Gatvės muzikantai – diagnozė ar... sielos būklė?

Viktorija CIPLAKOVA, 2013-07-08
Peržiūrėta
2375
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Grupė VTV.
Grupė VTV.

Einant Palangos gatvėmis bet kuriuo paros metu galima išgirsti įvairių žanrų muzikos, pamatyti skirtingus žmonės, grojančius visokiais instrumentais – nuo būgnų iki dūdelių, pavieniui, grupėmis, vyresnio amžiaus ir jaunimą. Kiekvienas iš jų groja dėl savų priežasčių, tačiau visus juos vienija milžiniškas noras parodyti savo kūrybą kitiems.

Galima išskirti į du tipus
Gerai įsižiūrėjus, visus gatvės muzikantus galima išskirti į du tipus. Pirmieji – tie, kurie galbūt neturi ko išgerti, ieško pinigų lengviausiu būdu ir mano, kad jų muzikai nėra jokios konkurencijos. Jų rankose nepamatysi geros gitaros ar kito geresnio instrumento ir vargu ar išgirsi daugiau nei tris akordus.
Kiti – tie, kurie tokiu būdu daro sau reklamą ir tuo užsidirba pinigų.
Dar vienas tipas – tie, kas be muzikos negali gyventi. Žiūrint į juos drąsiai galima teigti, jog gatvės muzika jiems - diagnozė arba sielos būklė.
Jie groja ne tik dėl pinigų, bet pirmiausia dėl savęs, iš visos širdies. Visą savo gyvenimą jie skiria muzikai, neieško kitų užsiėmimų ir nenori daryti nieko, išskyrus groti. Nesvarbu, ar jų rankose gitaros ar fleitos, ar jie sėdi prie būgnų – tie instrumentai įkvėpimo ir kūrybos įrankiai, kurie padeda realizuoti jų fantazijas ir mintis.  
Jie gyvena tuo, ką groja. Aišku,  neatsisako pinigų, nes mūsų pasaulis taip sukurtas, kad be jų neišgyvensi. Tačiau būtent šio tipo gatvės muzikantų kūryba geriausia, joje kiekvienas atranda kažką savo, todėl aplink juos dažniausiai daug įdėmiai klausančių žmonių. Tokiems artistams jūsų pinigai ne tik uždarbis, bet ir paprasčiausias „ačiū“, neištartas garsiai.

Tautvydas Tomkus (17m., Klaipėda), roko grupės Fans Of The Sky (FOTS) būgnininkas: „Grojimas yra mūsų darbas. Grojame, kad užsidirbtumėme.“

- Ar seniai grojate, kaip sekėsi iš pat pradžių ir kaip sekasi dabar?
- Grojame nuo 2012 metų. Nuo pat pradžių sekėsi gerai, nes visų grupės narių gabumai ir požiūriai į tai, ką jie daro buvo labai brandūs ir rimti. Šiuo momentu esame įrašę savo albumą, ir jis bus išleistas rudenį. Su Luku P. iš Kastanedos esame įrašę serialo ‘K11’ “soundtrack’ą”, kurį pradės rodyti šių metų rudens pradžioje. Taip pat keleto savaičių laikotarpiu pradėsime leisti savo dainas per radiją LRT Opus ir kitose stotyse bei rugpjūtį dalyvausime muzikos festivaliuose Granatos Live, Karklė ir t.t.
- Grojate dėl  savo malonumo ar dėl pinigų?
- Grojimas yra mūsų darbas. Grojame, kad užsidirbtumėme.
- Jūsų manymu, teigiamos ir neigiamos šio darbo (užsiėmimo) pusės.
- Teigiamos pusės - galimybė pragyventi ir užsidirbti iš savo mėgstamiausios veiklos, taip pat grojimas bei keliavimas su savo draugais, kurie visi tapę kaip šeima. Nepaisant to, tiesiog labai smagus ir spontaniškas gyvenimo būdas. Neigiamos pusės - kadangi visi prisiekėme visą gyvenimą groti ir kurti kaip grupė FOTS, kitokios ateities jau nebeturėsime. Mes pasiryžę atiduoti viską, kad mūsų grupė taptų pripažinta ir žinoma.

Ovidijus Petrauskas (20 m., Skuodo raj.): „Gatvės muzika tiesiog mūsų hobis.“
- Kokiu muzikos stiliumi grojate ir kodėl?
- Grojame liaudišką muziką, nes žmonės visada priima ją su šypsena, džiaugsmu ir mums tai taip pat sukelia didelį malonumą.
- Grojate dėl savo malonumo ar tam, kad užsidirbtumėte?
- Mes tiesiog smagiai leidžiame laiką Palangoje, bendraujame su pažįstamais muzikantais ir gauname pinigų už mėgstamą darbą.
- Kaip matote savo ateitį, ar ji bus susijusi su gatvės muzika?
- Su muzika ji tikrai bus susijusi, bet neaišku, ar su gatvės. Ar mes grosim, ar negrosim - viską parodys laikas ir aplinkybės.
 

Pavel Lyskovec (21m., Klaipėda), VTV grupės solistas: „Stengiamės derinti malonumą  su pelnu.“
- Kokiu stiliumi groja jūsų grupė?
- Soft-rock, pop-rock, rock, taip pat perdainuojame įvairių įžymių rusų, lietuvių ir anglų muzikantų dainas.
- Kaip viskas prasidėjo ir kaip sekasi dabar?
- Grupė susikūrė prieš 5 metus, didelių sėkmių neturime, dalyvavome konkursuose ir turėjome keletą nominacijų. Dabar renkamės ekspromtu ir grojame Palangos bei Klaipėdos gatvėse. Stengiamės derinti malonumą su pelnu – kartais sekasi, kartais nelabai.
- Kokie pagrindiniai sunkumai, su kuriais teko susidurti?
- Kartais atsiranda piktų ir nemandagių žmonių aplink, darbas labai priklauso nuo oro sąlygų, nuo įvairiausių taisyklių: pavyzdžiui, yra vietų, kuriose negalima groti ar kur po nustatyto laiko (maždaug 23:00) privaloma groti tyliau. Kartais liūdina tai, kad į koncertą įdedame daugiau pinigų, nei paskui uždirbame. Bet visi tie sunkumai ir neigiamos pusės niekas palyginus su tuo, kokį malonumą gauname grodami.

Taigi, koks sunku bebūtų gatvės muzikantų darbas, visi jie daro tai nuoširdžiai, į savo mėgstamą veiklą įdeda visą savo sielą ir iš klausytojų laukia šiltų šypsenų kaip paties didžiausio atlygio. Jų diagnozė ar sielos būklė – pamišę dėl muzikos ir dėl to laimingi. Jie dovanoja aplinkiniams gerą nuotaiką, keliauja po pasaulį linksmai ir, svarbiausia, nesustodami ieško naujų nuotykių.

Jūsų komentaras:

Dėkojam, 2013-07-13 17:05 (IP: 86.100.60.112)
šios, puikios išvaizdos ir grojimu, pamaloninančias poilsiautojų dūšias, labai priimtinos atvykėliams, kuriems nelabai kur yra parleisti laisvą laiką! Sėkmės Jums, puikiai, įsiterpiantys į nykų kurorto gyvenimą...

Taip pat skaitykite

Nors už lango krenta rudeniniai lapai, tačiau vasariška šiluma dar neketina trauktis ir kviečia gamtos grožiu žavėtis ir važiuojant dviračiu.


Palangos kultūros ir jaunimo centro atvirojoje erdvėje „Be stogo“ (Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, II a.), o vasarą – ir pievelėje prieš Savivaldybę įsikūrusi Palangos atvira jaunimo erdvė laukia „senų“ ir naujų bičiulių – siūlo daug įvairių veiklų.


Per savaitgalio tris dienas į Palangą buvo neįleista beveik 200 automobilių, kurių valdytojai nebuvo kurorto gyventojai, o į pajūrį važiavo tik pramogauti. Užtat į Kretingos turgų žmonės veržėsi pirkti žąsų. Nuo praėjusio penktadienio gruodžio 18-osios iki sekmadienio gruodžio 20-osios 21 valandos įvažiavimo į Palangą kelio postuose patikrinti 8062, neįleisti 187 automobiliai. Surašyti...


Palanga siūlo naujus, inovatyvius būdus ją geriau pažinti. Palangos turizmo informacijos centras bendradarbiaudamas su #walk15 siekia įkvėpti Jus eiti kiekvieną dieną. Sekite Jūsų nueitų žingsnių skaičių, eikite pasirinktomis trasomis ir taip pažinkite Palangą ir jos lankytinas vietas.


Į visos Lietuvos žmonių pamėgtą istorinę Kurhauzo koncertų salę sugrįžta profesionalios muzikos renginiai. Per metus ši salė transformuojasi įvairiausiais pavidalais – tai klasikinės muzikos menė, konferencijų holas ar paslaptinga šiuolaikinio šokio erdvė...


Šiandien, vasario 27 d., Vilniuje atidaryta fotoportretų paroda #AmžiusNesvarbu. Prie idėjos realizavimo prisijungusi parodoje eksponuojamų fotoportretų autorė, šventojiškė Neringa Rekašiūtė svajoja gyventi visuomenėje, kurioje kiekvienas žmogus būtų matomas, girdimas ir vertas pagarbos.


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai. Bronius Pipiras: „Sudefektuotas“ visas namas“ Žvejų gatvėje gyvenančio ir už teisybę kovojančio palangiškio Broniaus Pipiro teigimu, name palikta aibė brokų ir...


Einant Palangos gatvėmis bet kuriuo paros metu galima išgirsti įvairių žanrų muzikos, pamatyti skirtingus žmonės, grojančius visokiais instrumentais – nuo būgnų iki dūdelių, pavieniui, grupėmis, vyresnio amžiaus ir jaunimą. Kiekvienas iš jų groja dėl savų priežasčių, tačiau visus juos vienija milžiniškas noras parodyti savo kūrybą kitiems.


Lapkričio 14-ąją buvo minima pasaulinė diabeto diena. Cukrinis diabetas – viena grėsmingiausių šio amžiaus ligų, kuria suserga ne tik suaugę žmonės, bet ir vaikai. „Paskutiniųjų trijų metų statistika verčia nerimauti“, – sako Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistės Aiva Dabašinskienė ir Dainora Bielskytė. Anot jų, sulig kiekvienais metais...


Praėjusią savaitę, trečiadienį Palangos viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta dailininkės, poetės Daivos Molytės-Lukauskienės kūryba bei paroda „Pasivaikščiojimai...“. Atvykusiai menininkei draugiją palaikė Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Rimantas Černiauskas, o gyvąja muzika suteikė galimybę pasidžiaugti saksofonininkas Juozas Strupinskas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius