Ko dažniausiai klausiama apie prezervatyvus?

Palangos tiltas, 2020-11-05
Peržiūrėta
8249
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ko dažniausiai klausiama apie prezervatyvus?

Prezervatyvai – neabejotinai viena pačių populiariausių apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo ir LPL priemonė. Tačiau kad ir kaip dažnai jie naudojami, vis pasitaiko klaidų. Neretai viskas prasideda dar tik perkant šią apsaugos priemonę. Prezervatyvai internetu – tobulas pasirinkimas taupantiems laiką ir norintiems konfidencialumo. Visgi net ir čia nederamai paskubama. Su kokiais klausimais ir net mitais tenka susidurti dažniausiai?

Ar dar reikia papildomų priemonių?

Atsakymas – tikrai taip. Ne visiems būtina rinktis papildomas kontraceptines priemones. Jei visgi dažnai keičiate partnerius, o apie vaikus tikrai dar nesvajojate, patartina pasisaugoti papildomai. Jei mintis apie vaikus negąsdina ir kuriate ilgalaikius santykius su lytiškai sveiku partneriu (ar partnere), galite naudoti tik prezervatyvą. Svarbiausia – žinoti, kad prezervatyvas, kaip ir kitos priemonės, negali nuo nėštumo apsaugoti visu 100 %. Be to, net jei ir nebijote nėštumo, pasisaugokite nuo LPL – būtent taisyklingai naudojami prezervatyvai gali nuo šių nesmagių ligų apsaugoti.

Tačiau verta pakalbėti ne tik apie pačias kontraceptines priemones. Jei jūsų pasirinkimas – prezervatyvai internetu, pasinaudokite patogia proga ir iškart pasirūpinkite lubrikantu. Taip, didžioji dalis prezervatyvų šiandien yra papildomai jais sutepti. Vis dėlto ne visada šis lašelis lubrikanto yra pakankamas.

Ar galiu naudoti bet kokį lubrikantą?

Ne, nes netinkamas lubrikantas gali priemonę sugadinti. Jei naudojate lateksinius prezervatyvus, juos reikėtų derinti su vandens pagrindo lubrikantu. Aliejinės, kartais – ir silikono pagrindo priemonės šiuo atveju netinka. Tačiau jas galite naudoti su kito tipo (pavyzdžiui, poliuretaniniais) prezervatyvais.

Ar du geriau nei vienas?

Prezervatyvai internetu tikrai nėra brangūs, tačiau jie neabejotinai patikimi – nebent pasirinkote abejotino patikimumo (nelegalų) pardavėją. Kitu atveju užtenka vienos priemonės. Jei vienu metu naudosite du prezervatyvus, saugiau tikrai nebus – atvirkščiai, per didelė trintis gali sugadinti abu prezervatyvus.

Ar galiojimo laikas turi reikšmės saugumui?

Jei stalčiuje ar kitoje „slėptuvėje“ radote nuo seniausių laikų „pasislėpusį“ prezervatyvą, būkite labai atidūs. Pasibaigęs galiojimo laikas gali sukelti nemalonumų. Visų pirma, pasenusi apsaugos priemonė greičiau pasiduoda trinčiai, tad gali plyšti. Antra, jei ant jos yra lubrikanto, šis taip pat gali nebeatlikti savo darbo, sudirginti jautrią gleivinę.

Ar dydis – tikrai svarbu?

Nemaža dalis renkasi prezervatyvus net nežvilgtelėję į jo matmenis. Tai – didelė klaida, galinti lemti ir nesaugumą, ir diskomfortą. Juk per mažas prezervatyvas gali veržti varpą ir plyšti pačiu netinkamiausiu metu, per didelis – tiesiog nusmukti.

Tam, kad rastumėte tai, ko reikia, išsimatuokite pasididžiavimą. Svarbus ne tik ilgis, tačiau ir apimtis. Geriausia viską matuoti centimetrais. Ilgį matuokite nuo šaknies iki galvutės. Kad apimtį pamatuoti būtų lengviau, galite tiesiog apvynioti sustandėjusį penį juostele ir paskui pridėti ją prie liniuotės.

Tai – esminiai kausimai, į kuriuos nežinant atsakymo seksu mėgautis gerokai sunkiau ir pavojingiau. Jei turite ir daugiau dvejonių, būtinai jomis pasirūpinkite: juk rizikuoti nesinori niekam. Tik pasirinkę tinkamus prezervatyvus ir taisyklingai juos naudodami galėsite visiškai atsipalaiduoti. Tad paskirti laiko savišvietai šiais greito gyvenimo tempo laikais – tikrai verta.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Valstybinė ligonių kasa (VLK) praneša, kad keičiasi būdas, kaip yra apmokami endoskopijos tyrimai. Pakeitus šių tyrimų apmokėjimo tvarką, daugiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų gaus gydymo įstaigos, o pacientams tyrimai taps labiau prieinami ir kokybiškesni.


Nuo 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojo Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisos, kad prekių ir produktų pardavimo vietose yra draudžiama neatlygintinai dalyti pirkėjams labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius. 


Ne taip seniai skambėjo varpai, kad Lietuvoje būsto kainos yra nepagrįstai išpūstos. Prekiaujantieji nekilnojamuoju turtu (NT) kaltino vystytojus.


Jei paklaustume, kas labiau mėgsta apsipirkti, moterys ar vyrai, tai, atsakymo tikrai nereikėtų ilgai ieškoti – daugelis sakytų kad ši veikla labiau patinka moterims ir taip atsakiusieji neabejotinai būtų teisūs. Dar daugiau, kai kalbame apie apsipirkimą internetu, čia taip pat lyderiauja dailiosios lyties atstovės. Taigi, belieka tik sužinoti, kokius pirkinius jos įsigyja...


Prezervatyvai – neabejotinai viena pačių populiariausių apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo ir LPL priemonė. Tačiau kad ir kaip dažnai jie naudojami, vis pasitaiko klaidų. Neretai viskas prasideda dar tik perkant šią apsaugos priemonę. Prezervatyvai internetu – tobulas pasirinkimas taupantiems laiką ir norintiems konfidencialumo. Visgi net ir čia nederamai paskubama....


Ne paslaptis, kad namai yra viena iš tų vietų, kuriuose tikrai nebūtų taip pat patogu bei gera gyventi, jei neįsigytume daugybės svarbi akcentų. Kita vertus, nesunku pastebėti, kad vienais pirkiniais namams dažniau domisi ir juos perka vyrai, tačiau taip pat netrūksta pirkinių namams, kurie gerokai aktualesni moterims. Tad pakalbėsime apie moterims ir apie jų pirkinius namams –...


Palangoje švenčių ūžesys yra dvigubai intensyvesnis nei kituose šalies miestuose, kadangi nemaža dalis šalies gyventojų važiuoja iki pajūrio kurorto miestelių pasitikti švenčių, ypač – Naujųjų metų. Įdomu, kaip švenčių laukia vietiniai ir ar jiems trukdo aktyviai gatvėmis vaikščiojantys ir parduotuvėse eiles ilginantys turistai?


Kaip pavadinti gimusį naujagimį – ne vieną tėvelį kamuojantis klausimas ir dažnai nelengvai išsprendžiamas. Tiesa, kasmet tėvai vis kūrybingesni, renkant savo atžaloms vardus. Dažnas nori, kad vardas būtų originalus, unikalus, nesikartojantis, įmantrus, tad galima išgirsti visokių vardų. Aišku, daug įtakos turi ir tai, kad šiuolaikiniai žmonės daug keliauja...


Vasarą rankomis trina ne tik prekybininkai, bet ir dviračių nuomotojai. Anot jų, žmonės itin aktyviai leidžia laisvalaikį, negailėdami pinigų pramogoms bei pasivažinėjimams dviračiu ar velomobiliu. O dviračius dažniausiai nuomojasi užsieniečiai, ypač rusai.


Palangos miesto gyventojų kasmet vis mažėja. Priežastys – per šešerius metus mirė 233 žmonėmis daugiau, nei gimė, be to, iš miesto išvyko 604 žmonėmis daugiau, nei atvyko. Skaičiai kalba ir tokius dalykus: dažniausiai mūsų miesto gyventojai serga kvėpavimo takų ir kraujotakos ligomis. Pastarosios buvo daugiau nei pusės Anapilin iškeliavusių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius