Gintaro muziejuje atidaryta Žulkų paroda „RETRO per SPEKTYVA“

"Palangos tilto" informacija, 2018-12-07
Peržiūrėta
2896
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos dailės muziejus paskutinę lapkričio dieną Palangos gintaro muziejuje atidarė Palangos tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų kūrybos parodą „RETRO per SPEKTYVA“, kuri veiks iki 2019 m. gegužės 12 d.
Parodoje pristatoma per 70 tautodailininkų kūrinių: tai šviesios atminties Alberto Žulkaus kūrybos retrospektyva, bet tuo pačiu ir perspektyva į ateitį, kadangi sūnus Linas tęsia tėvo darbus. Lankytojų dėmesiui pateikiamos medžio skulptūros, Užgavėnių kaukės, medžio ir gintaro kompozicijos, gintariniai šachmatai, prizai. Eksponuojamas ir paskutinis A. Žulkaus kūrinys – dainininko Stasio Povilaičio skulptūra „Švieski man vėl“.
Albertas Žulkus (1933–2016) – skulptorius, medžio drožėjas, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. Gimė 1933 m. rugsėjo 8 d. Telšių apskrities Janapolės kaime. Rinktis staliaus amatą jį paskatino tėvas ir dėdė, garsus Žemaitijos dievdirbys Vincentas Gečas. Meistrystės žinių po karo jis sėmėsi Telšių dailiųjų amatų mokykloje, kuri vėliau išaugo į Taikomosios dailės technikumą. Nuo 1958-ųjų tautodailininkas gyveno ir kūrė Palangoje. A. Žulkaus darbų kolekcijoje – stilizuoti rūpintojėliai, Užgavėnių kaukės, skulptūros, suvenyrai, monumentalieji kūriniai Raganų kalne, Ablingos ansamblyje, kryžiai. Daugelį metų A. Žulkus tobulino medžio bei gintaro dermę vienoje kompozicijoje. Menotyrininkų nuomone, tarp Lietuvos kūrėjų šioje srityje jis yra nepralenkiamas. Autoriaus atmintyje puikiai užsifiksavo dar vaikystėje regėti valstiečių buityje naudoti rakandai. Suteikęs jiems savitą formą, jis atkūrė dekoratyvinius samčius, šaukštus, kubilus, vazas, dubenis ir lėkštes, kuriais savo svetainių ir netgi restoranų interjerus noriai puošia šeimininkai. Su A. Žulkaus darbais yra susipažinę ne tik Europos meno mylėtojai. Jo kūriniai pateko į meno kolekcijas JAV. Drožėjo darbų yra įsigiję Palangos gintaro, Kretingos, Telšių, Plungės, Vilniaus, Kauno kraštotyros muziejai.
Linas Žulkus gimė 1965 m. gegužės 18 d. Palangoje, menininkų Teresės ir Alberto šeimoje. Tėvai – skulptorius ir audėja – ir buvo didžiausi Lino mokytojai bei įkvėpėjai. Nuo mažens sukiodamasis dirbtuvėse ir padėdamas tėvui, iš jo mokėsi medžio drožybos, gintaro apdailos, kompozicijos ir kitų kūrybos ypatumų. 1984 m. įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, mokėsi Liaudies instrumentų katedroje. Dalį gyvenimo pašventęs muzikai, L. Žulkus vis daugiau laiko skiria medžio skulptūrai. 1992 m. tapęs Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariu, kartu su tėvu pradėjo dalyvauti bendrose parodose. L. Žulkus iš medžio drožia skulptūras, Užgavėnių kaukes, baldus, vazas, unikalias apdovanojimų statulėles, iš kaulo kuria papuošalus. Savo darbus dekoruoja gintaru, pasitelkdamas senuosius baltų ornamentų motyvus, gyvūnų, ypač paukščių, įvaizdžius. 2013 m. menininkas įkūrė asociaciją „Žulkų kūrybinės dirbtuvės-galerija“, kuri tapo svarbia Palangos kultūrinio gyvenimo dalimi. L. Žulkus dalyvauja edukaciniuose projektuose, Palangos miesto ir nacionaliniuose kultūriniuose renginiuose.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos gintaro muziejuje atidaryta paroda „Paskutinis paplūdimys“, skatinanti pamąstyti apie ekologiją, amžių, išėjimą. 


Rugpjūčio 30 d., penktadienį, 17 val. LNDM Palangos gintaro muziejus kviečia išlydėti vasarą parodoje „Paskutinis paplūdimys“. Joje eksponuojamos fotografijos ir tapybos darbai siūlys lankytojams pažvelgti į savo santykį su Baltijos jūra ir atsipalaiduoti kviečiančiu  kurortu, atkreipti dėmesį į vis labiau aktualizuojamas ekologines problemas ir jų keliamą nerimą. Paroda veiks iki 2025 m....


Palangos gintaro muziejuje – dizainerio ir tyrėjo Manto Lesausko paroda. Autorius pristato dizaino objektus, atsiradusius jo atlikto gintaro meninio tyrimo pagrindu.


LNDM Palangos gintaro muziejuje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18 val. atidaroma kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.


Birželio 10 d., penktadienį, 16 val. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) Palangos gintaro muziejuje atidaroma garsaus prancūzų menininko Pierreʼo Huygheʼo vieno kūrinio paroda „Atkūrimas“.


Sausio 28 d., penktadienį, 16 val. Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17) atidaroma juvelyrės Karinos Kazlauskaitės paroda „Organiniai žaidimai. Juvelyrika ir objektai“. Tai devintoji autorės solo paroda, kurioje stebinantys juvelyriniai kūriniai iš neįprastų organinių medžiagų prabils apie žmogaus ir gamtos, gyvūnijos pasaulio ryšius ir bendrabūvį.


Palangos kurorto muziejuje lapkričio 19 d. 16 valandą atidaroma paskutinė šiais metais paroda. Bus eksponuojami vienų žymiausių ir talentingiausių Palangos tautodailininkų, Teresės ir Alberto Žulkų, kūriniai. Paroda parengta bendradarbiaujant su asociacija „Žulkų kūrybinės dirbtuvės-galerija“. 


Gegužės 18 d., Tarptautinę muziejų dieną, Palangos gintaro muziejuje atidaroma metalo menininkės Vitos Pukštaitės-Bružės personalinė paroda – juvelyrinė instaliacija „Po saule“, kurioje eksponuojami specialiai šiai parodai sukurti naujausi autorės darbai – metalo meno bei autorinės juvelyrikos objektai iš gintaro, emalio, vario, sidabro, geležies...


Lietuvos dailės muziejaus padalinio Palangos gintaro muziejaus viena iš strateginių programų – "Gintaro dizaino tradicijų aktualizavimas". Tęstinis projektas, pradėtas Felikso Daukanto retrospektyvos paroda, pristatė Kazimiero Simanonio ir Petro Balčiaus juvelyriką bei metalo plastiką.


Gintaro muziejuje atidaryta Žulkų paroda „RETRO per SPEKTYVA“

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus paskutinę lapkričio dieną Palangos gintaro muziejuje atidarė Palangos tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų kūrybos parodą „RETRO per SPEKTYVA“, kuri veiks iki 2019 m. gegužės 12 d.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius