Palangos Tau pasirašė bendradarbiavimo sutartį Rygoje

Palangos tiltas, 2017-04-13
Peržiūrėta
2067
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Tau pasirašė bendradarbiavimo sutartį Rygoje

Trečio amžiaus universiteto tarybos nariai, aktyvūs klausytojai, kartu su savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, Švietimo pagalbos tarnybos direktore Vilma Želviene ir TAU kuratore Inga Vaitkiene neseniai lankėsi pavasarėjančioje Rygoje.Čia susitikome su praėjusią vasarą pas mus viešėjusiais Rygos aktyviųjų senjorų aljanso „RASA“ aktyvistais ir vadovais.
Susitikimo metu Rygos RASA ir Palangos TAU atstovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, patvirtinančią kultūrinį ir socialinį bendravimą pasitinkant Latvijos ir Lietuvos valstybių šimtmečių jubiliejus.
Rygos senjorų sambūris vienija apie 800 sostinės senjorų ir vadovaujantis šūkiu „Gyvenk su džiaugsmu!” dalyvauja pačiose įvairiausiose veklose.Aljanso vadovė Terezija Mackare plačiai supažindino su visa aktyviųjų senjorų veikla, parodė filmuotą medžiagą, turimas patalpas, kabinetus. Senjorai plačiai bendrauja su Latvijos vyriausybės atstovais, ministerijų, žynybų vadovais, politikais. Savo patalpose turėjo susitikimą ir su Latvijos prezidentu Raimundu Vėjuoniu. Susitikimuose abipusiais parašais patvirtinami įsipareigojimai teikti visapusišką pagalbą. Senjorų atstovai aktyviai dalyvauja vyriausybės mastu organizuojamose tarptautinėse senjorų konferencijose, kurių viena iš paskutiniųjų – „Senjorai nuolat besikeičiančioje Europoje“. Kasmet tradiciškai švenčia Spalio 1-ąją - Tarptautinę Pagyvenusių žmonių dieną.
Rygiečiai turi akredituotą Mokymo centrą, kur jau apmokyta virš 30.000 žmonių, padeda surasti ir prižiūri užsienio latvių kapus, vykdo įvairius socialinius darbus ir t. t. Yra įkūrę Kontaktų biržą, kur užsiregistravusios 105 senjoros vaikučių priežiūrai, padedant jaunoms šeimoms, neturinčioms mamų ir močiučių Rygoje. Šios senjoros specialiai apmokomos pagal 40 ar 80 val programą. Savo organizuojamuose užsienio kalbų kursuose šiuo metu mokomasi net 7 užsienio kalbų. Nuolat mokomasi kompiuterinio raštingumo, veikia specialūs rankdarbių meno būreliai, kortų klubas. Įkurtas socialinių kompetencijų centras, dirba su pabėgėliais ir t. t. Visas plačias veiklassunku net aprėpti ir aprašyti.
Vasaros metu senjorai kolektyviai daug keliauja, ypač po Baltijos šalis. Prieš įvedant eurą Latvijoje net specialiai vyko į Estiją, kur domėjosi pereinamojo laikotarpio problemomis.
Aljanso senjorai dabar gyvena pasiruošimo Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio jubiliejui, kuris bus švenčiamas 2018 metų lapkritį, nuotaikomis. Latvijos valstybės jubiliejaus programa, kurios pagrindinė žinutė – „Aš esu Latvija“, kaip esminę valstybės vertybę iškelia šalies žmones. Rygos senjorai yra paruošę darbų planą šiai šventei pasitikti. Šiame plane vienas iš pagrindinių darbų – dalyvauti Didžiosios Latvijos žmonių knygos, kuri suskirstyta pagal istorinius – etnografinius regionus – Kuržemė, Vidžemė, Žiemgala, Aukšžemė ir Latgala, pildyme. Ten šeimos, pavieniai žmonės rašo jaudinančius istorinius savo šeimos, giminės pasakojimus, pastebėjimus ir palinkėjimus.
Rygoje aplankėme Nacionalinį Dailės muziejų jau 1905 m. įsikūrūsį neobarokinio stiliaus rūmuose ir šiuo metu turintį netoli 60.000 eksponatų. Pagrindinis muziejaus pastatas – vienas įspūdingiausių istorinio stiliaus statinių buvo rekonstruotas ir naujai pradėjo veikti 2016 m. gegužę. Jį rekonstravo lietuvių ir latvių architektų komanda, pelniusi tarptautinės komisijos prizą už geriausią architektūros darbą 2016 metais ir Latvijos metų statinio Didijį prizą. Lietuvių architektų pasiūlyta permatomų požeminio pastato stiklinių stogų idėja šiuo metu pritraukia, ypač savaitgaliais, tūkstančius muziejaus lankytojų iš visų Baltijos kraštų.
Vakare apsilankėme Latvijos Nacionaliniame operos ir baleto teatre dar 1918 m. įsikūrusiame įspūdingame unikaliame 1863 m. statytame pastate. Čia savo grožiu visada žavi apie 1000 vietų jauki pagrindinė salė su prašmatniais paauksuotais lipdiniais ir didingu sietynu.
Išvyka į „braliukų“ latvių sostinę praturtino žiniomis apie įvairiapusę „RASA“ senjorų veiklą, dar labiau sustiprino abipusius draugystės ryšius ir pasiruošimą valstybės 100-mečio jubiliejui, prapletė bendrą kultūrinį ir pažintinį akiratį.

Nijolė Steponavičiūtė, Palangos TAU tarybos pirmininkė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aštuoniolikmetis Jokūbas Mažionis, žinomos Palangos vaikų krepšinio trenerės sūnus, savo ateitį susiejo su „Ipswich Town“ klubu – Anglijos „Premier“ lygos debiutantai lietuviui pasiūlė profesionalią sutartį.


Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Ukrainos Kyjivo srities Borodyankos miesto tarybos atstovas Viktor Romanyuk ir Bučos meras Anatolijus Fedoruko pasirašė memorandumą.


Šiandien (birželio 10 d.) Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos nacionalinis dailės muziejus direktorius Arūnas Gelūnas pasirašė naują tarpusavio bendradarbiavimo sutartį, numatančią daug miesto ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, kuriam priklauso ir Palangos gintaro muziejus, sąlyčio taškų kultūros srityje.


Antradienį futbolo akademijos „Gintaras“ techninis direktorius Marselis Balasanovas susitiko su Klaipėdos Universiteto rektoriumi prof. dr. Artūru Razbadausku bei KU Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Banga Balnaite–Stoniene.


Vilniuje šiandien Palanga pasirašė sutartį dėl Šventosios uosto statybos II etapo darbų finansavimo.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos kariuomenės (LK) Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Aristidas Gerasimavičius ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį.


Trečio amžiaus universiteto tarybos nariai, aktyvūs klausytojai, kartu su savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, Švietimo pagalbos tarnybos direktore Vilma Želviene ir TAU kuratore Inga Vaitkiene neseniai lankėsi pavasarėjančioje Rygoje.Čia susitikome su praėjusią vasarą pas mus viešėjusiais Rygos aktyviųjų senjorų aljanso „RASA“ aktyvistais ir...


Pirmadienį Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Liachovičius ir Klaipėdos universiteto Baltijos istorijos ir archeologijos instituto direktorė doc. dr. Silva Pocytė pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šia sutartimi numatoma surengti mokslinę konferenciją „Palangos žydai. Išnykusi miesto bendruomenės dalis“, kuri įvyks kitų metų rugsėjo 4 d....


Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį Palangoje lankėsi Lenkijos miesto Ustkos savivaldybės, su kuria dar 2006-aisiais metais pasirašyta dviejų miestų bendradarbiavimo sutartis, delegacija, kurios sudėtyje buvo Ryszard Kwiatkowski, Ustkos miesto savivaldybės mero pavaduotojas, Teresa Świeboda, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narė, Piotr Wójcik, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narys...


Palangos miesto savivaldybės Peticijų komisijoje pripažinta, jog šį rudenį mitingavusių palangiškių parengtoje peticijoje reikalavimas  nutraukti sutartį  su UAB „Litesko“, pagrįstas. Regis, turi būti startas nutraukti neskaidriai ir netinkamai vykdomą sutartį, tačiau aktyvioji bendruomenės dalis pradėjo pagrįstai nuogąstauti, kad valdžia vilkina priimti sprendimą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius