Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ – ekologinė konferencija

"Palangos tilto" informacija, 2019-12-04
Peržiūrėta
2306
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Augantis visuomenės ekologinis sąmoningumas lemia didėjantį dėmesį aplinkosaugai, atsakingesniam vartojimui ir atliekų perdirbimui. Kartu ryškėja ir ekologinio vaikų švietimo svarba. Ekspertų teigimu, tvaresnės vaikų gyvensenos įpročius svarbu ugdyti nuo mažų dienų – tik tuomet jie užaugs sąmoningais ir savo aplinka besirūpinančiais piliečiais. Juk vaiko pasaulio pažinimas ir prasideda nuo artimiausios aplinkos – šeimos, savęs suvokimo, darželio, savo gimtojo miesto.
Apie ekologinio ugdymo svarbą, teigiamą vaikų požiūrį į aplinką, gamtą buvo diskutuojama ir dalinamasi gerąja darbo patirtimi respublikinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje ,,Ekologinio sąmoningumo ugdymo geroji darbo patirtis ir naujos įžvalgos“, kurią inicijavo lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ direktorė Rūta Regina Lukaitienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė.
Konferencijos pradžioje sveikinimo žodžius išsakė lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas direktorė Rūta Regina Lukaitienė, pristatė konferencijos dalyvius ir svečius bei palinkėjo visiems gero ir produktyvaus darbo.
Konferencijoje dalyvavo 16 pranešėjų, iš kurių 6 buvo stendiniai pranešimai. Dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų, Tauragės, Gargždų, Kretingos lopšelių-darželių ,,Ąžuoliukas“ ir kviestiniai svečiai.
Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su edukacinėmis programomis, kurias organizuoja Klaipėdos Universiteto botanikos sodas. Darbo patirtimi dalijosi Botanikos sodo direktorė, mokslų daktarė Asta Klimienė. Ji atkreipė dėmesį, kad vykdant edukacines programas, projektus labai svarbu vaikams patirtinės veiklos, kurių metu kiltų klausimai, skatinantys domėtis, analizuoti ir veikti. Veikdami iš vien su kitais jie geba kelti klausimus, padėti vienas kitam, lengviau prisiminti ir įsisavinti įgytas patirtis. Daug informacijos išgirdome apie lapuočių, spygliuočių augalų kolekcijas, žolinius, vaistinius augalus.
Rita Grinienė, aplinkosaugos komunikacijos specialistė iš Vilniaus, pristatė jaunųjų gamtos reindžerių platformą, kuri skirta gamtą mylintiems ir ją pažinti norintiems vaikams. Pasidalino gerąja darbo patirtimi, kaip vykdomi stebėjimai, organizuojami teatralizuoti festivaliai gamtoje, kaip vaikai dalyvaudami kartu su tėvais turi galimybę prisiliesti prie gamtos paslapčių, jos ištakų.
Konferencijoje dalyvavo Renaldas Rimavičius, gamtosauginių mokyklų koordinatorius. Pranešime pristatė gamtosauginių mokyklų programą, apibendrino jų veiklą ir perspektyvas.
Mokytojų pranešimuose buvo akcentuota, kad vaikystėje suformuotas teigiamas emocinis vertybinis santykis su gamta yra svarbus tolesniam ekologinės kultūros ugdymui. Analizuota, kodėl taip svarbu į kasdieninį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymą įtraukti tyrinėjimo, eksperimentavimo elementus, kokią reikšmę jie turi šiuolaikinio vaiko raidai, smalsumui skatinti.
Aptarimo metu visi dalyviai pasidžiaugė gerai organizuota konferencija, įgytomis naujomis patirtimis, žiniomis. O gerą nuotaiką praskaidrino ir nuteikė darbui įstaigos ugdytiniai bei mokytojų vokalinis ansamblis ,,Gilė“.

Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Įtraukiojo ugdymo aktualumas ir iššūkiai yra ypač svarbūs šiandieninėje mokykloje, kai  grupės, klasės tampa vis įvairesnės ir iškelia mokytojams užduotį sukurti tokią  aplinką, kurioje kiekvienas  vaikas jaustųsi vertingas ir priimtas. 


Vakar Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai su žibintų švieselėmis rankose rinkose į baigiamąjį saviraiškos projekto „Eina Saulė aplink dangų“ renginį, šešėlių teatro spektaklį „Saulė ir mėnulis“. 


Balandžio mėnesį Palangos lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas” startavo Palangos miesto savivaldybės finansuojamas saviraiškos projektas „Eina saulė aplink dangų“. 


Saulėtas kovo 7-osios dienos rytas, Palangos lopšelyje-draželyje ,,Ąžuoliukas“ buvo neeilinis...Virė pasiruošimo šurmulys, buvo juntamas jaudulys, nes laukėme atvykstančių svečių.


2024 metų vasario 7 d. lopšelyje-darželyje „Nykštukas‘‘ vyko Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojų metodinė diena - „Ugdymo proceso organizavimas netradicinėse erdvėse‘‘. 


Ketvirtadieni gegužės 11 d. Palangos lopšelyje – darželyje „Pasaka“ startavo eTwinning projektas „Kultūra mus vienija“ (CULTURE BRINGS TOGETHER). Šį projektą įgyvendina „Rudnosiukų“  grupės vaikai. 


Gruodžio 9 d. pakvietėme socialinius partnerius į Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ organizuojamą respublikinę metodinę konferenciją „STEAM ugdymas ikimokyklinėje įstaigoje.


Augantis visuomenės ekologinis sąmoningumas lemia didėjantį dėmesį aplinkosaugai, atsakingesniam vartojimui ir atliekų perdirbimui. Kartu ryškėja ir ekologinio vaikų švietimo svarba. Ekspertų teigimu, tvaresnės vaikų gyvensenos įpročius svarbu ugdyti nuo mažų dienų – tik tuomet jie užaugs sąmoningais ir savo aplinka besirūpinančiais piliečiais. Juk vaiko pasaulio pažinimas...


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ keičiami langai bei durys

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 21 | Rubrika: Miestas

Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ darbuojasi statybininkai – siekiant padidinti energijos vartojimo efektyvumą, čia į plastikinius keičiami pastato langai bei lauko durys.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius