Dezinfekcija namuose - ką reikia žinoti?
Per pastaruosius metus žodis „dezinfekcija“ buvo reguliariai vartojamas visuose kontekstuose. Tačiau verta atminti, kad kenksmingų ligų sukėlėjų, tokių kaip virusai, bakterijos, grybeliai ir pelėsiai, neutralizavimas yra ne tik pandemijų uždavinys, bet ir vienas iš svarbių žingsnių gerinant mūsų kasdienio gyvenimo kokybę. Viena iš priemonių, padedančių efektyviai valyti aplinką, yra dezinfekcija.
Ar žinote, kas yra dezinfekcija? Priešingai, nei daugelis galvoja, toks valymas nėra tas, kurį atliekame kasdien ar intensyviausio valymo metu. Procesas apima kitus veiksmus ir konkrečius produktus, plačiau apie juos rasite plačiau internete. O mes apžvelkime kaip taisyklingai dezinfekuoti namus.
Dezinfekcijos svarba valant
Tiesą sakant, norint, kad namai būtų apsaugoti, be nešvarumų ir dulkių, į valymo grafiką turi būti įtraukta dezinfekcija. Juk kuo mažiau higienos patalpose, tuo didesnė tikimybė daugintis bakterijoms ir erkėms, kurios sukelia diskomfortą, maisto infekcijas ir ligas. Net jei kasdien valote namus naudodami tam tikras priemones kiekvienai sričiai, pabrėžiame, kad šios įprastos sudėties valikliai negali efektyviai dezinfekuoti.
Valymas
Valymas pašalina mikrobus ir nešvarumus nuo paviršių ar objektų. Valant naudojamas muilas arba ploviklis ir vanduo, kad fiziškai pašalintų mikrobus. Šis procesas nebūtinai naikina mikrobus, bet juos pašalinus sumažina infekcijos kiekį ir riziką.
Dezinfekcija
Dezinfekavimas naikina mikrobus ant paviršių ar objektų naudojant chemines medžiagas. Nuvalius paviršių, būtina atlikti dezinfekciją. Valant pašalinamos birios dulkės, paruošiamas paviršius ar objektas dezinfekuoti. Jei paviršius iš pradžių nenuvalomas, po dulkėmis gali pasislėpti mikrobai ir sumažės dezinfekavimo priemonės efektyvumas.
Purkšti tol, kol paviršius bus matomai drėgnas.
Vadovaudamiesi produkto naudojimo instrukcijomis, leiskite jam likti ant dezinfekuojamo paviršiaus rekomenduojamą laiką. Drėkinimo laikotarpis yra labai svarbus norint sunaikinti mikrobus ant jūsų paviršių. Leiskite jam išdžiūti arba nuvalykite šluoste, kaip nurodyta, kai pasibaigs drėkinimo laikotarpis.
Kurias vietas reikia dezinfekuoti?
Kai užsikrėtęs asmuo kosėja ar čiaudi, lašeliai gali nukristi ant paviršių, tokių kaip stalai, sėdynės, stalviršiai ar kiti dažnai liečiami paviršiai ir platinti virusą. Tai apima telefonus, durų rankenas ir šviesos jungiklius. Tačiau įprastų paviršių dezinfekavimas yra vienas iš paprasčiausių būdų, kaip pasaulinės sveikatos organizacijos rekomenduoja žmonėms sumažinti galimą užsikrėtimo nuo dažniausiai pasitaikančių virusinių ligų riziką.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Tvoros įrengimas: ką reikia žinoti dar nepradėjus įrengimo darbų?
***, 2024 12 29 | Rubrika: Palangos nekilnojamas turtas
Įsigijus namą trokštama privatumo ir saugumo savo kieme. Tam yra reikalinga tvora, kuri ne tik saugo nuo nepageidaujamų žvilgsnių arba nekviestų svečių apsilankymų, tačiau taip pat sukurti jaukumą ir užtikrinti saugumą. Norint pasiekti pageidaujamų rezultatų, tvoros pasirinkimo sprendimą reikia priimti atsakingai. Taigi, į ką rekomenduojama atkreipti dėmesį dar nepradėjus tvoros įrengimo darbų.
iPad planšetės ir jų remontas: ką reikia žinoti?
2024 06 26 | Rubrika: Miestas
iPad planšetės, sukurtos ir gaminamos „Apple“, yra vienos populiariausių ir labiausiai vertinamų rinkoje dėl savo elegantiško dizaino, aukštos kokybės medžiagų ir patikimo veikimo.
REFERENDUMAS: ką reikia žinoti?
2024 04 12 | Rubrika: Miestas
2024 m. gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Respublikos Prezidento rinkimų turu vyks referendumas dėl gimimu įgytos Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos, Lietuvai draugiškos, valstybės pilietybę.
Ką reikia žinoti renkant vestuvinį žiedą?
2024 01 24 | Rubrika: Miestas
Jei planuojate vestuves ir organizuojate pobūvį, darbų sąraše neabejotinai bus vestuvinių žiedų pasirinkimas ir pirkimas. Ar pakanka tiesiog nueiti pas juvelyrą ir išsirinkti patinkantį modelį?
Dezinfekcija namuose - ką reikia žinoti?
2023 06 28 | Rubrika: Miestas
Verta atminti, kad kenksmingų ligų sukėlėjų, tokių kaip virusai, bakterijos, grybeliai ir pelėsiai, neutralizavimas yra ne tik pandemijų uždavinys, bet ir vienas iš svarbių žingsnių gerinant mūsų kasdienio gyvenimo kokybę.
Ką reikia žinoti apie krovinių draudimą?
2022 09 23 | Rubrika: Miestas
Įvairių rūšių krovinių savininkai labai dažnai užduoda sau klausimą, kaip apsaugoti savo prekes nuo sugadinimo ar net praradimo?
Ką reikia žinoti apie palūkanų normų kilimą?
2022 09 23 | Rubrika: Miestas
ECB valdančioji taryba palūkanų normas padidino pirmą kartą per 11 metų, o artimiausiais mėnesiais tikimasi, kad palūkanų normos didės dar daugiau.
Ką reikia žinoti apie anticeliulitines priemones?
2022 04 25 | Rubrika: Miestas
Kas yra celiulitas žino ar bent jau girdėjo apie tai kiekviena moteris. Tai išties labai nemalonus ir varginantis odos defektas. Nors ilgą laiką celiulitas buvo priskiriamas vyresnio amžiaus moterims, pastaruoju metu apelsino žievele skundžiasi vis jaunesnės merginos.
Ką reikia žinoti apie hialurono rūgštį?
2022 01 25 | Rubrika: Miestas
Labai svarbu suvokti, jog žmogaus kūnas yra ypatingai trapus, todėl svarbu juo tinkamai rūpintis. Būtent tai reiškia, jog nesvarbu, ar tai yra vidiniai organai, ar išorinės kūno dalys, tačiau visam kūnui reikia įvairių specialių medžiagų, kurios palaikytų mūsų sveiką būseną ir gyvenimo kokybę. Viena iš tokių medžiagų yra laikoma hialurono rūgštis, kuri žinoma, kaip lygios ir stangrios odos...
Fasuotas vanduo: ką reikia žinoti
2014 03 27 | Rubrika: Sveikata
Specialistai sako: Lietuvoje viešai tiekiamas vanduo daugeliu atveju yra saugus, jį gerti galime be papildomo paruošimo. Visgi, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Mitybos skyriaus vedėja Ilona Drulytė, fasuotas vanduo – populiari prekė. Rinkos dėsniai teigia: pasiūlos nebūna be paklausos. Kokios priežastys skatina pirkti...