Kas kiek laiko rekomenduojama atlikti remontą?

Palangos tiltas, 2021-12-28
Peržiūrėta
3428
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kas kiek laiko rekomenduojama atlikti remontą?

Remontuoti būstą ar patalpas gali tekti gan dažnai. Tačiau kas kiek laiko remontuoti – normalu, o kas kiek – per retai ar per dažnai? Aišku, vienareikšmiško atsakymo niekur tikrai nerasime, bet galime pasvarstyti apie tai, kokios tendencijos pasaulyje ir mūsų šalyje yra dažniausios bei kaip remontuoti būtų teisingiausia. Taigi, kas kiek laiko rekomenduojama atlikti remontą?

Faktoriai, darantys įtaką poreikiui remontuoti

Remonto poreikis gali atsirasti dėl vienos iš trijų priežasčių: planuoti pokyčiai, neplanuoti pokyčiai arba asmeninės užgaidos.

Planuoti pokyčiai yra bet koks remontas, kuriam ruošėtės iš anksto arba, kuris privalo būti atliktas tam tikru periodiškumu. Dėl to, kad viskas dėvisi, atsiranda poreikis remontuoti dažnai arba/ir iš esmės. Kiekviena namų ar pastato bei interjero sritis turi turėti planuotų pokyčių grafiką, tačiau jis, skirtingas kiekvienam objektui.

Nenumatyti poreikiai yra visos aplinkybės, kurių nebuvo galima numatyti, dėl kurių remontuoti reikia anksčiau nei planavote ar norėjote. Tokios aplinkybės dažniausiai yra: gedimai, sulūžimai, pažeidimai, vandens ar ugnies sukelta žala ir t.t.. Šių poreikių remontui neįmanoma kontroliuoti, jiems belieka paklusti...

Na ir galiausiai – asmeninės užgaidos. Čia viskas yra subjektyvu, bet jūs esate laisvi namų sienas perdažyti, kad ir kasmet, o naujas lentynas kabinti kiekviename kambaryje. Jeigu atrodo, kad kažką padaryti reikia ar norisi tam, kad namai būtų/taptų gražesni – tikrai nedvejokite imtis tokios užduoties.

Kodėl nereikėtų remontuoti per dažnai?

Remontas yra darbas, kurio metu eikvojame jėgas ir laiką. Negana to, jam reikia ir lėšų. Nuolat remontuodami tikrai neturime daug laisvalaikio ir negalime laiko skirti tam, kam galbūt norisi. Be to, su remontu apsunkinama buitis ir kita veikla namuose tiek jums, tiek visiems kitiems, kurie juose gyvena.

Pernelyg daug žmonių yra linkę galvoti, jog kiekvienas, net ir smulkiausias neatitikimas bei gedimas jau turi būti remontuojamas ir tvarkomas iš esmės. Jeigu tvarkymo darbai kartojasi nuolatos, ne tik jūs patys, bet ir jūsų kaimynai niekada nepailsės, dėl ko bus paprasčiausiai sunku mėgautis gyvenimu ir gauti naudą už savo pirkinius. Jūsų biudžetas namų priežiūrai, DIY projektams ir kitiems dalykams pūsis be paliovos. Per daug išleisite vien tik keisdami viską ir neieškodami ilgalaikių sprendimų. Namai praranda aurą dėl nuolat besikeičiančių vaizdų ir daiktų, tad verta investuoti į ilgaamžius dalykus, o ne vienų ar dvejų metų naudą.

Būtent dėl to, renkantis apdailos medžiagas ar detales vertėtų rinktis nebūtinai patį pigiausią variantą ir vaikytis tik žemiausią kainą, o rinktis geriausią kainos ir kokybės santykį.

Kodėl blogai visiškai ignoruoti remonto poreikį?

Nors nėra gerai remontuoti per dažnai, kadangi paprasčiausiai nebus malonu būti namuose ir negausite jokio jaukumo, panašios problemos kamuos ir tuo atveju, kai remonto poreikį ignoruosite.

Per laiką, net ir mažos problemos gali įkyrėti arba išsikeroti daug plačiau nei galvojate. Pavyzdžiui, ignoruojamas pelėsis gali taip išplisti, kad jo nebepavyks išvalyti ir reikės jau esminių remonto darbų, tokių kaip: perdažymas, papildomas apšiltinimas, gruntavimas ir t.t.

Klibantis stalas ar lentyna taip pat neatrodo, kaip pirmo skubumo darbas, tačiau ir juos pasidaryti reikia, kadangi kažkam lūžus gali būti pažeisti ne tik daiktai, bet ir jūs patys galite būti sužeisti. Paspaudę šią nuorodą galėsite rasti daugybę aukštos kokybės įrankių, kurie padės atlikti darbus, jeigu tų įrankių dar neturite.

Iš kitos pusės, remonto poreikio ignoravimas, jeigu net menkiausių darbų nenorite padaryti patys, labai jus apriboja. Nuolat samdydami meistrus arba kviesdami kažką į pagalbą atimate iš savęs didžiulį malonumą, kažką padaryti savomis rankomis. Tampate priklausomi ir jus slegia net menkiausios problemos. Nors tam tikri darbai ir turėtų būti atliekami profesionalų, bet bent kai kuriuos dalykus tikrai galite sutvarkyti ir/ar suremontuoti patys.

Kaip žinoti, kada yra laikas remontuoti?

Apie tai, jog laikas remontuoti jums turėtų išduoti patys daiktai ir suprastėjusi jų būklė, gedimai, lūžimai ir t.t.. Remontuoti viską reikėtų kuo greičiau. Nebent samdote specialistą ir reikia laiko, kad jis atvyktų, stenkitės viską atlikti ar bent pradėti tvarkyti per ~14 dienų nuo to laiko, kai gedimas pastebėtas. Kitu atveju viskas tiesiog nusistums dar toliau į ateitį ir niekada neprieisite tos dienos, kada imsitės remonto.

Nekilnojamo turto agentai ir remonto specialistai pataria nuodugniai viską apžiūrėti maždaug 1-2 kartus per metus. Įvedę tokią praktiką jūs galėsite ilgainiui tikrai sumažinti išlaidas remontui bei ilgiau mėgautis kokybiškai veikiančia įranga ir puikios būklės namais.

Svarbiausi patarimai apie savalaikį namų remontą

Apie namų remontą galima kalbėti daug ir labai įvairiomis temomis. Tačiau tam, kad būtų kuo daugiau praktinės naudos, pateiksime daug praktiškų patarimų, kurie bus naudingi planuojant savo būsto priežiūrą ir išlaikymą:

Pamatai, rūsiai ir kiemo erdvės

Jeigu gyvenate nuosavame name, svarbu nuolat tikrinti vandens nutekėjimus ir lietvamzdžių sistemas, kad vanduo nesikauptų prie pamatų. Stenkitės, kad nutekamieji vamzdžiai ir latakai neužsikimštųPatikrinkite mūrą ar pamatines sienas, kad pažiūrėtumėte ar nėra įtrūkimųTarpas tarp pamatinės sienos ir augančių augalų bei kitos žalumos turėtų būti bent 25-40cmSu atsuktuvu ar peiliuku patikrinkite medienos elementus ar jie yra tvirti ir nepažeisti puvėsio, kitų pažeidimųRūsyje pažiūrėkite ar ant sienų, lubų ar kitų paviršių nesikaupia vandens balos ir drėgmėĮvažiavimuose ir praėjimuose gali atsirasti įtrūkimų bei erozijos. Atkreipkite į juos dėmesį.

Išorinės sienos, langai ir durys

Fasadą apžiūrėkite, kad ant jo nebūtų įtrūkimų bei pelėsio pėdsakųJeigu paviršiai yra dažyti, įsitikinkite, kad dažų sluoksnis yra vientisas ir neturi pažeidimųPatikrinkite visus sudūrimusBesikeičiant sezonams gali įtrūkti arba skilti langai, atsikabinti makrofleksas ir t.t.. Įsitikinkite, kad drėgmė per daug nepakenkė.Durys ir langai turi pilnai užsidaryti ir atsidaryti

Stogas

Stenkitės, kad šakų neprikristų į kaminą ir, kad jos nesikauptų ant pačio stogo bei nekabotų ant atbrailos, kadangi visa tai kelia saugumo pavojųJeigu stogas yra čerpinis, ieškokite užsirietusių, pažeistų ar atsikabinusių čerpeliųPatikrinkite lietvamzdžius ir antenas ar kitas stogo konstrukcijas dėl pažeidimų

Paviršiai namų viduje

Visos lubos turėtų būti patikrintos dėl įtrūkimų ar kitų pažeidimų (vandens nutekėjimas, purvas, pažeista apdaila ir kt.)Patikrinkite vonios kambario įrangos sandarumą. Dušų, kriauklių ir vonių sandarinimas gali sutrupėti ir dėl to praranda efektyvumąGrindys turi būti lygios, jos turi negirgždėti.

Elektros įvadas

Laidai neturi kyšotiRozetės privalo būti tvirtai priveržtos prie sienosLemputės neturėtų mirgėti ar trūkčioti be priežasties

Kiti mazgai

Katilus ar kitą šildymo įrangą reguliariai patikrinkite su kvalifikuotų specialistų paslaugų pagalba.Nuolat išvalykite nešvarumus ar dulkes, ištraukite plaukus ar kitas nuosėdas iš kriauklių, vonių.Gali būti, kad palėpėje nėra galimybės cirkuliuoti orui, tai reikia išspręsti, kad oro srautai galėtų judėti netrukdomi ir nesusidarytų pelėsis bei kitos problemos.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024 m. gegužės 13 d. buvo atlikti Palangos miesto vaikų žaidimų aikštelių smėlio parazitologiniai tyrimai, kurių metu parazitologinės taršos neaptikta.


Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Lietuvos LIONS klubų asociacija, Nacionalinis kraujo centras bei Lietuvos diabeto asociacija suvienijo jėgas ir kviečia gyventojus nemokamai atlikti kraujo tyrimą, galintį užkirsti kelią cukriniam diabetui. 


Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia atlikti kūno kompozicijos analizę nauju prietaisu – segmentiniu kūno kompozicijos analizatoriumi Tanita MC-780 MA.


Svarbiausią Kretingos miesto pramoninio rajono transporto arteriją Tiekėjų gatvę renovuojanti akcinė bendrovė „Eurovia Lietuva“ kloja paskutinį asfalto sluoksnį.


Ne paslaptis, kad visi turime rūpintis savo dantimis. Na, o, kad užtikrintume tinkamą jų priežiūrą, turime rinktis ir tam tikras procedūras. Viena jų yra ir estetinis plombavimas. 


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią žinią dėl Latvijos pajūryje išsiliejusių nuotekų, kaimyninėje šalyje atostogaujantiems tautiečiams rekomenduoja nesimaudyti Baltijos jūroje.


Palangos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad š. m. birželio 1 d. buvo atlikti Palangos miesto vaikų žaidimų aikštelių smėlio parazitologiniai tyrimai, kurių metu parazitologinės taršos neaptikta.


Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) bankrutuojančiai Gargždų statybos bendrovei „Hidrostatyba“ turi grąžinti pusę iš nuskaičiuotų 127,4 tūkst. eurų delspinigių už pavėluotą kelio Šiauliai-Palanga atkarpų remontą.


Remontuoti būstą ar patalpas gali tekti gan dažnai. Tačiau kas kiek laiko remontuoti – normalu, o kas kiek – per retai ar per dažnai? Aišku, vienareikšmiško atsakymo niekur tikrai nerasime, bet galime pasvarstyti apie tai, kokios tendencijos pasaulyje ir mūsų šalyje yra dažniausios bei kaip remontuoti būtų teisingiausia. Taigi, kas kiek laiko rekomenduojama atlikti remontą?


Jau beveik šimtadienį nuo miesto šilumos ūkio perėmimo mininti savivaldybės įmonė UAB „Palangos šilumos tinklai“ energingai ruošiasi didžiausiam išbandymui: naujajam šildymo sezonui. Jau kitą savaitę bus pradėta testuoti naujoji biokuro katilinė, įmonės specialistai baigia likviduoti lokalizuotus testuojant gedimus šilumos trasose...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius