Lino raižiniuose – religiniai motyvai

"Palangos tilto" informacija, 2014-04-07
Peržiūrėta
1576
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Parodos autorei I. Kvedarienei (dešinėje) – bičiulių sveikinimai.
Parodos autorei I. Kvedarienei (dešinėje) – bičiulių sveikinimai.

Sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos namų salėje po Šv. Sumos būriavosi parapijiečiai, atėję pasigrožėti tradicinės lietuvių liaudies grafikos – medžio raižinių – būdu sukurtų Irenos Kvedarienės darbų.

Nuo parapijos salės sienų į parodos atidarymą susirinkusiuosius žvelgė „Gailestingoji motina“, „Šventoji šeima“ , „Kristaus kančia“, šalia jų – grafikos darbai „Sveikas, Jėzau, gimusis“, raižinys, skirtas K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms ir artėjančia Velykų nuotaika alsuojančios kompozicijos su verbomis.

Be grafikos darbų, parodos lankytojai galėjo – ir dar galės – pamatyti ir pačius raižinius, kuriuos padengus dažais ir atspaudžiami patys paveikslai.

Kaip sakė parodos autorė I. Kvedarienė, religiniai siužetai jos darbuose vyrauja ne atsitiktinai. Medžio raižiniai – senovinis ypač Žemaitijoje paplitęs amatas, o mūsų senolių tokiu būdu padarytuose darbuose ir vyravę religinės tematikos siužetai.

Susirinkusiesiems besigrožint darbais ir skanaujant parodos autorės keptos duonos, užsigeriant tikra beržų sula, I. Kvedarienė trumpai papasakojo apie save.

Plungėj gimusi ir Kaune želdinių techniko specialybę įgijusią moterį, kaip pati sako, paviliojęs pajūris – pirmoji jos darbovietė buvusi Palangos botanikos parkas. Kurį laiką ji dirbo kūrybos namuose „Dailė“, vėliau 24 metus landšaftininke-floriste poilsio namuose „Baltija“.

„Nuo vaikystės esu gamtos vaikas. Tėvukas įskiepijo meilę medžiams. Gal dėl to, sulaukus pusšimčio metų, užėjo noras pratęsti medžių gyvenimą. Pradėjau drožti ąžuolines skulptūras. Į jų atidengimą pasikviesdavau savą kolektyvą – folkloro ansamblį „Mėguva“, – pasakojo I. Kvedarienė.

Skulptūras I. Kvedarienė drožia jau septyneri metai. O štai pernai Kretingoje vykusiame seminare „Tradicinė lietuvių liaudies grafika: medžio raižiniai“ ji pramokusi šio senais laikais labiausiai Žemaitijoje paplitusio šventų paveikslų spausdinimo meno.

Nors I. Kvedarienė save vadina tik pradedančiąja medžio raižinių mene, šių metų kovą respublikinėje parodoje-konkurse „Aukso vainikas“ Klaipėdos ture vaizdinės grafikos srityje jos kurti raižiniai užėmė trečiąją vietą, o keletas darbų atrinkti į šiemet respublikinės dainų šventės metu vyksiančią parodą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje rugpjūtį vyks karpinių edukacijos „Kurorto motyvai“. Kūrybingai paminėti Palangos  200 metų jubiliejų ir iš popieriaus iškarpyti linsmas vasaros istorijas kviečia ukrainietė menininkė Natalija Didenko.



Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sprendimas uždaryti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje ir valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centrą „Dainava“ Druskininkuose vis dar karštai aptarinėjamas. Palangos valdžia tvirtina, kad ministrės Agnės Bilotaitės pateikti sprendimo motyvai yra neteisingi, tad nuspręsta priešintis permainoms. Pokyčių ir galimybės išlikti vis dar...


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Tragedija Palangoje nutiko užpernai rugsėjį. Ką tik į „Palangos lino“ reabilitacijos centrą atvykęs neįgalumą turintis Vilius M. susipažino su čia jau beveik tris savaites gyvenusiu 42 metų klaipėdiškiu su judėjimo negalia. Šis po poros dienų jau turėjo vykti namo.


Tradicinių amatų centras-galerija, įsikūręs S. Dariaus ir S. Girėno g. 27A, Palangoje, jau laukia lankytojų. Čia kiekvieną dieną nuo 10 val. iki 19 val. galima ne tik pasigrožėti eksponuojamais Lietuvos menininkų sukurtais stiklo, medžio, lino, keramikos, gintaro dirbiniais, tapybos darbais, įsigyti patikusį suvenyrą, bet ir sudalyvauti įdomiose edukacinėse veiklose.


Lino raižiniuose – religiniai motyvai

"Palangos tilto" informacija, 2014 04 07 | Rubrika: Kultūra

Sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos namų salėje po Šv. Sumos būriavosi parapijiečiai, atėję pasigrožėti tradicinės lietuvių liaudies grafikos – medžio raižinių – būdu sukurtų Irenos Kvedarienės darbų.


„Palangos Juzėje“ – lino magijos paliestas vakaras

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 19 | Rubrika: Kultūra

Išgirdus žodžius „dirbiniai iš lino“ pati pirmoji asociacija – servetėlės, staltiesėlės, užuolaidėlės. Visa tai, kas kuria namų jaukumą. Tačiau ketvirtadienio vakarą apsilankę „Palangos Juzėje“ palangiškiai ir palangiškės turėjo progos įsitikinti, jog fantaziją turinčios kūrėjos Sigutės Lenkauskienės rankose linas virsta tiesiog...


V.Jurgučio pagrindinės mokyklos muzikos kabinetas dvelkia šiluma ir jaukumu: šalia – lenta, pianinas, o ant sienų sukabinti muzikos mokytotojos Dianos Beržanskienės auklėtinių pasiekimai. Mokytoja paaiškina, kad klasėje kabo tik prizinių vietų ar televizijos projektų diplomai, kiti – saugiai sudėti į segtuvą. Viso pokalbio metu D. Beržanskienė spinduliavo...


Praėjusį ketvirtadienį miesto Taryba patvirtino žemės sklypo, esančio Vytauto g. 155, detaliojo plano koncepciją. „Palangos lino“ direktorius Algirdas Jonaitis džiaugiasi gavęs detaliojo plano patvirtinimą: „Su šiuo projektu vargstame nuo 2006 metų. Žinoma, kad džiaugiamės tarybos sprendimu, tačiau kada prasidės „Palangos lino“ plėtros darbai, prognozuoti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius