Lengviau laimėti loterijoje, nei Palangoje rasti gerą darbuotoją?

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-03-16
Peržiūrėta
2547
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lengviau laimėti loterijoje, nei Palangoje rasti gerą darbuotoją?

Palangoje, artėjant vasarai, vis daugiau atsiranda skelbimų, kurie siūlo darbą įvairių specialybių darbuotojams. Pabandėme pasidomėti, ar žmonės Palangoje aktyviai ieškosi darbo, ar paprasčiausiai gyvena iš Darbo biržoje gaunamos pašalpos. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje 2011 kovo 1 dieną buvo registruoti 2123 ieškantys darbo asmenys, iš jų bedarbių – 1815. Tačiau Palangos darbo birža šiuo metu gali pasiūlyti tik dvidešimt darbo vietų.

 

Negali rasti profesionalaus virėjo

Skelbimas laikraštyje skelbia, kad nuolatiniam darbui Palangoje „Barui 21” J. Basanavičiaus gatvėje reikalinga barmenė-padavėja. Šio darbuotojo jau ieškoma savaitė laiko, ir į šią darbo vietą pretendavo apie dvidešimt žmonių. „Ne mažai žmonių skambina ir teiraujasi dėl darbo. Tačiau neaišku, kiek iš jų bus tinkami darbuotojai. Juos atrinks vadovybė, todėl daug komentuoti, pagal kokius kriterijus bus atsirenkama, negaliu“, - kalbėjo ieškančiųjų darbo skambučius priimantis Tadas.

Restoranas „Jūros akis“ Palangoje ieško profesionalios virėjo(-os), tačiau per savaitę laiko buvo sulaukta tik vieno skambučio. „Mūsų virtuvė skirta gurmanams, todėl mums reikalingas profesionalus virėjas, kuris išmanytų savo darbą, būtų išradingas ir kūrybingas darbe. Sulaukiau tik vieno skambučio - 55 metų moters, kuri jau buvo dirbusi virėjos darbą, tačiau man reikia profesionalesnio žmogaus“, - kalbėjo restorano „Jūros akis“ savininkė Lilija Serapinienė. Taip pat ne pagal skelbimą „atklydo“ viena 42 metų moteris, taip pat turėjusi virėjos darbo patirties, tačiau mokanti gaminti tik paprastą valgyklos maistą. „Aš jau pradedu pulti į neviltį, jog Palangoje nerasiu profesionalios virėjos, kuri mokėtų gaminti ant grilio keptą maistą. Norėčiau su virėja derinti valgiaraštį. Kartais žmonės banketui nori kažko naujo, įdomaus ir gurmaniško, todėl man reikia virėjo ar virėjos, kuris taip pat būtų išradingas ir visada turėtų naujų idėjų gaminant maistą“,- kalbėjo L. Serapinienė.

 

Norinčiųjų dirbti – daug, bet netinkami

Kavinei Malūno gatvėje taip pat reikalinga virėja, kurios ieškomas apie savaitę laiko. „Per šį laikotarpį kreipėsi apie dešimt žmonių, tačiau retas iš jų yra savo srities profesionalas, todėl iki šiol dar neatsirinkome tinkamo virėjo. Daugiausiai kreipėsi moterys, tačiau buvo ir vienas vyras“,- kalbėjo vadovė Svetlana Narmontienė.

Moteris pasakojo, kad daugelis ieškančiųjų darbo buvo iš Palangos arba Kretingos, o ieškantys darbo žmonės buvo daugiausiai vyresnio amžiaus.

Vila – restoranas „Chateau Amber“ ieško darbuotojų jau ir sezonui. „Į pokalbius ateina ne mažai norinčiųjų dirbti - tik gal ne visi atitinka visus kriterijus. Daugiausia domisi virėjos, administratorės ar kambarinės darbais. Todėl dabar vyksta pokalbiai su kiekvienu ir bus atsirenkami tinkamiausi darbuotojai“,- pasakojo administratorė Eglė. Ji minėjo, kad vilai-restoranui reikalingas pastoviam darbui tik virėjas, o kiti darbuotojai bus samdomi tik sezonui. „Daugiausia žmonių kreipiasi iš Palangos. Darbo ieškančiųjų amžius būna įvairus – virėjais pageidauja tapti vyresni žmonės, padavėjų darbo – jaunesni“,- kalbėjo administratorė Eglė.

 

Darbo birža neteisingai informavo?

Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ ieško masažuotojo (-os) bei sporto metodisto. „Palangoje labai sunku rasti kvalifikuotą specialistą. Žmonės teiraujasi dėl darbo, tačiau dauguma nėra kvalifikuoti darbuotojai ar net niekaip nesusiję su ieškomais darbais.. Žinoma, kiekvieną iš jų kviečiamės į pokalbį. Žiūrime, ar žmogus išmano darbą, ar turi patyrimo ir pan.“,- kalbėjo PRC „Pušynas“ direktorius Vincas Nesteckis.

Anot vyro, į sporto metodininko vietą jau yra rastas darbuotojas, tačiau su kvalifikuotu masažuotuoju paieškos sekasi žymiai prasčiau.

UAB „Palangos linas“ siūlo darbą bendrosios praktikos slaugytojoms ir masažuotojams, tačiau rasti gerų specialistų taip pat yra labai sudėtinga, nors darbuotojai jau ieškomi nuo praėjusio šeštadienio. „Į bendrosios praktikos slaugytojos darbą pretendavo labai daug žmonių, tačiau vien paskambinę jie nesuvokia, kas tai per darbas. Daugelis mano, kad tai paprasto sanitaro darbas ar kažkas panašaus, į šią vietą pretendavo net pensijinio amžiaus žmonės, kurie manė galį imtis tokio darbo. Labai apmaudu, kad žmonės skambina net nesuprasdami darbo specifikos“,- pasakojo Silvija Švickuvienė.

Ją nuvylė ir darbo birža. „Paskambino vienas žmogus, kuris pasakė, kad darbo birža informavo, jog UAB „Palangos linas“ ieško „darbuotojo, galinčio dirbti sanitaro ar slaugytojo darbą“. Mane labai papiktino, jog darbo birža klaidingai informavo klientą“,- pasakojo S. Švickuvienė.

Į masažuotojo vietą pretenduoja mažiau žmonių, tačiau darbu besidomintys žmonės dažniausiai neturi tinkamos kvalifikacijos dirbti masažuotojo darbo. Anot jos, ieškančiųjų darbo amžiaus vidurkis yra 40 metų. „Viena mergina teiravosi dėl darbo, kuri ką tik baigė su tokiu darbu susijusius mokslus. Kartais ta darbo patirtis nėra privalumas, geriau jauną žmogų apmokyti ir jis būna geresnis specialistas, nei žmogus su patirtimi“,- kalbėjo S. Švickuvienė.

 

Statybinių medžiagų pardavėją reikia paruošti

Palangoje Ganyklų gatvėje įsikūrusi statybinių medžiagų parduotuvė jau kurį laiką ieško pardavėjo pardavinėti statybines medžiagas, tačiau rasti ir pardavėją sudėtinga. Skelbime iš būsimo pardavėjo reikalaujama turėti patirties statybinių medžiagų pardavimo srityje, pageidautina pardavėjas vyras. Darbo vieta būtų prekybinėje salėje, tektų priimti ir parduoti prekes. Pageidautina, kad turėtų autokrautuvo teises, o siūloma alga siekia 1000 litų.

 „Surandame žmogų, o vėliau jis išvyksta dirbti į užsienį ar susiranda kitą darbą. Todėl vėl tenka ieškoti naujo darbuotojo. Norime, kad ateitų žmogus su patirtimi, nes naujoką apmokini darbo specifikos, o jis po kiek laiko išeina. Norime, kad darbuotojas būtų su darbo patirtimi ir atsakingas“,- pasakojo administratorė Jolanta.

Moteris sakė, kad per savaitę darbuotojo paieškos atsirado apie dešimt žmonių, kurie kreipėsi dėl darbo.. „Net normalaus pardavėjo nebeįmanoma rasti Palangoje, tačiau rankų nenuleidžiame. Vis dar tikimės, kad atsiras tinkamas, išmanantis savo darbą žmogus“,- kalbėjo Jolanta.

UAB „Agbirsta“ ieško siuvėjo apie savaitę laiko, tačiau jį ar ją rasti nėra paprasta. „Daug žmonių skambina, tačiau jie moka tik siuvimo elementarius dalykus. Net kalbantis telefonu galima suprasti, ar žmogus ką nors išmano apie šį darbą ar ne. Tačiau neišmanančiųjų išties labai daug“,- neslėpė įmonės direktoriaus pavaduotoja. Moteris sakė, kad visi ieškantys darbo yra virš 40 metų, jaunesni šiuo darbu net nesidomėjo. „Jauni specialistai lekia iš Palangos į kitus miestus ar šalis, todėl Palangoje ne tik gerų siuvėjų neįmanoma surasti, bet ir kitų specialybių atstovų“,- dėstė moteris.

 

Atsisako darbo be motyvacijos

Palangos teritorinės darbo biržos direktorė Rita Kivytaitė sakė, kad šiuo metu itin sunku susirasti darbą žmonėms su aukštuoju išsilavinimu bei jauniems žmonėms, kurie ką tik baigė mokslus. „Tačiau jauniems žmonėms, įsigijusiems specialybę ir neturintiems patirties yra taikoma darbo biržos finansuojama priemonė – įgūdžių įgijimas, kuomet darbdaviui, priėmusiam į darbą jauną be patirties specialistą, dalinai kompensuojamas darbo užmokesčio sąnaudos“,- pasakojo R. Kivytaitė.

Bedarbių skaičius Palangoje vis auga. Anot direktorės, šių metų vasario 1 dieną Palangoje buvo užregistruoti 1878 bedarbiai. Palyginimui, 2010 metų sausio 1 dieną Palangoje buvo 1489 bedarbiai, tų pačių metų vasario 1 dieną – 1651. R. Kivytaitė informavo, kad nedarbas sparčiau didėjo 2010 metų paskutinį ketvirtį. „Per šių metų vasario mėnesį nedarbas pradėjo mažėti dėl daugiau užregistruojamų laisvų darbo vietų, daugiau buvo įdarbinta į finansuojamas darbo vietas; per sausio-vasario mėnesius padidėjo dirbančių pagal verslo liudijimus. Per 2 šių metų mėnesius darbo biržoje užsiregistravo 219 bedarbių, įsidarbino- 93 asmenys ( t.y. 30 asmenų daugiau negu 2010 metais), įsigijo verslo liudijimus - 103(65 asmenimis daugiau negu 2010 metais), 47 asmenys nukreipti dalyvauti aktyviose darbo rinkose priemonėse ( 2010 metais - 60 asmenų)“,- pateikė duomenis R. Kivytaitė.

Anot jos, neretai pasitaiko žmonių, atsisakančių dirbti – asmenų netenkina darbo užmokestis, darbo laikas ir panašiai. „Jei atsisakymo motyvai nepakankami, tokiam asmeniui ne tik nutraukiamas nedarbo išmokų mokėjimas, bet ir 6 mėnesius yra nutraukiama darbo paieška“, - sakė direktorė. Anot jos, tokių atvejų pasitaiko nemažai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė darbo vizitu lankėsi Palangoje.


Nuo gegužės 1 dienos keičiasi „Lidl“ parduotuvės Palangoje darbo laikas. Atsižvelgiant į pirkėjų pageidavimus ir jų apsipirkimo patogumą, ši „Lidl“ parduotuvė darbą pradės anksčiau ir dirbs iki 24 val. Iki šiol, adresu Klaipėdos pl. 59, Palangoje esanti „Lidl“ parduotuvė dirbo nuo 8 iki 22 val., o prasidedant vasaros sezonui darbo laikas...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Praėjusią savaitę Šventosios pagrindinėje mokykloje lankėsi Palangos miesto politikų, tarnautojų ir Darbo biržos atstovų delegacija. Moksleiviai susitikimo metu diskutavo apie jaunimo užimtumo problemas su Palangos miesto vicemeru Sauliumi Sime, Jaunimo reikalų koordinatore Laura Grendiene ir Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos jaunimo darbo centro atstove Lina...


Jei darbo ieškantys asmenys negali įsidarbinti ar pradėti dirbti savarankiškai, nes neturi reikiamos kvalifikacijos ar trūksta įgūdžių, Klaipėdos teritorinė darbo birža siūlo dalyvauti profesinio mokymo programose. Klaipėdos teritorinė darbo birža ir viešoji įstaiga „Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras“ pasirašė bendradarbiavimo...


Praėjusį ketvirtadienį, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), kurį atidarant dalyvavo Palangos miesto vadovams bei administracijos darbuotojams, būsimųjų darbdavių atstovams, kurorto Darbo biržos kolektyvui bei kolegoms iš Klaipėdos,  taip pat ir tiems, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangoje, artėjant vasarai, vis daugiau atsiranda skelbimų, kurie siūlo darbą įvairių specialybių darbuotojams. Pabandėme pasidomėti, ar žmonės Palangoje aktyviai ieškosi darbo, ar paprasčiausiai gyvena iš Darbo biržoje gaunamos pašalpos. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje 2011 kovo 1 dieną buvo registruoti 2123 ieškantys darbo asmenys, iš jų bedarbių – 1815. Tačiau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius