Mokestis už vaistų receptus palangiškiams gali būti neteisėtas

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-07-02
Peržiūrėta
2348
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Anot S.Kulikauskienės, gydymo įstaigoje visi mokesčiai yra teisėti.
Anot S.Kulikauskienės, gydymo įstaigoje visi mokesčiai yra teisėti.

Palangiškiai piktinasi, kad už vaistų recepto perrašymą vienoje gydymo įstaigoje jiems tenka mokėti 5 litus.

 

Mokėjo 5 litus

„Kadangi mano vyras gyvena Vilniuje, tai pati nuėjau pas šeimos daktarę Palangoje paimti jam reikalingų vaistų receptą“, – „Palangos tiltui“ pasakojo Raminta.

Tačiau ji nežinojo, kad yra taikomas laikotarpis, per kiek galima vaistinėje įsigyti medikamentų. Dešimties dienų periodas buvo praėjęs, todėl vaistininkė pasakė, kad turi eiti iš naujo išsirašyti receptą. Moteris taip ir padarė. Ji grįžo atgal į Bendrosios praktikos gydytojo centrą ir paprašė, kad išrašytų dar kartą vyrui reikalingus medikamentus.

Jai buvo pasakyta, jog už tai turi susimokėti 5 litų mokestį. Raminta buvo nustebusi, kad už tokią paslaugą imami pinigai. Nors ji susimokėjo, tačiau negavo nė čekio.

 

Neturi mokėti

„Palangos tiltas“ pasidomėjo, apie receptų galiojimo terminus ir, ar išties gydymo įstaigos gali iš pacientų prašyti tokio mokesčio.

Valstybinės ligonių kasos atstovė Vita Lyskoitienė informavo, kad gydytojų išrašyti kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptai  galioja 10 dienų, įskaitant recepto įsigaliojimo dieną. Kiti  receptai: narkotinių vaistų – 5 dienas, kitų vaistų – 30 dienų, įskaitant recepto išrašymo dienas. Su žyma „Ilgalaikiam gydymui“ – 180 dienų, taip pat įskaitant recepto išrašymo dieną.

Konkrečiu atveju apie recepto galiojimo laiką sprendžia gydytojas, nurodydamas jį recepte.

„Gydytojai asmeniškai atsako už išrašytus ir parašu bei asmeniniu spaudu ar gydytojo tapatybę patvirtinančiu lipduku patvirtintus receptus. Pasibaigus receptų galiojimo laikui, vaistai nebeišduodami. Tuomet vėl reikia kreiptis į gydytoją, kad šis pakartotinai parašytų naują receptą.

Be to, kad vaistininkas galėtų išduoti vaistą, receptas turi būti užpildytas be klaidų, jame neturi trūkti reikiamų duomenų. Jei receptas išrašytas neteisingai – jis negalioja”, – komentavo V.Lyskoitienė.

Anot jos, už recepto perrašymą mokestis neturi būti imamas. Be to, receptų išrašymo tvarka tiek privačioje, tiek viešojoje gydymo įstaigoje nesiskiria – privalu laikytis to paties sveikatos apsaugos ministro įsakymo.

 

Pinigus ėmė neteisėtai

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos kontrolės skyriaus vedėjas Saulius Dabravalskis taip pat patvirtino, kad joks mokestis už receptų perrašymą jokioje gydymo įstaigoje negali būti imamas.

Jis prisiminė, kad daugiau nei prieš metus toje pačioje gydymo įstaigoje buvo atlikta kontrolė. Kadangi buvo gautas paciento skundas, jog imamas trijų litų mėnesinis mokestis, jei žmogus apsilanko pas gydytoją. Nustatyta, kad pinigų buvo prašoma neteisėtai.

„Jokių baudų neskyrėme, tik įspėjome, kad susitvarkytų. Gydymo įstaiga iškart nutraukė šį mokestį”, – teigė S.Dabravalskis.

Po gautos informacijos apie mokesčio ėmimą už recepto perrašymą, anot jo, taip pat bus imamasi priemonių. Tik atlikus kontrolės procedūras, bus daromos atitinkamos išvados.

 

Atsakomybė – pacientui

Bendrosios praktikos gydytojo centras priklauso Palangos savivaldybės tarybos narei Sondrai Kulikauskienei. Ji kategoriškai neigė, kad mokestis imamas neteisėtai.

„Jei žmogus dėl savo kaltės pamiršta nusipirkti vaistus, tai yra jo atsakomybė. Vėl rašyti receptus gydytojams užima laiko ir trukdomas jų darbas”, – „Palangos tiltui” aiškino S.Kulikauskienė.

Ji tvirtino, kad gydymo įstaiga gali imti tokį mokestį ir nieko neleistino nėra daroma.

„Ligonių kasos mano vienaip, mes galvojame kitaip. Tai yra ginčytinas klausimas”, – sakė pašnekovė.

Ji tvirtino, kad ir imtas trijų litų mėnesinis mokestis buvo teisėtas, nors jo po patikrinimo ir atsisakė.

Pasak jos, jei mokestis būtų buvęs imtas neteisėtai, gydymo įstaigai būtų reikėję mokėti baudą. Tačiau jokių piniginių sankcijų neskirta. Į teismą S.Kulikauskienė tada nenorėjo kreiptis. 

Jūsų komentaras:

palangiškė 2019-02-17 21:49 ([email protected] / IP: 86.100.102.178)
Metus laiko, kas savaitę, lankiausi pas gyd. Kulikauskienę. Sutikau įvairių gydytojų, bet tokio šilto, geranoriško, supratingo žmogaus kaip ši gydytoja - niekada.

žmogus 2012-07-15 19:28 (IP: 78.61.158.101)
Dar jos nesutvarkė?! Ką ji veikia taryboje? Nu patys palangiškiai išsirinko, rinko rinko ir išrinko į tarybą pačius geriausius iš Palangos. Tai kokie kiti, likę palangiškiai - baisu net pagalvoti :)

uoga 2012-07-06 21:48 ([email protected] / IP: 78.61.104.50)
mes einame pas savo seimos gydytoja , o ne pas Kulikaukiene

palangiškė 2012-07-03 17:09 (IP: 78.61.56.200)
Palangos poliklinikoje papildomo mokesčio nereikia, tai kodėl ten einate?Juk niekas neverčia?O S.Kulikauskienė jau ne gydytoja, o verslininkė- gydytoja, tai turėtumėte jau žinoti,ką reiškia Lietuvoje žodis "verslininkas", jiems visiems nusispjauti ant visų mūsų, nes pagrindinis jų tikslas pinigai...

Skaitytoja 2012-07-03 13:57 (IP: 78.61.239.66)
Gėda, kad mūsų taryboje išrinkti tokie žmonės? Ir dar gydytoja. Kaip ji šitaip drįsta kalbėti? Manau gyventojai turėtu vėl jai priminti juodąją buhalterija?

Taip pat skaitykite

Ligonių kasos sulaukia gyventojų klausimų, kodėl pernai metų gale nereikėjo mokėti paciento priemokų už kompensuojamuosius vaistus, o šiemet vėl tenka šias priemokas mokėti. 


Reikšmingai išaugo kompensuojamųjų receptinių vaistų suvartojamų dienos dozių dalis nuo visų suvartotų receptinių vaistų,atskleidė Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atlikta kompensuojamųjų vaistų suvartojimo analizė. 


Kaip jau buvo ne kartą minėta viešai, jau kurį laiką su antibakterinių vaistų stygiumi susiduria dauguma Europos Sąjungos šalių, ypač trūksta vaistų, kurių veiklioji medžiaga amoksicilinas.


Beveik 2 000 eurų prieš Naujuosius metus pagalbos reikalingiems palangiškiams išdalinęs Paulius Rojus, įmonės „Pajūrio šaltinis“ direktorius, kaip visada buvo kuklus kalbėdamas su „Palangos tiltu“ apie savo geradarystę. „Gera yra gera daryti. Man smagiau duoti nei pačiam imti. Paprastai man pakanka kelių minučių pašnekesio su žmogumi, kad galėčiau įsivertinti jo ar jos tikslus, poreikį...


Klientai iš Latvijos į Lietuvą vėl vyksta ieškodami pigesnių vaistų, vitaminų, maisto papildų. „Eurovaistinėse“ Palangoje ir Panevėžyje dirbantys vaistininkai sako pastebintys, kad jau praėjusį savaitgalį sulaukė nemažai klientų iš Latvijos. Tiesa, srautai dar nėra tokie pat, kaip prieš karantiną, rašo Atviraklaipeda.lt


Neramus, nekokybiškas ar per trumpas miegas gali tapti mažesnio darbingumo, apatijos, agresijos protrūkių ar net ligų priežastimi. Tačiau norint įveikti nemigo naktis, tikrai nebūtina griebtis migdomųjų vaistų.


Vis daugiau gyventojų patiria sveikatos problemų dėl netinkamo vaistų vartojimo. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba pernai užfiksavo 22 proc. daugiau nepageidaujamų reakcijų į vaistus atvejų nei 2016 metais. Tuo tarpu pasaulinė statistika rodo, kad vienu metu vartodami skirtingus vaistus sveikatos problemų patiria apie 6 proc. pacientų.


Neseniai Palangos krepšinio klube „Palanga“ įvyko permainos – prie komandos vairo stojo Virginijus Sirvydis. Pasidžiaugęs puikiomis treniruočių sąlygomis ir atmosfera komandoje, naujasis treneris sakė, jog Palangoje jaučiasi šauniai, bet įspėjo, kad vien treneris nėra pergalių kalvis. „Yra nemažai rūpesčių, tad puikių rezultatų, vargu, ar galima greitai...


Nemokamai grynuosius litus į eurus bus galima išsikeisti beveik 700 vietų visoje šalyje, jas rasite interaktyviajame žemėlapyje.


Palangiškiai piktinasi, kad už vaistų recepto perrašymą vienoje gydymo įstaigoje jiems tenka mokėti 5 litus.   Mokėjo 5 litus „Kadangi mano vyras gyvena Vilniuje, tai pati nuėjau pas šeimos daktarę Palangoje paimti jam reikalingų vaistų receptą“, – „Palangos tiltui“ pasakojo Raminta. Tačiau ji nežinojo, kad yra...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius