Palangos kirpyklos merdėja arba traukiasi į mokesčių šešėlį

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-12-01
Peržiūrėta
2172
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasaros sezono metu visi tiesiog veržte veržiasi dirbti į Palangą – nesvarbu, ar tai kavinė, ar kirpykla. Tačiau kodėl dingsta tokie norai žiemos metu? Ne tik dėl to, kad žiemą kurortas ištuštėja. Turint omenyje sąskaitas už patentą, už patalpų nuomą, komunalines paslaugas, įskaičiavus išlaidas darbo priemonėms, dingsta bet koks noras dirbti, nes klientų žiemos metu kirpyklos beveik neturi.

 

Sumažino patento dydį iki 960 litų

„Palanga yra lyginama su didmiesčiu, tačiau lyginti nėra ko - būna dienų, kai neturime nei vieno kliento, ar ateina koks vienas, ir tas pats pastovus klientas. Kartais atrodo, kad dirbu vien tam, kad susimokėčiau mokesčius ir priemones, o apie pelną net baisu pagalvoti - jo beveik nėra“,- kalbėjo Virbališkės take įsikūrusio grožio salono „Elegancija“ kirpėja Violeta Kliožerienė.

Šiuo metu Palangoje grožio salono darbuotojos už patentą metams moka 1400 litų, tačiau nuo kitų metų sausio pirmos dienos patentas sumažės iki 960 litų per metus. Jau ne kartą Palangos miesto grožio salonų darbuotojos rinko parašus su prašymais mažinti patento dydį, argumentuodamos, jog žiemos metu nėra tiek daug klientų, o mokesčiai visus metus išlieka vienodi.

Praėjusį ketvirtadienį, per Palangos miesto Tarybos posėdį, Tarybos narys Šarūnas Vaitkus pateikė siūlymą kirpėjoms patentą numažinti ne iki 960 litų, o iki 600 litų. Tačiau už šį siūlymą balsavo tik šeši politikai: Šarūnas Vaitkus, Mindaugas Skritulskas, Vaidas Šimaitis, Giedrius Šatkauskas, Marija Ulbienė ir Edmundas Krasauskas. Visi kiti Tarybos nariai arba susilaikė, arba buvo prieš šį siūlymą. Buvo patvirtintas 960 litų patento dydis metams.

„Visi einame į kirpyklas, todėl, manau, daugelis pastebi, kad kirpyklos žiemos metu beveik neturi klientų, o patentas išlieka tas pats. Todėl ir teikiau argumentuotą siūlymą sumažinti patento dydį iki 600 litų“, - kalbėjo Š. Vaitkus.

 

Būti kirpėju Palangoje neapsimoka

Grožio salono „Svetlana“ kirpėjas Artūras sakė, kad iš grožio salono išėjo daug kirpėjų, nes dirbti neapsimoka. „Šiuo metu kirpykloje dirbu aš, kosmetologė ir yra dar viena kirpėja, bet ir ta pati šiuo metu ieškosi darbo užsienyje. Mes turime mokėti už patentą, 1000 litų už nuomą, kurią mokame trise, už komunalines paslaugas, kurios mėnesiui kainuoja apie 100 litų, dar už sveikatos draudimą mokame 72 litus, mokesčiai Sodrai, o kur dar reikalingos priemonės darbui? Klientų skaičius žiemą sumažėja daugiau nei dvigubai“, - pasakojo kirpėjas.

Vytauto gatvėje esančios kirpyklos „Diana“ kirpėjos taip pat skundėsi, jog žiemos metu turi mažai klientų, o visi mokesčiai itin dideli. Moterys minėjo, kad žiemą lankosi tik nuolatiniai klientai, paprastai, palangiškiai, o „atklystančių“ naujų klientų beveik nebūna. Kirpėjos vylėsi, kad patentas bus sumažintas bent keliasdešimt litų, jog nereikėtų dirbti vien tam, kad susimokėtų mokesčius.

Grožio salono „Elegancija“ kirpėja V. Kliožerienė sakė: „Žinau, kad, pavyzdžiui, Šilutėje už patentą per metus kirpėjos moka, regis, 120 litų, kai mes Palangoje panašią sumą mokame už mėnesį. Jokios logikos. Juk Palanga žiemos metu yra „apmirusi“, o jei ir atvyksta daug žmonių per šventes, bet grožio salonuose tikrai neapsilanko“, - kalbėjo V. Kliožerienė.

Kirpėjas Artūras minėjo, kad kai kurios kirpyklos ar grožio salonai yra tiesiog patogiose žmonėms vietose, todėl jiems nekyla grėsmės dirbti nuostolingai. „Pavyzdžiui, mūsų grožio salonas yra gana judrioje, pastebimoje vietoje, su stikliniais langais - žmonės iškart mato, kas ten dirba, kaip atrodo vidus, todėl tai irgi privilioja klientų „iš šalies“. Tačiau ką kalbėti apie kitus grožio salonus, kurie yra įsikūrę vietose, kurias žino tik vietiniai. Ten jau tikrai neužklys nei vienas praeivis“, - svarstė  Artūras.

 

Imasi nelegalaus verslo

Vytauto gatvėje įsikūrusio grožio salono „Bučinys“ darbuotojos taip pat bėdojo dėl didelių mokesčių. „Mes esame aštuonios darbuotojos, tačiau klientų beveik nėra. Mūsų kirpyklos nuoma yra turbūt viena iš brangiausių Palangos mieste, todėl ir yra toks didelis darbuotojų skaičius, kad galėtumėme visos susimokėti už nuomą - daliname ją į aštuonias dalis. Jei čia liktų mažiau darbuotojų, tuomet nuoma išvis būtų nepakeliama. Būna net taip, kad žiemos metu neturi jokio pelno, nes per savaitę ateina vos vienas kitas klientas“, - pasakojo  „Bučinio“ kirpėja Violeta.

 „Šiais metais, regis, jau tris kartus rinkome parašus, tačiau valdžios atsakymai visuomet būna panašūs  - Palanga priskiriama didmiesčiui“, - kalbėjo V. Kliožerienė.

Kai tokie dideli mokesčiai, tikėtina, jog daug kirpėjų dirba nelegaliai savo namuose. „Teko girdėti, kad keletas kirpėjų atsisakė darbo kirpyklose ir dirba tiesiog savo namuose. Arba važiuoja pagal iškvietimus pas savo klientus į namus. Taip yra žymiai pigiau, nors ir nelegalu“, - kalbėjo Artūras.

 „Manau, kad reikia vienytis visoms kirpykloms, grožio salonams ir rinkti vėl parašus tol, kol pasieksime savo – kad į mus būtų atkreiptas dėmesys. Turbūt kol kas per vangiai viską darome, reikia tiesiog įkyriau prašyti. Galbūt prašymai ir maldavimai savivaldybei atsibos?“ - svarstė V. Kliožerienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geriausiai besimokantys Palangos senosios gimnazijos mokiniai puikių rezultatų pasiekia įvairiais būdais: vieni – daug, net papildomai, besimokydami, kiti, priešingai, leisdami sau ir patinginiauti. 


Ne vienam kyla klausimas, o ką veikti, kai jau išvaikščiotas pajūris ir Palangos kurorto pušynai, įkvėpta gaivaus oro, mintys sudėliotos ir norisi kažko naujo ir nepažinto. 


Karantino metu kavinė Palangoje surengė vakarėlį, dalyviai ir organizatoriai bus baudžiami . Policija primena, jog karantino nesilaikantys asmenys ir įmonės gali būti ir bus baudžiami įstatymo nustatyta tvarka.


Palangiškio, bendrovės „Arvega“ vadovo, aktyvaus Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Palangos skyriaus nario Remigijaus Makausko įsitikinimu, į miesto Tarybą išrinktųjų politikų priimami sprendimai turi atitikti miesto bendruomenės lūkesčius, todėl juos priimant reiktų rimtai įsiklausyti į miestiečių nuomonę. Taip, kaip į miesto Tarybą nuo LRLS...


Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe


Vasaros sezono metu visi tiesiog veržte veržiasi dirbti į Palangą – nesvarbu, ar tai kavinė, ar kirpykla. Tačiau kodėl dingsta tokie norai žiemos metu? Ne tik dėl to, kad žiemą kurortas ištuštėja. Turint omenyje sąskaitas už patentą, už patalpų nuomą, komunalines paslaugas, įskaičiavus išlaidas darbo priemonėms, dingsta bet koks noras dirbti, nes klientų žiemos metu kirpyklos beveik neturi.


Sunkiai suvokiama, tačiau kasmet Lietuvoje dingsta tūkstančiai šalies gyventojų. Ne išimtis ir Palanga. Palangos policijos komisariato kriminalinės policijos skyriaus vyresnysis tyrėjas Vaidas Vaškys teigė, kad šiuo metu Palangoje yra trys be žinios dingę žmonės. „Visi iš jų yra vyrai. Kriminalinės policijos pareigūnai visuose miestuose padeda vieni kitiems dirbti, tad į paieškas yra...


Palangos kurorte sezono metu „verda“ gyvenimas, darbo vietų itin padaugėja, o kaip yra žiemos metu? Ar žiemą „atsikratoma“ kai kurių darbuotojų, ar yra „apkarpomos“ jų algos, ar mažinami darbuotojų etatai? Apie visa tai „Palangos tiltui“ pasakojo Palangos kavinių, restoranų, grožio salonų, sporto klubų savininkai.


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Palangos pajūrį „maitins“ vasaros sezono metu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 21 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai smėliu bus pradėti maitinti prasidėjus oficialiam vasaros sezonui. Nors Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros skyrius vykdantis tęstinį projektą, finansuojamą iš ES lėšų, buvo suplanavęs, kad tarptautinį konkursą pavyks paskelbti dar vasarį, tačiau užtruko dokumentų derinimo darbai. Šio projekto vertė  daugiau nei 17 mln. litų. Į šią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius