Kodėl svarbu reguliariai lankytis pas odontologą?

Palangos tiltas, 2024-12-26
Peržiūrėta
126
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Puiki burnos sveikata yra svarbi viso organizmo gerovei. Dantų ir dantenų problemos gali neigiamai paveikti ne tik virškinimo, bet ir širdies, inkstų bei kvėpavimo sistemas. Burnoje susidarantys uždegimai ir besikaupiančios bakterijos dažnai sukelia lėtinius sveikatos sutrikimus, kurie gali plisti ir į kitas kūno dalis. Reguliarūs vizitai pas odontologą leidžia įžvelgti ankstyvoje stadijoje esančius ėduonies pažeidimus, dantenų uždegimus bei kitas burnos ertmės problemas, kurių savarankiškai pats žmogus pastebėti dažniausiai negali. 

Maža to, reguliarios odontologo apžiūros padeda diagnozuoti rizikingus burnos gleivinės pokyčius, kurie įspėja apie vėžinių susirgimų ar kitų rimtų ligų pradžią. Tinkama burnos priežiūra ir periodiški apsilankymai pas odontologą ne tik efektyviai saugo nuo įvairių sveikatos sutrikimų, bet ir gerina gyvenimo kokybę, nes puikiai funkcionuojantys dantys leidžia mėgautis įvairiu maistu, užtikrina kramtymo komfortą bei skatina pasitikėjimą savimi. Šiame straipsnyje aptarsime, kokias burnos ertmės problemas galima įžvelgti profilaktinių apžiūrų metu ir kodėl, reguliarūs vizitai pas odontologą yra gyvybiškai svarbūs kiekvienam žmogui. 

Kokias problemas galima pastebėti profilaktinių apžiūrų metu?

Profilaktinės apžiūros metu odontologas atidžiai vertina burnos ertmės būklę ir nustato ankstyvus bet kokių pažeidimų atsiradimo požymius. Tokių apžiūrų metu daugeliui pacientų nustatomi ankstyvi ėduonies pažeidimai. Apie tokius pažeidimus pacientas įprastai net neįtaria, nes ankstyvos ėduonies problemos dažniausiai nesukelia skausmo ar nemalonių pojūčių. Profilaktinių vizitų metu odontologas vertina ne tik dantų, bet ir dantenų būklę. Paraudusios ar kraujuojančios dantenos gali įspėti apie gingivito atsiradimą. Negydomas gingivitas progresuoja toliau ir gali peraugti į labai rimtas bei pavojingas ligas, tokias kaip periodontitą.

Profilaktinės apžiūros metu vertinami ir burnos gleivinės pokyčiai, tokie kaip opos ar neįprastos dėmės. Susiformavusios opos ar dėmės gali būti vėžinių susirgimų požymis, todėl šių pokyčių įžvelgimas ankstyvoje stadijoje yra labai svarbus. Odontologas taip pat gali nustatyti dantų nusidėvėjimo požymius, eroziją ar bruksizmą. Ankstyvas šių problemų pašalinimas padeda išvengti rimtesnių pažeidimų bei dantų jautrumo.

Reikėtų suprasti, kad burnos būklė dažnai atspindi bendrą organizmo sveikatą. Burnos ertmėje pasireiškiantis sausumas ar atsiradusios infekcijos gali būti susijusios su lėtinėmis ligomis ar tam tikrų vaistų vartojimu. Todėl kartais, reguliarūs vizitai pas odontologą padeda išvengti ne tik dantų ar dantenų problemų, bet ir kitų sveikatos sutrikimų. 

Kokie pavojai laukia žmonių, nelankančių odontologų reguliariai? 

Praleidus ar sąmoningai atsisakius reguliarių vizitų pas odontologą, ilgainiui, galima susidurti su labai liūdnomis pasekmėmis ir itin didelėmis dantų gydymo išlaidomis. Ankstyvoje stadijoje nenustatytos burnos sveikatos problemos, tokios kaip ėduonis ar gingivitas, gali progresuoti į žymiai rimtesnes ir pavojingesnes būkles. Jos gali paskatinti labai rimtų dantų pažeidimų atsiradimą. Laiku neįžvelgti dantenų uždegimai gali transformuotis į periodontitą, o ši liga gali paskatinti net dantų netekimą. Laiku nenustatytos, negydomos burnos ertmės ligos gali paveikti ir bendrą sveikatą. Burnos ertmėje susiformavę uždegimai bei bakterijos gali patekti į kraujotaką, sukelti infekcijas kituose organuose. Jie gali prisidėti prie širdies, kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos ligų atsiradimo. 

Kaip dažnai reikia lankytis pas odontologą?

Pas odontologą derėtų apsilankyti bent du kartus per metus. Toks apsilankymų intervalas įprastai padeda laiku diagnozuoti ankstyvoje stadijoje esančias burnos sveikatos problemas. Profilaktinės apžiūros metu specialistai vertina dantų ir dantenų būklę. Esant poreikiui, jie atlieka ir diagnostinius tyrimus, rentgeno nuotraukas. Profilaktinių apsilankymų metu pacientams dažnai atliekama ir profesionali burnos higiena. Tokios procedūros metu pašalinamos apnašos ir susiformavę dantų akmenys. Profesionali burnos higiena – ypatingą svarbą turinti procedūra, efektyviai užkertanti kelią dantenų uždegimui, periodonto ligoms ir kitoms burnos ertmės problemoms. Po atliktos procedūros, odontologas įprastai suteikia ir personalizuotas burnos higienos rekomendacijas, kurios leidžia pacientams efektyviau puoselėti savo burnos ertmės būklę namuose.

Reguliari profilaktinė apžiūra ir bent du kartus per metus atliekama profesionali burnos higiena – racionalūs sprendimai, kurie padeda palaikyti puikią burnos ertmės sveikatą. Todėl kiekvienas žmogus turėtų susirasti pasitikėjimo vertą odontologijos kliniką ir joje lankytis reguliariai. Itin teigiamų rekomendacijų susilaukia Kaune įsikūrusi Z.Romanovo Odontologijos klinika. Čia teikiamos bene visos įmanomos odontologinės paslaugos, įskaitant ir profilaktines apžiūras bei profesionalią burnos higieną. Šioje klinikoje naudojama moderni odontologinė įranga, kuri leidžia priimti geriausius gydymo metodus, maksimaliai pritaikytus individualiam klientui. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Puiki burnos sveikata yra svarbi viso organizmo gerovei. Dantų ir dantenų problemos gali neigiamai paveikti ne tik virškinimo, bet ir širdies, inkstų bei kvėpavimo sistemas.


Svorio kritimas kai kam gali atrodyti kaip teigiamas pokytis, tačiau jei jis įvyksta be jokių aiškių pastangų, tai gali signalizuoti apie rimtesnes sveikatos problemas. 


Artėjant birželio 9 d. vyksiantiems rinkimams į Europos Parlamentą, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad balsuojant šiuose rinkimuose rinkėjai galės reitinguoti jiems patinkančius kandidatus ir pateikia papildomą išaiškinimą, ką lemia reitingo balsai.


Artėjant balandžiui, švaros mėnesiui, pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkantis Registrų centras primena, kad tvarkos ir higienos nederėtų pamiršti ne tik savo namų ar darbo aplinkoje, bet ir vadovaujant įmonėms bei organizacijoms.


Prevencinę dantų priežiūrą galime apibrėžti kaip pastangas užkirsti kelią burnos sveikatos problemoms, tokioms kaip dantų ėduonis, dantenų ligos ar emalio erozija.


Šiandien mus yra siūlome tūkstančiai gaminių, kurie vienaip ar kitaip, naudingi mūsų organizmui. Vis dėlto, kai pasiūla yra tokia stulbinanti, daugeliui žmonių yra sudėtinga nuspręsti, į ką verta investuoti savo pinigus. Vis dėlto, viskas bus kur kas paprasčiau, jei susipažinsite su priežastimis, kodėl verta naudoti vieną ar kitą gaminį. Na, o priežasčių, kodėl turėtų būti vartojamas ...


Palanga – abejingų nepaliekantis kurortas, o iš Baltarusijos, Minsko, į šį Lietuvos miestą gyventi persikėlęs odontologas Dmitrijus Valadkevičius įvardijo, kas didžiausią įspūdį paliko jam. Užsienietį labiausiai sužavėjo čionykščių žmonių būdas, kurorto žiemos ramybė ir nepakartojama gamta.


Yra ypač daug priežasčių, kodėl toks procesas kaip bituminių čerpių montavimas turėtų būti patikėtas profesionalams: visų pirma, šis darbas reikalauja specifinių žinių bei įgūdžių; antra – būtina laikytis ir tam tikrų saugumo reikalavimų; trečia – reikalinga speciali įranga ir įrankiai. Taigi, dėl visų šių aplinkybių, kur kas geresniu pasirinkimu nei...


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Armen’as Arutjunjan’as – skulptorius, vaškinių figūrų parodos sumanytojas, įsitikinęs, jog skulptūros, kurias jis jau ne vieną vasarą pristato Palangoje, yra kruopštaus ir sunkaus darbo rezultatas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius