Paskolų finansavimas – kaip tai veikia?

Palangos tiltas, 2023-06-22
Peržiūrėta
1422
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paskolų finansavimas – kaip tai veikia?

Vartojimo paskolos bei greitieji kreditai – Lietuvoje ypač populiarios finansinės paslaugos.

Nemaža dalis lietuvių renkasi šių priemonių pagalbą, kai prireikia patenkinti vieną ar kitą poreikį – nuo naujo kompiuterio iki naujos transporto priemonės.

Tiesa, pastaraisiais metais vis sparčiau populiarėja kitoks paskolų teikimo būdas – tarpusavio skolinimasis. Šis modelis ne tik suteikia geresnes sąlygas pasiskolinti norintiems asmenims, bet ir leidžia visiems norintiesiems finansuoti paskolas bei iš to uždirbti.

Tačiau ar toks uždarbio būdas – pelningas? Bei kokią riziką teks prisiimti? Kalbame su Financer.com Lietuva ekspertais.

Kas yra tarpusavio skolinimas?

Tarpusavio skolinimas (P2P) – paskolų teikimo būdas, kai reikiamą sumą finansuoja ne kreditorius, o investuotojai (dažniausiai - fiziniai asmenys). 

Šiuo atveju, kreditorius veikia kaip tarpininkas tarp investuotojų ir skolininkų – tarpusavio skolinimo platforma tikrina paraiškas, sudaro sutartis, kaip ir investuotojams pateikia paskolas finansavimui.

Įdomu tai, jog vieną paskolą gali finansuoti dešimtys, ar net šimtai investuotojų – dėl to šių platformų taikomas minimalios investicijos dydis yra itin žemas, tarp 5 – 10 eurų.

Financer.com Lietuva pašnekovai sako, jog tarpusavio skolinimasis turi svarių privalumų – nuo lankstesnių sąlygų iki aukštesnio skaidrumo, platesnių galimybių gauti paskolą.

Vis dėlto, viena svarbiausių naudų tenka investuotojams – tai yra galimybė uždirbti solidžios grąžos.

Kiek įmanoma uždirbti?

Financer.com Lietuva atstovai sako, jog investavimas į paskolas yra ganėtinai pelningas, lyginant su alternatyviais investavimo būdais, kaip indėliai ar N.T. projektų finansavimas.

Anot pašnekovų, vidutiniškai, investuojant į paskolas galima tikėtis nuo 11% siekiančios grąžos, o neretai uždirbama grąža siekia ir 15 – 18% per metus.

Pašnekovai teigia, jog siūloma grąža priklauso nuo daug skirtingų aspektų, su kuriais investuotojai gali susipažinti dar prieš padarydami investiciją – tai gali būti paraiškovui priskirta rizikos kategorija, paskolos suma, grąžinimo terminas ir kiti ypatumai.

Bet kuriuo atveju, paskolų finansavimas dažnam investuotojui yra pelningas – rezultatai neretai viršija investicinius fondus, kaip ir yra ženkliai geresni už terminuotusius indėlius, obligacijas, bei daugelį kitų produktų.

Tiesa, Financer.com atstovai taip pat sako, jog su didesne grąža yra prisiimama ir aukštesnė rizika, tad nevertėtų investuoti aklai – svarbu suvokti finansavimo procesą bei jo ypatumus. 

Investavimas į paskolas – kaip tai veikia?

Paskolų finansavimo procesas – ganėtinai paprastas. Kalbinami Financer.com žinovai sako, jog norintis investuoti žmogus gali įdarbinti savo lėšas per mažiau nei valandą.

Pašnekovai sako, jog investavimo procesą galima išskirti į tris žingsnius – registraciją, paskolos išsirinkimą (investicijos padarymą), bei kapitalo susigrąžinimą (kartu su grąža).

Visų pirma, norinčiam investuoti asmeniui reikia prisiregistruoti prie tarpusavio skolinimo platformos. Tam taip pat privalu patvirtinti savo tapatybę, pereiti KYC klausimyną. Patvirtinus paskyrą, galima įnešti lėšų, kurios bus naudojamos investavimui.

Sekantis žingsnis – išsirinkti tinkamą paskolą bei investuoti. Financer.com atstovai sako, jog dažniausiai P2P platformos suteikia prieigą prie šimtų skirtingų investicinių galimybių, tad svarbu įsigilinti į rizikingumo kategoriją, terminą bei kitus aspektus, bei išsirinkti tą paskolą, kuri atitiktų investuotojo strategiją ir tikslus.

Išsirinkus tinkamą paskolą finansavimui, reikia nuspręsti, kokia suma investuoti. Svarbu nepamiršti, jog minimalus investicijos dydis žemas, tad verta diversifikuoti savo portfelį bei kapitalą paskirstyti per daug skirtingų paskolų.

Paskutinis žingsnis – gauti mokėjimus iš anksto nustatytais terminais, bei susigrąžinti kapitalą (kaip ir susirinkti palūkanas).

Financer.com atstovai sako, jog jei skolininkas vėluotų grąžinti lėšas, pati P2P platforma įsipareigoja rūpintis investuotojų interesais bei grąžinti lėšas – tai gali būti įvykdoma per vadinamą ,,BuyBack“ garantiją, ar išieškojimo procesus.

Investavimo rizika

Be abejonės, investavimo rizika yra vienas svarbiausių aspektų, į kurį būtina atsižvelgti prieš priimant investicinį sprendimą.

Financer.com Lietuva atstovų nuomone, paskolų finansavimą galima priskirti vidutinio rizikingumo investiciniams produktams.

Ekspertai sako, jog iš vienos pusės, paskolų finansavimas tikrai gali atnešti tam tikrų netikėtumų – skolininkas gali vėluoti sumokėti įmokas ar mokėti nereguliariai, o kartais net tapti nemokiu.

Tačiau iš kitos pusės, dauguma tarpusavio skolinimo platformų savo investuotojams siūlo ,,BuyBack“ garantiją – įsipareigojimą išpirkti skolas bei grąžinti lėšas, jei skolininkas nemokėtų įmokų nustatytą dienų skaičių (dažniausiai – 30 arba 60 dienų).

Pašnekovų nuomone, dėl šio apsaugos mechanizmo paskolų finansavimas ir tampa toks populiarus – nors dalis investuotojų gali susidurti su įmokų vėlavimais, vis dėlto jų kapitalas dažniausiai yra apsaugotas platformos garantijomis.

Ar verta investuoti?

Paklausti, ar verta investuoti į paskolas, Financer.com atstovai sako, jog atsakyti į šį klausimą gali tik pats investuotojas.

Financer.com Lietuva atstovai sako, jog prieš priimant investicinį sprendimą, yra svarbu įvertinti priimtiną riziką prarasti kapitalą, savo investavimo strategiją bei atidžiai išanalizuoti pačius investicinius produktus.

Vis dėlto, paskolų finansavimas – sparčiai populiarėjantis investavimo būdas, investuotojus viliojantis aukšta grąža, mažu minimalios investicijos dydžiu, bei automatinio investavimo įrankiais.

Svarbiausia yra įvertinti visas susijusias rizikas, bei pasvertai išskirstyti savo portfelį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar jūsų vaikas sunkiai taria tam tikrus garsus ar turi kalbėjimo sunkumų? Esate ne vieni. Daug tėvų susiduria su vaikų kalbos ir tarimo iššūkiais, ir nors tai gali būti nerimą kelianti situacija, yra gerų naujienų. 


Vartojimo paskolos bei greitieji kreditai – Lietuvoje ypač populiarios finansinės paslaugos.


Europos centrinis bankas (ECB) nuosekliai didina bazines palūkanų normas, o tai turi įtakos ir EURIBOR didėjimui, todėl bankų klientai vis dažniau susimąsto apie savo būsto paskolų įmokas.


Nuo 2022 m. birželio 7 d. Antano Mončio namų-muziejaus prieigose veikia lauko paroda "Lenkija ir Lietuva - kartu vardan laisvės". Paroda  veiks iki liepos 18 d.


Stebint per sutelktinį finansavimą į nekilnojamąjį turtą investuojančius žmones, matyti, kad šiomis savaitėmis jie elgiasi kur kas ramiau, nei elgėsi prieš du metus, tik prasidėjus Covid-19 pandemijai. Geru pavyzdžiu tapo vieno projekto Palangoje finansavimas.


Klausiame ekspertų apie limfodrenažinį masažą ir galimą naudą jūsų sveikatai.


Turbūt vienas šviežiausių Lietuvoje įsikūrusių bankų – specializuotas paskolų ir indėlių bankas „ Fjord Bank “. Bankų veikla reguliuojama daugybės institucijų, jiems keliami kitokie pradinio kapitalo reikalavimai, todėl naujo banko atsiradimas – retas įvykis. „Fjord Bank“ komanda turi kiek kitokius veiklos principus ir siekia būti objektyviu patarėju finansų klausimais, o ne primygtinai...


Miesto meras Šarūnas Vatikus savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook pasidalijo džiugia žinia - skirtas finansavimas Palangos senosios gimnazijos renovacijai.


Pernai Palangos kredito unija (PKU) išdavė paskolų dviem milijonais litų (580 tūkstančiais eurų) daugiau nei 2013 metais. Tai – ne tik Palangos verslo geros sveikatos požymis, bet taip pat ir ženklas, kad PKU palangiškiams yra patikima kredito įmonė. „Ypač džiugina, kad tai pavyko pasiekti unijai prisitaikius prie priežiūrą vykdančio Lietuvos centrinio banko griežtų...


Artėjant gražiausioms metų šventėms Palangos kredito unija kviečia gyventojus pasinaudoti specialia paskolų akcija „Neribokite savo norų!“. Akcijos metu Palangos kredito unijoje bus taikomos draugiškos palūkanos vartojimo paskoloms (nuo 8 iki 10 proc. metinių palūkanų).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius