Savivaldybės valdžia krizės nepajuto

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010-02-06
Peržiūrėta
2236
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iki šiol palyginus prašmatniai gyvenusi Palangos miesto savivaldybė šiemet pajus tikrosios ekonominės krizės nagus: lyginant su praėjusiais metais, apie 14 mln. litų mažėja miesto biudžetas, atsisakoma naujų projektų, katastrofiškai mažinamas finansavimas švietimo, socialinės apsaugos, miesto tvarkymo sritims.

 

Sumažinus bazinės algos dydį, atlyginimai sumažėjo visiems šalies valstybės tarnautojams. Atlyginimai gerokai sumažėjo ir beveik visiems Palangos miesto savivaldybės administracijos darbuotojams, merui, jo pavaduotojams, patarėjai. Šešiasdešimčia litų mažesnę algą šiemet gauna net Savivaldybėje dirbančios valytojos, kurios dabar, neatskaičius mokesčių, uždirba vos 800 litų.

Tačiau Savivaldybėje yra du laimingieji, kurie jokio sunkmečio nepajuto. Priešingai, palyginus su 2008 metais gautu vidutiniu atlyginimu, jų alga net padidėjo.

Tai savivaldybės Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas bei jo pavaduotojas Bronius Martinkus. Direktoriaus alga pakilo beveik 140 litų ir siekia 5576 litus, o jo pavaduotojo tlyginimas išsipūtė 260 litų ir dabar peršoko 5300 litų.

Tokių algų Palangos savivaldybėje toli gražu negauna nei meras, nei jo pavaduotojai. Direktoriaus V.Kuznecovo atlyginimas yra vos 8 litais mažesnis už Lietuvos švietimo ir mokslo viceministro algą.

Iš tiesų, tikrasis direktoriaus ir jo pavaduotojo atlyginimas yra gerokai kuklesnis. Su priemoka už valstybei ištarnautus metus savivaldybės Administracijos vadovas uždirbtų gana solidžiai – 3754 litus. Bet direktoriaus atlyginimą iki viceministro aukštumų iškelia jam skirtas 50 proc. priedas, kuris siekia 1822 litus. Jo pavaduotojas B.Martinkus kiekvieną mėnesį prie nustatyto atlyginimo prisiduria po 1667 litus.

Pagal Valstybės tarnybos įstatymą, priedai prie atlyginimų tarnautojams skiriami už papildomų užduočių atlikimą. Tokius priedus abu Palangos „pateptieji“ gauna nuo 2008 metų gegužės. Kokias jie nuo to laiko papildomas užduotis atlieka, už kurias iš miesto kišenės savivaldybės Administracijos vadovams prie algos dar primokama daugiau nei po pusantro tūkstančio litų?

Iš viso direktoriaus ir jo pavaduotojo priedai, kartu su mokesčiais Sodrai, biudžetui kasmet kainuoja apie 54 tūkst. litų. Ar šiais sunkiais šaliai laikais, kai mažėja net pensininkų pensijos, V.Kuznecovui ir B.Martinkui nederėtų nuimti priedus ir šia suma padidinti kuklų socialinių išmokų fondą? Įdomu, ką apie tai mano miesto gyventojai, iš kurių pinigų savo partiečiams tokie dosnūs Taryboje valdančiąją daugumą sudarantys liberalcentristai?

Gerokai daugiau gyventojų turintis Kretingos rajonas jau seniai rodo pavyzdį, kaip Savivaldybės vadovų atlyginimų sąskaita reikia taupyti biudžeto lėšas. Nuo praėjusių metų pradžios Tarybai atsisakius skirti 30 proc. priedą, kaimyninio rajono savivaldybės Administracijos direktorius uždirba 4144 litus, o jo pavaduotojas – 3335 litus.

Ir badu nemiršta, ir ne mažiau už palangiškius kolegas dirba...

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį patvirtintas 2024 metų miesto biudžetas, kuriame iš viso numatyta 51 mln. 653 tūkst. eurų pajamų ir tiek pat asignavimų.


Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2024 m. kultūros bei meno projektų atrankos konkursą.


Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2024 m. kultūros bei meno projektų atrankos konkursą.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Reprezentacinio renginio statusas gali būti suteikiamas Palangoje rengiamiems tęstiniams renginiams, kurių tikslas – Palangos bendruomenei, miesto svečiams pristatyti ir populiarinti aukšto meninio lygio (kokybišką) Palangos, Lietuvos ir užsienio šalių profesionalųjį bei mėgėjų meną, sportinius turnyrus ar čempionatus, mokslines konferencijas, plėsti turistinę rekreacinę veiklą.


Palangos miesto savivaldybė yra įsigijusi įvairių apsaugos priemonių (respiratorių, vienkartinių veido kaukių, apsauginių kostiumų ir kt.), būtinų kontaktuojantiems su galimai koronaviruso infekcija užsikrėtusiais ar turėjusiais kontaktą su koronavirusu sergančiais asmenimis. Dar 340 respiratorių dovanojo poilsio namai „Baltija“.


2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Savivaldybės valdžia krizės nepajuto

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 02 06 | Rubrika: Miestas

Iki šiol palyginus prašmatniai gyvenusi Palangos miesto savivaldybė šiemet pajus tikrosios ekonominės krizės nagus: lyginant su praėjusiais metais, apie 14 mln. litų mažėja miesto biudžetas, atsisakoma naujų projektų, katastrofiškai mažinamas finansavimas švietimo, socialinės apsaugos, miesto tvarkymo sritims.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius