Gintautas Mieleika: „Išgyvenimai suguldyti eilėmis“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-06-23
Peržiūrėta
1553
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Dienos šviesą“ išvydo jau antroji palangiškio, ilgamečio prodiuserio Gintauto Mieleikos poezijos knyga „Tarp šou ir realybės“, kurioje eilėmis atspindėti jausmingiausi poeto išgyvenimai. Kūrybos polėkiais, jos atsiradimu G.Mieleika sutiko pasidalinti su „Palangos tiltu“.

 

Iš kur atsirado toks pavadinimas – „Tarp šou ir realybės“?

Dirbu prodiuseriu, todėl mano gyvenime daug šou elementų. Matau, koks ten netikras pasaulis, kaip viskas sugalvota, nes paprasčiausiai tingima dirbti – ieškoti įdomių žmonių, kurių apstu aplinkui, užtenka paimti bet kurį ir padaryti iš jo „dirbtinę žvaigždę“. Tuomet pamatai, kaip viskas skiriasi nuo realybės.

 

Koks gyvenimas realybėje, ištrūkus iš šou pasaulio?

Man ne tas pats, kas vyksta aplinkui, todėl į viską reaguoju. Kasdienybėje surandama daug svarbių, įdomių detalių. Gyvenimas apskritai yra mokykla, kurios pamokas tenka labai gerai įsisavinti.

 

Ar kuriat tik poeziją, ar neatsisakote ir prozos?

Kuriu ne tik poeziją, neapsiriboju vien ja. Šiuo metu kuriamas miuziklas pagal mano tekstą.

 

Apie ką rašot, kas slypi už jūsų eilių?

Tai tiesiog visi mano išgyvenimai, suguldyti eilėmis. Atskleisti visi jautriausi jausmai, didžiausios emocijos, netikėtai užklupusios, išsilaikiusios.

 

Kuomet dažniausiai aplanko mūza?

Geriausiai rašosi naktį, tuomet viskas nurimsta, tyla visur, tačiau po to tenka kompensuoti miego stygių dienos metu. Jau daug esu sukūręs, galėčiau tuoj pat išleisti ir trečią knygą.

Kuriu eilėraščius ir vaikams, juose ypatingai atsispindi tyrumas ir noras pažvelgti į pasaulį kitomis akimis.

 

Iš kur pas jus toji „kūrybiška gyslelė“?

Aš net nelabai žinau. Tiesiog prisimenu, kad viskas prasidėjo dar mokyklos suole. Visuomet buvau didžiulis nenuorama, todėl mokytoja mane už bausmę pasodindavo viename suole su mergaitėmis, tačiau su jomis aš labai greitai susidraugaudavau ir niekas nuo to nepasikeisdavo. Kartą vienai mergaitei parašiau eilėraštį sąsiuvinyje, jį paėmusi mokytoja perskaitė ir dar nusistebėjo, kad meilei dar esu per jaunas. Taip ir prasidėjo mano kūrybinis kelias – nuo vaikiškos meilės, eilėraščio dedikuoto patikusiai mergaitei.

 

Kokių atsiliepimų sulaukiat iš aplinkinių, draugų, artimųjų?

Labiausiai pamalonino literatūros kritikės Nijolės Kezienės atsiliepimas. Ji labai pajautė mano kūrybą (N.Kezienė: „Eilėraščiuose vaizduojamos kasdieniškos situacijos, kuriose išryškėja slepiamos nuotaikos, jausmai, iš pirmo žvilgsnio tarsi nereikšmingos detalės. Vaizdas, dialogas, vidinis monologas, autorinė charakteristika, taikli metafora teigia gėrį ir grožį“).

 

Šiuo metu kuriančių ir „kepančių“ knygas autorių labai daug, kaip jūs vertinat tokią situaciją?

Manau, kad kurti bet kas ir bet kaip negalima, visgi turi būti viskas giliau.

 

Koks jūsų, kaip prodiuserio, darbas?

Šou versle sukuosi jau aštuonerius metus. Šiame krašte esu vienintelis prodiuseris, tačiau jau įgavom pasitikėjimą, gebam padaryti viską. Nors esu palangiškis, Vilniuje praleidžiu daugiau laiko, darbas priverčia. Šiuo metu sumanėm kurti dokumentinį filmą apie Kazachstaną, Baikonuro kosmodromą, esantį Kazachstano teritorijoje (tai pirmas ir didžiausias kosmodromas  pasaulyje). Tai būtų pirmasis tokio pobūdžio darbas, dar niekas šito daryti nebandė. Veiklos užtenka.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, rugpjūčio 8 d., 16 val. Savivaldybės III aukšto fojė vyks palangiškio dailininko ir poeto Vytauto Kuso parodos atidarymas ir pasyvus knygos pristatymas „Grįžtu į ateitį“.


Palangos literatų klubo „Takai per kopas“ kūrybinio dešimtmečio renginys vyko spalio 20 d. Palangos viešojoje bibliotekoje. 


Poilsiautojai tikrai nesitikėjo pamatyti tai, ką išvydo pajūryje.


Iki balandžio 30 dienos Palangos savivaldybės administracijos antrojo ir trečiojo aukšto fojė veiks žinomo palangiškio dailininko, poeto ir kolekcininko Vytauto Kuso paroda „Spalvų virpesiai“.


Saulėtą savaitgalio rudens popietę Palangos literatų klubas ,,Takai per kopas“ (vadovas – V.Lukšas) Birutės parke, prie grafų Tiškevičių rūmų, surengė poezijos skaitymus poeto Pauliaus Širvio 100 -osioms gimimo metinėms paminėti.


Bibliotekoje pristatyta šeštoji poeto Jono Brazdžionio knyga

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 13 | Rubrika: Kultūra

Gruodžio 5 d. popietę Palangos viešojoje bibliotekoje pristatyta šeštoji poeto Jono Brazdžionio knyga „Tarytum vėstančios žarijos“. Jos puslapiuose – autoriaus brandžios mintys apie žmogaus prasmingą buvimą istorijoje ir kasdienybėje, apie gyvenimo trapumą, grožį ir neblėstančią viltį.


Žinomas mokytojas Jonas Brazdžionis šią vasarą išleido jau penktąją savo poezijos knygą, pavadintą „Į sūkurį pakliuvę“. Kaip prisipažino palangiškis, jau ir nebegalvojęs, kad dar viena jo knyga išvys dienos šviesą, tačiau ją išleisti paskatino neeilinė sukaktis – judviejų su žmona Deimantinės vestuvės. Poezijos knyga tapo tarsi...


Palangos viešojoje bibliotekoje veikia kilnojamoji paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948“, kuri bus eksponuojama iki vasaros pabaigos. Po Palangos ši paroda iškeliaus į Klaipėdą. Bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys atskleidė, jog domėjosi, ar esama tokių vaikų, panašaus likimo, kaip ir parodos herojų...


Penktadienį Senojoje gimnazijoje skambėjo jaunųjų Palangos, Kretingos, Klaipėdos ir Skuodo poetų posmai. Čia jau penkioliktąjį kartą į Poezijos rudens šventę-konkursą rinkosi eiles kuriantys moksleiviai, ir jau penkioliktą kartą komisija, kuriai pirmininkavo šventės įkvėpėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, poetė ir eseistė Elena Karnauskaitė-Mažeikienė, paskelbė šių...


„Dienos šviesą“ išvydo jau antroji palangiškio, ilgamečio prodiuserio Gintauto Mieleikos poezijos knyga „Tarp šou ir realybės“, kurioje eilėmis atspindėti jausmingiausi poeto išgyvenimai. Kūrybos polėkiais, jos atsiradimu G.Mieleika sutiko pasidalinti su „Palangos tiltu“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius