Renginys, skirtas jaunimo verslumui ugdyti
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyrius renginių ciklą „Ateik. Išgirsk. Veik“ lapkričio 15 d. pradėjo pilietiškumui skirta tema „Kodėl svarbu būti pilietišku?“.
Renginį pradėjo karė savanorė j. eil. A. Gelminauskienė, kuri prie Krašto apsaugos savanorių pajėgų prisijungė 2015 m. ir tarnybą atlieka Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 306-ojoje lengvojoje pėstininkų kuopoje Kretingoje.
Pranešėja klausė susirinkusių dalyvių, kaip jie supranta pilietiškumą. Jos nuomone, pilietiškumo pamatas yra šeimoje, kurioje puoselėjamos tradicijos, formuojasi asmenybė, ugdoma meilė ir pagarba savo tėvynei.
Ji kvietė jaunimą būti pilietišku ir savo valstybės kūrėju bei priminė, kad Lietuvos kariuomenė – pilietiškumo mokykla.
KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės vadas plk. ltn. A. Gerasimavičius, dabar jau 25 m. dirbantis Lietuvos kariuomenėje, savo karjeros kelią taip pat pradėjo tapdamas savanoriu krašto apsaugoje ir vėliau pasirinko Lietuvos karo akademiją.
Pulkininkas leitenantas susirinkusiems trumpai papasakojo apie savo kelią iki dabar užimamų pareigų, pabrėždamas profesionalumo ir lojalumo svarbą bei kaip jis supranta pilietiškumą ir kodėl tai taip svarbu. Taip pat pritarė, kad pilietiškumo ugdyme yra svarbi pagarba šeimai ir šaliai.
Jis paaiškino, kas yra kariūnas, apibūdino karo misiją Afganistane, atkreipė dėmesį į savanorystę, jos privalumus ir palinkėjo jaunimui rasti laiko padėti kitiems, ypač pabrėždamas renginio pavadinime esantį žodį „veik“.
Renginį užbaigė profesorius P. Bielskis, suvaidinęs monospektaklį apie Žemaičių vyskupą, švietėją ir rašytoją, lietuvių literatūros prozos pradininką M. Valančių, kuris akcentavo meilę gimtinei, motinai ir vaikams.
Spektaklio įtaigą didino autentiški tekstai, pasakyti tikra žemaičių tarme, kartais stabtelint ir paaiškinant jau nebevartojamus žodžius.
Susirinkusieji turėjo galimybę užduoti klausimus pranešėjams ir su jais pabendrauti.
Renginio organizatoriai dėkoja visiems pranešėjams ir kviečia į kitą renginį, skirtą jaunimo verslumui ugdyti, kuris įvyks jau šį antradienį, tęsiant renginių ciklą jaunimui „Ateik. Išgirsk. Veik“.
Antradienį, lapkričio 22 d., Palangos miesto viešojoje bibliotekoje savo motyvuojančiomis sėkmės istorijomis dalinsis jaunieji verslininkai.
Kulinaras iš Taujėnų R. Galvonas kalbės apie tai, kaip savo pomėgį paversti verslu. Vaikinas šiuo metu mokosi Kaune, o visą likusį laiką skiria savo verslui. Dabar jau emancipuotas septyniolikmetis yra internetinio kulinarinio realybės šou „Virtuvės mitų griovėjai“ nugalėtojas ir turi asmeninę rubriką žurnale „Verdu ir kepu“.
Kitas pranešėjas – įmonės „Whatagraph“ savininkas ir vadovas J. Malinauskas.
Tai vienas iš perspektyviausių startuolių Baltijos šalyse (žurnalo Forbes nominacija, 2016 m.). Praėjusiais metais jis pateko į Top 10 startuolių sąrašą Lietuvoje ir buvo atrinktas į „Rockstart“ akseleratorių, iš daugiau kaip 600 startuolių Europoje.
Šiais metais konferencijoje „Switch!“ (Baltijos regione vykstančiame informacinių technologijų bei verslumo renginyje), organizuotame „Pitch competition“, iš 25-ių dalyvių „Whatagraph“ užėmė 1-ą vietą. Taip pat jaunimo verslumą skatinančio konkurso „Užaugink verslo idėją“ laimėtojas bei Klaipėdos mero įvertintas ir apdovanotas „Metų iniciatyva“, už mieste įkurtą bendradarbystės centrą. Jo sėkmės istorija vadinsis: „Čia gali būti TAVO istorija“.
Trečioji renginio pranešėja palangiškė, restorano „A-petit“ savininkė ir vadovė Milda Gecienė.
Tuo metu, kai atidarė restoranėlį, ji dar spėjo apsiginti magistro laipsnį Klaipėdos universitete ir pagimdyti sūnų, tad jos manymu, labai norint, galima viską suderinti.
Milda užsiminė, kad šiuo metu yra ruošiamasi atidaryti naują gastropub-ą Palangoje.
Jos sėkmės istorija vadinsis „Šeima“.
Registracija į renginius svetainėje (http://ateikisgirskveik.wixsite.com/mysite) arba renginio „Facebook“ paskyroje.
Jolanta GRICEVIČIŪTĖ
Renginio koordinatorė
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Jau kitą savaitę, gruodžio 9-13 d., 16-19 val. Palangos jaunimo ir savanorystės centro jaunimo erdvėje „Be stogo“ prasideda ir vyks Gerumo mugė.
Erazmus + jaunimo mainų programa – galimybė tobulėti ir mokytis iš bendraamžių
2024 10 30 | Rubrika: Miestas
Siekiant ugdyti jaunų, 14-18 metų amžiaus, žmonių susidomėjimą aktualioms jaunimo temomis vietos, Europos ir pasaulio lygmenimis, Palangos jaunimo ir savanorystės centras kartu su partneriais iš Danijos bei Vokietijos įgyvendina Erasmus + jaunimo mainus „The Wiev“.
Rugpjūčio 1 d. - renginys, skirtas paminėti Lietuvos ir Šveicarijos draugystę
2024 07 24 | Rubrika: Miestas
Finansų ministerija kviečia švęsti Šveicarijos nacionalinę šventę, o taip pat Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programos atidarymą.
Socialinių darbuotojų dienai skirtas renginys
2023 09 21 | Rubrika: Miestas
Ką saugojo trisdešimt penkis metus? Neslėpė, o vis dalino ir dabar dalins kovo 18 dieną 16 valandą Kurhauze.
Palangos atviroje jaunimo erdvėje "Be stogo" vyks jaunimui skirtas renginys
2022 09 21 | Rubrika: Miestas
Sekmadienį nutieskime gyvą grandinę nuo J. Basanavičiaus gatvės pradžios iki pat jūros tilto pabaigos. Rinkimės 18.45 val. vienoje iš trijų susitikimo vietų – ties Basanavičiaus g. ir Vytauto g. sankryža, ant Palangos tilto ir J. Basanavičiaus g. ir Birutės al. sankirtoje. Šventojoje rinkimės prie skulptūrinės kompozicijos „Žvejo dukros“.
Paskutinis renginių ciklo „Ateik. Išgirsk. Veik“ renginys, skirtas verslumui ugdyti
2016 12 05 | Rubrika: Miestas
Gruodžio 6 d. įvyks ketvirtasis asociacijos „Ateities specialistų klubo“ organizuojamas renginys, skirtas jaunimo verslumui ugdyti, kuris užbaigs renginių ciklą „Ateik. Išgirsk. Veik“.
Renginys, skirtas jaunimo verslumui ugdyti
2016 11 21 | Rubrika: Miestas
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyrius renginių ciklą „Ateik. Išgirsk. Veik“ lapkričio 15 d. pradėjo pilietiškumui skirta tema „Kodėl svarbu būti pilietišku?“.