Dienos centro jaunimas diskutavo apie neįgaliųjų problemas

Palangos tiltas, 2015-02-05
Peržiūrėta
2391
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dienos centro jaunimas diskutavo apie neįgaliųjų problemas

Trečiadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje diskutuota neįgaliesiems aktualiais klausimais – Dienos centrą lankančio jaunimo iniciatyva surengtas susitikimas su Palangos miesto vadovais, organizacijomis bei gyventojais. Šiame susitikime dalyvavo tiek iniciatyvus Dienos centro jaunimas bei jų tėvai, tiek ir neįgaliuosius vienijančių organizacijų nariai.
Diskusiją moderavusi Dienos centro psichologė Jelena Bachlina pabrėžė, jog susitikimo tikslas – išsakyti problemas, su kuriomis susiduria prie neįgaliųjų vežimėlių prikaustyti jaunieji palangiškiai. „Žinodami mūsų problemas, gal dalį jų padėsite išspręsti ar į jas atsižvelgsite. Pakvietę jus diskutuoti, laukiame tarpusavio bendradarbiavimo. Tai – galimybė tokiam jaunimui tapti labiau matomam“, – pabrėžė psichologė.
Diskusijoje dalyvavo Palangos meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Saulius Simė, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, miesto Tarybos narė Elena Kuznecova, Palangos reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriaus pavaduotojas reabilitacijai Antanas Šatas, Palangos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Antanas Šiupinys, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ pirmininkė Irena Gačionienė, Dienos centro darbuotojai ir kiti.
Vienas iš svarbiausių jaunimo iškeltų klausimų – galimybė neįgaliesiems, prikaustytiems prie vežimėlių, patekti į valstybines įstaigas ar nevyriausybines organizacijas. Pasak Dienos centro lankytojų, daugeliu atvejų tai padaryti be lydinčio asmens pagalbos tiesiog neįmanoma, kadangi, norint patekti į reikiamą kabinetą, dažnai tenka įveikti laiptus, o judėjimo negalią turintiems žmonėms būtini liftai ar keltuvai nėra įrengti.
Diskusijos dalyviai akcentavo, jog šiuo metu rekonstruojami ar nauji statomi objektai yra pritaikomi neįgaliųjų poreikiams. „Tiek naujasis Savivaldybės administracijos pastatas, tiek Sporto kompleksas, Kurhauzas, rekonstruojama Koncertų salė, „Anapilis“, Gintaro muziejus, taip pat – daugelis miesto švietimo įstaigų (Senoji gimnazija, „Baltijos“ pagrindinė mokykla ir kt.) yra pritaikyta ir žmonėms su judėjimo negalia – įrengti liftai ar keltuvai, paplatintos durys“, – sakė meras Š. Vaitkus. Senos statybos ir nerekonstruotuose pastatuose, pasak Š. Vaitkaus, jaunimo iškelta problema išties egzistuoja, ir bus dedamos visos pastangos, kad pagal galimybes ji būtų sprendžiama.
Taip pat keltas klausimas dėl miesto gatvių bei šaligatvių pritaikymo neįgaliesiems – nelygios pėstiesiems skirtos dalies plytelės, aukšti gatvių bortai sukelia labai daug nepatogumų turintiems judėjimo negalią.
Susitikimo metu akcentuota, kad per pastaruosius ketverius metus Palangoje ir Šventojoje rekonstruota ar suremontuota rekordinis skaičius gatvių – 17. Tvarkant jas, į neįgaliųjų poreikius buvo atsižvelgta. Dėmesys miesto infrastruktūrai, pasak diskutavusiųjų, bus skiriamas ir kitoms miesto gatvėms bei šaligatviams, tačiau per keletą metų viso miesto sutvarkyti tiesiog neįmanoma. „Kiekvienais metais, atsižvelgdami į Daugiabučių namų kiemų urbanizavimo programą, investuojame ir tvarkome miesto infrastruktūrą, kartu pagerindami ir sąlygas neįgaliesiems“, – sakė vicemeras S. Simė.
Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė atkreipė dėmesį, jog strateginiame miesto plėtros plane taip pat yra numatytos priemonės, padedančios labiau pritaikyti miesto infrastruktūrą žmonėms su judėjimo negalia. Viena iš jų – paplūdimių infrastruktūros pritaikymas specialiųjų poreikių turintiems asmenims. „Pirmasis žingsnis šiuo klausimu žengtas – pavasarį buvo įrengtas patogus privažiavimas prie jūros paplūdimyje, esančiame ties S. Dariaus ir S. Girėno gatve. Tokių vietų, kur neįgalieji galėtų patogiai privažiuosi prie jūros, planuojame įrengti ir daugiau“, – akcentavo Š. Vaitkus. Kurorto meras taip pat atkreipė dėmesį, jog šiuo metu ieškoma galimybių mieste įrengti judėjimo negalią turintiems vaikams skirtas sūpuokles. Tačiau būtent neįgalieji galėtų nurodyti, kurioje miesto dalyje šias atrakcijas tikslingiausia įrengti.
E. Kuznecova atkreipė dėmesį, jog valstybės mastu yra parengta socialinės integracijos programa. Tokia programa turi būti įgyvendinama ir Palangos savivaldybėje. Bet, pasak E. Kuznecovos, iniciatyva ir poreikiai pirmiausiai turi ateiti iš neįgaliuosius vienijančių draugijų. Kad neįgaliuosius vienijančios organizacijos turėtų rodyti iniciatyvą bei aktyviau išsakyti savo pageidavimus, pritarė ir A. Šatas. Jo nuomone, apibendrinus išsakytus pageidavimus, galėtų būti sukurta programa, skirta neįgaliųjų integracijai į visuomenę.
Diskusijos metu keltas klausimas ir dėl Dienos centro veiklos – išsakytas siūlymas, kad į šią įstaigą būtų priimami ir didesnį nei 20 proc. darbingumą turintys asmenys, nes tokių pageidavimų mieste yra. Pasak kurorto vadovų, šis, kaip ir kiti tiesiogiai su Dienos centro veikla susiję klausimai bus išspręsti atėjus naujam įstaigos vadovui. Atkreiptas dėmesys, jog dabartinis įstaigos direktorius šias pareigas eis iki kovo 6 d.
Į diskusiją pakvietęs jaunimas taip pat išreiškė pageidavimą, kad Dienos centrui būtų nupirktas specialus autobusas – tuomet, surinkusiųjų teigimu, būtų galima efektyviau išnaudoti turimos transporto priemonės privalumus. Pirmasis žingsnis jau buvo žengtas – įgyvendinant projektą „Socialinių paslaugų plėtra“ buvo nupirktas automobilis su neįgaliesiems reikiama įranga, tačiau vienos transporto priemonės per maža. Be to, šis automobilis yra ne Dienos centro, o Socialinių paslaugų tarnybos, taigi jis kasdien aptarnauja Palangos miesto neįgaliuosius – veža į medicinines procedūras ir t.t. Dienos centro lankytojai turi prisitaikyti prie šio grafiko, nors ne visada tai būna patogu.
Apibendrindami diskusiją, visi jos dalyviai vieningai sutarė, jog tokie susitikimai su neįgaliaisiais, tiesioginis bendravimas yra labai svarbus žingsnis, norint spręsti neįgaliesiems kylančias problemas. Kad šis darbas būtų efektyvesnis, būtina, kad ir neįgaliuosius vienijančios organizacijos, ir patys negalią turintys palangiškiai būtų aktyvūs keldami problemas, diskutuodami jiems aktualiomis temomis bei išsakydami savo pageidavimus.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kultūros centro „Grubusis” teatras, vadovaujamas Virginijaus Milinio, Senjorų dienos proga dovanoja vintažinę komedijos dramą „Kapinių klubas“ 


Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį lankėsi Palangos gintaro muziejuje, kur dalyvavo diskusijoje su Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtiniais ir edukacijoje su Palangos sutrikusios psichikos žmonių bendrijos nariais.


Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis“ teatras artėja prie savo 30-ojo jubiliejaus 2024 metais ir stebina palangiškius bei miesto svečius unikaliais pasirodymais. Palangos „Grubųjį“ teatrą 1993 metais įkūrė režisierius Virginijus Milinis, teatre vaidina vaikai, jaunimas, senjorai. 2001 m. teatras apdovanotas „Aukso paukštės” nominacija kaip geriausias metų teatras už spektaklį...


Šventojoje įsikūrusiame Socialinių paslaugų centro filiale jau teikiamos ir dienos socialinės paslaugos. Norintieji jas gauti kviečiami kreiptis į Socialinių paslaugų centro padalinį Šventojoje (Žuvėdrų g. 4-2) ar paskambinti centro socialinei darbuotojai Ritai Žukauskaitei tel. 8 612 46733.


Rugsėjo viduryje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių ir ansamblio „Atgaiva“ dainininkės kartu su vadovu Rimgaudu Juozapavičiumi važiavo į Kuršėnus, kur vyko neįgaliųjų meno mėgėjų kolektyvų šventė „Vilties paukštė“.


Rugsėjo pradžioje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių vyko į Raseinius, kur Maironio parke buvo surengta antroji respublikinė neįgaliųjų meno kolektyvų dainų šventė – konkursas „Lik sveika, vasara“.


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Trečiadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje diskutuota neįgaliesiems aktualiais klausimais – Dienos centrą lankančio jaunimo iniciatyva surengtas susitikimas su Palangos miesto vadovais, organizacijomis bei gyventojais. Šiame susitikime dalyvavo tiek iniciatyvus Dienos centro jaunimas bei jų tėvai, tiek ir neįgaliuosius vienijančių organizacijų nariai.


Valstybės šventės išvakarėse – apie politiką, politikus ir jaunimo problemas

Tatjana STANKEVIČIENĖ, Lina KUNICKIENĖ, 2013 03 07 | Rubrika: Miestas

Vakar Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 7d klasės mokiniai su savo auklėtoja Tatjana Stankevičiene ir socialine pedagoge Lina Kunickiene lankėsi Palangos savivaldybėje, kur susitiko su miesto tarybos nariu Eimučiu Židanavičiumi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius