Meilė miškui kilstelėjo iki Botanikos parko vadovo kėdės

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-06-21
Peržiūrėta
2677
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meilė miškui kilstelėjo iki Botanikos parko vadovo kėdės

Kartais pats gyvenimas pamėtėja gerą progą, kuria pasinaudojus jis tampa tik turiningesnis. Botanikos parko direktoriaus pareigas užėmęs Valdas Pakusas patikino, jog jo nuoširdaus darbo dėka pavyko pakilti karjeros laipteliais. Gamtos apsuptyje – gražiausiame kurorto kampelyje besisukiojantis miestelėnas papasakojo, jog ir laisvalaikį jis taip pat gamtoje leidžia, tad viena aišku, naujasis Botanikos parko direktorius, kol kas vis dar laikinai einantis pareigas, čia jaučiasi „kaip žuvis vandenyje“.

 

Likimas nuvedė į pajūrį

„Aš pats esu kilęs iš Raseinių, tačiau mano žmona – palangiškė“, - apie savo atsiradimą Palangoje ėmė pasakoti V.Pakusas. Kaip papasakojo jaunas, 26-erių metų vaikinas, jo karjera prasidėjo būtent pasirinkus jam labiausiai tikusią ir patikusią specialybę – miškininkystės.

„Kaune perspektyvos užsiimti šia veikla nebuvo, tad teko pasukti Klaipėdos kryptimi, čia dažnai skelbdavo naujų darbuotojų šioje sferoje paiešką, tačiau kaip tik tuomet jau buvo prasidėjusi vadinamoji krizė. Atvykęs į Palangą kreipiausi į Botanikos parko direktorių Antaną Sebecką, pasiūlydamas savo kandidatūrą padirbėti čia. Jis mane priėmė, nuoširdžiai pabendravom ir išsiskyrėm jam pažadėjus, jog apsvarstys. Netrukus sulaukiau skambučio, jog galiu pradėti darbą“, - apie savo pirmuosius žingsnius Palangos botanikos parke ėmė pasakoti V.Pakusas.

Kaip papasakojo direktorius, jam pradžioje buvo suteikta miškininko-sodininko pareigybė, jis buvo atsakingas už sumedėjusių augalų priežiūrą.

Nors V.Pakuso statusas – laikinai einantis Botanikos parko direktoriaus pareigas, panašu, jog netrukus jis taps pastoviuoju direktoriumi. Sėkmingai sudalyvavęs skelbtame konkurse jis netrukus perims šį postą. Konkurse dėl direktoriaus vietos jis buvo vienintelis kandidatas. Iki šiol Botanikos parkui vadovavo dabartinis Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Antanas Sebeckas.

 

Puikiai pažįsta parką

Kaip atskleidė miestelėnas, jis į palangiškių gretas įsiliejo prieš porą metų. Per tą laikotarpį, kaip pastebėta, jam pavyko patirti daug gyvenimiškų laimėjimų. Tačiau, kaip patikino pats jaunasis direktorius, tai jam pavyko tik jo entuziastingo darbo dėka, atsakingai ir nuoširdžiai atliekamo. Žinoma, tai nepraslydo pro akis.

Atrodytų, tai ne itin ilgas gyvenimo laiko tarpas, tačiau Botanikos parką V.Pakusui pavyko pažinti visapusiškai. Tad jis gali papasakoti apie kiekvieną naujai atsiradusį akmenėlį ar želmenėlį, pamėgtas ne tik žmonių, bet ir gyvūnų vietas. Šiuo metu Botanikos parke atliekami atnaujinimo darbai, tad tenka išklausyti apsilankiusiųjų pastabas ir naujajam direktoriui. „Žmonės pasiskundžia, jog takeliuose išberta per stambi skalda, sunku vaikščioti, tačiau tai laikina, takeliai bus tikrai patogūs. Reikia ištverti visiems šiuos pokyčius, kad parkas taptų dar gražesnis lankytojams“, - teigė V.Pakusas.

 

Ne visi parką tausoja

Vasarą dažnai šis mylimas gamtos kampelis kenčia nuo neapgalvotų lankytojų žingsnių. Tai spėjo pastebėti ir naujasis direktorius. „Ir dabar, štai, nebeturim užtvaros, kažkas jau kelintą kartą nulaužia, laukiam, kol pristatys naują“, - apie tyčinius veiksmus papasakojo V.Pakusas.

„Kartą kamera užfiksavo, jog užtvaras buvo nulaužtas netyčia, važiavusi dviračiu moteris kalbėjo telefonu ir nebespėjo sustabdyti“, - vieną atveją atskleidė direktorius, tačiau, deja, ne visuomet kas nors sulaužoma netyčia. Kaip pateikė pavyzdį pašnekovas, tenka dažnai tvarkyti takelius, dėl staigių dviračių stabdymų. Tokius dalykus žmonėms sunku išaiškinti. Visgi mėgautis parku nori visi.

„Kai prašo leidimo savo šventę paminėti parke, tuomet žmonės būna labai geranoriški, tačiau užtenka kartais gauti leidimą, jog viską pamirštų. Kartais lieka po išskubėjusių vestuvininkų ir šiukšlių, kurias nepasivargina išsinešti patys, visko pasitaiko“, - žmonių poelgius atskleidė pašnekovas.

„Tačiau pasitaiko ir tikrai patriotiškų žmonių, kurie labai rūpinasi parku. Pavyzdžiui, pamatę ne ten pasukusią mašiną, jie greit man pranešė apie „pažeidėjus“, pasisiūlydami prireikus ir policijai pranešti“, - nusišypsojo naujasis Botanikos parko direktorius.

 

Ir medžiotojas, ir gelbėtojas

Tad, kodėl visgi miškas suviliojo būsimąjį gražiausio kurorto kampelio vadovą? „Nuo vaikystės patikdavo miške darbuotis, padėdavau tėvams, seneliams malkas ruošti. Prosenelių sodyba buvo gūdžiam miške, tad viskas įvyko natūraliai“, - pasirinkimą apibūdino pašnekovas.

Svarbiausia, jog savąjį pasirinkimą jam pavyko tobulai užpildyti. Kaip pats atskleidė, pradėjo nuo žemiausios grandies, tačiau tai nesutrukdė visiškai atsiduoti savo darbui ir pasiekti visko, apie ką galėjo tik pasvajoti.

Dabar jaunasis parko direktorius patikina, jog savo darbo vietą jis jau puikiai pažįsta. „Man, asmeniškai, mieliausia parko vieta yra prie naujojo tvenkinio. Galbūt todėl, kad ten mažiau žmonių, didesnė ramybė“, - pripažino V.Pakusas, papasakojęs, kur Botanikos parke galima sutikti stirnų. Pasak jo, jos mėgsta lankytis prie Žemaičių kalnelio.

Išties, gyvūnai – neatsiejama parko dalis. Būtent į Botanikos parko darbuotojus kreipiasi žmonės, nežinantys, ką daryti su rastu gyvūnu ar paukščiu. „Žmonės buvo atgabenę dar vieną gulbę, išgyveno pas mus tvarte per žiemą, prižiūrėjom ją, o kai pavasarį išleidom, ėmė ir išskrido, tokia nedėkinga pasitaikė“, - nusijuokė direktorius. Pasak jo, yra tekę vaduoti ir stirnelę, įbėgusią žiemos metu į teniso kortus ir nebežinojusią, kaip iš ten išsprukti.

Nors pats laisvalaikiu tampantis medžiotoju, naujasis parko direktorius nelieka abejingas į bėdą papuolusiems gyvūnams.

 

Gerose rankose

V.Pakusas nepabijojo imtis atsakingų pareigų, juo labiau, kaip pats patikino, jog ši sfera jam nesvetima. Tikėtina, jog jis paliks gilų įspaudą parko istorijoje ir sėkmingai tęs ilgamečio vadovo A.Sebecko kelią. Panašu, jog daug gero, daug savęs atidavęs buvęs direktorius patikėjo savo kėdę į geras rankas.

Nors kaip patikino naujasis parko direktorius, darbo valandos skaičiuojamos įprastai, visgi yra tekę atvažiuoti ir naktį, tuomet, kai tenka saugoti parką nuo įsibrovėlių. Suveikusi signalizacija pažadina ne tik apsaugos darbuotojus, bet ir naująjį vadovą.

 

Vasara – per daug triukšminga

Nors visi kasmet laukiam vasaros, palangiškiams – tai sunkus išbandymas dėl užplūstančių žmonių. Kaip atskleidė „Palangos tilto“ pašnekovas,  jam taip pat šiuo metų laiku pritrūksta ramybės. „Man labiau patinka ruduo ar žiema, vasarą per daug triukšminga“, - pripažino V.Pakusas, mieliau laiką leidžiantis ramios gamtos apsupty. Žinoma, šiuo metų laiku daugiau tenka visiems ir išbandymų, su kuriais palangiškiai jau puikiai susitvarko, panašu, jog pavyks ir V.Pakusui susitarti su poilsiautojais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vida Gerikienė, Palangos botanikos parkui vadovaujanti beveik pusmetį, sakė „Palangos tiltui“, kad nusprendė dalyvauti konkurse botanikos parko direktoriaus pareigoms užimti įvertinusi savo sukauptą patirtį, žinias ir ilgametį darbą kraštovaizdžio kūrimo bei priežiūros srityje. „Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (tuometiniame technikume), esu įgijusi želdinių ir dizaino specialybę...


Kaip informavo „Palangos tiltą“ Jurgita Vanagė, Palangos mero patarėja, įmonių, įskaitant UAB, vadovų visos pareigybės šiuo metu yra užimtos. Šiuo metu laisvos yra dviejų biudžetinių įstaigų – Palangos miesto botanikos parko direktoriaus ir Palangos sanatorinės mokyklos direktoriaus – pareigybės. PT info



KU botanikos sodo, šiemet švenčiančio įkūrimo 30-mečio jubiliejų, komanda krykštauja iš džiaugsmo – tikrą dovaną kolektyvui įteikė čia augantis ginkmedis (Ginko biloba). 


Buvęs Palangos botanikos parko ilgametis direktorius Kazimieras Urbonavičius išėjo į Amžinybę vos tik sulaukęs savo paskutinio, 72-ojo, gimtadienio. Buvo 2000 metų kovo 3-ioji. Šiemet jis būtų šventęs savo 95 metų sukaktį.


Palangoje viešėjęs Tomas užsuko ir į vieną lankomiausių šio kurorto objektų – botanikos parką. Vyras sako, liko nemaloniai nustebintas dėl ten pastebėtų medžių kirtimų ir rastų pjuvenų krūvos. Tuo metu vykdyti medžių kirtimų jau nebebuvo galima dėl prasidėjusio paukščių perėjimo. Parko direktorius informavo, kad visi kirtimai atlikti iki kovo 15 d.


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės...


Kartais pats gyvenimas pamėtėja gerą progą, kuria pasinaudojus jis tampa tik turiningesnis. Botanikos parko direktoriaus pareigas užėmęs Valdas Pakusas patikino, jog jo nuoširdaus darbo dėka pavyko pakilti karjeros laipteliais. Gamtos apsuptyje – gražiausiame kurorto kampelyje besisukiojantis miestelėnas papasakojo, jog ir laisvalaikį jis taip pat gamtoje leidžia, tad viena aišku, naujasis...


Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius