Pajūrio muzikantų svajonė – privati radijo stotis

Palangos tiltas, 2023-02-01
Peržiūrėta
1563
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Virgilijus Butkus ir Arūnas Lisenka
Virgilijus Butkus ir Arūnas Lisenka

„Maestro Pajūrys“ iniciatyva užgimė tuomet, kai karantino metu, du pajūrio muzikantai ir renginių vedėjai – Arūnas Lisenka ir Virgilijus Butkus svarstė, kuo pakeisti sustojusią renginių ir švenčių organizavimo veiklą. Verslo idėjų paieškos nuvedė į Youtube kanalą, kur gyvos transliacijos įkvėpė svarstyti apie kitokią veiklą.

Muzikuoja ir kuria

Karantinui uždarius renginių verslą, vyrukai pradėjo vykdyti gyvas transliacijas, sulaukusias gausybės sekėjų. Tai įkvėpė pamąstyti apie savo radijo stoties kūrimo galimybes. Šiuo metu „Maestro pajūrys“  vysto socialinius tinklus, pamažu investuoja į naujos įrašų studijos kūrimą, domisi filmų įgarsinimu, vaizdo įrašų kūrimu šeimoms ar verslui. Tačiau pagrindinė muzikantų svajonė yra įkurti radijo stotį Palangoje. Jiems iki savo verslo svajonės realizavimo liko labai nedaug, tiesiog susitvarkyti reikiamus dokumentus, įsigyti dažnį ir papildomą įrangą. Tačiau verslui vystyti reikia lėšų, tad pasibaigus karantino laikotarpiui, jų bandoma uždirbti muzikuojant ir linksminant publiką šventėse. Pajūrio muzikantai vyksta į renginius visoje Lietuvoje, groja vestuvėse, jubiliejuose.

Gelbėja humoro jausmas

„Kiekviena šventė yra unikali, nenuspėjama, gyvai atliekant programą įvyksta įvairių dalykų. Žmonės skirtingi, neretai tenka improvizuoti pagal auditoriją, stebint jų lūkesčius, akis ir muzikinį skonį. Čia gelbėja sukaupta Arūno patirtis radijo stotyse, televizijos laidose, įvairiausi renginiai ir mano humoro jausmas“, – apie savo veiklą atviravo Virgilijus. Anot muzikantų, pastaruoju metu žmonėms labai trūksta pramogų, geros nuotaikos ir linksmesnio žodžio. Vaizdo transliacijos taip pat praskaidrina nuotaiką. Jos skirtos tiems, kas gyvena toli nuo Lietuvos, tačiau yra pasiilgę savo tėvynės, gimtojo miesto ar pajūrio dvasios.

Dirba svajonei

„Į šventes mes atsivežame savo visą garso ir šviesos techniką, būname  pasiruošę gerokai anksčiau, nei  pradeda rinktis svečiai. Pasirodymas vyksta nuo 18 iki 1 val. nakties, tad dirbame tikrai ilgai ir nestandartines valandas. Kaip ir daugelis muzikantų, kai visi ilsisi, mes dirbame“, – pasakojo muzikantas.  Pasak pašnekovo, pradedant savo verslą, įrenginėjant įrašų studiją reikalingos investicijos, įranga, mikrofonai. Verslo finansavimo sistema, kol kas nėra labai lanksti. Norint gauti paskolą plėtrai, tenka įkeisti savo turtą, tad kol kas viską tenka daryti savo jėgomis. „Stengiamės daugiau padirbėti, kad galėtų investuoti į savo ateities planus“, – atviravo Virgilijus. Vyrukai ne tik groja šokiuose, renginiuose, šeimos šventėse, jie teikia diktorių, įgarsinimo paslaugas, esant poreikius reklamuoja produktus. Kol kas įgarsinimo projektai vyksta tik vyriškais balsais, bet, esant poreikiui, jie rastų ir moterišką. Virgilijus į Palangą atvyko iš Radviliškio, jis mokėsi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, ją baigė, o vėliau apsistojo kurorte. Dabar jis neįsivaizduoja savo gyvenimo be jūros.

Dana Lukauskienė,

Musuzinios.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje veiklą pradėjo pirmoji mieste tarptautinė privati „Baltic International School“ mokykla. Iki tol įstaiga veikė kaip darželis, o nuo šiol, plečiantis veiklos apimtims, jau veikia kaip pradinio ugdymo mokykla, skelbiama pranešime žiniasklaidai. 


„Maestro Pajūrys“ iniciatyva užgimė tuomet, kai karantino metu, du pajūrio muzikantai ir renginių vedėjai – Arūnas Lisenka ir Virgilijus Butkus svarstė, kuo pakeisti sustojusią renginių ir švenčių organizavimo veiklą. 


Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28 d. 20:30 val., tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“ kviečia į šventinį Gala koncertą „Palangos koncertų salėje“, kur pirmą kartą pasirodys veržlus, kūrybingas ir nuolat stebinantis Latvijos radijo bigbendas. 


„Palangos tiltas“ – vienintelė Palangos žiniasklaidos priemonė, kuriai buvo skirta Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) parama 2020 metais. „Palangos tilto“ svetainės www.palangostiltas.lt projektui „50 kultūros paveldo vertybių Palangoje“ buvo skirta 2 000 eurų.


Šiandien, penktadienį, Palangoje atidaryta naujoji autobusų stotis. Moderniame komplekse įsikūrė ir didžiausias kurorte „Maxima XX“ prekybos centras.  Stotis užima 545 kvadratinių metrų ploto, įrengta moderni laukimo salė, kurioje yra 70 sėdimų vietų, 16 dengtų peronų, bilietų kasos, tualetai, kompleksas pritaikytas žmonėms su negalia, kurorto svečių patogumui...


Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai artėja prie finišo. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras – lankytojus nustebinsiantis ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas, duris atvers...


Naujoji Palangos autobusų stotis nustebins išskirtiniais sprendimais

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 10 20 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją stotį, kuri duris atvers kiek daugiau nei po mėnesio. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras –lankytojus nustebins ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kartu su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku bei Neringos vadovu Dariumi Jasaičiu antradienį dalyvavo tiesioginėje LRT radijo laidoje, kurios metu diskutavo apie prasidedantį kurortinį sezoną bei visų trijų pajūrio miestų pasirengimą vasarai.


„Kas geriau – darželis ar privati auklė?“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 05 03 | Rubrika: Miestas

Neretai jaunos mamos yra graužiamos abejonių: vaiką leisti į darželį, ar samdyti auklę. „Vienareikšmiško atsakymo šioje situacijoje nėra“, – sako Palangos švietimo pagalbos tarnybos psichologė Rasa Karalienė. Visada reikia įsigilinti į situaciją individualiai ir pažinti vaiko poreikius. Anot psichologės, pirmas faktorius, į kurį reikia atkreipti...


Praeitų metų pabaigoje Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas skelbė konkursą žiniasklaidai. Jame dalyvavo ir „Palangos tiltas“. Mūsų redakcija laimėjo dalinį finansavimą, pateikusi du projektus: „Jūros mūšos aidai kurorto kūrėjų meninėje raiškoje ir gyvenime“ ir „ Mes-jūros vaikai“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius