Paminėjo Lietuvos laisvės armijos sukaktį

Palangos tiltas, 2016-12-19
Peržiūrėta
2495
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paminėjo Lietuvos laisvės armijos sukaktį

Lietuvos laisvės armijai – 75 metai. 1941 m. gruodžio 13 d. ankstyvą rytą, kai Vilniaus miestą dar gaubė nakties šešėliai, dvylika patriotiškai nusiteikusių jaunų karininkų su atsargos vyr. leitenantu Kaziu Veverskiu prisiekė tardami rūsčius priesaikos žodžius. Tai liko Gedimino pilyje Vilniuje. Tai buvo Lietuvos laisvės armijos (LLA) įkūrimo pradžia.
Nuo pat įkūrimo dienos Lietuvos laisvės armija buvo slapta politinė karinė organizacija, teikianti prioritetą ginkluotai kovai, siekiant tautos nepriklausomybės. Ji taip pat buvo Lietuvos kariuomenės teisių perėmėja, vėliau – partizaninio karo pradininke ir tęsėja.
Lietuvos laisvės armijos įkūrėjas K. Veverskis žuvo 1944 metais gruodžio 23 dieną ant tilto per Nevėžį ties Raudondvariu, vežant nelegalią antisovietinę spaudą. Jis pateko į stribų ir kagėbistų pasalą. Bėgant buvo mirtinai sužeistas. Dabar K. Veverskio žūties vietoje stovi paminklas. Šioje vietoje gruodžio 17 dieną ir rinkosi šauliai savanoriai bei žuvusiųjų dėl Lietuvos laisvės artimieji iš daugelio Lietuvos vietovių. Iš Palangos buvo atvykę Palangos jūros šaulių kuopos delegacija.
Lygiai 11 valandą pagerbimo ceremonija prasidėjo padėjus prie paminklo gėlių. Po to buvo sugiedotas tautiškas himnas ir visi drauge įsiamžinome.
12.30 val. Kauno Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už žuvusius Lietuvos laisvės kovotojus. Joms pasibaigus L. K.Kauno įgulos karininkų ramovėje (A. Mickevičiaus g. 19) vyko LLA 75-mečio proga surengti apdovanojimai bei koncertas – patriotiškas dainas atliko Kauno šaulių choras.
Apdovanojimai už nuopelnus sąjungai ir tėvynei buvo įteikti ir Palangos jūros šaulių kuopos nariams: vadui Adolfui Sendrauskui, Algirdui Montvydui, Petrui Neverauskui. Visi vėliau vaišinosi kareiviška koše, karšta arbata, kava ir sausainiais.
Esam dėkingi Klaipėdos karo įgulos vadovybei už suteiktą mums pagalbą skiriant mini autobusiuką, esame dėkingi ir tam jaunam kariui, kuris vairavo tą transporto priemonę, už malonų bendravimą.

Petras NEVERAUSKAS
Palangos jūros šaulių būrio vadas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Festivalis „Myliu Palangą 2024“ šį savaitgalį bus neabejotinai ypatingas – miestas šiemet mini 200 metų sukaktį, kuomet Palangos valdą įsigijo grafai Tiškevičiai ir pradėjo čia kurti kurortą,tad šiai garbingai giminei šventėje bus skiriamas didelis dėmesys.


Mielieji, kokie svarbūs ir prasmingi mūsų 32-eji laisvės metai! Tą gerai matome, stebėdami Ukrainos kovą už savo teisę į laisvę. Per tuos metus daug pasiekėme ir patyrėme.


Sekmadienį Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos išskirtinės šv. Mišios – maldos namai mini 110 metų sukaktį. Ta proga palangiškiams ir kurorto svečiams bus atvertas ir bažnyčios bokštas, kuriame jau įrengta apžvalgos aikštelė.


Palangos šauliai savaitgalį Plateliuose kartu su atvykusiais iš visos Lietuvos minėjo Lietuvos karininko, Lietuvos laisvės armijos Žemaičių legiono vado Jono Semaškos – Liepos 70-mečio žūties metines.


Lietuvos laisvės armijai – 75 metai. 1941 m. gruodžio 13 d. ankstyvą rytą, kai Vilniaus miestą dar gaubė nakties šešėliai, dvylika patriotiškai nusiteikusių jaunų karininkų su atsargos vyr. leitenantu Kaziu Veverskiu prisiekė tardami rūsčius priesaikos žodžius. Tai liko Gedimino pilyje Vilniuje. Tai buvo Lietuvos laisvės armijos (LLA) įkūrimo pradžia.


Praėjusį šeštadienį pirmą kartą organizuotas pėsčiųjų žygis aplink Platelių ežerą dviračių takais, aplankant Antrojo pasaulinio karo įvykių istorines vietas Platelių apylinkėse, siekiant paminėti Lietuvos laisvės armijos (LLA) 75-metį. Šiame žygyje dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės...


Praėjusią savaitę Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ šventė 35-ių metų sukaktį. Su gražia švente darželio kolektyvą ir vadovę Iloną Milkontę sveikino Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri perdavė mero Šarūno Vaitkaus padėkas ilgametę patirtį turinčioms pedagogėms, jų padėjėjoms ir kitiems kolektyvo nariams.


Šeštadienį Klaipėdoje, Skulptūrų parke, minint Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) 3-iosios rinktinės 92-ąsias įkūrimo metines, aidėjo Tautiška giesmė bei buvo priimtos naujų šaulių priesaikos ir jaunųjų šaulių iškilmingi pasižadėjimai.


Penktadienio vakarą į jaukią Palangos miesto bibliotekos salę rinkosi tie, kurie žino ir myli „Mostas“ dailininkus bei jų darbus. Čia atidaryta devynioliktąją sukaktį šventusios kūrybinės grupės paroda simboliniu pavadinimu „Išpažintas laikas“.


Spalio 22-ąją mokykla-darželis „Pasaka“ subūrė gausų būrį palangiškių, kurie sveikino mokymo įstaigą 25 metų sukakties proga. „Paskendę“ gėlių jūroje, apsupti vaikų krykštavimo susirinkusieji itin išradingai ir linksmai atšventė gimtadienį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius