Dviračių vagys kraustosi į pajūrį

„Palangos tilto“ informacija, 2012-06-11
Peržiūrėta
2413
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dviračių vagys kraustosi į pajūrį

Draudimo bendrovių statistika atspindi, jog dviračių vagišiai vasarą kraustosi į pajūrį. Būtent šiame Lietuvos krašte draudikai registruoja ženklų vagysčių skaičiaus šuolį. Informatikos ir ryšių departamento prie LR vidaus reikalų ministerijos duomenimis, vasarą kasdien vidutiniškai pavagiami devyni dviračiai.

Pasak Informatikos ir ryšių departamento, pernai iš viso buvo pavogti 1788 dviračiai – 3 proc. daugiau nei 2010 m. Vien vasaros metu buvo užfiksuota 791 vagystė, o tai sudaro 44 proc. visų per metus registruojamų dviračių vagysčių. Pasak draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ Turto draudimo departamento direktoriaus Tomo Nenartavičiaus, vasaros metu apie 40 proc. vagysčių draudimo bendrovė registruoja Lietuvos pajūryje – dviračių vagys vasarą keliauja paskui atostogautojus į Klaipėdą, Palangą ir Šventąją.

Pasak T. Nenartavičiaus, pernai ženkliai išaugo vidutiniškai dėl dviračio vagystės patiriama žala. „Pernai klientai dėl dviračio vagystės vidutiniškai patirdavo 1,1 tūkst. litų žalą – 28 proc. didesnę nei 2010 m. Vasarą ilgapirščių taikinyje buvo dar brangesni dviračiai – vidutiniškai patiriama žala pernai vasarą sudarė 1,4 tūkst. litų, 52 proc. daugiau nei 2010 m. vasarą“, – teigia T. Nenartavičius.

Pasak draudimo bendrovės atstovo, dviračių dažniausiai pasigendama grįžus iš parduotuvių, palikus juos laiptinėje, kieme ar sandėliuke. Užraktai vagišius retai kada atbaido, jiems juos įveikti dažniausiai nėra sudėtinga.

Draudimo ekspertas rekomenduoja įsitikinti, ar apsidraudusiems turtą draudimo apsauga galioja ir dviračio vagystės atveju. „Žala dėl dviračių vagystės atlyginama pasirinkus namų turto draudimo apsaugą už vietos ribų. Ši draudimo apsauga užtikrina visų daiktų, ne tik dviračių, apsaugą. Pasirinkusiems tokį draudimą, bendrovė klientams žalą atlygina, jeigu daiktas prarandamas, pavyzdžiui, dėl vagystės iš automobilio, sodybos, viešbučio, vaikštant mieste ir t. t.“, – pasakoja T. Nenartavičius. Draudžiant dviratį draudimo suma įvertinama pagal jo įsigijimo kainą.

Siekiant apsaugoti dviratį nuo vagystės, draudimo specialistai pataria pasirūpinti tinkamu dviračio užraktu. Dviračio rėmą prie nejudančio objekto patartina prirakinti naudojant tvirtą užraktą, pagamintą iš sustiprinto metalo kilpos arba U raidės formos metalinio strypo. Siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, patartina naudoti kelis skirtingo tipo užraktus vienu metu, taip dar labiau apsunkinant vagių darbą. Esant galimybei, dviratį reikėtų palikti filmuojamoje ar bent jau tokioje vietoje, kurioje lankosi daug žmonių. Kadangi neretai dviračiai yra pavagiami iš sandėliukų ar garažų, dviračiais reikėtų pasirūpinti kaip ir bet kokiu kitu turtu, sustiprinant duris bei užrakinant jas tvirtesne spyna. Taip pat labai svarbu dviratį pažymėti policijoje. Pareigūnai išgraviruoja dviračio rėmą arba jį pažymi specialiu žymekliu, bei jį užregistruoja savo duomenų sistemoje, tad įvykus vagystei būna kur kas paprasčiau identifikuoti dviračio šeimininką bei grąžinti jam turtą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Socialiniai tinklai ir juose dėmesį traukiantys maisto tinklaraštininkai gerokai palengvina kiekvieno iš mūsų kasdienybę. Jei pritrūkstame fantazijos ką gaminti pietums ar vakarienei, užtenka pasekti vieną ar kelias su maistu susijusias paskyras ir jau galime nerti į skonių bei atradimų jūrą. 


Kai vasaros dviračių sezonas Lietuvoje artėja prie pabaigos, daugelis dviratininkų pradeda svarstyti, ar verta investuoti į naują dviratį būtent rudenį. 


Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. 


Pamažėl šylant orams, kretingiškiai dviratininkai vėl prisiminė valdžios pažadą nutiesti dviračių taką į Palangą. Jau daugel metų gyventojams žadama įrengti kone 5 km ilgio dviračių taką iš Kretingos iki Vydmantų, kur jis susijungtų su jau anksčiau palei magistralinį kelią Šiauliai–Palanga įrengtu taku į kurortą. Savivaldybė pernai žadėjo, kad darbai bus pradėti šiemet, tačiau yra aišku, kad...


Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė į vidaus reikalų ministrus Agnė Bilotaitė, pirmadienio (lapkričio 30-osios) vakarą paklausta LRT LT žurnalisto Raigardo Musnicko, ką ji mananti apie Palangos "Pušyną", kurio steigėjas yra Vidaus reikalų ministerija, išgirdo tiesmuką kandidatės į ministrus atsakymą.


Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje vasarą, kaip ir praėjusiais metais, bus draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas, priimtas siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą, visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Palangai – vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko dėmesys

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, kurorto policijos komisariato bei Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovais susitiko vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.


Dviračių vagys kraustosi į pajūrį

„Palangos tilto“ informacija, 2012 06 11 | Rubrika: Kriminalai

Draudimo bendrovių statistika atspindi, jog dviračių vagišiai vasarą kraustosi į pajūrį. Būtent šiame Lietuvos krašte draudikai registruoja ženklų vagysčių skaičiaus šuolį. Informatikos ir ryšių departamento prie LR vidaus reikalų ministerijos duomenimis, vasarą kasdien vidutiniškai pavagiami devyni dviračiai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius