Savivaldybės nesutinka savo arenų ir baseinų perduoti verslui

***, 2019-09-30
Peržiūrėta
2094
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Konkurencijos tarybos, Viešųjų pirkimų tarnybos ir VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros nuomone, savivaldybės sporto ir pramogų infrastruktūros valdymą turi perduoti verslui. Ir tik jam neparodžius tokio noro, jos turi teisę minėtą infrastruktūrą perleisti valdyti savivaldybių įmonėms.


Savivaldos nuomone, remiantis įstatymais, savivaldybėms turi būti suteikta teisė pačioms administruoti viešųjų paslaugų objektus.
Konkurencijos taryba šią vasarą skyrė baudą Vilniaus miesto savivaldybei, kuri nusprendė perduoti Fabijoniškėse pastatytą baseiną valdyti savo viešajai įstaigai. Konkurencijos sargai įsitikinę, kad tokiu būdu sostinės savivaldybė sudarė rinkoje skirtingas konkurencijos sąlygas.


Ketvirtadienį (rugsėjo 26 d.) Vyriausybės kanclerio iniciatyva vykusiame visų šalių susitikime Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius kalbėjo apie tai, kad Europos vietos savivaldos chartija, Europos teisingumo teismo praktika ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas numato savivaldybių teisę savarankiškai spręsti, kokiu būdu gyventojams teikti viešąsias paslaugas.


M. Sinkevičius įsitikinęs, kad savivaldybių sukurtos infrastruktūros administravimas nėra ūkinė veikla, todėl savivaldos infrastruktūros valdytojo pasirinkimui negali būti taikomas reikalavimas atlikti konkurencingą procedūrą.

„Mes manome, kad jei savivaldybė pastatė baseiną, skirtą socialinei paslaugai teikti ir savivaldybėje nėra kito tokio paties objekto, savivaldybės sprendimas pavesti viešosios paslaugos teikimą jos kontroliuojamai įstaigai ar įmonei negali būti traktuojamas kaip teikiantis privilegijas ar diskriminuojantis kitus ūkio subjektus, nes kitų ten tiesiog nėra. Įsivaizduokime Varėną, Palangą, Jonavą – jei mes paklaustume šiandien, ar kas nors iš rinkos dalyvių norėtų čia pastatyti baseiną? Deja, bet norinčių statyti nėra. Tačiau kai mes pastatysime baseiną už mokesčių mokėtojų pinigus, tada jau norinčių valdyti atsiras. Todėl tai nėra tikra konkurencija. Ji būtų tik momentinė, laikina – tol, kol būtų atrinktas operatorius“, - aiškino M. Sinkevičius.

Jam antrino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus: „15 metų Palangoje verslas baseino nepastatė, nors mes labai prašėme, žadėjome paramą. Pagaliau savivaldybė pati ėmėsi iniciatyvos, paėmė paskolą ir paskelbė, kad baseinas bus statomas. Iš karto atsirado verslo grupės, kurios pareiškė norą būti operatoriais“.


Palangos savivaldybė pastatytą baseiną perdavė valdyti savo viešai įstaigai, kuri, anot mero, jau pusę metų sėkmingai tvarkosi. „Įstaiga nesiekia pelno, todėl paslaugų kaina gyventojams yra viena mažiausių šalyje – 7 eurai už 2 val. Tiek užtenka, kad baseinas išsilaikytų, mokėtų atlyginimus darbuotojams, vykdytų programas. Pas mus net atvažiuoja profesionalūs plaukikai, nes privačių ir pelno siekiančių valdytojų valdomi baseinai jiems yra per brangūs“, - pasakojo Š. Vaitkus.


LSA atstovai konstatavo, kad LR Konkurencijos ir Vietos savivaldos įstatymai šiandien nėra suderinti ir palieka erdvės skirtingam interpretavimui, dažnai – į verslo, o ne viešo intereso pusę todėl pasiūlė savo pakeitimus.
Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis pavedė Vidaus reikalų bei Ekonomikos ir investicijų ministerijoms per mėnesį išnagrinėti pasiūlymus ir parengti reikalingų įstatymų pakeitimų projektus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje antradienį motociklas susidūrė su dviračiu, abu vairuotojai perduoti medikams, pranešė policija.


Palangos miesto savivaldybės Taryba mini pirmąsias savo veiklos metines.


Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma nuo 2024 m. sausio 1 d. perduoti savivaldybėms valdyti patikėjimo teise jų miestų ir miestelių teritorijų ribose esančius valstybinės žemės sklypus ar jų dalis ir žemės sklypais nesuformuotos valstybinės žemės plotus.


Ketvirtadienį, birželio 29-ąją, Seimas pritarė Vietos savivaldos įstatymo 55 straipsnio 2 dalies pakeitimo įstatymo projektui, numatančiam  viešųjų paslaugų administravimo pataisas. Dabar savivaldybės galės pačios administruoti ir užtikrinti viešųjų paslaugų teikimą gyventojams, nustatyti šių paslaugų teikimo būdą, taisykles ir režimą, steigti biudžetines ir viešąsias įstaigas...


Informuojame, kad asmenys, kurie neturi galimybės PGR tyrimui užsiregistruoti  www.1808.lt , ar nepavyksta to padaryti per Karštąją liniją tel. Nr. 1808, gali būti PGR tyrimui užregistruoti per savo šeimos gydytojus, o moksleiviai ir pedagogai - per Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovus


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Konkurencijos tarybos, Viešųjų pirkimų tarnybos ir VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros nuomone, savivaldybės sporto ir pramogų infrastruktūros valdymą turi perduoti verslui. Ir tik jam neparodžius tokio noro, jos turi teisę minėtą infrastruktūrą perleisti valdyti savivaldybių įmonėms. Palanga taip pat nenori "atiduoti" baseino privačiam verslui.


Palanga, siekdama pritraukti daugiau turistų, svajoja apie didžiulį geoterminio vandens baseinų kompleksą ir atrakcionų parką. Kurorto meras Šarūnas Vaitkus sako, kad šiuo metu baigiamas rengti teritorijos detalusis planas, vėliau bus ieškoma investuotojų. Pasak miesto vadovo, galima teritorija investicijoms yra šalia Palangos oro uosto – maždaug 36 hektarai...


Palanga, siekdama pritraukti daugiau turistų, svajoja apie didžiulį geoterminio vandens baseinų kompleksą ir atrakcionų parką.  Rita Gečiūnaitė Kurorto meras Šarūnas Vaitkus sako, kad šiuo metu baigiamas rengti teritorijos detalusis planas, vėliau bus ieškoma investuotojų. Pasak miesto vadovo, galima teritorija investicijoms yra šalia Palangos oro uosto.


Palangos miesto centre, Kretingos g. 26 (Kretingos ir Plytų gatvių sankryžoje) baigtas statyti ir pilnai įrengtas gyvenamosios ir komercinės paskirties pastatas. Statytojas, UAB „Pakruojo parketas“, visus kviečia į atvirų durų dienas rugpjūčio 7- 18 d., 10-18 val. Parodysime, kur jūs galėtumėte jaukiai apsigyventi ar įkurti biurą savo verslui. Laukiame jūsų!


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius