Privatus paplūdimys Palangoje – dar negreit

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-07-04
Peržiūrėta
2154
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kiekvieną vasarą atvykstantys poilsiauti į Palangą tikisi pamatyti, ką naujo siūlo didžiausias Lietuvos kurortas. Tačiau, kaip ir kasmet, juos pakelėse sutinka siūlantys apgyvendinimo paslaugas, kurorto gatvėse karaliaujantys prekeiviai, o paplūdimiuose nuo ryto iki vakaro zujantys nelegalai, įkyriai siūlantys čeburekus. Be abejo, pajūryje miesto Savivaldybė yra numačiusi  keletą viešųjų konkursinių vietų palapinėms, kuriose galima atsigaivinti gėrimais bei užkąsti, tačiau elementarių paslaugų, kaip daiktų saugojimas ar įvairiausių paplūdimio reikmenų nuoma, kol kas nėra.

 

Tik užsiminta

Pradėjus domėtis, ar miesto valdžia svarstė klausimą dėl privataus paplūdimio atsiradimo, Palangos savivaldybės klerkų aiškinimu, buvo užsiminta, jog vertėtų, kad toks paplūdimys atsirastų. Tačiau idėja kol kas neįgyvendinta. Mero patarėjos Nijolės Steponavičiūtės teigimu, patirties galima pasisemti iš kaimyninės Vokietijos, kurioje yra privatūs paplūdimiai. 

 

Svajonių paplūdimys

Palangos miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojo Broniaus Martinkaus nuomone, tokio paplūdimio seniai reikia. „Civilizuotai įrengtą paplūdimį įsivaizduoju taip, jog už tam tikrą mokestį būtų užtikrintas mano saugumas, išlipus iš jūros galėčiau nusiprausti po dušu, o užsimanius kokteilio, man jis būtų pristatytas iš baro. Be to, po paplūdimį nelakstytų įkyrūs prekeiviai bei nesitrintų renkantys butelius, visą dieną nebumbsėtų iš garsiakalbių reklama,“ – apie tokio paplūdimio būtinybę kalbėjo B.Martinkus. Tačiau, anot jo, svarbiausia problema - ar teisiškai įmanoma aptverti paplūdimio ruožą, nes ir jūros kažkokia dalis turi būti atitverta.

 

Sovietmečiu platesnis spektras paslaugų

Direktoriaus pavaduotojas B.Martinkus prisiminė, jog sovietmečiu priekopėje veikė net trys dušines, buvo vandentiekis, paplūdimio reikmenų nuomos punktai, kurie siūlė ne tik gultus, skėčius, pripučiamus čiužinius, plaukmenis bei nardyti skirtą įrangą, bet ir sportinį inventorių. Jis sakė pripažįstąs, kad praeityje kurorto paplūdimiuose paslaugų spektras, gal ne tokių ekstremalių, kaip pramogavimas ant „bananų“ ar vandens motociklais, buvo labai platus. Anot palangiškio, įrengtose saugojimo kamerose net buvo galima saugiai palikti daiktus. Šiandien to nėra.

 

Rengs specialųjį planą

Pasak B.Martinkaus, kad teikiamų paslaugų nepakanka, negali niekas paneigti. Pasak direktoriaus pavaduotojo, miesto vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas yra numatęs parengti paplūdimių specialųjį planą, kuriame būtų numatytos ir prekybos vietos bei konkrečiai apibrėžta, kokia veikla pajūrio zonoje turi būti vystoma. Jo nuomone, minėtas planas turi būti apsvarstytas su bendruomenės atstovais, kurie turėtų aktyviai pareikšti savo nuomonę bei pasiūlymus.

 

Paslaugos skurdokos

Pasiteiravus nuomonės Palangos miesto vandens motociklų klubo direktoriaus Tomo Žulkaus, kuris ne vienerius metus dirba kurorto paplūdimiuose, pastarasis taip pat pritarė, kad kurorte galėtų atsirasti privatus paplūdimys. Pavyzdžiui, teritorijoje už Gelbėjimo stoties. „Juk gyvename dvidešimt pirmajame amžiuje, tačiau pasiūlyti pasiturinčiam poilsiautojui civilizuotų paslaugų negalime. Paslaugų spektras, kurį dabar siūlome, skurdokas“, - sakė klubo direktorius. Pasak jo, pavyzdžiui, miesto Savivaldybė išduoda leidimus gultams nuomoti, tačiau ši paslauga tarp poilsiautojų populiarumu nepasižymi, o prie Gelbėjimo stoties veikianti pirtis lankytojų stoka nesiskundžia.

 

Idėjų yra

„Šiandien atsirado naujovė – pajūriu maurojantis išvežiojamosios prekybos įrenginys, siūlantis  šerbetą. Prie centrinės Gelbėjimo stoties besiilsintys rusai teiraujasi ne tik gultų, bet ir kur palikti daiktus bei daugelio kitų paslaugų. Verslininkai idėjų turi daug, tarkime, apšviesti paplūdimio ruožą nuo jūros tilto iki centrinės Gelbėjimo stoties. Deja, kai kurortas visu pajėgumu dirba vos du mėnesius bei nėra garantijos, kad investicija atsipirks, taip ir klaidžiojame pajūriais tamsoje. Jei verslininkas žinotų, kad gali keletą metų vystyti veiklą, tai problemų nebūtų. Tačiau miesto Savivaldybės rankos surištos, koją kiša įvairiausi įstatymai bei reglamentai. Lėšų nėra užbaigti Gelbėjimo stoties statyboms, tai iš kur miestui gauti pinigų tokiam pajūrio apšvietimo projektui įgyvendinti,“- apgailestavo dėl sudėtingo laikmečio T.Žulkus.

 

Planą privalu rengti

Pasak T.Žulkaus, ateityje, kai bus užbaigta naujoji centrinė Gelbėjimo stotis, įrengti daiktų saugojimo kameras vertėtų, nes išties poilsiautojas, norėdamas išsimaudyti, neranda kitos išeities, kaip daiktus palikti saugoti kaimynui. Tai nenormalu. Taip pat jis pritarė, kad reikalingas paplūdimių specialusis planas, nes, kaip miesto Savivaldybė nustatė tas pačias palapinių vietas,  nesikeičiančias dešimtmetį, taip ir dirbama iki šiol. Be to, T.Žulkaus manymu, reiktų numatyti, kad minėtose palapinėse būtų teikiamos ne tik maitinimo paslauga pagal suderintą asortimentą, bet ir suteikti galimybę gyvuoti tokioms būtinoms paslaugų rūšims, kaip daiktų saugojimas ar net nuomoti paplūdimio inventorių. Taip pat turėtų būti numatytos vietos norintiems pramogauti vandens motociklais, banglentininkams bei kitų vandens sporto šakų atstovams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė kviečia registruotis privataus apgyvendinimo įstaigų teikėjus, norinčius pasiūlyti turimų apgyvendinimo patalpų nuomą Pasaulio lietuvių sporto žaidynių dalyviams.


Praėjusią savaitę nakvynę viename kurortinio miesto viešbutyje buvo galima užsisakyti už 96 eurus, o dabar jau tektų pakloti 1,7 karto daugiau.


Tik dabar suskubę organizuoti paskutinį vasaros savaitgalį pajūryje ar kitame Lietuvos kurorte poilsiautojai dar spės tai padaryti.


Lapkričio 30-ąją, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė apdovanojo keturiolika Lietuvos savivaldybių Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą. Palangos tarp nominančių nėra, tačiau PT primena, kad 2017 metų vasarą už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė jau trečiąjį...


Iš lietingosios Airijos į Lietuvą dviem savaitėms pailsėti sugrįžo Eglė ir Tomas, rašo delfi.lt Pora vieną savaitgalį skyrė atostogoms prie jūros, tačiau kodėl po viešnagės pajūryje emigrantams mielesni išlieka Airijos paplūdimiai.


Nuo gegužės 11 dienos Palangoje bus vėl galima teikti apgyvendinimo paslaugas – tokį sprendimą priėmė šiandien, balandžio 29 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Kurorto verslininkai keikia „baisią“ liepą, bet orų žinovai gūžčioja: liepa, net ir tokia- vėsi ir lietinga- gan artima „tradicinėms“ Lietuvos liepos mėnesiui. Koks vis tik kurorto verslininkams buvo praėjęs mėnuo? Saule nušvitusi rugpjūčio pradžia žada pragiedrinti ir niūriausias prognozes šiai vasarai .


Tarp verslininkų ir miesto valdžios kyla aistros dėl išvežiojamosios ir išnešiojamosios prekybos. Vadinamuosius mobiliuosius prekeivius, kurie tegali verstis išvežiojamąja ir išnešiojamąja prekyba, savivaldybės konkursus stacionariai pliažo prekybai – tai yra  prekyba palapinėse – laimėję verslininkai juos vadina akiplėšomis....


Privatus paplūdimys Palangoje – dar negreit

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 07 04 | Rubrika: Miestas

Kiekvieną vasarą atvykstantys poilsiauti į Palangą tikisi pamatyti, ką naujo siūlo didžiausias Lietuvos kurortas. Tačiau, kaip ir kasmet, juos pakelėse sutinka siūlantys apgyvendinimo paslaugas, kurorto gatvėse karaliaujantys prekeiviai, o paplūdimiuose nuo ryto iki vakaro zujantys nelegalai, įkyriai siūlantys čeburekus. Be abejo, pajūryje miesto Savivaldybė yra numačiusi  keletą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius