todėl kas 2 metus reguliariai nemokamai turėtų būti tikrinami asmenys, sulaukę 50-74 metų amžiaus, atliekant išmatų slapto kraujavimo testą, pagal kurį galima numatyti ankstyvosios stadijos storosios žarnos vėžį. Tai leistų efektyviai gydyti šią ligą ir pasiekti, kad pacientas visiškai pasveiktų.
Nustačius slaptą kraujavimą, pacientas bus siunčiamas konsultuotis pas gydytoją specialistą, atliekama kolonoskopija ir, esant reikalui, paimama biopsijos medžiaga. Nustatytas slaptas kraujavimas leidžia iš anksto nuspėti storosios žarnos vėžį. Kolonoskopija ir, jei reikia, biopsija yra vienintelis būdas objektyviai patvirtinti storosios žarnos vėžio diagnozę.
50-74 metų asmenims, prisirašiusiems prie VšĮ Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro, nemokamai atliekamas išmatų slapto kraujavimo nustatymo testas.
Kviečiame Jus atvykti į VšĮ Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą (polikliniką), adresu Vytauto g. 92, Palanga pas šeimos gydytoją profilaktiškai pasitikrinti dėl storosios žarnos vėžio. Siūlome datą ir laiką suderinti poliklinikos registratūroje arba telefonu (8 460) 53 837.
Atvykus į polikliniką pas šeimos gydytoją ir pasirašius dalyvavimo storosios žarnos vėžio profilaktikos programoje dokumentus bei gavus informaciją apie mėginio paėmimą ir pristatymą į polikliniką tvarką, Jums šeimos gydytojo komanda įduos siuntimą tyrimui ir išmatų mėginio surinkimo plastmasinį indelį su užsukamu kamšteliu, kurio vidinėje pusėje pritvirtinta mentelė. Jūs turėsite paimti išmatų mėginį namuose. Pirmiausia atsukite Jums duoto indelio kamštelį. Su kamštelyje pritvirtinta mentele paimkite mėginį keliose išmatų vietose ir įdėję į indelį, užsukite kamštelį. Išmatos turi būti sausos (be vandens priemaišų). Mėginio negalima imti kraujuojant dėl hemorojaus. Moterims mėginio negalima imti 3 dienas prieš menstruacijas, menstruacijų metu ir 3 dienas po jų. Indelį su mėginiu (prie kurio reikia pridėti siuntimą tyrimui) turite pristatyti pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 8 iki 10 val. į poliklinikos laboratoriją (2 aukštas, 12 kab.).
Primename, kad 50-74 metų asmenims, prisirašiusiems prie VšĮ Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro, išmatų slapto kraujavimo nustatymo testas yra nemokamas. Kitos amžiaus grupės asmenys minėtą tyrimą gali atlikti už savo lėšas.

 

Egidijus RIMKUS,
Bernardas RIMKUS

Jūsų komentaras:

palangiškė 2012-10-13 10:21 (IP: 86.100.60.125)
Ar tokie tyrimai bus atliekami Kulikauskienės p.p.centre?

Alio! 2012-10-12 08:21 (IP: 86.100.60.112)
Reikėtų šitokią informaciją geriau paviešintiĄ Mieste SKELBIMĄ pakabinti ar prie bažnyčios ar pan., nes žmonės neskaito laikraščių, nes tam neturi pinigų....

Taip pat skaitykite

Lietuvoje valstybės lėšomis finansuojamos penkios ligų prevencijos ir ankstyvosios diagnostikos programos. Šiemet joms skirta daugiau nei 46 mln. eurų, tačiau net keturi iš dešimties gyventojų šiomis programomis nesinaudoja. Tad kyla klausimas: kodėl?


Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda vykdyti krūties vėžio prevencinę programą. Pasak medikų, tai reikšmingas žingsnis, leisiantis moterims suteikti kompleksišką onkologinę pagalbą – nuo ankstyvos diagnostikos iki šiuolaikinio gydymo. 


Klaipėdos universiteto ligoninė pirmoji šalyje įdiegė naują gimdos (endometro) vėžio molekulinės patologijos žymenų tyrimą. Ligoninės genetikai atlieka naviko DNR tyrimą, tiriant specifinį pokytį – mutacijas POLE gene. 


Kasmet Lietuvoje storosios žarnos vėžio diagnozę išgirsta apie 1,7 tūkst. žmonių, daugiau nei 800 dėl šio vėžio miršta.


Maždaug 800 žmonių kasmet netenkame dėl storosios žarnos vėžio. Jo gydymas galėtų būti kur kas sėkmingesnis ir netekčių skaičius mažesnis ligą nustačius anksti, geriausia – kol ji dar nejuntama. 


Kasmet Lietuvoje nustatoma apie 1 500 naujų storosios žarnos vėžio atvejų – daugiau nei 60 proc. jų aptinkami jau pažengusiose stadijose, kai vėžys yra beveik neišgydomas. 


Galima nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 17 | Rubrika: Sveikata

Visą vasario mėnesį žmonės kviečiami dalyvauti prevencinėje programoje ir nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio, nes tik laiku aptikus ligą, žmonės gali pasveikti. Prevencinė programa vyksta visoje Lietuvoje, tad kiekvienas, norintis pasitikrinti sveikatą, jau dabar gali registruotis pas gydytoją.


Minint Tarptautinės vėžio kontrolės organizacijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva paskelbtą kovos su vėžiu dieną, kiekvieną vasarį skelbiama vis labiau bauginanti sergamumo vėžiu statistika – pasaulyje apie 20 mln. žmonių serga vėžiu. Lietuvoje kasdien vėžio diagnozę išgirsta beveik 50 žmonių, o iš viso šalyje onkologinėmis ligomis serga apie...


Angelina Jolie rado dar vieną būdą būti žvaigžde – ši aktorė, „Oskaro“ laureatė ir Jungtinių Tautų (JT) ambasadorė pabėgėlių reikalams, dabar sulaukia pagarbos pareiškimų iš sveikatos apsaugos aktyvistų, gydytojų ir savo gerbėjų, kai atskleidė, jog ryžosi abiejų krūtų pašalinimo operacijai, kad sumažintų riziką susirgti vėžiu. 37 metų aktorei abi...


Kreipiamės į Jus pranešdami, kad vykdoma Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, pagal kurią numatoma tikrinti gyventojų sveikatą. Kviečiame Jus dalyvauti šioje patikroje. Kodėl vykdoma ši patikra, kaip ji atliekama, koks jos tikslas ir kodėl jos reikia?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius